ورزش و تندرستی (بازدید: 173)
جمعه 20/5/1391 - 21:54 -0 تشکر 502712
دو طلای المپیك‌تان چه شد؟!

پس از نتایج ضعیف تیم ملی تكواندوی ایران در بازی‌های المپیك، سرمربی سابق تیم ملی گفت: پولادگر و ذوالقدری باید پاسخگو باشند.


رضا مهماندوست در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: از پولادگر باید سوال كنید كه چرا تكواندوی ایران در بازی‌های المپیك این همه ضعیف عمل كرد. تكواندوی ما از اتفاقی كه برای كشتی در المپیك 2008 پكن رخ داد درس نگرفت. باید تكواندوی ایران به این شرایط بد می‌افتاد تا آنها به فكر بیفتند چرا آن زمان كه ما در مسابقات آسیایی دوم شدیم كسی به فكر نبود.

 
وی افزود: یوسف كرمی به كسی باخت كه در مسابقات كسب سهمیه در باكو هفت بر سه او را برده بود. این تكواندو كار اسپانیایی در این سال‌ها با هر ورزشكار ما كه بازی كرده بود باخته بود، حال چطور می‌شود كه كرمی را شكست می‌دهد!

 
سرمربی سابق تیم ملی تكواندو با اشاره به اینكه كرمی در این مبارزه هیچ تاكتیكی برای پیروز شدن نداشت، گفت: او تنها می‌خواست به نوعی مبارزه كند كه نگویند خوب مبارزه نكرد و قصد داشت برای رفع تكلیف پا بزند.

 
وی ادامه داد: با این نتایج آبروی ما در تكواندوی جهان رفت، آبرویی كه سال‌ها برای به دست آوردن آن زحمت كشیده بودیم. مسئولان فدراسیون همین را می‌خواستند، اگر هدفشان این بود، به آن رسیدند.

 
مهماندوست در مورد عملكرد محمد باقری معتمد و مدال نقره‌ای كه كسب كرد، به ایسنا گفت: به نظر من او هم در این المپیك باخت چرا كه مقابل حریف برزیلی و حتی آن حریف افغان با كمك داوران پیروز شد. او وقتی كه داوران در راند طلایی به عنوان فرد پیروز دستش را بالا بردند به هوا پرید و این نشان می‌دهد كه به همان مدال راضی بود، حتی معتقدم او به مدال برنز هم راضی بود.

 
وی با بیان این سوال از مسئولان فدراسیون تكواندو كه آن زمان كه اعلام می‌كردید دو طلای المپیك می‌گیرید، حال چه شد؟ گفت: از كسی ناراحت نیستم، از ذوالقدری و پولادگر ناراحتم كه این بلا را سر من آوردند، آنها با احساسات مردم و تكواندو كاران ایران بازی كردند و به آن لطمه زدند، در این دنیا و آن دنیا آنها را نمی‌بخشم.

 
سرمربی سابق تیم ملی با تاكید بر اینكه اكنون این فرصت از دست رفته و باید به فكر آینده بود، گفت: مسئولان فدراسیون می‌گفتند كه این تیم بهترین تیم تاریخ بود پس چه شد كه تنها یك نقره المپیك را گرفتند. این تیم یازده ماه پیش بهترین تیم تاریخ بود.

 
وی ادامه داد: بارها گوشزد كردم كه مراقب این تیم باشند، همان زمان كه یوسف كرمی در مسابقات آزمایشی المپیك به آرون كوك باخت، زنگ خطر به صدا درآمد اما كسی گوش نكرد.

 
مهماندوست با اشاره به این كه به تكواندو فكر نمی‌كند، به ایسنا گفت: خدا جای حق نشسته و این دوستانی كه به خاطر اندكی پول اجازه كار را از من و موفقیت تكواندو گرفتند، حالا باید پاسخگو باشند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 20/5/1391 - 22:53 - 0 تشکر 502814

مصاحبه کرمی پس از حذف از المپیک
یوسف كرمی پس از شكست در رقابت‌های المپیك گفت: شاید خودم را چشم زدم و هنوز هم نمی‌دانم كه چرا این طور شد.


از لندن،‌ تكواندوكار وزن 80- كیلوگرم ایران در بازی المپیك لندن پس از شكست سنگین برابر گارسیا اسپانیایی در نخستین مسابقه اظهار كرد: اشتباه خودم بود كه باختم، هنوز هم نمی‌دانم كه چرا اینطور شد. در مسابقات كسب سهمیه المپیك با همین اختلاف امتیاز حریف خود را شكست داده بودم اما نمی‌دانم كه چرا این جا اینگونه باختم.

وی افزود: خودم هم مانده‌ام كه چه بگویم و چه شده، شاید مصلحت این گونه بوده. از كسانی كه شب و روز مرا دعا كردند عذرخواهی می‌كنم.

دارنده مدال برنز بازی‌های المپیك 2004 آتن در پاسخ به این سوال كه آیا اگر مهماندوست هنوز هم سرمربی تیم ملی بود آیا می‌توانستی به مراحل بالاتر بروی و این جا شكست نخوری؟ گفت: اصلا به این چیزها ارتباطی ندارد. موفقیت یك تیم به یك نفر نیست. مربی من تمام تلاش خود را در تمرینات انجام داده بود و دیگر این جا می‌خواست چه كاری انجام دهد.

وی ادامه داد: تا روز گذشته در تمرینات بسیار خوب تمرین می‌كردم و شرایط خوب بود. شاید خوم را چشم زدم. گروه ما گروه سختی بود. اما كسی كه برای مدال طلای المپیك آمده باشد این چیزها نباید برایش مهم باشد.

كرمی در پاسخ به این سوال كه آیا فكر می‌كند این تكواندوكار اسپانیایی به دیدار فینال برسد تا او هم شانس داشته باشد برای مدال برنز در گروه بازنده‌ها مسابقه دهد؟ یادآور شد: فكر نمی‌كنم این اسپانیایی تا فینال برسد.

در صورتی كه نیكولاس گارسیا از اسپانیا به دیدار نهایی رقابت‌های تكواندو المپیك برسد یوسف كرمی شانس دارد كه برای كسب مدال برنز در گروه بازنده‌ها مسابقه دهد. در غیر این صورت این تكواندوكار ایران از دور رقابت المپیك حذف خواهد شد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 20/5/1391 - 23:2 - 0 تشکر 502826

پولادگر: از برکناری مهماندوست پشیمان نیستم

محمد پولادگر درحالیکه تیم ملی تکواندوی ایران در بازیهای المپیک لندن نتیجه خوبی نگرفته است، اما همچنان تاکید می کند از تصمیمش در مورد برکناری رضا مهماندوست پشتیبانی می کند.


http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00032702.jpgتیم ملی تکواندوی ایران درحالی به بازی های لندن آمده بود که پیش بینی می شد، محمد باقری معتمد – نایب قهرمان جهان و یوسف کرمی – قهرمان جهان در سال 2011 ، دو مدال طلا از این رقابت ها به دست آورند. همچنین توقع ها از این تیم به گونه ای بود که انتظار می رفت تنها بانوی تکواندوکار ایران در این رقابتها نیز بهتر از دور قبل کار کند و شاید به مدال برسد. با این حال باقری معتمد با اقبال مناسب به فینال رسید و نقره گرفت و یوسف کرمی و سوسن حاجی پور در نخستین رقابت باختند و حذف شدند. این نتیجه ای بود که حتی رئیس فدراسیون تکواندو نیز از آن به عنوان ناکامی یاد می کند.

محمد پولادگر در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرآنلاین درباره اتفاقات تکواندوی ایران در المپیک می گوید:« من ایام شهادت مولای متقیان را به همه شیعیان تسلیت عرض می کنم. در مورد رقابت ورزشکارن باید بدانید برخی اوقات روز، روز ورزشکار نیست. واقعا برخی اوقات مشخص نیست چه اتفاقی می افتد و واقعا نتایج قابل پیشبینی نیست. ما واقعا روی مدال طلای کرمی حساب می کردیم. فدراسیون برای او هیچ چیز کم نگذاشت. بچه ها هم با تمام توان خودشان را برای المپیک آماده کردند. اما باخت کرمی نشان داد که المپیک جای شگفتی ها است و این نیز یکی از شگفتی های المپیک است. شما دیدید که قبل از کرمی، استیون لوپز با دو طلای المپیک حذف شد. من از این بابت از مردم عذرخواهی می کنم. از اینکه قهرمانانشان نتوانسته اند به شایستگی از نام ایران و نام تکواندوی ایران دفاع کنند. باز هم می گویم باخت کرمی یک شگفتی بود برای ما و برای همه.»

پولادگر در مورد مسابقه کرمی نیز یادآور شد:« کرمی ضربه بالا خورد و امتیاز از دست داد. البته دو امتیاز هم گرفت، اما کشتی گیر اسپانیایی از شرایطش خوب استفاده کرد و از طرفی دیگر کرمی در شرایط مناسبی نبود. »

رئیس فدراسیون تکواندوی ایران در پاسخ به این سئوال که حاشیه ها و برکناری کادر فنی چقدر در این نتیجه تاثیرگذار بود گفت:« من نمی گویم موضوع تغییر کادر فنی در این نتیجه بی تاثیر بوده است. ما همیشه تلاش کردیم که از حاشیه دور باشیم. ما نمی خواستیم آن حاشیه ها و مشکلات بوجود آید. با این وجود من از تصمیمی که گرفتم پشیمان نیستم و درست ترین تصمیم را در آن مقطع گرفته ام. نقدهای برخی که از صبح انجام داده اند درست نیست. از معتمد سئوال می کنند اگر کادر فنی پیشین بود شما طلا می گرفتید؟ او هم می گوید که من با کادر فنی قبلی دو بار به این حریف باخته بودم. این گونه قضاوت ها غیرمنصفانه است. این مسایل خستگی را به تن آدم می گذارد. مگر کادر فنی قبلی همیشه موفق بوده است؟ آنها هم شکست داشتند. مهم این است که همگی نهایت تلاششان را بکنند که کرده اند. من امیدوارم در میادین بعدی به نتایج بهتری برسیم.»

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی