انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 297)
جمعه 20/5/1391 - 21:25 -0 تشکر 502677
اخبار سوریه

این افسر صهیونیست که نخواست نامش فاش شود، در گفت گو با "یونایتد پرس اینترنشنال" گفت: احساس می كنیم احتمال تقسیم سوریه و تاسیس دولت های فرقه ای در این سرزمین وجود دارد.

وی مدعی شد که اگر اوضاع این گونه پیش برود،سوریه به ۴ منطقه: كردنشین در شمال، علوی نشین در سواحل شامل دو شهر طرسوس و لاذقیه ، سنی نشین و دروزی نشین در منطقه جبل دروز تقسیم می شود.

این صهیونیست تصریح كرد كه منافع اسراییل در وجود حكومتی مركزی در سوریه است نه در تقسیم سوریه .

وی با ادعای این که به دلیل حوادث سوریه محور تهران - دمشق - بیروت(حزب الله) متضرر خواهد شد ،گفت:این محور همان محوری است كه سلاح از آن عبور میكند.

این افسر صهیونیست گفت: ما معتقدیم كه ایرانی ها به شدت از حوادث سوریه نگرانند و سوال اینك این نیست كه آیا نظام اسد سرنگون خواهد شد بلكه سوال این است كه این امر چه وقت اتفاق خواهد افتاد؟

وی افزود: ما معتقدم كه روس ها می دانند این مسئله فقط نیاز به زمان دارد.

این افسر صهیونیست مدعی شد كه اسد كنترل كشور را از دست داده است و سربازان و افسران ارتش سوریه و حتی یگان هایی از ارتش سوریه جدا می شوند.

وی گفت: ارتش سوریه همچنان طرفدار بشار اسد است و بشار اسد و نیز اغلب اعضای خانواده اش همچنان در دمشق حضور دارند و به سختی می توان به این سوال پاسخ داد كه تا چه زمان در آنجا خواهد ماند و سخت تر از آن این است كه آیا اسد از سلاح شیمیایی علیه ملت خود استفاده خواهد كرد یا خیر؟

این افسر صهیونیست در ادامه به مسئله مخالفان مسلح در سوریه پرداخت و مدعی شد: شورشیان سوریه متشکل از فراریان ارتش سوریه ،جبهه جهاد جهانی و اخوان المسلمین هستند و این مسئله چالش های بسیاری فرا روی اسراییل قرار می دهد و هیچ كس نمی داند پس از سرنگونی اسد چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی گفت:مسئله بسیار مهم برای ما این است که چه اتفاقی برای سلاح راهبردی سوریه خواهد افتاد و ارتش اسراییل این مسئله را به طور عمیق بررسی می كند تا بداند این سلاح به دست حزب الله خواهد افتاد؟

این افسر اسراییلی ادعا كرد كه اگر شرایط ایجاب کند ارتش ارتش اسراییل می تواند مانع رسیدن سلاح های شیمیایی به دست سازمان های تروریستی شود.

وی اظهارداشت كه ارتش اسراییل شمار نیروهای خود را در بلندی های جولان افزایش داده و در نوار مرزی موانعی ایجاد كرده است تا امنیت مناطق مرزی را تضمین كند که البته این اقدامات برای حمله صورت نمی گیرد بلكه همگی اقداماتی دفاعی است.

وی گفت: تعداد شهروندان سوری كه عازم مرزها می شوند بیشتر شده است و عناصری به نوار مرزی آمده اند و اقدام به شلیك گلوله می کنند اما تاکنون پناهنده سوری به سمت اسراییل نیامده است.

این افسر اسراییلی درباره احتمال دخالت نظامی اسراییل در سوریه گفت: اگر حوادث سوریه به سمت انجام عملیات تروریستی علیه ما كشیده شود، سكوت نخواهیم كرد اما ترس ما از این است كه عناصر جهادی در سوریه به منطقه مرزی جولان بیایند و این چالش بزرگی برای اسراییل به شمار می آید.

وی درادامه ادعا کرد که دبیر كل حزب الله از اوضاع سوریه نگران است و افزایش سخنرانی های و پخش نوار ویدیویی عملیات ربودن نظامیان اسراییلی در سال ۲۰۰۶ ، بیانگر پریشانی وی است.

این افسرصهیونیست در پایان خاطرنشان کرد که بعید است سرنوشت مسئله سوریه بر قدرت نظامی حزب الله تاثیری بگذارد زیرا توان نظامی حزب الله با برخورداری از تجهیزات نظامی و موشك ها در حال افزایش است.

جمعه 20/5/1391 - 21:28 - 0 تشکر 502678

«عبدالناصر شامیر» که جوانکی از اهالی یکی روستای نزدیک شهر «الرستن» در استان «حمص» است، روز شنبه با هماهنگی آمریکا و دولت ترکیه، فرماندهی عملیات آدم‌ربایی را بر عهده گرفت که ربوده‌شدگان آن، 48 زائر ایرانی بودند.

وی تا پیش از جدایی از ارتش سوریه، در اداره امور مالی زاه تسلیحات مشغول به کار بود و روز چهارشنبه سوم اسفندماه 1390 بعد از برگزاری جلسه‌ای با حضور جاسوسان ترک و چند تن از سرکردگان گروهک تروریستی موسوم به ارتش آزاد، به عضویت این ارتش درآمد و از آنجا که در آن برهه، تمرکز جنگجویان مسلح، بر پایتخت این کشور بود، وی را به عنوان مسؤول جمع‌آوری نیرو برای تجمع در حومه دمشق منصوب کردند.

شامیر کار خود را از بخش شرقی منطقه «الغوطه» در حومه دمشق آغاز کرد و در آنجا به جذب تروریست برای ارتش آزاد پرداخت و دستمزد بالایی بابت این فعالیت خود دریافت کرد.وی با گردهم‌آوردن سرکردگان چند گروهک تروریستی متفرق، گروهی جدید با عنوان هنگ «البراء» تشکیل داد که نام آن برگرفته از «البراء بن مالک» برادر «انس بن مالک» و از مبارزان صدر اسلام است که با هدف مقدس جلوه‌دادن اهداف تروریست‌ها از سوی ارتش آزاد انتخاب شد.


شامیر روز شنبه گذشته به پشتیبانی ده‌ها نفر از تروریست‌های تحت امر خود، با حمله و محاصره یک اتوبوس حامل 48 زائر ایرانی که پس از زیارت وداع حرم حضرت زینب(ع) عازم فرودگاه بودند، آنها را به گروگان گرفت.

مسئولان کشورمان اکنون در حال رایزنی برای آزادسازی این افراد هستند.

شنبه 21/5/1391 - 15:3 - 0 تشکر 503881

مهر، درگیری در شهرهای مختلف سوریه به ویژه حلب برای چندمین هفته متوالی ادامه دارد. بنا بر اعلام تلویزیون رسمی سوریه، نیروهای یگان ویژه این کشور امروز مانع از حملات افراد مسلح و گروه های تروریستی به نیروهای دولتی سوریه در محله الخالدیه شهر حلب شدند.

بر اثر این ممانعت که طی یک درگیری به وجود آمد شماری از تروریست ها کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی سوریه در حومه حمص با گروه های تروریستی که دارای 2 خودرو بودند درگیر شدند و این خودروها را در منطقه الغسانیه نابود کردند. این 2 خودرو حامل سلاح دوشکا بودند.

همچنین نیروهای امنیتی سوریه با حمله به منطقه در حومه حلب گروه های مسلح را نابود کردند. این افراد حامل مدارک جعلی و دیگر ادوات بودند.

المنار نیز گزارش داد که یگان های ارتش سوریه با قوای هر چه تمام تر با افراد مسلح در فرودگاه بین المللی حلب درگیر شدند و توانستند بسیاری از آنها را از بین ببرند.

در همین اثنا تعقیب گروه های مسلح در مناطق مختلف شهر حلب به ویژه محله های سیف الدوله و السکری ادامه دارد. این درگیری ساعاتی پس از کنترل ارتش سوریه بر منطقه صلاح الدین پایگاه افراد مسلح در حلب صورت می گیرد.

گفته می شود ارتش سوریه هم اکنون شهر حلب را به طور کامل تحت محاصره خود قرار داده است تا خطوط کمک رسانی به گروه های مسلح قطع شود.

ارتش سوریه در شهرک "تل منین" در ریف دمشق نیز توانست شمار زیادی از شهروندان از جمله نیروهای امنیتی سوریه را از دست تروریست ها نجات دهد.

در دیرالزور نیز یگان های ارتش ضربات سنگینی را به گروه های مسلح در منطقه فیلات وارد کرد. این گروه ها سعی داشتند نیروهای دولتی سوریه را هدف قرار دهند.

از حمص نیز خبر می رسد که نیروهای ارتش سوریه طی یک عملیات ویژه در منطقه "باب هود" شماری از افراد مسلح را کشتند.

الیوم السابع نیز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که یگان های ارتش این کشور منطقه المشهد در استان حلب را از وجود افراد مسلح پاکسازی کردند.

نیروهای امنیت داخلی سوریه همچنین توانستند 3 فرد مسلح که سعی داشتند به زندان مرکزی حلب حمله کنند را به قتل برسانند و سلاح های آنها را مصادره کنند.

الیوم السابع نیز به نقل از روزنامه اردنی "الغد" و منابع اردنی گزارش داد که این کشور آمادگی خود را برای تحویل هواپیمای نظامی سوریه که 21 ژوئن خلبان آن به اردن پناهنده شد اعلام کرد.

اردن پیش از این اعلام کرده بود هواپیمای "میگ 21" ساخت روسیه را به سوریه تحویل نخواهد داد. در حال حاضر ساز و کار و فنی مناسب برای انتقال این هواپیما به سوریه در دست بررسی قرار دارد

شنبه 21/5/1391 - 17:41 - 0 تشکر 504055

العالم، منابع آگاه در سوریه اعلام کردند عناصر گروهک تروریستی منافقین در کنار دیگر تروریست‌ها در حال جنگ با ارتش سوریه هستند.

به گفته این منابع، 2 هزار نفر از اعضای این گروهک تروریستی در کنار افراد مسلح تروریست علیه ارتش سوریه در حال جنگ هستند و شماری از آن‌ها در پایگاه‌های نظامی در خاک ترکیه یا کردستان عراق، افراد مسلح تروریست را آموزش می‌دهند.

پایگاه خبری الجوار به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: برخی طرف‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و حتی عراقی به لحاظ عملیات اطلاعاتی، زمینه مشارکت تروریست‌های گروهک منافقین را در جنگ علیه نظام حاکم سوریه فراهم کرده‌اند.

از سوی دیگر، پایگاه خبری «عکس السیر» سوریه در این باره نوشت: نیروهای ارتش سوریه طی هفته گذشته 40 نظامی ترک، از جمله 5 تن از عناصر گروهک تروریستی منافقین را که در تلاش برای ورود به خاک سوریه بودند، بازداشت کردند.

این پایگاه خبری به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد: بازداشت‌شدگان اعتراف کرده‌اند که عناصری از گروهک نامبرده در خاک ترکیه و با حمایت برخی دولت‌های عربی و غربی، افراد مسلح تروریست را برای جنگ با ارتش سوریه آموزش می‌دهند.

شنبه 21/5/1391 - 18:33 - 0 تشکر 504220

ادامه پاکسازی سوریه از شورشیان مسلح


پیشنهاد از طریق پیامک

نظامیان سوریه منطقه اریحا را از شورشیان پاکسازی کردند


تصویری آرشیوی از شورشیان مسلح تحت حمایت خارج در سوریه


نیروهای امنیتی سوریه منطقه اریحا در شمال غرب سوریه را از شورشیان تحت حمایت خارجی پاکسازی کرده اند.به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، عملیات پاکسازی نظامیان ارتش سوریه در شهر ادلب در حالی صورت گرفت که منطقه المرجه در دمشق، پایتخت سوریه، روز شنبه (۲۱ مرداد، ۱۱ اوت) هدف حمله بمب گذاری قرار گرفته است.


این انفجار درحالی منطقه المرجه را لرزاند که نیروهای امنیتی سوریه روز شنبه در شهر حلب در شمال غرب این کشور شمار زیادی از شورشیان مسلح تحت حمایت خارج را کشتند.


۳۰ آوریل، انفجار ۲ بمب در شهر ادلب در شمال غرب سوریه، دست کم ۲۰ کشته و تعدادی زخمی برجا گذاشت.


در همین حال، ارتش سوریه اعلام کرده است کنترل بخش گسترده ای از منطقه مرکزی باب الحدید در شهر حلب را بازپس گرفته است.

شنبه 21/5/1391 - 20:25 - 0 تشکر 504384

من واقعا برای آینده سوریه نگرانم. واقعا کشور زیبایی است.

دوشنبه 23/5/1391 - 12:53 - 0 تشکر 509461

براساس گزارش ها، در منطقه ریف ادلب در شهر حلب بیش از یکصد تروریست در درگیری با ارتش کشته شدند .


گزارش شده نیروهای سوری 35 نظامی ترکیه و 5 تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین را که تلاش داشتند وارد خاک سوریه بشوند دستگیر کردند.برخی منابع در سوریه معتقدند دو هزار نفر از عناصر گروهک منافقین در درگیریهای سوریه مشارکت دارند .


دوشنبه 23/5/1391 - 12:54 - 0 تشکر 509473

همچنین با نزدیک شدن به زمان پایان ماموریت ناظران بین المللی در سوریه دبیرکل سازمان ملل بر ادامه ماموریت ناظران در این کشور تاکید کرد.بان کی مون در نامه ای به اعضای شورای امنیت چند گزینه را برای حفظ حضور موثر سازمان ملل در سوریه پیشنهاد کرده است.مهلت ماموریت گروه ناظران سازمان ملل در سوریه 29 مرداد پایان می یابد.قرار است شورای امنیت پنجشنبه درباره آینده ماموریت نظارت گروه ناظران در سوریه تصمیم گیری کند.این در حالی است که برگزاری نشست اضطراری وزیران امور خارجه اتحادیه عرب برای بررسی وضعیت سوریه به تعویق افتاد.


قرار بود این نشست یکشنبه در شهر جده در عربستان سعودی برگزار شود.تعیین جانشین کوفی عنان به عنوان فرستاده ویژه جدید اتحادیه عرب در امور سوریه یکی از محورهای مورد بحث در این نشست بود .

دوشنبه 23/5/1391 - 12:55 - 0 تشکر 509480


کوفی عنان که فرستاده مشترک ویژه اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد در امور سوریه بود، پس از آن که طرح صلح پیشنهادیش برای پایان دادن به درگیری در سوریه اجرایی نشد و خشونت‌ها شدت بیشتری پیدا کرد، از سمت خود استعفا داد."امیل لحود" رییس جمهوری سابق لبنان با اشاره به ناتوانی گروه های مخالف دولت سوریه از سرنگونی نظام این کشور با وجود کمک های همه جانبه کشورهای غربی به آنها گفت : این واقعیت بهترین موید حمایت اکثریت مردم سوریه از دولت بشار اسد است .وی افزود : کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی منطقه از گروه های مخالف دولت سوریه جانبداری می کنند و انواع تسلیحات پیشرفته و کمک های مالی ارسال می کنند- اما همه اینها هیچ کمکی به مخالفان دولت سوریه نمی کند .
سیاستمدار مسیحی لبنانی در باره علت مخالفت غرب با دولت سوریه خاطرنشان کرد: بدیهی است که دولت اسد مانع اجرای برخی طرحهای آمریکا و متحدان غربی اش در منطقه می شود و به همین دلیل برای سرنگونی آن تلاش و برنامه ریزی کرده اند .

يکشنبه 29/5/1391 - 1:55 - 0 تشکر 518829


تحلیلی بر آنچه در سوریه می‌گذرد

خبرگزاری فارس: جبهه مقابل سوریه که از راه شورای امنیت به خاطر وتوی روسیه و چین نتوانسته به اهدافش دست‌ یابد، جنگ مدرنی را با مشارکت مستقیم کشورهای وابسته در منطقه علی‌الخصوص ترکیه راه انداخته‌اند.خبرگزاری فارس: تحلیلی بر آنچه در سوریه می‌گذردبه گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی ‌شریفی گچسارانی کارشناس مسائل استراتژیک خاورمیانه و مدرس دانشگاه طی یادداشتی به بررسی مسائل سوریه پرداخت.


سوریه را نمی‌توان با لیبی و تونس و یمن و سایر کشورهای عربی وابسته مقایسه کرد که فاقد ابتدایی‌ترین مؤلفه‌های دموکراسی و مردم‌گرا هستند؛ در سوریه با موقعیت سوق‌الجیشی که دارد اقوام و پیروان مذاهب مختلف مانند علویان، مسیحیان، دروزی‌ها، شیعیان و حتی بدنه اهل تسنن سال‌هاست که در کنار هم به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند و از طرفی ارتش این کشور از استحکام بالایی برخوردار است.


اپوزیسیون و تروریست‌های درگیر با نظام سوریه با حدود 100 گروه از فرقه‌ها و نهله‌های گوناگون فاقد یکپارچگی و انسجام ملی هستند؛ ضمن اینکه از رهبر مشخصی نیز برخوردار نبوده و توان تصمیم‌گیری را ندارند. مجموعه این مسائل باعث شدند کشورهای غربی نتوانند بر روی آلترناتیو خاصی برای نظام بشار اسد متمرکز شوند.


در اینجا مسئله‌ای که واضح و مبرهن است این است که نظام سوریه عمدتاً با گروه‌هایی از تروریست‌های اجیر شده با ملیت‌های مختلف از جمله القاعده، وهابی‌ها سلفی‌ها در حال جنگ است.


در این زمینه حقایق حکایت از تسلط سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد بر نوار مرزی ترکیه با سوریه از جمله شهر آدانا در نزدیکی پایگاه آمریکایی اینجرلیک دارد؛ مجموعه این روندها و ائتلاف‌ها سبب شده سران رژیم صهیونیستی آشکارا وارد میدان شده و به خود اجازه پیشنهاد تشکیل ارتش متحد از سوی کشورهای مختلف غرب برای شکست نظام سوریه را بدهند؛ محور غربی و عربی راهبردهای مختلفی را در این مدت به صورت گام به گام طراحی و عملیاتی کرده‌‌اند که برای نمونه می‌توان به استراتژی شهر سوخته و جنگ داخلی اشاره کرد.


این استراتژی به ویژه پس از مقاومت مثال زدنی ملت و ارتش سوریه اهدافی از جمله فرسایش جنگ، جنگ داخلی از بین بردن زیرساخت‌های اقتصادی این کشور از حلب در شمال گرفته تا درعا در جنوب و از حمص تا دمشق مورد نظر بوده است با التفاط به اینکه این کشور از نظر منابع زیر زمینی از جمله نفت و گاز نیز فقیر است.


جبهه مقابل سوریه که از راه شورای امنیت به خاطر وتوی روسیه و چین و اجرای استراتژی شهر سوخته و جنگ داخلی در گذشته نتوانسته به اهدافش دست‌ یابد از این رو جنگ جدید و مدرنی را با مشارکت مستقیم کشورهای وابسته در منطقه علی‌الخصوص ترکیه راه انداخته‌اند.


در این شیوه نو علی‌رغم جنگ‌های کلاسیک روش خاصی را مبنا قرار داده‌اند که در آن نظامیان در خط اول منازعه و درگیری حضور ندارند ولی نقش استراتژیست و پشتیبان مالی و تسلیحاتی را ایفا می‌کنند؛ نقطه عطف روزهای اخیر به ویژه پس از کناره‌گیری کوفی‌عنان بر اثر کارشکنی محور غربی عربی اهمیت ویژه کشور ترکیه در بحران سوریه است که راهبرد جنگ مدرن با سوریه را در دستور کار خود قرار داده است.


از آنجا که دفاع ما از سوریه به جبهه اول مقابله با رژیم صهیونیستی ریشه در استکبار ستیزی و آزادی‌خواهی انقلاب اسلامی و همچنین روابط راهبردی دو کشور دارد و از سویی ایران و ترکیه دارای روابط دیرینه تاریخی در هم آمیختگی فرهنگی و دینی هستند و علی‌الخصوص روابط در کشور در سالیان اخیر حتی در مواقعی به سطح راهبردی نیز نزدیک شد از این رو تضاد اصلی جمهوری اسلامی ایران با ترکیه در بحران سوریه بر حفظ منافع ژئوپولیتیک ایران استوار است که از جمله می‌توان به طرح سپر موشکی آمریکا در ترکیه اشاره کرد که بر ضد منافع حیاتی ایران، روسیه و حتی چین است.


عمق ماجرا طوری حکایت از رویارویی ایران با آمریکا می‌کند که اخیراً آقای چورکین نمانیده روسیه در سازمان ملل متحد نکته کانونی در ماجرای سوریه را ایران برشمرد؛ ایرانی که با توجه به موقعیت منحصر به فردش از حیث اهمیت سرزمین و پیشرفت‌های حاصله در ابعاد گوناگون در عین تحریم‌های سنگین در حال حاضر یک کشور مهم و تأثیرگذار در معادلات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی منطقه جهان اسلام و کل فضای بین‌الملل به حساب می‌آید.


بر این اساس با عنایت به اینکه بر اثر موضع‌گیری‌ها و دخالت‌های متناقض و نامناسب ترکیه در همسویی با آمریکا از جمله در بحران سوریه محبوبیت اردوغان و دولت او مانند قبل نیست وقتی احزاب اسلام‌گرایی مانند حزب سعادت نیز به مخالفت با مشی ترکیه در این زمینه پرداخته است در عین حالی که اقلیتی از علویان با بیش از 20 میلیون نفر که مخالف این روند هستند را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.


بنابراین دولت این کشور از قدرت لازم برای اقناع داخلی جهت حمله نظامی مستقیم در سوریه برخوردار نیست، حتی ذهنیت سکولارها در ترکیه خیلی موافق حضور جدی ترکیه در تحولات جهان عرب نیستند؛ از طرفی حضور ترکیه در جهان عرب نیز آبستن چالش‌های جدی از سوی جریان‌های ایدئولوژیک است.


ادامه این وضعیت بین‌ ایران و ترکیه علاوه بر اثرات ویرانگر در ابعاد سیاسی و اقتصادی دو کشور عوارض و چالش‌هایی نیز در کشورهایی مانند عراق و حتی افغانستان برجای گذاشته و خواهد گذاشت.


در این شرایط جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت امور خارجه باید به صورت مدبرانه، هوشمندانه و فعال‌تر شدن در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی و توجه به ظرفیت کشور عراق و دیگر پارامترهای معین در این ارتباط و بهره‌گیری از عمل استراتژیک پتانسیل‌ها و برگ برنده‌هایش در سطوح روابط دو جانبه و عرصه‌های منطقه‌ای و جهانی و همچنین توجه به عنصر زمان همراه با تعامل قاطع و توأم با عزت توقف این روند و ممانعت از مداخله نظامی غرب در سوریه را پیگیری کند.


توفیق در این مسیر می‌تواند زمینه‌های اقدام لازم برای رسیدن به یک توافق پایدار در سوریه را که از موقعیتی منحصر به فرد در امر مقاومت برخوردار است، پدید آورد؛ بر اساس مقاومت در کشور سوریه می‌تواند خنثی کننده توطئه‌های دشمنان باشد.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی