انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 2082)
جمعه 20/5/1391 - 14:23 -0 تشکر 502058
پیش نویس زندگی خود را کشف کنید ...

انجام این تمرین لازم است یک نفر به عنوان راهنما عمل کند و در حالی که شما نشته اید و دراز کشیده اید او صحبت کند در ضمن میتوانید کلمات و جملات لازم را روی نوار ضبط کنید و وقتی در حال ارامش هستید به انها گوش دهید .یک راهنما میتواند گروهی از افراد را در این تمرین به پیش برد .

در روی صندلی ویا روی زمین به حالت ارام و راحت قرارگیرید .شایداگر چشمان خود را ببندید بهتر باشد سپس راهنما این سوالات را از شما میپرسد .

1.تصور کنید در سالن تتاتری هستید و منتظر اجرای نمایش هستید این نمایش همان داستان زندگی خود شماست .
شما در انتظار چگونه نمایشی هستید ؟ کمدی یا تراژدی ؟ ایا این نمایش در سطح بالای است یا یک نمایش معمولی وسطحی ؟ ایا جالب و دیدنی است یا خسته کننده یا قهرمانی است یا واقع گرا ؟ به طور کلی چگونه نمایشی می باشد؟

2..ایا سالن نمایش پر است یا نیمه خالی ویا نیمه پر ؟ایا تماشاچیان شیفته و مفتون ان میشوند یا کسل و خسته خواهند شد ؟شادمان یا غمگین ؟ ایا شما را تشویق خواهند کرد و یا سالن را ترک خواهند کرد ؟ کلا چه خواهند کرد ؟

3...عنوان نمایش شما چیست _همان داستان زندگی خود شماست ؟حال چراغها خاموش میشوند و پرده بالا میرود نمایش خود شما همین الان اغاز میشود .
و شما صحنه اول را میبینید این همان اولین صحنه زندگی شماست .شما در این صحنه بسیار خردسال هستید .در اطراف خود چه میبینید ؟ چه کسی در انجاست ؟ ایا چهر ه های را میبینید و یا بخش هایی از چهر ه ها را ؟ اگر شما چهر ه ای را می بینید حالت ان چهره را هم ببینید چه می شنوید ؟ از احساس خود اگاه باشید ممکن است بعضی از احساسها را در درون خود داشته باشید شاید برخی عواطف و هیجانات را احساس کنید ایا شما چیزی را استشمام میکنید یا طعم چیزی را احساس میکنید ؟ حال به خود فرصت دهید تا از اولین صحنه نمایش زندگی خود اگاه شوید ( مکث )
حال صحنه عوض میشود در صحنه بعدی نمایش زندگیتان شما کودکی هستید بین 3 تا 6 ساله شما کجا هستید ؟ در اطراف خود چه می بینید ؟ ایا اشخاص دیگری هم انجا هستند ؟ چه کسی انجاست ؟
ایا انها چیزی به شما میگویند ؟ ایا شما چیزی به انها میگویید ؟ایا هیچ صدایی دیگری میشنوید ؟
در این صحنه چه احساسی دارید ؟ ایا هیچگونه حس و احساسی در بدن خود دارید ؟ ایا هیچ چیز را اسشمام و یا مزه مزه میکنید ؟
حال به خود فرصت دهید تا از انچه در صحنه دوم میبینید میشنوید.احساس میکنید .میچشید و یا میبویید اگاه شوید یعنی صحنه ای را که در ان شما بین 3 تا 6 ساله هستید (مکث )
سپس راهنما همین جملات را براب صحنه های بعدی نمایش که در زیر خواهم گفت بیان میکند .
صحنه دوران نوجوانی ( در حدود 10تا 16 سالگی )
صحنه فعلی ( همین سنی که الان دارید )
صحنه 10 سال بعد .
اخرین صحنه نمایش یعنی صحنه مرگ شما .در این صحنه راهنما باید چنین سوالاتی بپرسد ((در این اخرین صحنه نمایش خود چند ساله هستید ؟))

و سپس همان سوالات بالا تکرار میشود ...

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی