انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 3305)
جمعه 20/5/1391 - 1:4 -0 تشکر 500933
سفر به روستای ایوب پیامبر


این روزها که سرمای پاییزی کم کم به کشورمان حاکم می شود، تدارک دیدن برای یک سفر کوتاه به روستایی خوش آب و هوا و معتدل شاید بهترین گزینه تفریحی باشد. روستایی كه با وجود تمام جاذبه‌های گردشگری از جمله هوای معتدل، تنوع جانوری، گیاهی، ارتفاعات و طبیعت زیبا و بویژه چشمه آب گرم، تاكنون در كشور ناشناس مانده است.

 

روستای ایوب پیامبر(ع) واقع در دهستان گیفان و 95 كیلومتری شمال بجنورد ، مكان دیدنی مورد نظر ماست كه بیشتر شهرت خود را مدیون چشمه‌های جوشان آب گرمش است كه به خاطر گوگردی بودن، برای درمان و تسكین امراض پوستی بسیار مناسب است.

چشمه‌ و آب ‌گرم ایوب ‌پیامبر (ع) در این میان، جزو 6 چشمه‌ آب‌گرم برتر كشور و یك منطقه‌ نمونه‌ گردشگری است كه روستا بیشتر اعتبار خود را از آن گرفته است. این آب ‌گرم در فاصله‌ 7 كیلومتری مركز دهستان گیفان واقع شده و مردم منطقه معتقدند كه حضرت ایوب (ع) برای علاج بیماری برص خود در این مكان عصایش را به زمین كوبید و در پی آن، آبی گرم از زمین بیرون زده تا حضرت خود را از لوث كرم‌های موجود در بدنش پاك كند.

آب‌گرم ایوب علاوه بر این‌كه به عنوان یك مكان تفریحی برای شنا استفاده می‌شود، بیشتر به دلیل خواص زیادی كه برای درمان و التیام بیماری‌های پوستی دارد، مورد توجه قرار گرفته است. آب چشمه اصلی ایوب 47 درجه سانتیگراد حرارت دارد، اما جالب‌تر از آن وجود چشمه‌های آب سرد در داخل و كنار استخر آب‌گرم است. وجود چشمه آب سرد و گرم در درون استخر دمای آب را متعادل و برای شنا دلچسب ساخته است.

بیشتر مردم منطقه معتقدند که حضرت ایوب (ع) برای علاج بیماری برص خود در این مکان عصایش را به زمین کوبیده و آبی گرم از زمین بیرون زده تا حضرت خود را از لوث کرم‌های موجود در بدنش پاک کند

 

در حال حاضر آب گرم ایوب دو استخر مجزا از حوض اصلی دارد که یک استخر آن مختص آقایان و استخر دیگر مختص خانمها است و بیشتر مردم منطقه معتقدند که حضرت ایوب (ع) برای علاج بیماری برص خود در این مکان عصایش را به زمین کوبیده و آبی گرم از زمین بیرون زده تا حضرت خود را از لوث کرم‌های موجود در بدنش پاک کند.

مقبره‌ای هم در كنار استخر آب‌گرم ایوب وجود دارد كه به عقیده پیران این روستا متعلق به ایوب پیغمبر است و به‌همین دلیل افراد زیادی پس از شنا در استخر آب‌گرم و پاكی بدن به زیارت آن می‌روند

 

اما گذشته از آب‌گرم ایوب، همه‌ روستاهایی كه در دره گیفان واقع شده‌اند، بویژه خود گیفان به علت ییلاقی بودنش از آب و هوایی بسیار لطیف و ملایم و طبیعتی بسیار باشكوه برخوردار است.

مقبره‌ای هم در كنار استخر آب‌گرم ایوب وجود دارد كه به عقیده پیران این روستا متعلق به ایوب پیغمبر است و به‌همین دلیل افراد زیادی پس از شنا در استخر آب‌گرم و پاكی بدن به زیارت آن می‌روند.

هم‌اكنون آب ‌گرم ایوب دارای 2 استخر مجزاست؛ یكی از آنها كه محل جوشش آب‌ گرم است، مختص آقایان و دیگری مختص بانوان است.

چشمه و بقعه‌ ایوب پیامبر (ع) در فاصله‌ 85 كیلومتری شمال بجنورد و در روستایی به نام ایوب از توابع بخش حصار گرمخان و در مجاورت مرز ایران و تركمنستان واقع شده است.

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

جمعه 20/5/1391 - 13:20 - 0 تشکر 501972

من سالها پیش اونجا رفتم. وقتی كه جاده اش خاكی بود. و استخر آبش مثل الآن ترو تمیز نشده بود. اطرافش اتاقكهای خشتی مخروبه بود و هیچ دوش یا رختكنی وجود نداشت. اونروز با اهالی روستای "ناوه" اونجا رفتیم و خیلی خیلی هم خوش گذشت
از اون رو زتا حالا دیگه نه نرفته ام ناوه و نه "ایوب پیامبر". ولی برادرم كه پارسال رفته بود به اقوام سر بزند ، یه سری هم رفته بود اونجا و تعریف می كرد كه خیلی بهش رسیدن و مرتب شده. بعنوان یه مكان خوب گردشگری می شه روش حساب وی‍‍ژه ای باز كرد. آبش هم غنی از مواد معدنیست و خیلی خواص درمانی داره

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

يکشنبه 22/5/1391 - 15:45 - 0 تشکر 506452

سلام دوست من
خوشحالم از اینکه وضعیت این روستا بهتر و برای شما روزهای گردش خوبی را به ارمغان آورده
امیدوارم روزی هم نصیب ما شود تا ما هم از این مکان دیدن و از ابهای معدنی اش استفاده کنیم

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

چهارشنبه 22/6/1391 - 1:10 - 0 تشکر 559015

تبریک می گم بهتون.
این تاپیک در سرچ موتور گوگل برای عبارت "چشمه ایوب پیغمبر" رنکینک سوم بدست آورده.

این مسابقه اگه هیچ نفعی هم نمی داشت همین که در رنکیک گوگل برای سرچ کلمات مختلف جایگاهتبیان رو بالا برد، بزرگترین نفعش بوده ....

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

شنبه 6/8/1391 - 20:8 - 0 تشکر 569549

سلام
خبر بسیار خوب و جالبی بود ممنون از خبررسانیتون(باز هم از این خبرها بدهید.!)
امیدوارم همیشه موفق و موید در هر کاری باشید
ممنون
یاعلی

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

يکشنبه 14/8/1391 - 10:54 - 0 تشکر 571462

چشمه های آبگرم ایوب پیغمبر


                            آبگرم ایوب پیغمبرروستای ایوب پیغمبر واقع دردهستان گیفان و 95 کیلومتری شمال بجنورد می باشد که به دلیل چشمه های  جوشان آب گرم سالانه گردشگران زیادی را از سایر استان هاوهمچنین دیگر کشور ها به سمت خود جذب می کند.


این چشمه ی آب گرم در روی تپه ای به ارتفاع 300متر از سطح دره گیفان واقع شده واکثرافراد به دلیل خواص درمانی آن به این روستا مسافرت می کنند.


مقبره ای در کناراستخر آبگرم ایوب وجود دارد که به گفته پیران این روستا مختص به ایوب پیغمبر می باشد وبه همین دلیل افراد زیادی پس از شنا در استخر آب گرم و پاکی بدن به زیارت آن  می روند.


 در سال 1334جهت این قبر را به سمت قبله تغییر داده اند واین موضوع  نشان از این دارد که این مقبره مربوط به دوران قبل ازاسلام است.


گوگردی بودن آب چشمه های این روستا باعث شده تا برای درمان وتسکین امراض پوستی هرساله افراد زیادی به این روستا مسافرت کنند.


گروه زیادی براین عقیده اند که حضرت ایوب پیغمبربرای علاج بیماری خود عصایش رابراین مکان کوبید که به واسطه آن آب گرمی از زمین بیرون آمده وآن حضرت برای از بین بردن آلودگی واز بین بردن کرم های بدنش در آن استحمام کرده است.


وجود فسیل هایی از کرم ودیگر جانداران ریز در اعماق استخر این باور روستائیان را قوی ترکرده است.  


آب چشمه اصلی ایوب معادل 47درجه سانتیگراد حرارت دارد که به راستی می توان آن را به عنوان آب گرم طبیعی معرفی کرد،اما جالب تر از آن وجود چشمه های آب سرد در داخل وکناراستخرآب گرم است .


وجود چشمه آب سرد وگرم در درون استخر دمای آب را متعادل ودلچسب برای شنا ساخته است.


آب ایوب برای روستائیان اطراف از قداست خاصی برخوردار است وآنها معتقدند افراد هنگام شنا در این آب باید با نام خدا وارد آب شوند.


 هم اکنون آب گرم ایوب دارای دو استخرمجزا است.یکی از آنها که محل جوشش آب گرم است مختص آقایان ودیگری مختص بانوان می باشد.


روستای ایوب تمامی جاذبه های گردشگری از جمله هوای معتدل،تنوع جانوری،گیاهی،آب گرم،ارتفاعات زیبا ومیوه وگیاهان خوراکی ودارویی متنوع و... را دارد اما چرا تاکنون این منطقه نمونه گردشگری در کشور ناشناس مانده است را باید کم توجه ای مسولان به این منطقه دانست.


متاسانه با وجود تمامی این ویژگی ها نبود مکان اقامتی وهمچنین راه نامناسب موجب شده تا گردشگران کمتری به این منطقه مسافرت کنند.


سالانه در جاده پر خطر این روستا شاهد قربانی شدن گردشگران زیادی بوده ایم که از آن جمله می توان به پرتاب شدن دو مینی بوس مسافربری در درون دره ها وگشته وزخمی شده بیش از 30نفراشاره کرد.


همچنین مکان مناسبی برای اقامت در شب برای افراد در این منطقه وجود ندارد که مسافران باالاجبار در چادرهای مسافرتی ویا درون اتومبیل خود شب را می گذرانند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.