انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 863)
پنج شنبه 19/5/1391 - 19:8 -0 تشکر 500476
راه شیری بر فراز دره "یادبود" آمریکا

حتمی نیست یک بنای تاریخی یا دره یادبود باشید تا امکان دیدن قوس زیبا و حیرت انگیز کهکشان راه شیری را در آسمان شب داشته باشید...اما حضور در این مکان فرصت دیدن این آسمان زیبا را به شما میدهد. فقط در دره یادبود در امریکا (Monument Valley USA) می توان چنین تصویر زیبا را دید که شامل قله های تندیسی سنگی بنام تل یا تپه می گردد. این تپه ها بعد از فرسایش سنگ های نرم اطراف شان در اثر آب بصورت سنگ های سخت شکل گرفته اند. این تصویر که حدود دو ماه قبل تهیه شده، نزدیکترین تپه در سمت چپ بنام میتنز و در سمت راست تپه مریک را نشان میدهد. بر فراز این تپه ها نور منتشر شده صفحه مرکزی کهکشان مارپیچ راه شیری را می بینید. وقتی آسمان صاف باشد و به اندازه کافی از نور اذیت کننده شهری دور باشید، حتمن می توانید نوار زیبای راه شیری را ببینید

خدایا..حال مرا به خوبی حال خود تغییر ده و فقر مرا به ثروت خود پایان بخش.آمین
دوشنبه 20/8/1392 - 4:58 - 0 تشکر 671010

وای فوق العادس منظرش فکر کن شب توی چادر بخوابی اینجا به آسمون خیره شی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.