انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 134)
پنج شنبه 19/5/1391 - 11:6 -0 تشکر 499923
ایجاد سپر دفاع موشکی در کشوهای حاشیه خلیج فارس

بازتاب برگزاری کنفرانسی در تهران برای گفتگو و مذاکره پیرامون وضعیت فعلی در سوریه و بدبینی غرب نسبت به آن، تلاش کشورهای حاشیه خلیج فارس برای ایجاد یک سپر دفاع موشکی در منطقه و همکاری با ایالات متحده در این خصوص، تسلیم دعوتنامه مرسی برای شرکت در اجلاس سران عدم تعهد و همچنین بازتاب اعتراض داود اوغلو به اظهارات مقامات ایرانی از جمله اخبار رسانه های جهان در بیست و چهار ساعت گذشته است.

پنج شنبه 19/5/1391 - 11:7 - 0 تشکر 499925

دیروز حمید بقایی معاون رئیس جمهوری برای تسلیم دعوتنامه مرسی برای شرکت در اجلاس سران غیر متعهدها به قاهره رفته بود که مورد استقبال رئیس جمهوری مصر قرار گرفت. این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان، به خصوص مطبوعات مصری داشته است.

پنج شنبه 19/5/1391 - 11:8 - 0 تشکر 499926

محمد کامل امر، وزیر خارجه مصر در این خصوص گفته است که: از آنجایی که اکنون مصر رئیس دوره ای اجلاس غیر متعهدها است و در تهران قرار است این ریاست به ایران واگذار شود، مصر دعوت ایران را مورد توجه قرار خواهد داد. پیش از این سخنگوی مرسی اعلام کرده بود که وی هنوز تصمیمی برای شرکت در این اجلاس ندارد.


از سویی در رسانه ها آمده است که کشورهای حوزه خلیج فارس در صدد هستند تا با ایالات متحده آمریکا پیمان دفاعی ببندند که بر اساس آن سیسم دفاع موشکی در منطقه خلیج فارس راه اندازی میشود تا شهرها، خط لوله های نفتی، پالایشگاهها و همچنین پایگاههای نظامی را در برابر حملات موشکی مقاوم کند.

پنج شنبه 19/5/1391 - 11:8 - 0 تشکر 499927نیویورک تایمز در این خصوص نوشته است که این یک پیام جدی برای تهران است و با بالا گرفتن تنش در منطقه، این اقدام ضرورت بیشتری پیدا میکند.

پنج شنبه 19/5/1391 - 11:9 - 0 تشکر 499928

در خبری دیگر، رویترز اعلام کرده است که امروز قرار است ایران میزبان کنفرانس وزرای خارجه در خصوص حل مسئله سوریه باشد، اما رویکرد غرب در این مورد با بدبینی همراه است. رویترز با اشاره به این مطلب که رئیس جمهور و مقامات ایرانی اعلام کرده اند که این کنفرانس شامل کشورهایی خواهد بود که موضعی بیطرف و واقع بینانه در قبال سوریه دارند، نوشته است که دیپلمات های غربی از این کنفرانس به عنوان تلاشی برای تحریف توجهات به جنگ داخلی در سوریه یاد کرده اند.


پنج شنبه 19/5/1391 - 11:9 - 0 تشکر 499929

امروز صبح رسانه ها همچنین خبری مبنی بر نجات ده نفر در یک شناور ایرانی در دریای عمان که دچار حریق شده بود توسط یک ناو شکن آمریکایی را منتشر ساخته اند. بر اساس گزارشات، ناو شکن آمریکایی جیمز، ای ویلیامز چهارشنبه شب در حالی به این شناور که حامل پرچم ایران بوده، رسیده است که دچار آتش سوزی بوده است و ده نفر از ملوانان آن را از این آتش سوزی نجات داده است.


پنج شنبه 19/5/1391 - 11:10 - 0 تشکر 499930

یکی از مقامات آمریکایی در این خصوص گفته است که 8 نفر از این ملوانان ایرانی بوده اند و 2 نفر دیگر پاکستانی.


اعتراض ترکیه به ایران نیز از دیگر اخباری است که رسانه های منطقه امروز به بازتاب آن پرداخته اند. احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه دیروز و ضمن گفتگو با همتای ایرانی خود اشاره کرده است که ایران بایستی از متهم ساختن ترکیه به ترویج خشونت در سوریه دست بکشد.پنج شنبه 19/5/1391 - 11:11 - 0 تشکر 499931

تو دی زمان نوشته: داود اوغلو گفته است که انتظار داریم مقامات یرانی و ترکی قبل از آنکه لب به سخن بگشایند راجع به چیزی که میگویند کمی فکر کنند. وی اضافه کرده است که ما موضع خود را در قبال این اظهار نظرات از سوی مقامات ایرانی را به شکلی دوستانه و بی پرده به آقای صالحی اعلام کرده ایم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی