انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 527)
چهارشنبه 18/5/1391 - 18:7 -0 تشکر 497833
حضور پدر در خانه

« به نام خداوند بخشنده و مهربان »

سلام


آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که حضور کمرنگ پدر یا عدم حضور پدر در خانه چه تا ثیراتی برروی فرزندان خواهد گذاشت ؟پنج شنبه 19/5/1391 - 6:4 - 0 تشکر 499740

با نام خدا و سلام

این اتفاق ناخوشایندی است که امروزه به بهانه های مختلف زیاد رخ می دهد و آثار بسیار بدی در تربیت کودکان بویژه پسران خانواده دارد چون یکی از راه های تکمیل شخصیت کودک الگوبرداری از رفتار بزرگترهاستو در نبود پدر کودک تمام کارها را از مادر تقلید می کند و شخصیتی نامناسب البته با توجه به جنسیت خود پیدا می کند.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

شنبه 21/5/1391 - 23:28 - 0 تشکر 505137

سلام
با تایید نظر جناب Teachman ، تحقیقی در باره مسائل و مشکلات کودکان نشان می دهد کودکانی که پدران آنها مدت کمتری در خانه هستند و زمانی هم که در خانه هستند توجه کمتری به آنان می کنند ، معمولا کودکانی هستند که که صبح با وضع نامرتبی ، بدون شستن دست و روی خود ، حتی در مواقعی بدون صرف صبحانه به مدرسه می آیند و دارای مسائل و مشکلاتی هستند .

شنبه 21/5/1391 - 23:34 - 0 تشکر 505174

اولین ناکامی این قبیل کودکان این است که در یادگیری « خواندن » مشکلاتی دارند .

دومین ناکامی آنان در هوش کلامی است که معمولاپایین تر از حد متوسط است .

سومین ناکامی این گروه این است که تا زمانی که کودک و در سنین پایین تر هستند با معلمان خود از نظر یادگیری در گیری دارند ، که اکثرا منجر به مردودی می شود . در سنین بالتر نیز مشکلات و مسائل عدیده ای را برای مدرسه به وجود می آورند .


علی تقی پور ظهیر ، مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی، ص82 و 83

پنج شنبه 26/5/1391 - 7:26 - 0 تشکر 515114

با نام خدا و سلام


مسئله پدری و عهده داری سرپرستی فرزندان، مسئولیتی خطیر و موفقیت در آن مستلزم آگاهی، فداکاری و اخلاق و اعتقاد است. به فرموده پیامبر پدر مسئول است. او مسئول است اعتماد را درون خانواده بیاورد، مراقب فرزندان باشد و زمینه را برای استقلال و آزادی فراهم و مخاطرات را از آنها دور سازد.


«تربیت سفری است که از دوران کودکی آغاز و هدف آن، شکوفا ساختن استعدادهای کودک است. تربیت مجموعه رفتارهایی است که روابط ما را شکل می‌دهد» 


«تربیت عبارت است از رشد دادن یا فراهم کردن زمینه رشد و شکوفایی استعدادها و به فعلیت رساندن قوای نهفته یک موجود».

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی