سينما و تلویزیون (بازدید: 149)
چهارشنبه 18/5/1391 - 1:24 -0 تشکر 496831
دقیقه ای 2میلیون برای سریال مخرب ماه رمضانی !

این سریال كه تاكنون از دید منتقدان، رسانه ها و مخاطبان اصلی یعنی مردم یك اثر مخرب در جامعه محسوب می شود بیش از دو و نیم برابر دیگر سریال های در حال پخش جذب بودجه كرده است.
این شب ها كه تلویزیون تمام سعیش را می كند تا مخاطبانش را از دست ندهد شاهد سریال هایی هستیم كه به مناسبت ماه مبارك رمضان روی آنتن می روند.

به گزارش صراط به نقل از آوینی فیلم، در این بین"خدا حافظ بچه" به دلیل ساعت پخش خوبش، بیشتر در معرض دید بینندگان قرار گرفته و البته مورد نقد رسانه ها. این سریال كه تكلیفش با خودش هم مشخص نیست و سیاست گذاری و هدفش نامعلوم است زوجی را روایت می كند كه مثلا عاشق بچه هستند.

این زوج كه بچه خود را در بدو تولد از دست دادند می خواهند به هر طریقی كه شده بچه ای برای خودشان اختیار كنند. موضوع غیر واقع و همین طور نگاه غیركارشناسی عوامل سریال باعث شده تا نه تنها این سریال جنبه آموزشی مثبت نداشته باشد بلكه به ماخذی برای فراگیری كارهای ناشایست نظیر بچه دزدی، دروغ گویی صرف كه تماما در سریال جاری است و ... مبدل شود.

وضعیت پوشش بانوان در این سریال نیز كه خود كاملا مبلغ الگوی اسلامی است!! دكمه های باز مانتوی خانم ها و استفاده از رنگ های نامتعارف در لباس خانگی همگی نشان از عدم نظارت صحیح بر"خدا حافظ بچه" است. باید گفت این نوع پوشش همانی است كه گشت ارشاد متذكرش می باشد.

اگر بخواهیم با دیده اغماض به دیگر جنبه های سریال نگاه كنیم و مثلا حضور بازیگران حامی فتنه كه نقش لیدر را برای كمیته به اصلاح هنرمندان اصحاب فتنه بازی می كردند نادیده بگیرم از مخارج هنگفت آن به هیچ وجه نمی شود فاكتور گرفت.

این سریال كه تاكنون از دید منتقدان، رسانه ها و مخاطبان اصلی یعنی مردم یك اثر مخرب در جامعه محسوب می شود بیش از دو و نیم برابر دیگر سریال های در حال پخش جذب بودجه كرده است. در حالی این بخشش از كیسه بیت المال به عوامل"خدا حافظ بچه" صورت می گیرد كه این سریال حتی از بازیگران و عوامل نه چندان مشهور بهره برده و در نهایت ضعف ساختاری و فنی روی آنتن سیما می رود.

هزینه هنگفت دقیقه ای حدود 2 میلیون تومان برای ساخت سریالی ضعیف و البته مخرب به حال عمومی جامعه این سوال را به ذهن متبادر می كند كه آیا كسی هم صلاح می داند پاسخگو باشد؟! هزینه چند ده میلیون تومانی برای هر قسمت یك سریال مناسبتی در این وضعیت نابه سامان اقتصادی كشور چه توجیهی دارد؟

چهارشنبه 18/5/1391 - 1:31 - 0 تشکر 496838

به کارهای خلافی که نشاان داده میشود میتوانید اینها را هم اضافه کنید:
عادی نشان دادن جعل اسناد در کشور
نشان دادن نیروی انتظامی ناکارآمد با وجود سرقت های مختلف اتومبیل و عدم پیگیری نیروی انتظامی
شکستن قبح خلاف در بسیاری از موارد
به سخره گرفتن احساسات پاک کسانی که به شیر خوارگاهها کمک میکنند
جریحه دار کردن احساسات زوجهای ناباروری که به خوبی با مشکلشان کنار آمده اند
بی ارزش کردن عمل کسانی که بچه پرورشگاهی گرفته و به کمال رسانده اند
و.....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی