ورزش و تندرستی (بازدید: 202)
سه شنبه 17/5/1391 - 23:33 -0 تشکر 496645
خسته نباشی پهلوان

رضایی طلاگرفت

سه شنبه 17/5/1391 - 23:45 - 0 تشکر 496659

، امشب در سالن اكسل قاسم رضایی نماینده كشورمان در وزن 96 كیلوگرم در فینال رقابت‌های كشتی فرنگی المپیك 2012 لندن موفق شد رستم توتروف حریف روس خود را در دو تایم با نتایج 2 بر صفر و یك بر صفر شكست دهد و سومین مدال طلای كشتی فرنگی كشورمان را كسب كند.

در تایم اول قاسم رضایی با قدرت بالای بدنی خود توتروف روس را از تشک بیرون انداخت. در همین حین داوران اعتراض مربیان روس را هم نپذیرفتند تا این تایم با نتیجه 2 بر صفر به سود رضایی به پایان برسد.

در تایم دوم این مبارزه نیز کشتی به کلینچ کشیده شد و قاسم رضایی با اقتدار صاحب یک امتیاز شد و سومین مدال طلای تیم کشتی فرنگی ایران به دست آمد.


به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب بهترین نتیجه تاریخ این رشته توسط شاگردان محمد بنا در المپیک ها به دست آمد و بهترین نتیجه کشتی ایران پس از انقلاب اسلامی و بعد از رقابتهای المپیک 1956 ملبورن بدست آمد.

تیم ایران با شش کشتی گیر در این رقابتها شرکت کرده بود که حمید سوریان دارنده پنج مدال طلای جهان در وزن 55 کیلوگرم و امید نوروزی قهرمان جهان در وزن 60 کیلوگرم با اقتدار و نشان دادن توانمندیهای خود صاحب مدال طلا شدند. سعید عبدولی فرنگی کار شایسته کشورمان با ناداوری از دور رقابتها کنار رفت و حبیب اله اخلاقی و بشیرباباجان زاده در وزنهای 84 و 120 کیلوگرم نتوانستند صاحب مدال شوند

چهارشنبه 18/5/1391 - 0:14 - 0 تشکر 496706


محمد عباسی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به لندن پس از کسب مدال طلای وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی توسط قاسم رضایی گفت: خیلی خوشحالم و این نشان می‌دهد ایرانی‌ها با قدرت و غیرت تمام مبارزه می‌کنند.


وی ادامه داد: عملکرد رضایی بسیار عالی بود. این پیروزی را به تمام مردم تبریک می‌گویم. امشب شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) و است و از مولا علی (ع) مدد گرفتیم و قهرمان شدیم.


عباسی تصریح کرد: تمام این موفقیت‌ها ناشی از دعای مردم است. دعای مردم کشورمان همواره بدرقه راه ورزشکاران بوده است. خوشحالم با این پیروزی‌ها دل رهبر معظم انقلاب و مردم شاد شد.


وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: این پیروزی مرهمی بود بر شکست ناجوانمردانه عبدولی مقابل حریف فرانسوی. هر چند ما حساب ویژه‌ای روی عبدولی باز کرده بودیم اما بچه‌ها به نوبت جبران می‌کنند و نشان می‌دهند بهترین‌های دنیا هستند.


چهارشنبه 18/5/1391 - 0:28 - 0 تشکر 496740

: قاسم رضایی با کسب سومین مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی تیم ایران را در بازی‌های المپیک مسجل کرد.

پیش از این حمید سوریان در وزن 55 کیلو و امید نوروزی در وزن 60 کیلو مدال‌های طلای المپیک را برای ایران به ارمغان آورده بودند.

با توجه به اینکه روس‌ها، نزدیک‌ترین تعقیب کننده ایران 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز کسب کردند قهرمانی شاگردان "محمد بنا" مسجل شد.

بدین ترتیب ایران با 3 مدال طلا قهرمان شد و روسیه  با 2 طلا، یک نقره و 2 برنز به نایب قهرمانی رسید. کوبا و کره‌جنوبی هم با یک طلا عنوان سوم را از آن خود کردند.

البته در بازی‌های المپیک مانند رقابت‌های جهانی امتیاز کشتی‌گیران حساب نمی‌شود بلکه این موغوبیت مدال است که تعیین کننده تیم قهرمان است. البته در این مسابقات نیز مانند رقابت‌های جهانی سکوی تیمی وجود ندارد و کاپ قهرمانی اهدا نمی‌شود.

شاگردان محمد بنا که پیش از این 3 بار قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شده بودند با قهرمانی در المپیک نام خود را نه تنها در تاریخ کشتی بلکه در تاریخ ورزش ایران و جهان جاودانه کردند.

تیم کشتی فرنگی روسیه در المپیک پکن با 3 مدال طلا و یک نقره عنوان قهرمانی المپیک را به خود اختصاص داده بود.

نکته جالب توجه این است که در المپیک پکن روس‌ها در اوزان 55، 60 و 96 کیلو توسط نظیر مانکی‌یف، اسلام‌بک آلبی‌یف و اصلانبک خوشوتوف به مدال طلا رسیده بودند و ایران این دوره در لندن توسط حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی در 55، 60 و 96 کیلو مدال‌های طلای روس‌ها را از آن خود کرد.

چهارشنبه 18/5/1391 - 13:49 - 0 تشکر 497519

سلام
اونایی که نمیخواستن ما سه تا طلا توی فرنگی بگیریم دیشب چشماشون در اومد هم توی فرنگی طلا گرفتیم و هم وزنه برداری.
ازشون ممنونیم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 18/5/1391 - 17:6 - 0 تشکر 497706

دیشب چه شب توپی بود... مدال بود که از هر رشته ای می رسید... دم ایرانیا ی تو سالنم گرم سنگ تموم گذاشتن

چه تو وزنه برداری چه تو پرتاب دیسک و جه تو کشتی

کلا پرچم ایران و ایرانی بالاست

چهارشنبه 18/5/1391 - 22:24 - 0 تشکر 498806

یک مربی به اندازه یک المپیک طلا گرفت
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، با 3 مدال طلا به اندازه یک المپیک برای ایران در لندن طلا گرفت با این حال به خاطر بی مهری‌ها علاقه‌ای به ادامه فعالیت در تیم ملی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وقتی حرف از مدال طلا در المپیک می‌زد، می‌گفتند دیوانه است؛ خودش می‌گوید. می‌دانستند که حریفش نیستند، می‌خواستند خرابش کنند، اما هرگز حریف اعتماد به نفس بالا و انگیزه مثال‌زدنی‌اش نشدند.

وقتی شب قبل از اعزام به المپیک از قهرمانی در بزرگترین رویداد ورزشی جهان سخن می‌گفت، برق اراده در چشمانش می‌درخشید. مدام خدا خدا می‌کرد تا بتواند دل مردم را شاد کند؛ ‌تنها هدفش همین بود. هیچ چیز برای خودش نخواست و نمی‌خواهد.

بعد از اینکه علی‌آبادی خبر داد جایزه 100 میلیون تومانی برایش در نظر گرفته‌اند و از رئیس جمهور درخواست نشان لیاقت خواهند کرد، بهترین پاسخ را داد: "نشان لیاقتم را از مردم گرفته‌ام؛ ‌پاداشم را هم بدهید به عبدولی".

پیش‌بینی‌اش را نوشته بود و لاک و مهر کرده در اتاقش در خانه کشتی گذاشته بود؛ گفت بعد از المپیک نشانتان می‌دهم. بعد از قهرمانی گفتم وقتی برگشتی پیش‌بینی را منتشر می‌کنی؟ گفت می‌سوزانمش تا فقط بین خودم و خدا بماند برای همیشه.

به راستی راز موفقیت محمد بنا چیست؟ خیلی‌ها این را از خود می‌پرسند و شاید خیلی‌ها هم اصلاً به آن توجهی نکنند، اما بی‌انصافی است اگر بخواهیم این همه طلای ناب را اتفاقی بدانیم.

وقتی بعد از سال‌ها دوری با دعوت محمدرضا طالقانی، رئیس وقت فدراسیون کشتی، به ایران برگشت، هدایت تیم بزرگسالان را نپذیرفت و گفت کار را از جوانان شروع می‌کند چون می‌خواست تیمش را خودش بسازد و وامدار کسی نباشد. نمی‌خواست اسم کسی روی شاگردانش باشد بلکه می‌خواست آنطور که می‌خواهد آنها را بسازد.

چه کسی‌فکر می‌کرد امید نوروزی که در مسابقات جهانی 2009 و 2010 اوت شده بود، در بازی‌های آسیایی طلا بگیرد و پس از آن در سال 2011 قهرمان جهان شود؟ قهرمانی المپیک که پیشکش! سوریان، رضایی و سایرین هم همینطور. هر وقت شاگردانش با ناداوری یا مشکلی مواجه می‌شدند، نفر جدیدی را رو می‌کرد، مثالش هم مسابقات جهانی بود که می گفتند بعد از 2 قرعه رژیم صهیونیستی تیمش از هم خواهد پاشید، اما آنجا بود که عبدولی و نوروزی را از آستینش بیرون آورد.محمد بنا از کویر خشک کشتی فرنگی طلای ناب استخراج کرد و کارخانه ضرب طلا در لندن به راه انداخت و آنقدر طلا استخراج کرد که کسی را یارای مقابله‌اش نبود.  اما انسان‌ها خیلی زود فراموش می‌کنند که چه کسانی افتخار آفرینی کرده‌اند. دلارهای بی‌زبان در جیب مربیان خارجی رشته‌های ورزشی رفت و آمد می‌کند، اما مربیان وطنی مانند محمد بنا باید در خانه اجاره‌ای زندگی کنند. مگر ولاسکو و کی‌روش چه گلی به سر والیبال و فوتبال ما زدند که بنا نزد؟ والیبال به المپیک رفت؟ یا اینکه در فوتبال ما تغییری ایجاد شد؟ نه! همچنان درجا می‌زنیم.

واقعاً زمان آن نرسیده‌ است که مسئولان ورزش چشمانشان را بشویند و طور دیگر بنگرند؟ مگر بنا چه می‌خواهد؟ خودش می‌گوید یک سالن تمرین در نزدیکی محل زندگی‌ام به من بدهند بروم دنبال کارم. نه اینکه کیسه دوخته باشد بلکه می‌خواهد نوجوانان این مرز و بوم را قهرمان المپیک کند، مانند حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی. فکر کردید نمی‌تواند؟ امتحانش مجانی است.

چهارشنبه 18/5/1391 - 22:25 - 0 تشکر 498810

من خودم خیلی خوشحالم و میبالم به خودم که هنوز هم هستند  پهلوان و قهرمان


خدایا شکرت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی