• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 2275)
سه شنبه 17/5/1391 - 7:36 -0 تشکر 495757
نكاتی كه قبل از یك جراحی زیبایی باید به آن توجه كنید .

اعمال جراحی زیبایی را می‌توان به دو دسته كلی تقسیم كرد. نوع اول كه امروزه هنگام صحبت از جراحی زیبایی، بیشتر به ذهن می‌آید، تغییر ظاهر قسمت‌هایی از بدن است كه عملكرد طبیعی دارند اما شكل آنها باعث شده تا فرد نسبت به آنها احساس رضایت كامل نداشته باشد، این نوع عمل جراحی از گروه دیگر عمل‌های جراحی كه در آنها پزشكان ظاهر و عملكرد قسمت‌هایی از بدن‌را كه به‌وسیله ناهنجاری‌های مادرزادی، صدمات و یا بیماری‌هایی نظیر سرطان آسیب دیده‌اند‌، اصلاح می‌كنند، كاملا متفاوت است. فردی كه علاقه‌مند به انجام جراحی زیبایی است این عمل را فقط و فقط جهت زیبایی انجام نمی‌دهد، بلكه او می‌خواهد احساس بهتری در مورد خودش پیدا كند. البته این انتظار چندان دور از واقعیت نیست. تحقیقات نشان داده‌اند كه با وجود خطرات احتمالی جراحی، ظاهر بهتر و احساس بهتر، هر دو با انجام جراحی زیبایی قابل دستیابی هستند .

سه شنبه 17/5/1391 - 7:37 - 0 تشکر 495758

برخلاف آنچه ممكن است به ذهن بیاید، افرادی كه قصد انجام جراحی زیبایی دارند، معمولا از ظاهر كلی خود تصور مثبتی دارند ولی از شكل یك قسمتی از بدن خود ناراضی هستند. در واقع در مقایسه با افرادی كه اصلا علاقه‌ای به انجام جراحی زیبایی ندارند، برخی از این افراد حتی در مورد ظاهر كلی بدنشان احساس بهتری دارند. علاوه بر این، زندگی اجتماعی بهتر و روابط زناشویی و بین فردی مستحكم‌تری پیدا كرده‌اند و از زندگی‌شان لذت بیشتری برده‌اند . البته این بدان معنی نیست كه افرادی كه قصد عمل دارند، تصور كنند با انجام جراحی زیبایی آسیب‌ها و ناراحتی‌های روحیشان بهبودی چشمگیری پیدا می‌كند. مثلا اگر فردی دچار افسردگی باشد، جراحی زیبایی كمك چندانی به بهبود او نمی‌كند.‌به ‌طور كلی در صورتی كه فرد در حالت سلامتی كلی خوبی باشد، جراحی زیبایی درمورد وی بسیار خوب نتیجه خواهد داد. علاوه بر این، شخص بایستی كه نكات زیر را هم درنظر داشته باشد.


1- انتظارات از نتیجه عمل باید منطقی و واقع‌گرایانه باشد. در واقع شما از جراحی زیبایی باید انتظار بهبود وضع را داشته باشید نه بی‌نقصی. مطمئنا اگر شما انتظار داشته باشید كه پس از یك عمل جراحی، شبیه ستاره‌های هالیوود شوید، نتیجه عمل چندان شما را راضی نخواهد كرد. درنظر داشته باشید كه نتایج خارق‌العاده‌ای كه افراد مشهور و ثروتمند از عمل‌های‌‌زیبایی‌می‌گیرند، هزینه های هنگفتی به همراه دارد.


2-صبر و تحمل و پول لازم را داشته باشید! جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه نیست و هزینه آن بسته به نوع عمل و جراحی متفاوت است و معمولا بین چند صد هزار تا چندین میلیون تومان است. بهبودی كامل پس از عمل هم زمان‌بر است و بعد از عمل حداقل یك روز و گاه تا چند هفته طول می‌كشد تا بتوانید دوباره سر كار برگردید.


3-جراحی زیبایی مانند هر جراحی دیگری می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد و نتایج آن هم ممكن است دقیقا آن چیزی نباشد كه شما انتظار دارید. هرچقدر ارتباط جراح با بیمار بیشتر باشد، بیشتر و بهتر می‌تواند انتظارات بیمار را منطقی كند و در نتیجه بیمار از نتیجه عمل جراحی راضی‌تر خواهد بود. رضایت‌مندی از نتیجه عمل جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد كه برخی از آنها عبارتند از میزان انتظارات فرد از عمل، نوع و مدت زمان عمل جراحی، مهارت جراح، قسمتی از بدن كه تحت جراحی قرار می‌گیرد، توانایی بدن جهت بهبودی زودرس و... همچنین جراح باید به بیمار توضیح دهد كه احتمال دستیابی به نتیجه خوب از عمل جراحی تا چه حد است.
گذشته از احتمال نارضایتی از نتیجه عمل، احتمال بروز سایر خطرات و مواردی كه به‌طور طبیعی در طی هر عمل جراحی به‌وجود می‌آیند را نیز نباید دست كم گرفت. چنانچه فردی سابقه بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های ریوی و یا چاقی را داشته باشد، در معرض خطر بیشتر ازنظر ابتلا به عوارضی همچون ذات‌الریه، سكته مغزی، حمله قلبی و ایجاد لخته‌های خونی در پاها و یا ریه‌ها به دنبال عمل جراحی خواهد بود.
سایر عوارض احتمالی جراحی عبارتند از: حالت تهوع، گیجی، درد بیش از حد كه شاید موجب بستری شدن در بیمارستان هم بشود، بی‌حسی، احساس سوزش و خارش كه ممكن است به‌طوردائم باقی بمانند، تجمع مایع شفاف در زیر زخم كه شاید جراح مجبور شود آن را به وسیله سوزن تخلیه نماید، تجمع خون در زیر محل شكاف جراحی كه باز ممكن است به تخلیه جراحی نیاز پیدا كند، آسیب پوست كه عامل آن، جریان خون ناكافی به‌ویژه در افراد سیگاری است، خونریزی بیش از اندازه كه در موارد حاد آن باید تزریق خون انجام گیرد، عفونت در محل عمل كه گاه نیاز به عمل جراحی مجدد دارد و نتیجه آن، ایجاد یك برش بزرگ‌تر خواهد بود و... همچنین احتمال ایجاد بی‌قرینگی در محل جراحی را نباید از یاد برد كه حتی ممكن است دائمی و یا نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشد. این موارد، اهمیت كمك گرفتن از یك جراح ماهر را بیشتر نشان می‌دهد. در صورتی كه جراح مجرب و ماهر بوده و بیمار، دستورات پس از عمل را به دقت انجام دهد، بهبودی پس از عمل بسیار سریع‌تر به‌دست خواهد آمد.

سه شنبه 17/5/1391 - 7:37 - 0 تشکر 495760

اما چگونه می‌توان یك جراح مجرب پیدا كرد؟ و هنگام انتخاب جراح، باید موارد بسیاری را درنظر داشت. اولین نكته این است كه جراح و یا هر كسی كه قرار است عمل جراحی زیبایی را انجام دهد، باید مدرك معتبری در زمینه‌ای كه می‌خواهد اقدام كند، داشته باشد. در حال حاضر خیلی از پزشكان با تخصص‌های گوناگون‌اقدام‌به‌انجام برخی جراحی‌های زیبایی می‌كنند ولی تخصص‌هایی كه مورد تایید هستند عبارتند از: جراحی گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیك، جراحی پلاستیك فك و صورت، چشم‌پزشكی و تخصص پوست و مو، اما متخصصان هركدام از این رشته‌ها هم در یك زمینه مهارت دارند و نه در همه زمینه‌ها. هر متخصص نقاط قوت و ضعف خودش را دارد و ممكن است یك عمل جراحی را خوب انجام دهد اما در سایر اعمال جراحی ضعف داشته باشد. به‌عنوان مثال ممكن است كه یك متخصص، لیپوساكشن خوب و موفقیت ‌آمیزی داشته باشد اما این بدان معنا نیست كه این پزشك در مورد سایر اعمال جراحی مثل رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) هم به همین اندازه موفق باشد. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید كه همه عمل‌های زیبایی را نمی‌توان در مطب انجام داد.


برخی عمل‌های جراحی نظیر ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شكم) حتما باید در بیمارستان انجام شود. در مورد عمل‌های جراحی كه نیاز به بی‌هوشی كامل دارند نیز باید ابتدا اطمینان حاصل كنید كه امكانات و تجهیزات مركز جراحی كامل و مورد تایید است. چنانچه شما نیاز به كسب اطلاعات بیشتر در مورد یك جراحی خاص و یا یك عمل جراحی خاص دارید، توصیه می‌كنیم به جای پرس و جو از بیمارستان‌ها و افراد ناآشنا، با افراد مورد اعتماد و آشنا مانند یك پزشك آشنا مشورت كنید.

سه شنبه 17/5/1391 - 7:38 - 0 تشکر 495761

در صورتی كه شما قصد انجام جراحی زیبایی را دارید، قبل از اینكه تصمیم قطعی خود را بگیرد، توصیه می‌كنیم حتما از پزشك در مورد احتمال وجود سایر راه‌های درمانی كه نتایج مشابه و یا حتی بهتر از جراحی احتمال بستری شدن و مدت زمان آن، عوارض احتمالی، پیگیری‌ها و توصیه‌های پس از عمل، درصدی از افراد كه به جراحی مجدد نیاز پیدا می‌كنند و از همه مهم‌تر هزینه عمل و اینكه هزینه عمل‌های مجدد برعهده چه كسی خواهد بود، نیز اهمیت بسیاری دارد. اگر شما با درنظر گرفتن تمامی موارد فوق، جراح مناسب را البته با قیمت مناسب، پیدا كنید و از انتخاب خود هم مطمئن باشید، قطعا احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. فراموش نكنید كه این شما هستید كه تصمیم به انجام عمل جراحی گرفته‌اید و باز این شما هستید كه فرد خاصی را به‌عنوان جراح خود برگزیده‌اید. اگر نمی‌خواهید یك روز از این تصمیمتان پشیمان شوید، با دقت در مورد آن فكر كنید.

سه شنبه 17/5/1391 - 20:25 - 0 تشکر 496419

انتخاب یک پزشک خوب برای عمل جراحی واقعا نکته بسیار مهمیه ... دایی من 8 بار عمل رینوپلاستی انجام داد و هنوز هم که هنوزه بینیش مشکل داره و به قول خودش از اول هم بدتر شده .... عوارض عمل زیبایی شاید مثل هر عمل دیگه ای باشه یعنی همانگونه که هر عملی عوارض داره عمل زیبایی هم ممکنه داشته باشه ولی اینو بدونید که اون عمل به صورت اجباری باید انجام بشه حالا هر عملی میخواد بشه ولی شما با قبول یک عمل زیبایی دارید یک ریسک بزرگ عوارض رو به جون میخرید . من حتی از جراحان شنیدم که رینوپلاستی حتی احتمال کوری هم داره .... و در نظر بگیرد که هر بینی بزرگی رو نمیشه عمل کرد باید از نظر گوشتی یا استخوانی بودن بررسی بشه .... اگر قصد عمل به صورت جدی پیدا کردید یک توصیه دوستانه دارم ...... اصلا عجله نکنید ....

 

thank you for attention

چهارشنبه 18/5/1391 - 17:28 - 0 تشکر 497732

سلام

خدا رو شکر بینی من انقدر کوچیک هست که احتیاجی به این کارها نیست :)

چهارشنبه 18/5/1391 - 20:28 - 0 تشکر 498321

sarak گفته است :
[quote=sarak;464278;497732]سلام

خدا رو شکر بینی من انقدر کوچیک هست که احتیاجی به این کارها نیست :)


سلام به کاربر فعال انجمن جراحان ...
خدا رو شکر ...
اطلاعتی در مورد دستگاهای کوچک کننده بینی که میگن با لرزش بینی رو کوچیک می کنه و تبلیغاتش توی اینترنت زیاد شده چند وقته شما و دوستان عزیز دیگر ندارند ؟

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.