انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 906)
سه شنبه 17/5/1391 - 5:30 -0 تشکر 495672
پاسخ جراحان زیبایی به برخی از سوالات متداول

تكنیك بالا كشیدن پوست پیشانی

اثرات نا خوشایند و نا مطلوب افزایش سن ، می توانند در ناحیه پیشانی بسیاری از افراد خود نمایی كنند. به واسطه عمل جراحی كشیدن پوست پیشانی ، می توان هرگونه چین و چروك ،خطوط ریزودرشت، پوست شل و آویزان شدن پیشانی روی ابرو ها و خطوط اخم را به راحتی از بین برد.عمل جراحی كشیدن پوست پیشانی ، تكنیكی است كه طی آن، پوست اضافی و شل اطراف ناحیه پیشانی و بالای صورت برداشته می شود وپس از آن پوستی صاف، هموار و نرم به جا می ماند كه ظاهری به مراتب جوان تر و سرزنده تر به افراد می بخشد. زنان و مردانی واجد شرایط این نوع عمل جراحی هستند كه مایلند ظاهری جوان تر به چهره خود دهند تا احساس بهتری نسبت به خود پیدا كنند و روند افزایش سن را كند نمایند .جراح پلاستیك برای انجام این عمل ، چندین برش كوچك داخل ناحیه رستنگاه مو به وجود می آورند و بافت درون پیشانی را به عقب می كشد تا چین و چروك ها و خطوط از بین بروند و اثرات افزایش سن به حداقل رسیده یا به كلی رفع گردند. معمولا این عمل با بی حسی موضعی صورت گرفته می شود ، به این معنا كه طی عمل خواب نخواهید بود ، ولی هیچ گونه دردی را هم احساس نخواهید كرد. جراح پس از اتمام عمل ، با زدن چندین بخیه ، محل های برش زده شده را می بندد. در بیشتر مواقع این عمل سر پایی انجام می شود، به این معنا كه پس از پایان عمل قادرید به منزل برگردید و نیازی به بستری بودن در بین نخواهد بود. ولی اگر عمل طی بیهوشی كامل صورت گرفته باشد ، بایستی یك روز در بیمارستان بستری بمانید و استراحت كنید. در بسیاری از موارد، عمل های جراحی پلاستیك بالا كشیدن پیشانی توام با دیگر تكنیك های جراحی زیبایی هم چون عمل تغییر بینی، عمل لیفتینگ(كشیدن) پوست صورت، عمل جراحی پلك چشم یا ریز پوست خراشی صورت گرفته می شود. پس از عمل جراحی كشیدن پوست پیشانی ،ممكن است كبودی و تورم تا چندین هفته باقی بماند و حالت خارش، بی حسی و ریزش موی موضعی در نواحی برش زده شده احساس خواهند شد . همه این عوارض بایستی پس از چندین هفته، كاملا برطرف شوند.

با وجود آنكه می توان بعد از یك هفته كارها و فعالیت های معمول روزانه را از گرفت، ولی بایستی از فعالیت های سنگین اجتناب كرد و تا جای ممكن درمعرض نور خورشید قرار نگرفت ،هم چنین جراح پلاستیك دستورهای مخصوص و ضروری دیگری را در اختیار تان قرار خواهد داد.

پوست برداری یا لایه برداری شیمیایی

با افزایش سن ،قرار گرفتن بیش از حد در معرض نر خورشید، گرما، رادیكال های آزاد و دیگر عوامل مضر و زیان آور می توانند چین و چروك ها پوستی به وجود آورند. پوست برداری یا لایه برداری شیمیایی می تواند ظاهری چندین سال جوانتر در اختیار افراد قرار دهد. این پروسه ، به واسطه خارج كردن لایه های خارجی وكمك به تشكیل و شكل گیری سلول های جدید پوستی، بافت و نسج پوست را صاف و هموار می كند. لایه برداری های شیمیایی را با در نظر گرفتن میزان چین و چروك ها، به طریق لایه برداری و پوست برداری عمیق یا متوسط یا خفیف انجام می دهند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند كه تحت پروسه لایه برداری شیمیایی توام با عمل جراحی لیفتینگ (كشیدن) پوست صورت قرار بگیرند، كه بسیار مقرون به صرفه تر از پروسه افزودن لایه جدید از طریق لیزر است.

تكنیك پوست خراشی یا تورق پوستی

بسیاری از جراحان زیبایی و متخصصان پوست می توانند تكنیك پوست خراشی گونه ای از تورق مكانیكی راروی پوست صورتتان انجام دهند و ناهمواری های سطحی را از این طریق از بین ببرند.پوست خراشی با استفاده از یك دست انجام می شود كه چرخی دستی را با سطحی دارای بافت و ساختاری مخصوص را گرفته تا لایه های ظاهری و سطحی پوست به كلی از بین بروند. اگر آثار به جا مانده از جوش های غرور جوانی(آكنه) یا دیگر آثار زخم روی پوست صورتتان خودنمایی می كنند ، این روش كاملا برای شما مفید و موثر واقع می گردد. بسیاری از جراحان پلاستیك برای رفع چین ها و خطوط عمودی و چروك های اطراف دهان این پروسه را بر می گزینند.

تكنیك چروك برداری یا لیفتینگ صورت

تكنیك های چروك برداری یا لیفتینگ صورت برای خنثی كردن اثرات نا خوشایند و نا مطلوب افزلیش سن مورد استفاده قرار می گیرند. به مرور زمان، صورت شما به تدریج اثرات قوه جاذبه، نور خورشید و در كل رد پای عمر و سالخوردگی را نشان می دهد. عمل جراحیRHYTIDECTOMY یا چروك برداری و لیفتینگ صورت برای كاهش اثرات سالخوردگی به واسطه ریشه كنی چین وچروك ها و خطوط پوست صورت انجام می گیرد . طی این تكنیك، چندین برش در ناحیه رستنگاه مو از پشت گوش، داخل پوست سر به سمت شقیقه ها زده می شوند. هم چنین اگر قرار باشد كه عملی روی گردن هم توما صورت گرفته شود ، یك برش كوچك درست زیر چانه زده می شود. جراح پلاستیك به محض زدن برش ها، پوست را از چربی و ماهیچه زیرش جدا می كند. گاهی اوقات به منظور تامین چهره ای با پوست مستحكم تر و صاف و هموارتر ، چربی زیر پوست را با دستگاه مكش یا روش برش خارج می كنند. سپس جراح، ماهیچه و دیگر نسوجو بافت های زیر پوست را محكم و سفت تر می كند، پوست را مجددا می پوشاند و پوست اضافی را از صورت خارج می كند. برای بستن نواحی برش زده شده، چندین بخیه زده می شود و بعد از گذشت مدتی، موهای شما آثار زخم و بخیه به جا مانده از عمل جراحی را خواهند پوشاند. معمولا، برای انجام این پروسه از روش بی حسی موضعی استفاده به عمل می آید .همچنین نوعی داروی مسكن و آرام بخش به افراد داده می شود تا حین عمل حالت خواب آلود و سست داشته باشند. افراد در حین عمل هیچ گونه دردی احساس نخواهند كرد، فقط گاهی احساس كشیدگی و فشار را تجربه خواهند كرد. البته اگر جراح پلاستیك، روش بیهوشی كامل را ترجیح بدهد ، در حین عمل خواب خواهید بود و چیزی متوجه نخواهید شد . با در نظر گرفتن خواسته های شما ، عمل جراحی لیفتینگ صورت را می توان توام با عمل جراحی بازسازی یا زیبا سازی پلك چشم(بلفاروپلاستی) یا چربی زدایی(لایپو ساكشن) صورت انجام داد. زنان و مردانی واجد شرایط این نوع عمل جراحی هستند كه متوجه اثرات نا خوشایند افزایش سن روی صورت خود شده اند و از ظاهر شل و آویزان پوست صورت و گردن خود به شدت ناراضی هستند. افراد بایستی از ساختار استخوانی محكم و عریضی برخوردار باشند و پوست صورتشان بایستی هنوز تا حدی خاصیت انعطاف پذیری و كشایندی خود را حفظ كرده باشد. معمولا افراد بین سنین چهل تا هشتاد سال بهترین داوطلبان محسوب می شوند ،ولی می توان عمل جراحی لیفتینگ صورت را روی افراد هشتاد ساله هم انجام داد. عمل جراحی چروك برداری یا لیفتینگ صورت می تواند چهره ای جوان تر و با نشاط تر برایتان به ارمغان بیاورد . البته نمی تواند چهره ای كاملا جدید ایجاد كند و یا نمی تواند سلامت و سرزندگی ای را به شما باز گرداند كه در سنین جوانی از آن برخوردار بودید . قبل از اقدام برای این عمل ، با چندین جراح پلاستیك مجرب و ورزیده مشورت كنید. آنها می توانند با در نظر گرفتن توقعات و خواسته های شما ،بهترین روش را توصیه كنند و شما را از مزایا و معایب آن آگاه خواهند ساخت

(راه زندگی)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی