انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 5542)
يکشنبه 6/5/1387 - 20:6 -0 تشکر 49558
شبکه دو ، شبکه کودک

با یاد دوست

این روزها اخباری مبنی بر تبدیل شبکه دو سیما به شبکه کودک به گوش می رسد، به طوریکه گفته می شود با انحلال گروه کودک شبکه یک سیما و انتقال آن به شبکه دو، شبکه دو با افزایش حجم برنامه های کودک به زودی به شبکه کودک تبدیل می شود.

بنابر این گزارش، طی تصمیم گیری مدیران سیما، گروه کودک و نوجوان شبکه اول سیما با مدیریت « محمد میر کیانی » به زودی منحل شده و برنامه هایی که تا به حال از شبکه یک پخش می شدند، به شبکه دو منتقل خواهند شد.

مدیریت سیمای کودک شبکه دو که از این پس ساعات بیشتری را به پخش برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان خواهد پرداخت، با « محمد میرکیانی » خواهد بود. طی برنامه ریزی های صورت گرفته، شبکه دو سیما به مرور زمان به شبکه کودک تبدیل خواهد شد و سایر برنامه های این شبکه نیز در همین راستا برای کودک و درباره کودک تهیه و تولید خواهد شد.

-  نظر شما در خصوص این تغییر و تبدیل چیست؟

- آیا چنین ظرفیتی در صدا و سیمای ایران برای تامین برنامه های یک شبکه ویژه و اختصاصی کودک و نوجوان وجود دارد؟

- از نظر شما چه نقاط ضعف و قوتی در حال حاضر در حوزه ی کودک و نوجوان در تلویزیون وجود دارد که لازم است به آن توجه شود؟ 

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

دوشنبه 7/5/1387 - 1:25 - 0 تشکر 49595

.:.مرجان آسمانی.:.

سلام

به نظر من خیلی خوبه اگه این کارو بکنند

البته این نیاز داره به امکانات فراوون...

 باید یه سری برنامه ها برای تقویت درسی دانش آموزان هم در نظر گرفته بشه

....

موفق باشید 

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
دوشنبه 7/5/1387 - 11:36 - 0 تشکر 49630

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

خب یه شبکه رو کامل نمیشه کرد شبکه کودک، اگر اینطوری بشه، باید برنامه سازی هایی زیاد و قوی انجام بشه و فقط به کودک ختم نشه، نوجوانان رو هم شامل بشه، در حال حاظر رسیدن به این هدف یکم سخته، ولی به مرور کم کم، اول به صورت ازمایشی و بعد با بیشتر شدن برنامه ها و هدفمند شدن برنامه ها این هدف محقق میشه، و میتونیم یه شبکه کودک مستقل داشته باشیم

میگم آخ جوووووووووووووووووون اون موقع همش کارتون میزاره تلویزیون، اون موقع خوشبحال پدر و مادر ها میشه، همش کارتون نگاه میکنن و امان به کوچولو ها نمیدن ولی انصافا ما که بزرگ شدیم هنوز نگاه میکنیم، چه برسه به مامان و باباها، پدربزرگ و مادربزرگها هم نگاه میکنن، به قول خودشون چیه مگه ما دل نداریم!!!!!!!!!!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 7/5/1387 - 12:10 - 0 تشکر 49642

                                           بسمه تعالی

با سلام

خوب این کار اصلا انجام شدنی نیست به دو دلیل :

بیشتر علاقمندان به شبکهی دو افراد بالای 18 سال تشکیل میدهد که بهتر بگیم شبکه ایست جوان پسند

اما این کار در خارج از کشور و توسط شبکه های خارجی صورت میگیرد

اینم خارج از بحث بگم حتما جز برنامه اصل 44 هست .

با تشکر

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

دوشنبه 7/5/1387 - 13:12 - 0 تشکر 49657

بحث جالبیه شانزده ساعت برنامه کودک بایدم یه شبکه ی اختصاصی داشته باشه . یه شبکه با رنگ آمیزی شاد با دکورهای بچه گونه ، حتی می تونند رو صفحه ی اصلی شبکه کار کنند و اون رو تزیین کنند مثل شبکه شش ولی با چیزهایی که بچه ها دوست دارند مثل پروانه ، مثل باد کنک و خیلی چیزای دیگه . اخبار جوانه ها هم میشه اخبار شبکه کودک . به نظرم این کار شدنیه فقط خدا کنه مثل شبکه ی سحر نصفه نیمه روی یک شبکه ی دیگه نذارند راستی در حال حاضر من چند تا برنامه کودک رو دنبال کردم که در این برنامه ها بچه ها رو به علم آموزی ، اکتشاف و اختراع مشتاق می کنند و این عالیه به نظر من ، من الان مثلا فیلم ژاپنی رو می بینم که در آن یه عده دارند روبات میسازند و خیلی جالبه . حالا مثلا اگر توی یک فیلم نشون بدند یه ایرانی به همراه دوستش که دو تا شون هم 10 سال بیشتر ندارند با هم روبات می سازند مسلما اون بچه ای که داره فیلم می بینه خیلی دلش می خواد جای اونا باشه که این اولین گام برای موفقیته که دلت بخواد . من خواهرم کودک هستند و با دیدن یک فیلم که در آن بچه ها از گالیله صحبت کرده بودند خیلی مشتاق شده بود که کتاب گالیله رو تهیه کنه و در واقع عاشق نجوم شده بود . حتی یک بار با هم رفتیم سایت هابل و واقعا من در ایشون حیرتی رو دیدم که به این نتیجه رسیدم نسل جدید خیلی فراتر از نسلهای پیشین است . امیدوارم یاد بگیریم به کودکانمان احترام بگذاریم ممنون

چهارشنبه 9/5/1387 - 13:12 - 0 تشکر 49950

اختصاص شبکه ی خاص به برنامه های کودک و نوجوان می تواند نیاز و کمبودهای این بخش را در ایران بیش از پیش مشخص کند ... به شرطیکه افزایش نیاز به تامین کمی برنامه ها موجب کاهش کیفیت آن از آن چیزی که امروز هست نشه ... 

این شبکه در بعد فرهنگسازی در امور مختلف خیلی می تواند موثر باشد ... به طور مثال در مسائلی مثل فرهنگ ترافیک و سایر اموری که چند سال هست بچه ها را از کودکی باهایش آشنا می کنند ...

امیدوارم این شبکه بستری باشد برای افزایش کمیت و کیفیت انیمیشن های ایرانی و انگیزه ای بشه برای رونق سینمای «برای کودک» که به اعتقاد کارشناسان در این حوزه خیلی کاستی وجود داره ...

به نظرم آنچه که با دقت تر از قبل باید بهش پرداخته بشه، مجری گری و طراحی و شخصیت پردازی عروسک ها در سیمای کودک هست ...

با توجه اینکه کارهای قبل تر در سینما و تلویزیون ایران نشان می دهد که ظرفیت شخصیت پردازی و عروسک سازی در ایران به خوبی وجود دارد اما به نظر می رسد که در سال های اخیر این موضوع قدری کمتر از قبل با دقت و ظرافت مورد نیازش دنبال می شود ...

کلا به نظرم تصمیم خوبی هست ... چون شبکه دو بجز سریال های هرزچندگاه یکبارش، آن پیشرفتی را که سایر شبکه های سیما در سال های اخیر داشتند به خود ندیده ... اما کار سختی در پیش رو دارد چرا که سیمای کودک تنوع و خلاقیت فوق العاده ای را می طلبد، وگرنه خسته کننده می شود.   

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

پنج شنبه 10/5/1387 - 10:42 - 0 تشکر 50037

با سلام

از اینکه یک شبکه بعنوان شبکه کودک داشته باشیم خیلی خوبه ولی این کار در کشورهایی انجام میشود که این پتانسیل را دارند و از بیش از 10 شبکه برخوردارند .

به نظر من این کار در کشور ما شدنی نیست .

پنج شنبه 10/5/1387 - 22:24 - 0 تشکر 50133

سلام

اتفاقن کار خویه. ما اگه بخوایم همین طوری دست رو دست بذاریم و همش بگیم که این امکانات رو نداریم و نمیشه کاری کرد ، هیچ وقت کاری انجام نمیشه. بالاخره هر کاری اولش سختی داره ولی آروم آروم خوب میشه.

قیلن که شنیده بودم عمو پورنگ میخواد یه شبکه اختصاصی برای بچه ها بزنه. فکر می کنم همین باشه.

به نظر من که کار خوبیه.

این چه حرفیست که در عالم بالاست بهشت

هر کجا وقت خوش افتاد، همانجاست بهشت

دوزخ از تیرگی بخت درون تو بود

گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت

يکشنبه 27/5/1387 - 20:6 - 0 تشکر 52672

با این کار شاید کارتونهای قدیمی شبکه 1 از شبکه 2 پخش بشه

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.