انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 247)
دوشنبه 16/5/1391 - 19:41 -0 تشکر 494676
چگونه جلوی هدر رفتن باتری گوشی را بگیریم

همه با جمله معروف دستگاه مشترك مورد نظر خاموش است مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید.......

هیچ احساسی بدتر از تمام شدن شارژ موبایل در وسط روز نیست، زمانی كه كلی كار با گوشی خود دارید و افراد مختلفی قرار است با شما تماس بگیرند، اما همه با جمله معروف "دستگاه مشترك مورد نظرخاموش است" مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید.

اما برای برطرف كردن این مشكل نیز راه*حل*هایی وجود دارد و شما با كمی توجه می*توانید عمر باتری گوشی*تلفن*همراه خود را طولانی*تر كنید
روش اول: قابلیت*ها و تنظیمات

گوشی*های امروزی تعداد زیادی قابلیت دارند كه تمام آنها باتری مصرف می*كنند، در نتیجه اگر به هر كدام از آنها نیاز نداشتید می*توانید خاموششان كنید. برخی گوشی*ها راه*های مختلفی برای جلوگیری از هدر رفتن باتری در اختیار كاربر قرار می*دهند، مثلا گوشی را در حالت آماده باش یا Stand by قرار می*دهد و یا زمانی كه از برخی قابلیت*ها استفاده نمی*كنید، آنها را خاموش می*كند.
شما معمولا می*توانید تمام این تنظیمات را در منو "Settings " یا "Tools " تغییر دهید. تمام قابلیت*های جدیدی كه به گوشی*ها افزوده می*شود، باتری مصرف می*كنند و با این كه كیفیت باتری*ها بهتر شده ، اما همچنان آنقدر خوب نیستند كه بتوانند انرژی را برای مدت زمان طولانی در خود نگهدارند اگر از بلوتوث*تان استفاده نمی*كنید، آن را خاموش كنید
یكی از معروف*ترین برنامه*های باتری خور، بلوتوث است كه اغلب بدون دلیل روشن می*ماند. بلوتوث یك استاندارد رادیویی است كه می*توان به وسیله آن دیتاها و اطلاعات را نقل و انتقال داد، اما برای این كار، باتری زیادی مصرف می*كند. اگر از هدست*های بلوتوث استفاده نمی*كنید، بعد از نقل و انتقال فایل*هایتان به گوشی دیگرفراموش نكنید آن را خاموش كنید.
از عكس*های متحرك و زنگ با صدای بلند استفاده نكنید

محافظ*های صفحه نمایش و عكس*های پس*زمینه متحرك ممكن است زیبا و هیجان*انگیز به نظر برسند، اما باتری زیادی مصرف می*كنند؛. پس برای مصرف كمتر باتری بهتر است از این عكس*ها استفاده نكنید. زنگ با صدای بلند و ویبره نیز انرژی زیادی مصرف می*كنند، در نتیجه بهتر است چند پروفایل با صداهای مختلف زنگ و ویبره بسازید تا زمانی كه لازم نبود، از پروفایل بدون ویبره و زنگ با صدای نه چندان بلند استفاده كنیداگر باتری گوشی*تان در حال تمام شدن بود و منتظر تماس خاصی نبودید می*توانید حتی گوشی*تان را خاموش كنید. بازی كردن و یا گوش دادن به موسیقی توسط گوشی كار هیجان*انگیزی و وقت*پركنی است ولی باتری زیادی هم مصرف می*كنند.
استفاده از شبكه*های 3G، GPRS و Wi-Fi در ایران به خاطر در دسترس نبودن امكانات مخابراتی امكان*پذیر نیست، اما جزو قابلیت*هایی هستند كه باتری زیادی مصرف می*كنند. در نتیجه اگر در كشوری بودید كه می*توانستید از این قابلیت*ها استفاده كنید، آن را طوری تنظیم كنید كه تنها زمانی كه به آن احتیاج دارید فعال شود روش دوم: قدرت سیگنال

اگر در محلی قرار دارید كه گوشی*تان مرتب مجبور می*شود به دنبال سیگنال برای تعیین میزان آنتن*دهی بگردد، بدانید یكی از علل زودتر تمام شدن باتری گوشی*تان نیز همین است. زمانی كه در جایی هستید كه آنتن*دهی كمتری دارد، گوشی شما باید انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با نزدیك*ترین ایستگاه مخابراتی مصرف كند به خاطر همین مطلب بهتر است به دنبال مكانی در خانه یا محل كارتان بگردید كه آنتن*دهی بهتری دارد و گوشی*تان را همان*جا بگذارید. علاوه بر آن زمانی كه می*خواهید با كسی تماس بگیرید، ببینید آنتن گوشی*تان بیشتر از 3 خط باشد.

اگر در محلی هستید كه اصلا آنتن ندارید، بهتر است گوشی خود را خاموش كنید و وقتی به جایی رسید كه آنتن داشتید، گوشی*تان را دوباره روشن كنید.

روش سوم: باتری*تان را بشناسید!

اغلب گوشی*های جدید، باتری*های لیتیومی دارند تا باتری*های نیكلی. در مورد باتری*های نیكلی، قبل از اولین بار استفاده باید گوشی خود را تا 10 ساعت روی شارژ می*گذاشتید تا آماده استفاده می*شد، اما در مورد باتری*های لیتیومی، تنها تا زمانی كه اعلام می*كند باتری پر شده است، كافی است.

یكی دیگر از معایب باتری*های نیكلی این است كه بعد از مدتی استفاده از باتری و شارژ كردن مجدد آن، باید بگذارید باتری كاملا خالی شود، چون درغیر این صورت باتری زود خراب می*شود، اما این مشكل در مورد باتری*های لیتیومی وجود ندارد.

باتری*های لیتیومی را هر وقت كه لازم بود شارژ كنید و لازم نیست صبر كنید تا شارژ آن كاملا تخلیه شود.

باتری را خنك نگهدارید و جلوی آفتاب نگذارید

باتری*های لیتیومی در خود تجهیزات الكتریكی دارند كه آنها را در مقابل حرارت زیاد محافظت می*كند، در نتیجه اگر گوشی*تان را شب تا صبح یا در مدت زمان طولانی روی شارژ بگذارید، صدمه*ای به آن وارد نمی*شود. اما با این حال حتی اگر یك باتری لیتیومی را بیش از یك هفته روی شارژ بگذارید، صدمه می*بیند. اگر گوشی*تان را مرتب مقابل نور مستقیم آفتاب و یا نزدیك رادیاتور هم بگذارید، چنین اتفاقی برایش می*افتد
 
بعد از دو سال، یك باتری جدید بخرید

یك باتری لیتیومی، معمولا تنها تا 300 الی 500 بار شارژ كردن عمر می*كند، در نتیجه اگر از باتری*تان یكی دو سال استفاده كردید، باید به فكر عوض كردن آن باشید. به شما توصیه نمی*كنیم همراه با گوشی*تان یك باتری اضافه بخرید، چون حتی اگر از باتری لیتیومی استفاده هم نكنید، بعد از این مدت خراب می*شود، در نتیجه هنگام خرید به تاریخ مصرف آن دقت كنید.

استفاده از هر كدام از لوازم و دستگاه*ها، ویژگی*ها و روش*های خاص خود را دارد كه با مراجعه به دفترچه راهنما آن می*توانید با آنها آشنا شوید كه با روش*های بهینه نگاهداری از لوازم خود آشنا شوید. در این حالت، هم می*توانید از تمام قابلیت*های آن نهایت استفاده را ببرید و هم با نگهداری درست از آن، عمر مصرف دستگاه را زیادتر كنید.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی