انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 102)
دوشنبه 16/5/1391 - 18:27 -0 تشکر 494572
بررسی نرم‌افزار Next flight بر روی تلفن‌ های همراه هوشمند

 همیشه یافتن پروازهای در دسترس برای ما مشكلی عجیب بوده است، این مشكل به صورت طبیعی و در شرایطی كه نیازی به عجله كردن نیست چندان به چشم نخواهد آمد ولی در شرایط بحرانی باید از تمامی مواردی كه به نحوی سرعت كاركرد ما را پایین می‌آورند جلوگیری كنیم و یكی از مهم‌ترین موارد در چنین شرایطی یافتن سریع‌ترین و نزدیك‌ترین پرواز ممكن برای انجام سفر ماست.برای مثال در نظر بگیرید كه برای انجام كاری به سفر رفته‌اید ولی به صورت اتفاقی پرواز خود را از دست می‌دهید، حالا در یك كشور غریب هستید و هیچ برنامه‌ریزی ای برای ماندن بیشتر در این محیط را نیز نداشته‌اید، به این ترتیب ممكن است با مشكلات متعدد روبه‌رو شوید.

اولین مشكل به طور طبیعی مشكلات مالی است كه امروزه با توجه به گسترش سیستم بانكی در سراسر جهان براحتی قابل حل است ولی برای بازگشت به مبدا نیز نیاز به گرفتن بلیت جدید دارید، در این شرایط شاید مراجعه به آژانس‌های هواپیمایی برای شما چندان مفید نباشد زیرا ممكن است كه این آژانس‌ها تنها با یك خط هوایی طرف حساب بوده و از امكانات و پروازهای سایر آژانس‌ها بی‌خبر باشند، با چنین شرایطی شما نیز از سایر پروازها بی‌اطلاع می‌مانید و باید زمان زیادی را در آژانس‌های مختلف سپری كنید تا به پرواز مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

در این شرایط آرزوی هر فردی داشتن یك آشنای آگاه به امور مسافرتی است، كسی كه تمامی پروازهای بین‌المللی را بشناسد و به شما برترین گزینه‌ها و حتی دور از ذهن‌ترین گزینه‌ها را پیشنهاد بدهد، یافتن چنین فردی در عمل غیرممكن است زیرا هیچ انسانی از عهده چنین كاری برنمی‌آید، ولی در این شرایط بار دیگر می‌توانید به توانایی‌های عصر ارتباطات و تكنولوژی تكیه كنید و با اعتماد تلفن همراه هوشمند خود را از جیبتان بیرون بیاورید، آژانس‌ هوایی همراه شما تمام كارها را بر عهده می‌گیرد.

Next Flight چیست؟

در تعریفی ساده می‌توان گفت نرم‌افزار Next flight یك نرم‌افزار خدماتی برای تلفن‌های همراه هوشمند است كه به شما اجازه دسترسی به اطلاعات پروازی مورد نظرتان را می‌دهد.

این نرم‌افزار با گرفتن اطلاعات مورد نظر از كاربر خود به بررسی گزینه‌های احتمالی در تمامی خطوط هوایی بین‌المللی می‌پردازد و با در نظر گرفتن تاریخ وارد شده تمامی پروازهای مورد نظر را كه با مبدا و مقصد وارد شده همخوانی داشته‌اند برای كاربر نمایش می‌دهد تا كاربر برای خرید بلیت براحتی اقدام كند و با آگاهی از نوع پرواز خود به مراكز فروش بلیت مراجعه نماید ضمن این كه با این نرم‌افزار می‌توانید به اطلاعات مراكز اقامتی، مراكز اجاره خودرو، پاركینگ‌ها و آژانس‌های خدمات سفر انفرادی (تاكسی سرویس‌ها) و... نیز در محدوده هر فرودگاه دست یابید كه در نوع خود داشتن این نرم‌افزار را روی تلفن همراه هر فردی موردی مفید نشان خواهد داد.

نحوه كاركرد این برنامه بسیار ساده است و در ادامه با یك مثال به بررسی گام به گام آن می‌پردازیم.

بنا به هر دلیلی (جا ماندن از پرواز، نیاز به پرواز فوری به یك نقطه، موراد اضطراری و...) نیاز به یافتن نزدیك‌ترین پرواز به مقصد مورد نظر خود را دارید، به این ترتیب كار با نرم‌افزار را بنا به مراحل زیر شروع خواهید كرد.

1 ـ تلفن همراه خود را به شبكه اینترنت متصل كنید و نرم‌افزار next flight را روی آن اجرا كنید.

2 ـ در نرم‌افزار محل مبدا پرواز را در قسمت مورد نظر وارد و سپس مقصد مورد نظر خود را نیز در قسمت مخصوص به آن بنویسید.

3 ـ برای تنظیم فیلتر‌های مورد نظر اقدام كنید، برای مثال شما می‌دانید كه خطوط هواپیمایی خاصی كه با نیازهای شما همخوان نیست یا در سفر قبلی از خدمات این خطوط هواپیمایی راضی نبوده‌اید به این ترتیب می‌توانید این خطوط هواپیمایی را در فهرست سیاه خود قرار دهید یا این كه تصمیم دارید از خطوط هوایی خاصی استفاده كنید.

به این ترتیب می‌توانید خطوط هوایی مورد نظر را به عنوان تنها گزینه‌های جستجو تعیین كنید. علاوه بر این می‌توانید موارد خاصی مانند فرودگاه را نیز تعیین كنید زیرا برخی شهر‌ها از تعداد بسیار زیادی فرودگاه برخوردار هستند كه هر یك از آنها می‌تواند در سرعت دسترسی شما موثر باشد بنابراین می‌توانید فرودگاه مورد نظر خود را نیز تعیین كنید.

4 ـ پس از انجام این كار نوع پروازتان را مشخص كنید. برای مثال می‌توانید كلاس پرواز تجاری یا كلاس پرواز عمومی را انتخاب نمایید.

5 ـ نرم‌افزار به شما فهرستی از پروازهای قابل دسترسی را ارائه می‌كند و به این ترتیب می‌توانید به بررسی آنها پرداخته و در صورت راضی بودن از نتیجه، آن را روی تلفن همراه خود ذخیره كنید ولی در صورت نداشتن رضایت از نتیجه می‌توانید شرایط و فیلترهای جستجوی خود را تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه دست یابید، برای مثال در شهر مورد نظر شما پرواز به فرودگاه مدنظرتان وجود نخواهد داشت و مجبور به استفاده از فرودگاه دیگری در سمت دیگر شهر هستید، به این ترتیب می‌توانید با بررسی وجود امكانات حمل و نقل در آن فرودگاه (تاكسی سرویس یا مركز اجاره خودرو) برنامه زمانی خود را محاسبه كنید یا این كه با تغییر كلاس پرواز یا خطوط هوایی مورد نظر به نتیجه دلخواه دست یابید.

این نرم‌افزار خدمات بسیار مناسبی را برای كاربران خود فراهم می‌كند. جالب است بدانید فهرستی شامل بیش از 4300 فرودگاه در سطح جهان در این نرم‌افزار قابل دسترسی هستند كه این رقم برای یك نرم‌افزار جیبی رقم بالایی است.

همچنین می‌توانید بیش از 1200 خط هوایی را در فهرست جستجوی خود داشته باشید كه در نوع خود بخوبی خاطر شما را آسوده می‌كند، البته این موارد دلیل بر بی‌نقص بودن این نرم‌افزار نیست و ایراد‌های كوچكی نیز در آن دیده می‌شود برای مثال این نرم‌افزار رایگان نیست و به پرداخت هزینه‌ای معادل سه دلار برای نصب نیاز دارد، علاوه بر آن Next flight تنها فهرست پروازهای مستقیم را به شما ارائه می‌كند و پروازهایی كه در بین راه با تعویض هواپیما همراه است در فهرست این نرم‌افزار جای نمی‌گیرد كه به طور طبیعی در مقاصد طولانی این دست پروازها بسیار كارآمد خواهند بود، از دیگر مزایای این نرم‌افزار می‌توان به رابط كاربری بسیار ساده آن اشاره كرد به نحوی كه این رابط برای انجام كار توسط همه افراد طراحی شده است و به هیچ دانش خاصی برای اجرا نیاز ندارد، برای مثال می‌توان به سیستم نقشه این نرم‌افزار اشاره كرد، این سیستم نقشه براحتی مقصد و مبدا شما را روی نقشه نشان می‌دهد و به این ترتیب اشتباهات تایپی در نوشتن نام مبدا یا مقصد بسیار سریع تعیین می‌شود.

این نرم‌افزار از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، هلندی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی، كره‌ای، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و سوئدی پشتیبانی می‌كند كه كاركرد آن را بین‌المللی‌تر كرده و موجب افزایش دقت در Next flight می‌شود.

جالب است بدانید ‌تمامی خدمات یاد شده در این نرم‌افزار تنها در فضای 2.5 مگابایت جای می‌گیرد و به این ترتیب حافظه تلفن همراه شما نیز بی‌دلیل اشغال نمی‌شود.

این نرم‌افزار برای سیستم‌های عامل android (اندروید)، iOS (سیستم عامل گوشی‌های شركت اپل و سری iphone) و Blackberry (سیستم عامل گوشی‌های شركت بلك‌بری) قابل دسترسی است البته این موارد تنها برای تلفن‌های همراه بوده و در ادامه می‌توان این نرم‌افزار را روی كامپیوترهای خانگی و تبلت‌ها نیز در اختیار داشت.

برای نصب نرم‌افزار روی هر یك از این سیستم‌های عامل باید دسترسی به نسخه مخصوص هر یك از آنها را داشته باشید و نرم‌افزار باید با توجه به سیستم عامل شما نصب گردد كه در صورت نداشتن دانش فنی زمینه موبایل مطابق معمول پیشنهاد می‌كنم تا به مركز خدمات تلفن همراه مراجعه كرده و در ازای پرداخت كارمزد از آنها درخواست نصب نرم‌افزار Next flight را داشته باشید ولی پیش از آن از پشتیبانی نرم‌افزار توسط تلفن همراه خود مطمئن شوید.

برای این كار كافی است به دفترچه راهنمای تلفن همراه خود مراجعه كرده و نسخه سیستم عامل آن را بررسی كنید یا با وارد كردن نام تلفن همراه خود در مرورگر اینترنت در كنار عبارت Specs به فهرست مشخصات تلفن همراه خود دسترسی یافته و در قسمت OS یا Operating sdsjl به نسخه سیستم عامل خود دست یابید و تنها در صورت دارا بودن سیستم عامل مورد پشتیبانی امكان دریافت این نرم‌افزار را دارید.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی