انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 404)
دوشنبه 16/5/1391 - 10:6 -0 تشکر 493871
ثبت‌نام اینترنتی مسکن ویژه بعد از عید فطر

http://www.bananews.ir/شرایطی كه دولت به عنوان مجری طرح «مسكن‌ویژه» برای واگذاری واحدهای مسكونی مشمول این طرح در نظر گرفته، در قالب «دستورالعمل واگذاری و نحوه گزینش متقاضیان» مراحل نهایی تصویب را طی می‌کند و بخش‌هایی از آن روز گذشته اعلام شد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:7 - 0 تشکر 493873

ه گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزارت راه‌وشهرسازی فروردین ماه امسال با تشكیل كمیته‌ای به ریاست علی نیكزاد، طرحی را تصویب كرد كه به موجب آن سازمان ملی زمین‌ومسكن موظف شده بود زمین‌های دولتی دارای كاربری مسكونی در چند نقطه پراكنده پایتخت را شناسایی كند و برای ساخت «مسكن‌ویژه» اختصاص دهد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:7 - 0 تشکر 493874

«مسكن‌ویژه» عبارت است از آپارتمان‌هایی كه با قیمت مقطوع -كمتر از قیمت تمام‌شده سایر واحدهایی كه در سطح شهر احداث می‌شوند- روی زمین‌های دولتی داخل شهر تهران ساخته می‌شود و به صورت نقدواقساط به خانوارهایی كه حائز ‌شرایط این واحدها هستند، واگذار خواهد شد. كلنگ فاز اول این طرح اواسط بهار امسال در منطقه 21 در زمینی به مساحت 70 هكتار واقع در تهرانسر زمین زده شد و حالا مطابق وعده ماه گذشته وزارت راه‌وشهرسازی، شمارش معكوس برای ثبت‌نام از متقاضیان خرید واحد‌های مسكن‌ویژه تهرانسر، شروع شده است.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:8 - 0 تشکر 493875

رییس سازمان مسكن استان تهران روز گذشته با بیان اینكه دستورالعمل واگذاری مسكن‌ویژه به متقاضیان، در مراحل نهایی تصویب قرار دارد درباره جزئیات آن گفت: بعد از تصویب نهایی دستورالعمل در این هفته، ثبت‌نام از متقاضیان مسكن‌ویژه در تهران یك هفته بعد از عیدفطر از طریق یك سایت اینترنتی و به صورت كاملا غیرحضوری آغاز می‌شود. تقی رضایی افزود: این دوره از ثبت‌نام مسكن‌ویژه فقط به پروژه تهرانسر اختصاص دارد و برای سایر پروژه‌های مسكن‌ویژه كه قرار است در مناطق4، 22 و 2 ساخته شوند، ثبت‌نام به صورت جداگانه و در ماه‌های آینده انجام خواهد شد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:8 - 0 تشکر 493877

رییس سازمان مسكن استان تهران همچنین درباره ویژگی‌های پروژه مسكن‌ویژه تهرانسر گفت: در این پروژه كار ساخت 4 هزار و 500 واحدمسكونی شروع شده است و آپارتمان‌ها در قالب ساختمان‌های 5طبقه 2واحدی احداث می‌شود طوری كه هر بلوك 10واحدی در یك قطعه زمین 570 مترمربعی با پاركینگ مسقف ساخته خواهد شد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:9 - 0 تشکر 493878

رضایی تصریح كرد: اواخر ماه رمضان اطلاع‌رسانی از طریق رسانه ملی درباره زمان دقیق ثبت‌نام مسكن‌ویژه تهرانسر و همچنین معرفی آدرس سایت اینترنتی ثبت‌نام، شروع می‌شود و از روز آغاز ثبت‌نام، متقاضیان یك هفته مهلت دارند با مراجعه اینترنتی به سایت، تقاضای خود را وارد سامانه كنند. رییس سازمان مسكن استان تهران با تاكید براینكه این مرحله از ثبت‌نام مسكن‌ویژه فقط مختص پروژه تهرانسر است، گفت: افرادی كه متقاضی سایر پروژه‌های مسكن‌ویژه تهران هستند، باید منتظر زمان ثبت‌نام‌های بعدی بمانند.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:9 - 0 تشکر 493879

قیمت مسكن‌ویژهرضایی همچنین درباره قیمت ساخت و واگذاری واحدهای مسكونی پروژه تهرانسر این‌طور گفت: « براساس آنچه تا کنون مورد بررسی قرار گرفته، خالص متراژ این واحدها بین 115 تا 120 مترمربع است و قیمت ساخت آنها به صورت نقدی در طول دوره یكساله ساخت و در 4 فصل، از متقاضیان واجدشرایط دریافت خواهد شد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:10 - 0 تشکر 493881

قیمت زمین در این پروژه نیز با توجه به اینكه سرانه زمین اختصاص داده شده به هر واحدمسكونی حدود 57 مترمربع است- به غیر از هزینه ساخت- محاسبه می‌شود كه برای نحوه دریافت هزینه زمین یك گزینه این است كه در پایان عملیات ساخت، درصدی از آن را نقد و درصدی دیگر را اقساط دریافت كنیم و یك گزینه نیز دریافت هزینه زمین به صورت اقساط كامل چندساله بعد از واگذاری واحدها است كه البته در روزهای آینده گزینه نهایی انتخاب خواهد شد.»


رضایی با تاكید بر اینكه قیمت زمین براساس كارشناسی روز، محاسبه می‌شود، گفت: تلاش ما این است كه اقساط ماهانه قیمت زمین از یك میلیون تومان تجاوز نكند

دوشنبه 16/5/1391 - 10:10 - 0 تشکر 493882

رییس سازمان مسكن استان تهران همچنین افزود: مدت ثبت‌نام از متقاضیان مسكن‌ویژه از زمان شروع، حداكثر یك هفته است و بعد از آن بلافاصله كار پالایش واجدین شرایط از بین ثبت‌نام كننده‌ها آغاز می‌شود و كسانی كه حائز شرایط شناخته می‌شوند 72 ساعت مهلت خواهند داشت تا قسط اول هزینه ساخت واحدها را كه حدود 30 میلیون تومان است، پرداخت كنند. مابقی هزینه‌ها در طول یكسال به صورت اقساط فصلی دریافت خواهد شد.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:11 - 0 تشکر 493884

به چه كسانی می‌رسد؟رییس سازمان مسكن استان تهران در ادامه گفت‌وگو با دنیای‌اقتصاد درباره خصوصیات واجدین شرایط مسكن‌ویژه تهرانسر گفت: متقاضیان این واحدهای مسكونی باید حائز 4 شرط باشند. شرط اول این است كه متقاضی متاهل یا اینكه سرپرست خانوار باشد.شرط دوم داشتن سابقه سكونت حداقل 5ساله در تهران است كه برای احراز این شرط باید مدارك دولتی معتبر از سوی متقاضیان ارائه شود. شرط سوم عدم استفاده از امكانات دولتی شامل زمین و مسكن توسط متقاضی و افراد تحت تكفل، از بهمن‌ماه سال57 به بعد است به این معنی كه متقاضیان مسكن‌ویژه از سال57 تاكنون نباید زمین یا آپارتمانی از دولت دریافت كرده باشند.شرط چهارم نیز نداشتن سابقه مالكیت شخصی فرد متقاضی و افراد تحت تكفل، از ابتدای سال84 به بعد است؛ به طوریكه متقاضیان نباید طی دست‌كم 7سال گذشته، صاحب‌خانه شده باشند تا فاقد‌مسكن بودن آنها بتواند اثبات شود.

دوشنبه 16/5/1391 - 10:11 - 0 تشکر 493885

تقی رضایی تصریح كرد: برای پالایش متقاضیان مسكن‌ویژه، همه این 4 شرط اعمال می‌شود و برحسب امتیازی كه متقاضیان واجدشرایط دریافت می‌كنند، اولویت واگذاری برایشان مشخص می‌شود؛ به عنوان مثال چنانچه تعداد ثبت‌نام‌كننده‌های واجدشرایط از ظرفیت واحدها بیشتر شود، كسانی كه مثلا سابقه سكونت‌شان در تهران بیش از 5 سال است در اولویت قرار داده می‌شوند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی