سينما و تلویزیون (بازدید: 177)
يکشنبه 15/5/1391 - 18:59 -0 تشکر 492971
انتقاد شدید از سریال‌های ماه رمضان

بچه‌ها را با فضایل روزه به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی برای درک سختی‌های سایر انسان‌های مستمند آشنا کنیم و از اجر عظیم این عمل نزد خداوند برایشان صحبت کنیم، در واقع برای فرزندانمان باید جا بیندازیم که روزه عملی برای نشان دادن بندگی است و حتی تنفس روزه...

حجت‌الاسلام راستگو، کارشناس مسائل تربیتی، محتوای برخی سریال‌های مناسبتی ماه رمضان رسانه ملی را برای کودکان و نوجوانان نامناسب عنوان کرد و گفت:"در بسیاری از صحنه‌های این سریال‌ها، برای پیشبردن موضوع از اعمال نادرستی مانند دروغ، تهمت و حتی دزدی استفاده می‌شود.

این کارشناس مسائل تربیتی با بیان این مطلب افزود:
- برای تشویق کودکان و نوجوانان برای روزه گرفتن و علاقمند شدن به ماه رمضان باید به دو نکته توجه داشت، نکته اول توجه به مسائل مادی و جسمی و نکته بعدی تاکید بر مسائل معنوی و روانی است. والدین باید توجه داشته باشند که فرزندانشان را خیلی تحت فشار نگذارند، کارهایی که موجب خسته شدن فرزندانشان در حین روزه‌داری می‌شود را به آنها نسپارند.
- ما همواره شاهد هستیم که بسیاری از مسابقات ورزشی برای جوانان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، این خود می تواند تا حد زیادی نیرو و انرژی آنها را برای روزه داری تحت تاثیر قرار دهد، البته در حال حاضر و در ماه رمضان مدارس تعطیل است و این می‌تواند عاملی برای افزایش تحمل نوجوانان و کودکان برای روزه داری باشد اما اگر ماه رمضان در سال تحصیلی هم باشد باید ساعات مدارس کاهش یابد و انجام فعالیت‌های سنگین به تعویق بیفتد.
- بچه‌ها را با فضایل روزه به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی برای درک سختی‌های سایر انسان‌های مستمند آشنا کنیم و از اجر عظیم این عمل نزد خداوند برایشان صحبت کنیم، در واقع برای فرزندانمان باید جا بیندازیم که روزه عملی برای نشان دادن بندگی است و حتی تنفس روزه دار عبادت محسوب می‌شود.
- رسانه‌ها می‌توانند با استفاده از انواع شیوه‌های فرهنگی مانند سرود، تئاتر وانواع فیلم و سریال، تصویر زیبای ماه رمضان را برای کودکان و نوجوانان زیباتر کنند، رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما باید توجه داشته باشند که کودکان و نوجوانان بعد از افطار برای گذراندن اوقات خود بیننده انواع برنامه‌ها هستند و بنابراین باید برنامه‌هایی مناسب سن و علایق آنها نیز تولید شود.
- موضوع بعضی از این سریال‌های ماه رمضان نه تنها برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست، بلکه در بسیاری از صحنه‌های این سریال‌ها، برای پیشبردن موضوع فیلم از بسیاری اعمال نادرست مانند دروغ گویی، تهمت زنی و حتی دزدی استفاده می‌شود. در واقع مهم نیست که قبح انجام این اعمال خطا در پایان ماه مبارک به تصویر کشیده شود، موضوع مهم این است که چرا باید به راحتی چنین مسائلی در ابتدا برای خانواده‌ها و به خصوص کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبین خاص پخش شود.

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

دوشنبه 16/5/1391 - 2:11 - 0 تشکر 493562

فیلمش خیلی یک جوری هستش منظورم کیفیت خود فیلم و میگم کاری به داستان ندارم به سریقی ساختن که انگار مردم و خنگ فرض کردن ولی خوب تا فیلم تموم نشه اصلا نمیشه انتقاد کرد کاش میگذاشتن انتقادهاشون و در پایان سریال رسانه ای میکردن.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 15:47 - 0 تشکر 494425

انتقاد سنگین برای اول سریال ( چون هر شب حدود نیم ساعت پخش میشه ) زوده
اگه آخر ماه خوب نبود خودم هم به جمع منتقدین می پیوندم

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی