انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 274)
يکشنبه 15/5/1391 - 8:20 -0 تشکر 491972
عناوین خبر های اجتماعی 15 مرداد(کیهان)

طی 4 ماه صورت گرفت

رشد 6/24 درصدی صادرات كشور

صادرات غیرنفتی كشور در 4 ماهه نخست جاری با رشد
6/24 درصدی به 12 میلیارد دلار رسید.
كیومرث فتح اله كرمانشاهی معاون سازمان توسعه تجارت ایران در گفت وگوبا مهر افزود: با توجه به اینكه همواره تاكید بر صادرات غیرنفتی با ارزش افزوده بالا در كشور صورت گرفته، خوشبختانه در 4 ماهه ابتدای سال جاری صادرات غیرنفتی كشور، از رشد خوبی برخوردار بوده است.
معاون كل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام جدیدترین آمار صادرات غیرنفتی افزود: در 4 ماهه ابتدای سال جاری، 24 میلیون و 200 هزار تن كالا به ارزش 12 میلیارد دلار از كشور صادر شده است.
وی با بیان اینكه اتكای صادرات غیرنفتی كشور هم اكنون بر صادرات كالایی است، تصریح كرد: متوسط ارزش هر تن كالای صادراتی 446 دلار بوده است.
به گفته كرمانشاهی 20 درصد میزان صادرات ایران به عراق، 16 درصد به چین، 12 درصد به امارات، 5/9 درصد به افغانستان و 2/7 درصد به هند بوده است؛ بنابراین می توان گفت كه حدود 66 درصد صادرات غیرنفتی ایران به 5 كشور دنیا صورت گرفته است.
كرمانشاهی خاطرنشان كرد: آمار صادرات غیرنفتی كشور در 4 ماهه گذشته 6/24 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده است؛ این در شرایطی است كه این آمار در دو ماهه 6/32 درصد رشد، سه ماهه 27 درصد رشد را نشان می دهد.
رشد 4 برابری تجارت با مصر
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با اعلام اینكه 10 بازار اول صادراتی كشور جابجا شده اند، از رشد 4 برابری تجارت ایران با مصر خبر داد و گفت: علیرغم تحریم ها با 152 كشور دنیا مبادله تجاری داریم.
حمید صافدل در گفت وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: در تحلیل عملكرد 4 ماهه اول امسال شاهد جابجایی در بازارهای هدف صادراتی هستیم به طوری كه صادرات به بعضی از بازارها صددرصد افزایش و در برخی دیگر كاهش داشته و می توان گفت كه بازارهای هدف صادراتی جابجا شده است.
وی افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری در 680 ردیف تعرفه ای شاهد كاهش صادرات و در 469 ردیف تعرفه ای حذف صادرات و در 688 ردیف تعرفه ای شاهد افزایش صددرصدی صادرات شده ایم و به طور كلی در 2 هزار و 700 ردیف تعرفه ای جابجایی تجارت در صادرات را داشته ایم.
رئیس كل سازمان توسعه تجارت گفت: در 48 كشور با كاهش نسبی صادرات در 12 كشور با كاهش صددرصدی صادرات مواجه بوده ایم ولی در عوض در 15 كشور برای اولین بار بازارهای جدید صادراتی داشته ایم و در 77 كشور شاهد افزایش نسبی صادرات نسبت به گذشته بوده ایم.
وی حجم كل تجارت ایران را با 152 كشور اعلام كرد و گفت: در حال حاضر 10 كشور اول صادراتی شامل: عراق، افغانستان، تركیه، تركمنستان، آذربایجان، سوریه، روسیه، مكزیك، آلمان و تاجیكستان است.
صافدل گفت: از نكات برجسته در تجارت با بعضی كشورها رشد 4 برابری تجارت با كشور مصر است به طوری كه به لحاظ ارزشی تجارت ایران با مصر از 10 میلیون دلار به 51 میلیون دلار و به لحاظ وزنی از 24 هزار تن به 58 هزار تن افزایش پیدا كرده است.وی افزود: تجارت با كشورهایی مثل: عربستان، ارمنستان، قزاقستان، ازبكستان، مكزیك و تاجیكستان رشد صددرصدی داشته است.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:21 - 0 تشکر 491973


شرایط و زمان ثبت نام مسكن ویژه تهران اعلام شد

مدیركل سازمان مسكن و شهرسازی استان تهران جزئیات جدیدی از مسكن ویژه تهران را اعلام كرد.
تقی رضایی در گفت وگو با فارس در خصوص نحوه ثبت نام متقاضیان مسكن ویژه تهران گفت: تیزر اطلاع رسانی مسكن ویژه تهران آماده است و سازمان صدا و سیما بزودی نحوه ثبت نام ها را به مردم و متقاضیان مسكن ویژه اطلاع رسانی خواهد كرد.
وی افزود: ثبت نام مسكن ویژه تهران به صورت اینترنتی خواهد بود و قطعا یك هفته بعد از عید فطر یعنی بعد از یك هفته اطلاع رسانی ازسوی سازمان صدا و سیما این ثبت نام انجام خواهد شد.
رضایی با بیان اینكه در مسكن ویژه تهران نیاز به رجوع متقاضیان به اداره مسكن و شهرسازی استان نیست، تاكید كرد: برای مرحله نخست مسكن ویژه تهران، منطقه تهرانسر با تعداد 4500 واحد مسكونی در نظر گرفته شده است كه در حال حاضر به مرحله فونداسیون رسیده و از هفته آینده مراحل نصب اسكلت ها آغاز می شود.
مدیركل مسكن و شهرسازی استان تهران در پاسخ به این سوال كه قیمت این واحدهای مسكونی برای متقاضیان چگونه محاسبه خواهد شد، گفت: در درجه اول باید بگویم كه این 4500 واحد مسكونی در منطقه تهرانسر 5 طبقه و با پاركینگ مسقف قطعا با اصول معماری و شهرسازی ساخته خواهد شد.
وی افزود: قیمت ساخت مسكن ویژه نقدا از متقاضی دریافت خواهد شد و طی قراردادی كه با پیمانكاران بسته شده است این واحدهای مسكونی تا پایان دولت دهم به بهره برداری خواهد رسید.
رضایی در پاسخ به این سوال كه قیمت زمین چگونه مشخص و از متقاضی دریافت می شود، گفت: قیمت زمین به قیمت كارشناسی روز خواهد بود و ممكن است درصدی از قیمت ساخت دریافت و درصدی دیگر در 13 سال تقسیط شود.
مدیركل مسكن و شهرسازی استان تهران افزود: نحوه پرداخت واحدهای مسكونی در مسكن ویژه این گونه خواهدبود كه متقاضیان اگر واجد شرایط شناخته شدند در طول یك هفته باید 30 میلیون تومان پرداخت كنند تا در ادامه و بعد از تحویل واحد مسكونی اقساط ماهانه یك میلیون تومان آغاز شود.
رضایی با اشاره به شرایط عمومی ثبت نام مسكن ویژه تهران گفت: برای ثبت نام مسكن ویژه تهران شرط اول نداشتن خانه شخصی از 1/1/84، شرط دوم استفاده نكردن از امكانات دولتی مثل زمین و مسكن از بهمن 57 و شرط سوم سابقه 5 سال سابقه سكونت با مدرك دولتی است.
وی افزود: چنانچه برای این 4500 واحد مسكونی تهرانسر 10 هزار نفر ثبت نام كنند و اتفاقا همه این 10 هزار نفر هم واجدشرایط باشند به دنبال امتیازبندی می رویم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی كه دارای 10 سال سابقه سكونت باشد مطمئنا از فردی كه دارای 5 سال سابقه سكونت دارد جلوتر است و امتیازی بیشتری خواهد داشت.
رضایی گفت: واجدین شرایط باید قسط اول خود را كه حدود 30 میلیون تومان خواهد بود به حساب مسدودی كه از سوی سامانه مسكن مهر اطلاع رسانی شده به نام خود ظرف 72 ساعت واریز كنند.
به گفته وی، برداشت این مبلغ 30 میلیون تومان كه بابت ساخت مسكن ویژه خواهد بود تنها توسط سازمان مسكن و شهرسازی استان تهران خواهد بود.
رضایی گفت: متراژ این 4500 واحد مسكونی تهرانسر با مشاعات بدون پاركینگ 140 متر است اما بدون مشاعات، بنای مفید واحدها 115 تا 120 متر است.
وی در خصوص دریافت قیمت زمین از متقاضیان گفت: پول زمین را یا به طور كامل اقساط و یا درصدی نقد و درصدی اقساط اخذ خواهد شد و مطمئنا اقساط هم بالاتر از یك میلیون تومان نخواهد بود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:22 - 0 تشکر 491974


وزیر اقتصاد اعلام كرد

افزایش تقاضا علت بالا رفتن قیمت ارز در بازار

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه قیمت ارز در پی افزایش تقاضا در بازار آزاد افزایش یافته است، گفت: معتقدیم كه بازار ارز تعدیل می شود.
سیدشمس الدین حسینی در گفت وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت دلار تا مرز 2 هزار و 20 تومان اظهار كرد: با توجه به اینكه برخی از اولویت های ده گانه كه قبلاً از ارز با قیمت مرجع استفاده و از طریق سیستم بانكی تغذیه می كردند، حذف شدند و در واقع ارز با قیمت مرجع به آنها تعلق نمی گیرد تقاضا در بازار غیررسمی افزایش یافته است.
هشدار جدی به صرافان
معاون نظارت بانك مركزی با تشریح چگونگی برخورد با صرافی های متخلف اعلام كرد: به هر صرافی سه بار اخطار داده می شود و بعد از آن، در صورت تكرار تخلف به مدت سه ماه تعلیق می شود و اگر بعد از این سه ماه، بازهم تخلف كرد این بار پرونده آن به كمیسیون نظارت می رود كه در آنجا پس از تشریح تخلفات و تذكرات برای همیشه مجوز صرافی متخلف ابطال می شود.
ابراهیم درویشی در مورد برخورد با صرافی های متخلف با تأكید بر اینكه دائماً در حال كنترل و پایش صرافی ها هستیم، گفت: طرح برخورد با صرافی های متخلف مقطعی نیست و دائماً این اقدام انجام می شود.
وی با اشاره به فعالیت های اداره نظارت بر مؤسسات پولی غیربانكی افزود: بخشی از این نظارت ها شامل صرافی ها و بخشی هم شامل صندوق ها و تعاونی های اعتبار می شود. این اداره به صورت روزانه و دائم صرافی ها را بازرسی می كند و گزارش می دهد و اگر با موردی مواجه شوند تذكر و اخطار خواهند داد. قاعدتاً 97درصد موارد با اخطارهای ارسالی حل می شود و اگر به مواردی برخورد كردیم كه صرافی اقدام به پولشویی كرده یا فاكتور نداده باشد یا در سیستم مربوطه آن معاملات را انجام نداده باشد یا این كه وجوه را به حساب شركت نریزد و به حساب شخصی خود بریزد كه از مالیات فرار كند، به این ها سه بار اخطار داده می شود و بعد از آن، در صورت تكرار تخلف به مدت سه ماه تعلیق می شود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:23 - 0 تشکر 491975

بعد از شركت نفت
بهارات هند هندوستان پترولیوم پرداخت پول نفت ایران به روپیه را آغاز كرد

شركت دولتی هندوستان پترولیوم با هدف دور زدن تحریم های آمریكا پرداخت پول نفت ایران به روپیه را آغاز كرد.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، پیشتر شركت نفت بهارات هند كه موفق به استفاده از هالك بانك تركیه برای پرداخت پول نفت ایران نشده بود، از روش پرداخت به روپیه برای تسویه بدهی 500 میلیون دلاری خود با ایران استفاده كرده بود.
همچنین مقامات شركت دولتی هندوستان پترولیوم روز جمعه اعلام كردند: این شركت اولین سری پرداخت پول نفت ایران به روپیه را برای تسویه قسمتی از بدهی مربوط به محموله نفتی خریداری شده از این كشور در ماه می انجام داده است.
یك مقام شركت هندوستان پترولیوم گفت: شركت مانگلور نیز كه بزرگترین مشتری نفت ایران در هند است از فردا بخشی از بدهی نفتی ایران را به روپیه پرداخت خواهد كرد.
هند، به عنوان دومین مشتری بزرگ نفت ایران، در ماه های اخیر به دنبال راه هایی برای دور زدن تحریم های غرب علیه ایران بوده است. دو كشور در ماه ژانویه توافق كردند كه هند 45 درصد از پول نفت ایران را به روپیه پرداخت كند.
شركت هندوستان پترولیوم بخشی از پول نفت ایران را از طریق هالك بانك تركیه و بخشی دیگر را از طریق بانك یو سی اوی هند پرداخت كرده است.
مسئول بخش مالی شركت هندوستان پترولیوم گفت: این اولین سری پرداخت پول نفت ایران به روپیه است، ما 45 درصد پول را به صورت روپیه و 55 درصد را از طریق هالك بانك پرداخت كردیم.
از جولای سال 2011، شركت های پالایشگاهی هندی از هالك بانك تركیه برای پرداخت بدهی نفتی ایران كه رقم آن سالانه به بیش از 11 میلیارد دلار می رسد، استفاده می كنند.
تهران و دهلی نو در ماه ژانویه توافق كردند كه در صورت بروز مشكل در پرداخت پول از طریق هالك بانك تركیه، از روپیه هند برای تسویه حساب نفتی خود استفاده كنند و انجام صادرات بیشتر كالا از هند به ایران به روپیه را تشویق كنند.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:23 - 0 تشکر 491976

عضو كارگروه حمایت از تولید خبر داد
بررسی حقوقی منع اعطای تسهیلات به بدهكاران مالیاتی

عضو كارگروه حمایت از تولید از بررسی حقوقی منع اعطای تسهیلات بانكی به بدهكاران مالیاتی برای ارائه به دیوان عدالت اداری خبر داد.
آرمان خالقی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین رؤسای بانك مركزی و سازمان امور مالیاتی برای منع اعطای تسهیلات بانكی به بدهكاران مالیاتی اظهار داشت: جنبه حقوقی این مسئله در كارگروه حمایت از تولید در حال بررسی است تا مشخص شود كه آیا ایجاد چنین محدودیتی از نظر حقوقی قابل قبول است یا خیر.
وی تصریح كرد: این تفاهم نامه مشكلاتی را برای تولید كنندگان ایجاد كرده كه باید راهكارهای لازم برای رفع آن مشخص شود.
عضو كارگروه حمایت از تولید ادامه داد: ممكن است این تفاهم قانونی باشد ولی حتی در این صورت هم باید در قانون بازنگری شود.
وی تصریح كرد: بسیاری از مشكلات با جلسات مشترك قابل حل است و برخی سازمان ها نباید تعصبات خاص خود را داشته باشند.
خالقی با بیان اینكه رئیس كل بانك مركزی قول همكاری در این مورد را به ما داده است، گفت: در سال حمایت از تولید ملی انتظار داریم روش های محدود كننده بخش تولید كنار گذاشته شود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:24 - 0 تشکر 491977

نایب رئیس انجمن تولیدكنندگان پروفیل اعلام كرد
ضرورت توسعه حلقه های كنترل كیفیت در واحدهای تولیدی

یكی از كم هزینه ترین راهكارهای ارتقای سطح كیفی تولیدات داخلی ایجاد حلقه های كنترل كیفیت در بین پرسنل واحدهای تولیدی است.
محمود صداقت نایب رئیس انجمن تولیدكنندگان پروفیل یو پی وی سی با بیان این مطلب افزود: در بسیاری از كشورهای پیشرفته صنعتی، كارخانجات و صنایع با بهره گیری از این روش علاوه بر ارتقای سطح كیفی تولیدات خود به تبلور خلاقیت و نوآوری در بخش تولید نیز كمك می كنند و چنانچه این رویكردها در بخش صنعت كشور تقویت شود می توان به بهبود رقابت پذیری تولیدات داخلی كمك كرد.
وی با بیان اینكه واحدهای تولیدی پیشگام در عرصه ایجاد حلقه های كنترل كیفیت، خلاقیت و نوآوری باید همت بیشتر برای گسترش این فرهنگ صنعتی داشته باشند، گفت: در حال حاضر گروهی از صاحب نظران در عرصه كیفیت و استاندارد این موضوع را برای نخستین بار در كشور پایه ریزی و دنبال می كنند.
وی افزود: واحدهای تولیدی پیشتاز در این عرصه نیازمند حمایت بیشتری از سوی دستگاههای اجرایی هستند تا بتوانند تازه ترین تحولات جهانی در عرصه ایجاد حلقه های كنترل كیفیت را بومی سازی كرده و از طریق انطباق آن با بخش تولید كشور پیشرفت های جدیدی را رقم بزنند.
وی گفت: ایجاد حلقه های كنترل كیفیت در بخش صنعت و تولید به این معنی است كه مدیریت و مسئولیت در زمینه كیفی سازی به پرسنل و حلقه های ایجاد شده در فرآیندهای تولید واگذار می شود و مدیریت ارشد به جای هدایت، حمایت از این حلقه ها و پیشرفت های آنان را در دستور كار قرار می دهد.
صداقت تصریح كرد: هر چند این موضوع در ایران تازگی دارد ولی بسیاری از جوامع صنعتی دنیا با حمایت های دولتمردان خود توانسته اند پیشرفت های چشمگیری را در عرصه های كیفیت به دست آورند.
مدیرعامل شركت ویستا بست با اشاره به رویكردهای این مجموعه ایجاد حلقه های كنترل كیفیت گفت: طی این سالها مجموعه تلاش های صورت گرفته موجب شده تا این شركت بتواند به عنوان اولین دارنده استاندارد «رال» آلمان به عنوان سختگیرانه ترین استاندارد روز دنیا، مطرح شود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:24 - 0 تشکر 491978

صالح آبادی تشریح كرد
سازوكار راه اندازی بورس ارز

رئیس سازمان بورس سازوكار راه اندازی بورس ارز را تشریح كرد.
علی صالح آبادی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این كه راه اندازی بازار گواهی های ارزی مزایای زیادی دارد، اظهار كرد: یكی از مزایا این است كه براساس مكانیزم عرضه و تقاضا در یك بازار شفاف قیمت ها كشف می شود.
وی با بیان این كه صادركنندگان می توانند ارز خود را در یك بازار قانونمند عرضه كنند، گفت: این كه صادركنندگان بتوانند ارز را با قیمت بازار به فروش برسانند، مزیت خوبی است و می تواند باعث افزایش سود صادركنندگان شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این كه واردكنندگان كه نیاز به ارز دارند خرید خود را در بورس طی مكانیزم شفاف انجام می دهند، ادامه داد: بانك مركزی نیز در صورت لزوم می تواند وارد بازار شود و عرضه و تقاضا را متعادل كند و در واقع به عنوان بازارگردان حاضر شود.
صالح آبادی درباره سازوكار این بازار افزود: اطلاعات خریداران و فروشندگان ثبت می شود و می توانند همدیگر را به راحتی پیدا كنند و با توجه به شفافیت موجود در بازار، رانت در آن وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به این كه صادركنندگان و عرضه كنندگان ارز از طریق بانك ها و صرافی ها به بورس معرفی می شوند، گفت: مشخصات خریداران نیز از طریق سازمان توسعه تجارت به بورس اعلام می شود و كد معاملاتی دریافت می كنند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاكید بر این كه در این بازار صرفا خریداران و فروشندگان واقعی ارز حضور دارند و جایی برای سفته بازان و سوداگران نخواهد بود، تصریح كرد: برنامه این است كه به مرور هرچه تقاضای واقعی وجود دارد را به سمت این بازار سوق دهیم لذا فضایی برای سفته بازی در آینده باقی نمی ماند.
صالح آبادی درباره تاثیر راه اندازی این بازار بر نرخ ارز، اظهار كرد: در كنار ارز مرجع نرخ دیگری كه در بازار شكل می گیرد، نرخ ارز در بورس خواهد بود و نرخ دیگری نباید داشته باشیم، لذا بانك مركزی در مواقع لزوم می تواند وارد شود و بازار را به سمت تعادل حركت دهد.به گفته او، نرخ ارز در این بازار رقابتی خواهد بود و براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:39 - 0 تشکر 491986

تخفیف 50 درصدی بیمه به دارندگان موتورسیكلت

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی با اشاره به مصوبه جدید بیمه مركزی در خصوص تخفیف 50درصدی به دارندگان موتورسیكلت فاقد بیمه نامه، از مشاركت 11 شركت بیمه برای ارائه این تخفیف خبر داد.
رضا جعفری با بیان اینكه مصوبه جدید بیمه مركزی در خصوص بخشودگی جرایم بیمه ای و تخفیف 50درصدی برای راكبان موتورسیكلت ها با نگاه حمایتی، تنظیم و تدوین شده است، افزود: تاكنون 11 شركت بیمه علاوه بر مزایایی كه برای راكبان موتورسیكلت در نظر گرفته شده، تخفیف 50درصدی را نیز در دستور كار خود قرار داده اند.
وی تصریح كرد: شركت های بیمه علاوه بر وظایف ذاتی خود در زمینه پوشش های مختلف بیمه ای، وظیفه توسعه و تعمیم فرهنگ بیمه را نیز بر عهده دارند و تشویق و ترغیب موتور سیكلت سواران به خرید بیمه نامه یكی از فعالیت های مهم فرهنگی صنعت بیمه محسوب می شود.
جعفری، اصلاح آیین نامه های پیشین توسط بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران را یك گام بلند توصیف كرد و افزود: اصلاح آیین نامه های موجود و به روزرسانی مصوبات پیشین به تقویت و توسعه صنعت بیمه و همچنین افزایش ضریب نفوذ بیمه های بازرگانی در كشور منتهی می شود.
وی گفت: در حال حاضر شركت های بیمه ایران، دانا، البرز، توسعه، سینا، ما، پاسارگاد، میهن، كارآفرین، سامان و پارسیان،تخفیف 50درصدی را تقبل كرده اند و پس از اصلاح سیستم و بسترسازی فنی می توانند پوشش های مناسب بیمه ای را در اختیار دارندگان موتورسیكلت قرار دهند.
مدیرعامل صندوق پرداخت خسارت های بدنی ابراز امیدواری كرد كه با حمایت شركت های بیمه و همكاری پلیس راهور و دستگاه های ذیربط، در آینده نزدیك تمامی موتورسیكلت سواران كشور تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسیله نقلیه در برابر شخص ثالث قرار بگیرند.
بنابراین گزارش از مجموع 24میلیون وسیله نقلیه موتوری مشمول بیمه شخص ثالث، 8 میلیون فاقد بیمه نامه هستند كه 7 میلیون آن مربوط به موتورسیكلت سواران است.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:40 - 0 تشکر 491987

با پرداخت سهم كارفرما ،كارمندان دولت می توانند صندوق بازنشستگی خود را حفظ كنند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با استناد به ماده 30 قانون پنجم برنامه توسعه، اعلام كرد: كلیه كارمندان انتقالی، مستعفی، اخراجی و بازخرید می توانند با پرداخت سهم كارمندی و كارفرمایی، صندوق بازنشستگی خود را حفظ كنند.
ایراندخت عطاریان دیروز در نشستی خبری اظهار كرد: این كارمندان می توانند با پرداخت 9 درصد سهم كارمندی و 13 درصد سهم كارفرمایی كه در مجموع 22 درصد می شود، صندوق بازنشستگی خود را حفظ و از مزایای آن استفاده كنند.
وی درادامه گفت: معوقات ناشی از افزایش 15 درصدی حقوق بازنشستگان، مربوط به سه ماهه اول سال جاری، روز شنبه در سراسر كشور به حساب بانكی آنها واریز شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری در ادامه تشریح كرد: افزایش حقوق بازنشستگان به طور میانگین 300 هزار تومان و حداقل 150 هزار تومان است.
بنابر اظهارات عطاریان، سال گذشته حداقل حقوق بازنشستگان 341 هزار تومان بود كه این رقم برای سال جاری، به 392 هزار تومان ارتقا یافته است.
عطاریان در ادامه در زمیه مطالبات یكهزار میلیارد تومانی پاداش پایان خدمت پیش از سال 79 بازنشستگان نیز گفت: در این راستا دولت سهام سه پتروشیمی جم، سنگ آهن مركزی و آب و برق كیش را در اختیار صندوق بازنشستگی قرار داد، اما صندوق بدون فروش این سهام ها و از محل دیگر مطالبات خود، این رقم را پرداخت كرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری در ادامه با اعلام افزایش 15 درصدی تسهیلات رفاهی قابل ارائه به بازنشستگان كشوری در سال 91، اظهار كرد: این افزایش در موضوعات سفرهای زیارتی سیاحتی، وام ضروری، وام ودیعه مسكن لحاظ می شود.
عطاریان در ادامه با اعلام خبر پرداخت «وام توانمندسازی» برای نخستین بار به بازنشستگان كشوری، گفت: این وام در راستای وارد كردن بازنشستگان به صحنه های اقتصادی پرداخت می شود، چرا كه بسیاری از بازنشستگان توانمند و مجرب بوده تا ضمن استفاده از تسهیلات تعاونی های وزارت تعاون، از حمایت های صندوق بازنشستگی هم برخوردار شوند.
وی در ادامه با تاكید بر ارائه تسهیلات بهتر برای وام توانمندسازی به بازنشستگان، اظهار كرد: این در حالیست كه برای دیگر بازنشستگان متقاضی سایر وام ها، قرعه كشی انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به رقم 5/1 میلیون تومانی وام ضروری پرداختی به بازنشستگان، تاكید كرد: سقف وام بازنشستگان افزایش نمی یابد بلكه در پی افزایش تعداد بازنشستگانی هستیم كه متقاضی وام هستند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری در ادامه با بیان اینكه هر بازنشسته سالانه تنها یك بار می تواند از وام ضروری استفاده كند، اظهار كرد: سال گذشته 60 هزار نفر از تسهیلات وام ضروری استفاده كردند كه این تعداد در سال جاری به 75 تا 80 هزار نفر افزایش می یابد، ضمن اینكه این وام حداقل نرخ سود را دارد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری در ادامه با اشاره به دیگر ماموریت های صندوق بازنشستگی، گفت: در راستای الزامات صندوق در سند چشم انداز 20 ساله، قانون مدیریت خدمات كشوری، ماده 26 برنامه پنج ساله پنجم توسعه صندوق بازنشستگی از بنگاه داری خارج و وارد بازار پول و سرمایه می شود.
بنابر اعلام عطاریان، در نیمه دوم سال 91، شرایطی فراهم می شود كه این امر اتفاق افتاده و صندوق بازنشستگی وارد بازار پول و سرمایه شود.
وی همچنین تاكید كرد: در این راستا با ارزیابی شرایط موجود بنگاه ها به لحاظ تاكید بهینه توسط كارگروه های تخصصی، شركت های زیان ده از تولیت صندوق بازنشستگی خارج می شوند كه این امر پس از احصاء وضعیت شركت ها اتفاق می افتد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری در ادامه اظهار كرد: دو تصمیم در این میان وجود دارد، یكی اینكه شركت های زیان ده از وضعیت موجود خارج شده و یا اینكه پس از اصلاح ساختار از صندوق خارج شود.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:42 - 0 تشکر 491990

حسینی:مصوبه یك ضامن برای وام های زیر 10میلیون تومان لازم الاجراست

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مصوبه یك ضامن برای وام های زیر 10میلیون تومان لازم الاجراست.
سیدشمس الدین حسینی با اعلام اینكه موضوع یك ضامن برای وام های زیر 10میلیون تومان، مصوبه شورای پول و اعتبار است، گفت: این مصوبه لازم الاجراست و رعایت نشدن آن تخلف محسوب می شود.
حسینی با بیان اینكه بانك مركزی نهاد ناظر بر بانكها و موسسه های مالی و اعتباری است، افزود: شهروندان مواردی را كه رعایت نمی شود، حتما اطلاع دهند.وی گفت: در خصوص بانك های دولتی ما هم پیگیری می كنیم.وی اظهار كرد: بانك مركزی این موضوع را در موسسه های مالی و اعتباری و بانك های خصوصی هم نظارت و كنترل می كند.
حسینی به بانكها توصیه كرد: حتما این مصوبه یك ضامن برای وام زیر 10میلیون تومان را رعایت كنند.

يکشنبه 15/5/1391 - 8:42 - 0 تشکر 491992

علیشیری خبر داد
جذب 10میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال جاری

رئیس سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران گفت: حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در ایران امسال به 10میلیارد دلار می رسد.
بهروز علیشیری در گفت وگو با خبرگزاری فارس، افزود: آمار سرمایه گذاری خارجی معمولا پس از حسابرسی شركت ها در سال بعد مشخص می شود و آمار سرمایه گذاری خارجی سال قبل به 4 میلیارد و 360 میلیون دلار رسیده است.
وی افزود: میزان سرمایه گذاری خارجی در سال جاری در جلسه آینده مشخص خواهد شد و رقم مصوب از 3 میلیارد دلار در 5 ماه نخست بیشتر می شود.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران تاكید كرد: سال قبل كل رقم مصوب سرمایه گذاری خارجی 2/4 میلیارد دلار بود كه در عمل 3/4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب ایران شد.
علیشیری تاكید كرد: براساس پیش بینی امسال تا سقف 10میلیارد دلار می توان سرمایه گذاری خارجی را مصوب كرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی