انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 167)
جمعه 13/5/1391 - 10:49 -0 تشکر 489752
مردی از تبار سال‌های دفاع مقدس دستمایه اینبارشان قرار گرفته: «قاسم سلیمانی»

گروه اجتماعی: هر بار به زبانی و هربار به شكلی آرزوهایشان را از زبان رسانه‌های در اختیارشان، فریاد می‌زنند؛ كاری را كه در میدان نبرد نتوانستند به پیش ببرند در دنیای رسانه‌ها دنبال می‌كنند و «قاسم سلیمانی» مردی از تبار اسلام و سال های دفاع مقدس دستمایه اینبارشان قرار گرفته است.

«قاسم سلیمانی در انفجاری در دمشق كشته شد»

«فرمانده سپاه قدس ایران در یك عملیات برون مرزی مفقود شده است»

. . . .

هر بار به زبانی و هربار به شكلی آرزوهایشان را از زبان رسانه‌های در اختیارشان، فریاد می‌زنند؛ كاری را كه در میدان نبرد نتوانستند به پیش ببرند در دنیای رسانه‌ها دنبال می‌كنند، آن‌ها كه از صلح تنها لفظ آنرا می‌شناسند؛ همان‌ها كه كمر به ذلت بشریت بسته‌اند، آن‌ها كه خود را صاحب دنیا می‌دانند

همان‌ها كه خوی وحشی‌گری و ددمنشی از سوی آن‌ها به مشام می‌رسد، اما همیشه آنرا در پشت نقابی از تزویر پنهان كرده بودند؛ همان‌ها كه از شهادت چیزی جز مرگ را درك نمی‌كنند، همان‌ها كه از سپاه چیزی جز جنگ نمی‌دانند

جنگ؟

كه به لفظ ما «دفاع مقدس»

این بار فرماندهان سپاهمان را نشان خود خوانده‌اند

عادت داریم به فریادهای واماندگی از سر عجزشان

زیاد غریب نیست، به فریادهای واماندگی از سر عجزشان عادت داریم، اما این بار نقاب به كناری رفته و اندكی از چهره نازیبایشان عیان شده، نام مردی از تبار سال‌های دفاع مقدس دستمایه اینبارشان قرار گرفته: «قاسم سلیمانی»

شاید برای خارج‌نشینان و آن‌ها كه ذلت ایران را هدف خود می‌دانند، سپاه لشگری خوفناك در حد فیلم‌های هالیودی باشد و فرماندهان آن مردمانی كه نمی‌توان از هول به چشمانشان نگریست،

آری

زیاد غریب نیست، به فریادهای واماندگی از سر عجزشان عادت داریم، اما این بار نقاب به كناری رفته و اندكی از چهره نازیبایشان عیان شده، نام مردی از تبار سال‌های دفاع مقدس دستمایه اینبارشان قرار گرفته: «قاسم سلیمانی»

اما اینها روی «اشداء علی الكفار» را دیده‌اند، از مردم سیستان بپرسید، از كرمان، آن‌ها كه روی «رحماء بینهم» را از نزدیك لمس كرده‌اند؛ اگر روزی از نزدیك و از كنارش در خیابان رد شوید، بدون لباس نظامی حتی او را نخواهید شناخت.

شاید هم بارها یكی از هوشمند‌ترین فرماندهان نیروی مسلح را در روزمرگی روزهایتان دیده باشید، مردی با صورت كشیده، موهایی كه به سپیدی می‌رود و نگاهی بسیار نافذ؛ یكی از عادی‌ترین چهره‌های ایرانی.

تمام این‌ها را گفتم نه فقط برای آنكه «حاج قاسم» را وصف كرده باشم، با وجودی كه آرزویم، اندكی وصف رشادت‌های مردانی است كه غالبا پس از شهادت تازه شناخته می‌شوند

اما

كشور من از این دست قهرمانان زیاد دارد، همان‌هایی كه گمنامی را از شبگردی‌های مولایشان به یادگار دارند و درد به جگر داشتن را از مادرشان زهرا(س)، همان‌ها كه افتخارشان، ثبت تنها دو كلمه بر سنگ مزارشان است؛ شهید و گمنام

روح جاری در یك امت است كه حاج قاسم‌ها را می‌سازد

اما روی سخنم با آن‌هاست كه از كشور من تنها سپاه را می‌بینند و فرماندهان آن را، بدانید روح جاری در یك امت است كه حاج قاسم‌ها را می‌سازد،

دوران‌ها به سرآمد تا عباس دوران، دوران شد

دوران‌ها به سرآمد تا عباس دوران، دوران شد؛ افسانه سوباشی در كشور من زمزمه گوش هر شب كودكان است، بازی دراز، سومار، دهلران، مریوان، خرمشهر، آبادان، مهران، دهلاویه، شلمچه، كامیاران تپه‌های الله اكبر و هزاران یادگار دیگر در كشور من یادگار قهرمانانی است كه دنیا را به شاگردی می‌طلبند.

چمران، ستاری، باكری، همت، باقری، بابایی، زین‌الدین، كشوری و هزاران ستاره كه هر یك شبچراغی برای هدایت كشتی این انقلاب محسوب می‌شوند.

به فرمونده آن پیر فرزانه: «بكشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شوند» با شمایی هستم كه قله افتخاراتتان مدال شجاعت بر سینه فرماندهی است كه یك هواپیمای مسافری را هدف موشك‌های جنگی خود می‌كند، كابوس امروز شما، غروری مقدس است به جان هر كس كه دل در گرو ایران و آزادگی دارد، اگر به تشویش‌های روزمره و دسیسه‌های باطل خود دل بسته‌اید، بدانید

بدانید

با شمایی هستم كه قله افتخاراتتان مدال شجاعت بر سینه فرماندهی است كه یك هواپیمای مسافری را هدف موشك‌های جنگی خود می‌كند! كابوس امروز شما، غروری مقدس است به جان هر كس كه دل در گرو ایران و آزادگی دارد، اگر به تشویش‌های روزمره و دسیسه‌های باطل خود دل بسته‌اید، بدانید
حاج قاسم یك نفر نیست، سردار سلیمانی‌ها در ایران از نخستین روز پیدایش ایران بوده‌اند

حاج قاسم یك نفر نیست

سردار سلیمانی‌ها در ایران از نخستین روز پیدایش ایران بوده‌اند

نام‌هایشان را بشمار: آرش، رستم، كاوه، سلمان، رئیسعلی دلواری، پوریای ولی، مهدی باكری، حسین فهمیده، فرهاد دستنبو، . . .

و این تعدادی كه به كلام نمی‌گنجد، این كشور مهد قهرمانانی است كه جان را كوچكترین هدیه می‌دانند در راه عزت دین و وطن! و بدانید اگر روزی صحرای كربلا تكرار شود، هر یك از ما، تك تك ما، فارغ از لباس و جایگاه و به اشتیاقی غیر قابل وصف، حاج قاسم خواهیم شد. بدانید «آزموده را آزمودن خطاست.»

باشد كه رستگار شویم

مرضیه منگلی

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی