انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 136)
چهارشنبه 11/5/1391 - 19:27 -0 تشکر 488062
گذاشتن عمامه در بحرین جرات می خواهد!

ر ادامه اقدامات نیروهای بحرینی و سركوب مردم این بار نیروهای امنیتی به یك عالم دینی اهانت كرده و عمامه را از سر وی برداشته و عنوان داشتند گذاشتن عمامه در بحرین جرات می‌خواهد!

نیروهای امنیتی بحرین با شیخ ابراهیم الصفا، مدیر حوزه الغدیر در منطقه ستره بحرین برخورد شدیدی كرده و كلمات ناشایستی علیه وی به كار بردند و وی را مجبور كردند تا عمامه را از سر خود بردارد.

 بعد از این حادثه شیخ الصفا اظهار كرد: آیا قانونی در بحرین وجود دارد كه گذاشتن عمامه را جرم تلقی كند؟ با وجود آن كه در آن لحظات در كشور خود بودم اما احساس غربت كردم.

 وی در ادامه افزود: چندین بار با ما همچون سایر افراد با اهانت برخورد شده اما این بار به عمامه كه نمادی از اسلام به شمار می‌رود اهانت شده است.

 در همین راستا مجید مشعل، رئیس شورای اسلامی علماء بحرین اهانت به لباس روحانیت و همچنین اهانت و برخورد با مردم و به سرقت بردن اموال آن‌ها را به شدت محكوم كرد.

 مشعل در ادامه افزود: نظام حاكم به خوبی می‌داند كه عمامه در میان مردم مسلمان و بیدار بحرین از چه جایگاهی برخوردار است و از پیامدهای تجاوز و اهانت به حرمت علماء نیز آگاه است اما به نظر می‌رسد كه نظام برای فرار از خواسته‌های مردم به شدت خواهان اجرای سیاست‌های تحریك‌آمیز و بحرانی كردن اوضاع است اما باید نظام حاكم بر این مساله واقف باشد كه تمام مردم در یك جبهه ایستاده‌اند و برای دفاع از حقوقشان خود را فدا می‌كنند و این اقدامات تحریك‌آمیز تنها ایستادگی و مقاومت مردم را افزایش می‌دهد.   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی