ایران سرای من (بازدید: 424)
چهارشنبه 11/5/1391 - 16:18 -0 تشکر 487935
بقاع متبرکه نظرآباد استان البرز

امامزاده ابراهیم  

  در فاصله دو روستای تنكمان و كریم آباد قراردارد. فضای زیبایی را ایجاد كرده، مصالح اصلی بنا خشت و كاه گل بوده و به سبك دوره صفویه ساخته شده است. گنبد این بقعه مخروطی شكل است و قدیمی ترین سنگ قبر موجود در آن، سال 1216 هجری قمری را نشان می دهد. این بنا در چندین بار مرمت و بازسازی شده و در خردادماه 1368 به شماره  نوزده هزار و صد و شصت و نه در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

چهارشنبه 11/5/1391 - 16:23 - 0 تشکر 487940

امامزاده ابوالحسن 


  در روستای مسكین آباد واقع در شهرستان نظرآباد قرار دارد. ساختمان آن با توجه به سبك معماری، تزئینات آجری و نقاشی های موجود در بدنه، از زیباترین امامزاده های منطقه نظرآباد به شمار رفته و تنها زیارتگاهی است كه در ورودی حیاط آن چند اتاق به عنوان زائر سرا احداث شده است. با توجه به تعمیرات و بازسازی های انجام شده در داخل و نمای بیرونی بنا، می توان آن را یكی از بناهای زیبای منطقه به شمار آورد

چهارشنبه 11/5/1391 - 16:23 - 0 تشکر 487942

امامزاده چهل دختر


یكی دیگر از زیارتگاه های معروف این منطقه است كه از بناهای قدیمی به شمار می رود و تاریخ ساخت آن به قرن هشتم هجری قمری می رسد. اگرچه طی زمان، بسیاری از نقاط آن مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و این تعمیرات تا قرن 12 هجری قمری نیز ادامه یافته است. این امامزاده یكی از بناهای آرامگاهی ارزشمند تاریخی فرهنگی منطقه نظرآباد به شمار می رود و روزانه تعداد زیادی زائر را به سوی خود جلب می كند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی