ورزش و تندرستی (بازدید: 878)
دوشنبه 9/5/1391 - 9:15 -0 تشکر 485139
حاشیه المپیك

تمام حاشیه‌های روز اول المپیك 2012 لندن

نختستین روز بازی‌های المپیك 2012 لندن با حاشیه‌های جالبی همراه بود كه از جمله آن‌ها می‌توان به اخراج مربی قایقرانی بادبانی كره جنوبی به دلیل شرب خمر و ورود یك سگ به مسیر حركت دوچرخه‌سواران استقامتی جاده اشاره كرد.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:16 - 0 تشکر 485140

- كمیته ملی المپیك كره جنوبی مربی تیم قایقرانی بادبانی خود را به خاطر رانندگی پس از مصرف مشروبات الكلی از بازیهای المپیك اخراج كرد. پلیس بریتانیا "لی جائه چول" مربی قایقرانی بادبانی تیم ملی المپیك كره جنوبی را به خاطر رانندگی در حالت مستی دستگیر كرد كه این اقدام باعث شد تا كمیته ملی المپیك كره جنوبی او را از این رقابت‌ها كنار بگذارد. فدراسیون قایقرانی كره جنوبی در بیانیه‌ای از این اقدام چول رسما عذرخواهی كرد. این مربی كره‌ای بعد از مراسمی كه در شهر ساحلی ویماوث محل برگزاری رقابت‌های قایقرانی برگزار شد، پس از مصرف مشروبات الكلی پشت اتومبیل خود نشست. این مربی كره‌ای علاوه بر كنار گذاشته شدن از این رقابت‌ها 250 پوند هم جریمه شده است.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:16 - 0 تشکر 485141

2- داور بوكس تركیه ای به خاطر سكته قلبی پیش از شروع بازی‌های المپیك جان سپرد. "غریب اوز كویومكو"، داور تركیه‌ای بوكس كه برای قضاوت به بازی‌های المپیك 2012 دعوت شده بود، پیش از آغاز این رقابت‌ها در هتلی در لندن جان سپرد. بنا بر گزارش‌ها این داور 73 ساله ترك به خاطر سكته قلبی جان باخته است. قرار است كه جسد وی كالبدشكافی شود.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:17 - 0 تشکر 485142

3- سه مامور امنیتی المپیك ساعاتی پیش از آغاز مراسم افتتاحیه این بازی‌ها در لندن بازداشت شدند. این سه مامور امنیتی كه وظیفه حفظ امنیت ورزشگاه "سنت جیمز پارك" نیوكاسل را برعهده داشتند، از مهاجران غیرقانونی بوده و مجوز اقامت در انگلیس را نداشتند. آنها از جمله 500 مامور امنیتی بودند كه پس از اخراج شركت G4S از ورزشگاه سنت جیمز پارك به كار گرفته شده بودند. این وزشگاه میزبان تعدادی از رقابت‌های فوتبال بازی‌های المپیك است.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:17 - 0 تشکر 485144

4- ساعاتی پیش از آغاز افتتاحیه المپیك، لندن شاهد دو اعتصاب در شرق و مركز شهر بود. رانندگان تاكسی لندن در اعتراض به محدودیت‌های جدید ترافیكی در زمان برگزاری المپیك، در هاید پارك در مركز پایتخت انگلیس تجمع كردند. میك بیلی یكی از رانندگان تاكسی به شبكه تلویزیونی سی ان ان گفت: همگی درون تاكسی‌هایمان نشسته‌ایم و ترافیك قفل شده است. تا چشم كار می‌كند، فقط دریایی از تاكسی دیده‌ می‌شود.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:18 - 0 تشکر 485145

رانندگان تاكسی معتقدند كه باید به آن‌ها نیز اجازه تردد در خط ویژه المپیك داده شود. بیلی كه 30 سال است به رانندگی اشتغال دارد می‌گوید محدودیت‌های جدید ترافیكی باعث كاهش درآمدش شده است. وی گفت: اختصاص یك خط مخصوص المپیك دردسرهای زیادی را برای رانندگان و مسافران ایجاد كرده است. دیگر نمی‌توانیم كسی را در سمت چپ خیابان سوار كنیم.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:18 - 0 تشکر 485147

رانندگان تاكسی پس از یك ساعت به اعتصاب خود پایان دادند اما در طرف مقابل شهر، صدها نفر در اعتراض به حضور شركت شیمیایی Dow به عنوان یكی از حامیان مالی المپیك، در بیرون پارك المپیك در شرق لندن دست به تجمع زدند. شركت Dow مسئول نشت مواد شیمایی در سال 1984 در هند است كه منجر به كشته شدن حدود 15 هزار نفر شد. انتخاب این شركت به عنوان یكی از اسپانسرهای المپیك لندن اعتراضات زیادی را در هند و سایر نقاط جهان برانگیخته است و حتی هندی‌ها زمانی تهدید كرده بود كه المپیك لندن را تحریم خواهند كرد.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:19 - 0 تشکر 485148

ناوین شاه كه اصالتا هندی و عضو شورای شهر لندن است، در جمع معترضان گفت: خوشحالم كه بازی‌های المپیك در لندن برگزار می‌شود و معترضانی همچون من به حضور شركت Dow اعتراض می‌كنند.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:20 - 0 تشکر 485149

5- مقامات عربستان سعودی درباره ممنوعیت استفاده از حجاب توسط جودوكار زن خود به كمیته بین‌المللی المپیك شكایت كردند.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فدراسیون بین‌المللی جودو روز جمعه اعلام كرد كه ورزشكاران زن حق ندارند در رقابت‌ها از حجاب اسلامی استفاده كنند. دلیل این موضوع «حفظ امنیت ورزشكاران» عنوان شده است. به این ترتیب حضور نخستین زن ورزشكار عربستانی در بازی‌های المپیك در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. با وجود این كه برخی رسانه‌ها از از جمله بی بی سی از حضور این جودوكار 18 ساله عربستانی بدون حجاب در بازی‌های المپیك خبر داده بودند، خبرگزاری فرانسه اعلام كرد كه مسئولان این كشور نسبت به تصمیم فدراسیون بین‌المللی جودو به IOC شكایت كرده است. یك سخنگوی كمیته‌ بین‌المللی المپیك گفت: در حال حاضر در حال مذاكره با مسئولان فدراسیون بین‌المللی جودو هستیم تا بتوانیم راه حلی برای حضور ورزشكار زن عربستانی در بازی‌های المپیك پیدا كنیم.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:20 - 0 تشکر 485150

عربستان سعودی پیش از المپیك 2012 لندن در هیچ یك از دوره‌های المپیك ورزشكار زن نداشت، اما سرانجام تحت فشار مسئولان IOC موافقت كرد كه ورزشكاران زن خود را به بازی‌های لندن اعزام كند.نواف بن فیصل رییس سازمان جوانان عربستان سعودی پیش از این اعلام كرده بود كه ورزشكاران زن این كشور تنها در صورت برخورداری از پوشش كامل اسلامی اجازه حضور در بازیهای المپیك را خواهند داشت.

دوشنبه 9/5/1391 - 9:20 - 0 تشکر 485151

6- جودوكاران لبنانی در اعتراض به رژیم اشغالگر قدس حاضر به تمرین كنار جودوكاران این رژیم نشدند. روزنامه‌‌ دیلی تلگراف انگلیس خبر داد كه كمیته‌ المپیك رژیم اشغالگر قدس اعلام كرده كه جودوكاران لبنانی وقتی پی بردند كه مكان تمرین آنها با ورزشكاران صهیونیستی یكی است به نشانه اعتراض به برگزار كنندگان بازی‌ها مراجعه كردند و آنها مانعی را بین دو طرف قرار دادند تا بدون دیدن هم تمرین كنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی