دانش و فن آوری (بازدید: 18886)
شنبه 29/4/1387 - 19:47 -0 تشکر 48420
پیش بینی آینده توسط دانش بیوریتمولوژی

بنام خدا

با سلام

من اول دو دل بودم این مطلب رو  اینجا به ثبت برسونم یا در انجمن روانشناسی . اما دیدم که به این بخش هم مربوط میشه پس تصمیم گرفتم اینجا بثبتونمش

 

بیوریتمولوژی

مطالب زیر  قسمتهایی از مقاله سروان محسن مرادیان است که به عنوان پروژه پایان تحصیلی وی انجام شده که در مجله سایه روشن شماره 11 در مهر 85 به چاپ رسیده

البته من اتفاقی داشتم این مجله ی تقریباً قدیمی رو ورق میزدم که این مطالب توجه ام را جلب کرد

 

بشر همواره سعی داشته که آینده خود را پیش بینی کند.

شاید بتوان گفت بیوریتمولوژی راهی در جهت همین خواسته دیرینه بشر ارائه می دهد

 

برای هر  کاری زمان مناسبی وجود دارد . زمانی برای بهتر خوردن ، زمانی برای بهتر کار کردن در جهت بازدهی بیشتر و...

 

بدن انسان در 24 ساعت شبانه روز در حال دگرگون شدن است و هر ساعت برای انجام یک نوع کار آمادگی بیشتری پیدا میکند.

 

بیوریتمولوژی یا ریتم کار و زندگی، دانش نوپایی است که به طور مستقل در کشورهای مختلف و توسط افراد مستقل پیشتهاد و دنبال شده . و نتیجه آن شده که زندگی هر انسان از لحظه تولد تا مرگ مانند یک زنجیر  بی انتها از سه سیکل(دوره) خاص تشکیل شده که طول هر کدام ثابت  و معین است . این  سیکلها عبارتند از سیکل جسمی  به طول 23 روز، سیکل احساسی  به طول 28 روز  و سیکل فکری به طول 33 روز

 

ثابت شده که نصف مدت هر کدام از این سیکلها سیر مثبت و نصف دیگر سیر منفی دارد

 

مثلاً در سیکل جسمی در 5/11 روز اول توام با تحریک و انرژی و قدرت زیاد و تحمل و پایداری بالا و در 5/11 روز  بعدی ضعف ، خستگی، انرژی کمتر  میباشد.

 

در سیکل احساسی در 14 روز نخست خوش بینی ، بشاشی ، خوش رویی ، علاقه به کار و زندگی ،و... و در 14 روز دبعد همرا با بد اخلاقی ، اخم ، زود رنجی ، تند مزاجی ، تحریک پذیری ، اوقات تلخی و بدبینی است .

 

در سیکل فکری نیز در 5/16 روز نخست قدرت هوش و ادارک و فهم بالا است. شخص دارای افکار روشن، قاطع و حافظه خوب ، روحیه تحلیلی و خلاق و جاه طلب و بلند همت است و در انجام کارها دقت بیشتری دارد. ادامه در پست بعد

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
شنبه 29/4/1387 - 20:4 - 0 تشکر 48423

اما در 5/16 روز بعد فراموشکار، غیر منطقی و از نظر فکری تنبل بوده و تصمیم گیری برایش مشکل میباشد .

این سیکل ها حول محور زمان با سطح بهرانی نوسان میکنند و تقسیم بندی زمان نیز به واحد روز است . یک سوی خط زمان فاز مثبت و سوی دیگر فاز منفی است و هر هنگام که فاز هر سیکل عوض میشود ، یعنی منحنی آن خط زمان را قطع میکند، آن روز ، روز بحرانی آن سیکل بخصوص است هنگامی که دو سیکل در یک روز خط زمان را قطع کنند بخصوص اگر یکی از آن دو سیکل جسمی باشد آن روز بحرانی تر است .

اگر هر سه سیکل در یک روز خط زمان رو قطع کنند آن روز بحرانی تر است و اغلب حوادث ، سوانح و تصادفت در این روز ها اتفاق می افتند .

اگر هر سه سیکل در فاز مثبت باشند روزهایی که این حالت وجود دارد بهترین روزهای زندگی بوده و شخص دست به هرکاری بزند به یقین از موفقیت بالاتری نسبت به هنگامی که این سیکل ها در فاز منفی هستند برخوردار است .

در روزهایی که نمودار سیکل ها در فاز منفی هستند احتمال وقوع شکستها بیماری ها ، حوادث ناگوار و ... بیشتر است.

حال برای پیش بینی آینده خود، مهمترین ماده خام که لازم دارید تاریخ دقیق تولدتان است که باید به تفکیک روز ، ماه و سال باشد . البته نه تاریخ شناسنامه ای چون شاید تاریخی دقیق نباشد بخصوص برای قدیمی تر ها اما اگر مطمئن هستید تاریخ دقیق تولدتان در شناسنامه نیز ذکر شده میتوانید از همان استفاده کنید .وقتی تاریخ دقیق را بدست آوردید میتوانید تعداد روزهای عمرتان را محاسبه کنید و عدد حاصل را بر 23 ، 28، و 33 تقسیم کنید و باقیمانده را در نظر میگیریم هر کدام از این باقی مانده ها به ترتیب نشان دهنده وضعیت فرد در سیکل های جسمی و احساسی و فکری میباشند . با دانستن این موضوع و طول دوره هر سیکل میتوان برای هر چند روز آینده که لازم باشد عمل پیش بینی ا انجام داد. البته این روش شاید کمی وقتگیر و دارای خطا باشدبنابراین میتوان از برنامه رایانه ای برای انجام پیش بینی استفاده کرد لازم به ذکر است که بیوریتمولوژی تنها به ما میگوید که شخص در روزهای حساس ذاتاً بی دقت است اما نمیگوید که چه نوع اتفاقی رخ خواهد داد . طبیعتاً اگر شخص در این روزها بیشتر از خود مراقبت کند یا کار خطرنکا انجام ندهد هیچ حادثه ای برایش رخ نخواهد داد.در پایان از شما درخواست میکنم با دانلود برنامه ای که لینک داده شده یا هر برنامه بهتری که خود سراغ دارید صحت این مطالب را امتحان کنید و نظرتان را در ادامه بحث وارد کنید

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
دوشنبه 31/4/1387 - 11:53 - 0 تشکر 48659

بانام و یاد او

سلام،

مطلب جالب انگیزی بود.

جل الخالق علم تاکجاها که پیشرفت نکرده!

موقع خوندن این مطلب زیبا یهو این به ذهنم رسید که بیچاره اونی که هر سه سیکل زندگیش خط زمان رو قطع می کنه.قطعا اون روزش خنده دار ترین و یا شاید ناراحت کننده ترین روزش باشه.

خنده دار از این جهت که شاید شانس بیاره و بجای حادثه های ناگوار اشتباهات خنده دار به سراغش بیان.

در مورد پیش بینی آینده من هنوز اون برنامه ای که قرار دادین رو دانلود نکردم ولی یک سوال برام پیش اومده.

اعداد بدست اومده از تقسیمات صورت گرفته رو با چه چیزی باید مقایسه کنیم تا نتایج بدست بیاد؟

اصلا خط زمان چه مختصاتی داره؟

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 1/5/1387 - 19:31 - 0 تشکر 48864

با سلام دوباره

دوست عزیز من نمودارهای مربوط به خودم رو رسم کردم که در عکس زیر قرار دادم

نگاه کنید دوست من مثلاً تعداد روزهای عمر من با محاسبه سالهای کبیسه چون همون طور که گفتم باید دقت زیادی داشته باشه تا اول مرداد 9350 روز میشهمن این عدد رو بر 23(سیکل جسمی) تقسیم کردم و عدد 12 بدست اومد یعنی من در روز 12 ام از سیکل جسمی خودم قرار دارم از تقسیم همون عدد 9350 بر 28 (سیکل احساسی) عدد 26 بدست اومد و یعنی در 26 امین روز از سیکل احساسی خودم قرار دارمهمچنین با تقسیم 9350 بر 33(سیکل فکری) عدد 11 بدست اومد یعنی در 11 امین روز از این سیکل قرار دارم در نتیجه من از نظر فیزیکی تازه وارد فاز منفی شدم و باید بیشتر مراقب خودم باشم از نظر احساسی هم هنوز در شرایط بد به سر میبرم و دو روز دیگه خط زمان رو قطع میکنم و باید مواظب باشم احساسی تصمیم نگیرمو از نظر فکری هم در هنوز هم تقریباً تو اوج هستمبرای فهم بهتر باید بدونید که هر کدام از طول سیکل ها مثلاً همین سیکل احساسی که 28 روز طول دوره اش است رو اگه بر 2 تقسیم کنیم عدد 14 بدست میاد اگه عدد بدست اومده ما از 14 کوچکتر باشه وضعیت خوبه و در فاز مثبت هستیم و اگر از 14 بیشتر باشه وضعیت خرابه همچنین دوباره اگه عدد رو بر 2 تقسیم کنیم که میشه 7 این حد اکثر دامنه رو نشون میده و اگه عدد باقیمانده احساسی مون هفت بشه د بهترین شرایط احساسی هستیم همچنین اگه عدد احساسی مون 21 بشه نیز بد ترین شرایط احساسی رو نشون میدهتو شکل زیر میشه روزهای آینده و گذشته رو نیز بررسی کرد

اون عدد قرمزها هم روز های ماه رو نشون میده

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
پنج شنبه 28/9/1387 - 13:44 - 0 تشکر 78291

خیلی جالبه مطالب دیگتون رو هم خوندم کارتون عالیه ادامه بدید...! مباحث جدیدی رو دارید که کمتر راجع بهشون صحبت می شه.

سیکل احساسی رو صد در صد قبول دارم ولی دو سیکل دیگر رو امتحان می کنم احتمال زیاد می دم درست باشه . بازم ممنونم.

خدايا  زندگي جز اين نيست که با توباشم از تو باشم

پس

 با من باش و بگذار از تو باشم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.