انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 16927)
جمعه 28/4/1387 - 19:15 -0 تشکر 48283
بالاخره آدم فضایی ها اومدن!!!


- موجودات فضایی به زمین آمده اند !

داستان از سال 1357 آغاز شد. در آن سال شکل های دایره ای عجیبی، در گندمزاری در انگلستان پیدا شدند. به زودی شاید شد که بشقاب پرنده ای از این گندمزار به هوا برخاسته و جای آن به صورت دایره ای از گندم های له شده باقی مانده است که ناشی از چرخ زدن بشقاب پرنده، در زمان بلند شدن است. این شکل های عجیب و هنرمندانه به زودی در کشتزار های دیگر هم دیده شدند. اما همه این ماجرا، از یک شوخی در بعد از ظهر یک روز تابستانی، شروع شده بود. سه دوست که مشغول صحبت درباره بشقاب های پرنده بودند، تصمیم گرفتند برای تفریح دایره های بزرگی وسط گندمزار ها، بسازند و ببینند که چه اتفاقی می افتد ! به این ترتیب سرگرمی شبانه دایره سازی با کار دو هنرمند دیگر عمومی شد. دایره های ساده ای که آنها می ساختند توجه دانشمندان سراسر جهان را به خود جلب کرد. در این فاصله هنرمندان دیگری هم به آنها پیوستند و در این کار از آنها پیشی گرفتند. این واکنش زنجیره ای ادامه یافت تا آنجا که به اسرار آمیزترین، پدیده فوق طبیعی قرن تبدیل شد و سالانه هزاران گردشگر را به گندمزار ها، می کشاند. این پدیده آنقدر جذاب بود که حتی سبب شد تا یک فیلم سینمائی درباره آن ساخته شود. پس از چند سال، هنرمند دیگری به نام " مت ریندلی " در انگلستان دوباره این شیطنت ها را از سر گرفت. او شک نداشت که این دایره ها ساخته ی انسان است و قصد داشت، نشان دهد که ایجاد گندم دایره ها چقدر آسان است.
او در یک شب به همراه دوستش وارد گندمزار شده بود و با استفاده از راه رفتن روی یک طناب، گندم ها را در دایره ای بزرگ، له کرده بود. دو روز بعد کشاورز آن کشتزار، به مقامات مسئول وجود این شکل عجیب را گزارش داد. ریدلی موفق شده بود که نخستین قربانی را فریب دهد. او کار خود را با روش های بهتری ادامه داد. اما وقتی ریدلی با تالیف مقاله ای با نام " اطلاعات گمراه کننده دولتی " به کار خود اعتراف کرد، هیچ کس به او توجه نکرد و حتی او را جاسوس و کلاهبردار خواندند ! مطبوعات همچنان این دایره ها را فضایی می دانستند. آنها ادعا می کردند که ایجاد دایره ها با سر و صداهای غیر زمینی همراه است ! و حتی کارشناسان می توانند دایره های اصلی را از تقلبی تشخیص دهند ؟! اکنون سالها از این ماجرا می گذرد اما هنوز افرادی وجود دارند که معتقد هستند که ایجاد گندم دایره ها کار موجودات فضایی بوده است. اخیرا ماجرای مشابهی در روسیه به وقوع پیوسته است. بار دیگر مسئله گندم دایره ها توسط افراد خرافاتی و نا آشنا به علم مطرح شد. اینبار مردم روسیه، عوامل دیگری مانند گرداب های پلاسمائی، میدان های عجیب نیرو و حتی شیطان را عامل ایجاد گندم دایره های اخیر می دانند.گویا دوباره این شیطنت ها از سر گرفته شده است.


منبع خبر : آسمان پارس

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
شنبه 29/4/1387 - 2:5 - 0 تشکر 48349

زیاد هم مطمن نباش. شاید واقعا آدم فضایی ها هستن.

يکشنبه 13/5/1387 - 19:18 - 0 تشکر 50455

سلام

نویسنده ی این مقاله علناً داره میگه همه ی دنیا دارن اشتباه میکنن به غیر از خودش.

اصلاً این نشانه هایی که در مزارع ایجاد میشه همشون دایره وار نیستن.

برعکس, اکثراً علائم پیچیده ای هستن.

حالا من نمیگم این مطلب غلطه, میتونه درست باشه و یه عده برای سرگرمی از این کارا بکنن.

ولی اینکه تمام این علائم ایجاد شده توسط انسانهاست به نظرم اشتباه هست...

در پناه حق

سه شنبه 15/5/1387 - 2:26 - 0 تشکر 50616

ممنون از نظرت.

چه اصراریه فکر کنیم آدم فضاییها هستن داریم زندگیمونو میکنیم دیگه اگه اینا واقعیت داشت ناسا نمیرفت مریخ واسه پیدا کردن حیات میرفت دنباله ET ها.

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
چهارشنبه 16/5/1387 - 9:51 - 0 تشکر 50829

از« مینی من» به خاطر انتخاب مقاله سپاسگزارم... تفاوت ذهن علمی و غیر علمی در ایم مثال به خوبی خود را نشان می دهد. این که افراد شبه علمی چه چیزهایی را دلایل قطعی برای اثبات سخنان خود ارائه می کنند. یک «دلیل قطعی» یا یک «اثبات» از دید یک فرد طرفدار شبه علم چیست؟

در این ماجرا می توانیم این مسائل را تشخیص دهیم.

 

هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است...

جمعه 18/5/1387 - 2:58 - 0 تشکر 51117

من به علت اینکه شاید نجوم رو به عنوان علم چندم دوست دارم یه مقدار دیر تر مسائل مربوط به نجوم را دنبال می کنم و از این بابت معذرت می خوام .

مینی من عزیز ، من فکر می کنم هر چیزی با یک تفکر ساده و غیر عقلانی شروع شده در طول تاریخ . البته در حال حاضر اطلاع چندانی در مورد آدم فضایی ها ندارم ولی مطمئنم تو این جهان به این بزرگی فقط ما نیستیم خیلی های دیگه هم هستند که شاید ما نمی بینیم ، ولی این به این معنا نیست که ما یه جا بشینیم و به دنبالش نباشیم من حس می کنم ما باید جهان رو کشف کنیم و این وظیفه و عبادت ماست .

شنبه 19/5/1387 - 1:35 - 0 تشکر 51259

ممنون محسن خسرو عزیز.
منم با نظرت موافقم ولی من چیزه دیگه ای میگم ,دنباله این مسائل باشیم که هم ما هم کشورهای خارجی هستن ولی تا وقتی چیزی از نظره علمی ثابت نشده یا پیدا نشده نمیشه بهش اطمینان کرد .

         زندگی زنگ تفریح است             ساعت بعد حساب داریم....
شنبه 9/6/1387 - 21:43 - 0 تشکر 54519

به نام خدا

سلام

این بحث تو منو یاد مسائلی که چند سال پیش تو همین کشور خودمون اتفاق افتاده بود انداخت . منظورم همون اشیا نورانی که تو چند شهر کشورمون دیده شد .

یادمه یکی دو روز بعد از این خبر تو مدرسه دبیر علوممون آقای یامی یه بریده روزنامه آورد تو کلاس و شروع کرد به خوندن. حالا من چکیده اون مطالب رو براتون می نویسم.

نوشته بود :از این گونه موارد نمونه هایی تو کشور های دیگر تو سالهای دور هم دیده شده بود که یکی از نجوم شناسان قدیم درموردش نظریه هایی داده بود (البته این نجوم شناس خیلی معروف بود که من اسمشو یادم رفته)نظریه اون این بود که قبل از انسانها موجوداتی خیلی باهوش تر انسان روی کره ی زمین زندگی می کردند که بعد از این که انسان ها رو مشاهده کردند از کره ی زمین رفتند . حالا هم بعد از گذشت قرنها دباره به زمین برگشتند تا شاید بتونن کره ی زمین رو از زیر سلطه ی انسان دربیارند.

البته من خودمنمی گم که ایم مطالب درسته یا نه چون فکر نمیکنم علمم در این مورد کافی باشه ولی من خودم کمی به مو جودات غیر زمینی اعتقاد دارم.

بعد هم اینو می خوام بگم که قرآن هم می فرماید:ما موجوداتی را آفریدیم بر روی کره ی زمین و خارج از آن... . 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

يکشنبه 10/6/1387 - 8:46 - 0 تشکر 54704

دوست عزیز!

ماجرای دیده شدن بشقاب پرنده در آسمان ایران در سال 83 را در مقاله ی زیر بخوانید!

ایرنا : 26 فروردین 1383 برابر با 14 آوریل2004

یك شی نورانی بار دیگر سه شنبه شب در ارتفاع پائین در ضلع جنوبی شهر گنبدكاووس دیده شد. به گفته منابع مردمی ، این شی از ساعت 20 تا22 و30 دقیقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس می داد. این شی نورانی ، كم كم در آسمان ناپدید شد. دوشنبه شب نیز یك شی نورانی در ارتفاع پایین در ضلع جنوبی شهر گنبدكاووس مشاهده شده بود. "ایرنا" گزارش داده بود كه این شی به مدت 90 تا120 دقیقه در آسمان ظاهر شده و رنگ هاى مختلف از خود انعكاس می داد. از این شی نورانی ، دو نور جدا شده و كم كم در آسمان ناپدید شد»

تحلیل یک منجم از این خبر، در سال 83:

آیا این توصیفها كه د رگزارش مشاهدات شاهدان عینی نیز نقل شده است شما را یاد بانوی زیبای منظومه شمسی نمی اندازد؟ زهره این روزها ازتربیع گذشته و به حالت هلالی خود نزدیك می شود به همین دلیل تقارن نورش در زمین كاملا یكسان نیست و همین امر باعث تشدید پراش نوری در یك جهت می شود ، پدیده ای كه شاهدان از ان به نام بازوهای اطرافش یاد كرده اند . حركت غیر محسوس شرق به غرب چیزی جز مشخصه آشكار ستارگان و البته سیارات نیست و به یاد داشته باشید كه در تمام گزارشها (منهای گزارش اول) این شی در افق غربی قرار دارد . علت تغییر رنگ زهره در هنگام غروب و در شهرها نیز پدیده جدیدی نیست آلودگی جوی و وجود ذرات معلق در جو زمین از یك سو و از سوی دیگر بازتاب گرمای جذب شده در طول روز از زمین در ساعات اولیه غروب باعث تشدید پراش نور این سیاره می شود .

البته این اولین باری نیست كه زهره مردم را به اشتباه انداخته است. رونالد ریگان رییس جمهور اسبق ایالات متحده (زمانی كه فرماندار یكی از ایالات آمریكا بوده است)یك شب كه از پنجره اتاق كا رخود نگاهی به بیرون انداخت نور خیره كننده ای را دید كه او را مستقیما زیر نظر گرفته بود بلافاصله جلسه شورای عالی امنیت ملی تشكیل شد و دستور بررسی پدیده صادر شد او فكر می كرد توسط هواپیماهای جاسوسی روسیه زیر نظر گرفته شده است غافل از اینكه به زهره می نگرد. در جریان جنگ جهانی دوم نیز بارها خلبانهای نیروی هوایی آمریكا در بازگشت از ژاپن به روی زهره آتش گشودند.

به هر حال عدم وجود نهادی معتبر كه وظیفه پاسخگویی به چنین مسایلی را( كه قطعا بعد از این نیز با آن روبرو خواهیم بود ) بر عهده داشته باشد كماكان احساس می شود. در حالی كه این موضوع با یك تماس ساده به مراكزی مانند انجمن نجوم ایران یا ماهنامه نجوم قابل توجیه برای رسانه ها بود.

اما آیا حل شدن معمای اشیا پرنده بهار 83 ایران به معنی بسته شدن كامل این پرونده در ایران و جهان خواهد بود . قطعا خیر. تا زمانی كه مسایل را از دریچه مربوط به ان بررسی نكنیم همواره احتمال رخ دادن موارد مشكوك اینگونه ای وجود دارد اگر ندانیم در اسطوره شناسی كهن نقش دایره در حال پرواز سمبلی باستانی است كه گاهی خود را در شكل ماندالای هندی و بودایی نمایان می سازد و گاهی به شكل محوطه معابد كهن، نخواهیم توانست توجیه شی پرنده نقش برجسته های كهن را درست درك كنیم و اگر فراموش كنیم كه در دید اساطیری تجلی امر مقدس با ظواهر وحشت همراه است ممكن خواهد بود توصیفی از تجلی یك امر مقدس را با مراحل فرود یك سفینه فضایی اشتباه بگیریم و اگر به خود اجازه دهیم بدون بررسی كامل همزمانیهای خاص را به یك پدیده مربوط كنیم ممكن خواهد بود اشتباههای سنگینی مرتكب شویم همانگونه كه برخی از فضانوردان هنگام گذر از جو زمین اثر حرارتی سفینه را با اشیا پرنده ناشناس اشتباه گرفتند و خلبانهایی كه بازتاب نور ابرها را با بشقابهای پرنده مهاجم.

 

هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است...

چهارشنبه 13/6/1387 - 1:18 - 0 تشکر 55204

ببخشید من یه سوال برام پیش اومد . مگه آدم فضایی ها گندم می خورن که همش تو گندمزار میان. ها ...

چهارشنبه 13/6/1387 - 1:26 - 0 تشکر 55208

سلام

 خیلی به آدم فضایی ها ربط نداشت! داشت؟ 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی