انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 193)
جمعه 6/5/1391 - 16:59 -0 تشکر 482097
سخنان رییس جمهور در دیدار رهبری با کارگزاران

در ابتدای این دیدار، رئیس جمهور بر تعهد دولت به ارزش ها، اصول و حقوق اساسی ملت نظیر توحید، عدالت، آزادی، كرامت مردم، پاك دستی، خدمتگزاری و پیشرفت كشور تأكید و گزارشی از عملكرد هفت ساله دولت را در عرصه های مختلف بیان كرد.


                                                                           

جمعه 6/5/1391 - 17:0 - 0 تشکر 482098

آقای احمدی نژاد با اشاره به قرار گرفتن ماهواره ایرانی در مدار و پیوستن كشورمان به باشگاه فضایی، تولید و تأمین سوخت رآكتورهای داخلی، فعالیت 11 هزار دستگاه سانتریفیوژ در مجتمع های غنی سازی و ساخت 20 رادیو دارو، از سرعت چند برابری رشد علمی كشورمان در مقایسه با رشد علمی جهان خبر داد و افزود: تقویت روحیه امید و خودباوری به ویژه در میان جوانان در صدر جهت گیری های دولت است.
رئیس جمهور با بیان برخی آمارها و ارقام در طول هفت سال اخیر و مقایسه با گذشته، به هشت برابر شدن تولیدات علمی بخش پزشكی، افزایش چهار برابری سهم كشور در تولیدات علمی منطقه و رشد بیش از چهار برابری مقالات علمی نمایه شده در مجلات معتبر بین المللی در حوزه وزارت علوم اشاره كرد و افزود: سهم ایران در تولید علم جهان از یك دهم درصد در سال 57 به سه دهم درصد در سال 84 و 1.2 درصد در سال 90 رسیده است كه 12 برابر افزایش را در طول هفت سال گذشته نشان می دهد.

جمعه 6/5/1391 - 17:0 - 0 تشکر 482099

آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت های كشور در حوزه صنعت اشاره كرد و با یادآوری افزایش ظرفیت تولید در بخش های مختلف گفت: ایران در بخش تولید خودرو در رتبه سیزدهم، در تولید فولاد در رتبه هفدهم و در تولید مس در رتبه دهم جهان قرار دارد.
رئیس جمهور با بیان اینكه سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز از 21 هزار میلیارد تومان در سال 84 به 110 هزار میلیارد تومان در سال 90 رسیده است، افزود: با بهره برداری از تمام فازهای پارس جنوبی، مشكل برداشت از مخازن مشترك نیز رفع می شود.

جمعه 6/5/1391 - 17:1 - 0 تشکر 482100

رئیس جمهور افزود: علاوه بر سرمایه گذاری 335 هزار میلیارد تومانی در حوزه راه و شهرسازی، در هفت سال اخیر، شش میلیون و 719 هزار واحد مسكونی ساخته شده است.
وی از افزایش تولیدات كشاورزی به 110 میلیون تن در سال 90 خبر داد و با بیان اینكه صادرات محصولات كشاورزی نیز از 2.27 میلیون تن در سال 84 به 5.51 میلیون تن در سال گذشته رسید، به پیشرفت ها در بخش آبیاری تحت فشار، ظرفیت صنایع تبدیلی كشاورزی و تحقیقات اشاره كرد.
آقای احمدی نژاد همچنین با تأكید بر افزایش توجه دولت به بخش فرهنگ، به افزایش 9.3 برابری بودجه عمومی فرهنگ و 27.6 برابری بودجه حوزه دین اشاره و خاطرنشان كرد: 27 اثر تاریخی تا پایان سال 90 به ثبت جهانی رسید و رتبه ایران از 32 به 14 ارتقا یافت.

جمعه 6/5/1391 - 17:1 - 0 تشکر 482101

وی در بخش دیگری از سخنان خود، كاهش ضریب جینی از چهارصد و بیست و سه هزارم در سال 84 به سی و هشت صدم در سال 90 و متوسط رشد اقتصادی شش درصد در هر سال را مورد اشاره قرار داد و در مورد واگذاری شركت های دولتی بر اساس اصل 44 قانون اساسی نیز گفت: تا سال 84 سه هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده بود كه این میزان تا پایان سال 90 به 115 هزار میلیارد تومان رسید.
رئیس جمهور همچنین از صرفه جویی 32 میلیارد دلاری مصرف انرژی بر اثر اجرای طرح هدفمند كردن یارانه ها خبر داد و طرح های دولت را در زمینه اصلاح درآمدهای مالیاتی، اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده، سرمایه گذاری خارجی، اصلاح نظام توزیع، كاهش وابستگی بودجه به نفت برشمرد.

جمعه 6/5/1391 - 17:1 - 0 تشکر 482102

وی به طرح ویژه دولت برای تكمیل 905 طرح بزرگ كشور تا پایان فعالیت دولت دهم اشاره و خاطرنشان كرد كه طرح های نیروگاهی، شبكه ریلی، 9 پالایشگاه و ساخت ورزشگاه ها، جزو این طرح هاست كه تكمیل آن ها نیازمند 168 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است.
آقای احمدی نژاد هدف از بیان این پیشرفت ها و مقایسه آن ها با ادوار گذشته را نادیده گرفتن خدمات پیشین و یا ادعای نبود ضعف و اشكال ندانست و افزود: تشریح پیشرفت ها با انگیزه تأكید مجدد بر توانایی های ملت و یادآوری این نكته است كه می توان با حفظ اصول و آرمان ها، تكیه بر قدرت مردم و توكل به خداوند، با سرعت مضاعف حركت كرد.

جمعه 6/5/1391 - 17:2 - 0 تشکر 482103

وی در بخش دیگری از سخنان خود به طراحی دشمن در تجمیع توان و تجربه خود به منظور وارد كردن فشارهای سنگین برای مختل كردن بازار نفت و مبادلات خارجی ایران و ایجاد جنگ روانی گسترده در این بخش ها اشاره و از تشكیل جلساتی در سه سطح نمایندگان بین قوا، ستاد دستگاه های عملیاتی و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای خنثی كردن توطئه ها خبر داد.
رئیس جمهور همچنین با یادآوری برنامه استكبار برای منحرف كردن مسیر حركت انقلاب های مردمی گفت: جبهه استكبار در مسیر بن بست حركت می كند و ملت ها با جوشش و حركت، این مسیر را تغییر خواهند داد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی