ورزش و تندرستی (بازدید: 653)
پنج شنبه 5/5/1391 - 19:14 -0 تشکر 481223
کدام گزارشگر پرسپولیسی است کدام گزارشگر استقلالی !؟

فردوسی پور پرسپولیسی

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:14 - 0 تشکر 481224

بحث در مورد پرسپولیسی یا استقلالی بودن گزارشگران تلویزیون یک بحث همیشه داغ است و اتفاقا نظریات مختلفی هم در این ارتباط وجود دارد. برخی از علاقه مندان فوتبال با قاطعیت از پرسپولیسی بودن یک گزارشگر خاص حرف میزنند و عده ای دیگر با همان قاطعیت میگویند طرف استقلالی است و در واقع هرکدام دیدگاه های خاص خود را در این ارتباط دارنداما در مطلب زیر برای اینکه به تمام ابهامات پاسخ دهیم یکبار برای همیشه قرمز یا آبی بودن گزارشگران و مجریان تلویزیون را ذکر کرده ایم . امیدواریم دیگر هیچ ابهامی در این مورد باقی نماند!

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:15 - 0 تشکر 481226

تنها گزارشگر صاحب سبک تلویزیون ایران که راحت می‌تونه ادعا کنه شیوه گزارشگری ورزشی ایران را متحول کرده. الان حتی گزارشگرهای بسکتبال و هندبال هم سعی می‌کنند مثل او بینندگان را در جریان اطلاعات جانبی قرار بدهند. جوانی خیلی مستعد که آگاهی‌هایش بر عقلش غلبه نکرده. به این تعبیر که می‌دونه آگاهی‌هایش را چه زمانی ارائه بدهد و چه زمانی از ارائه آنها چشم‌پوشی کند. خیلی تند و جویده حرف می‌زنه ولی این نه تنها اصلاً شنونده را ناراحت نمی‌کنه، تازه باعث می‌شه احساس صمیمیت هم بکنه. وقتی می‌بینه گزارشگر با هیجان کاملاً طبیعی (و نه هیجان مصنوعی خیابانی) و به زبان عامیانه خود مردم، اینقدر قشنگ بازی را گزارش می‌کنه، کاملاً می‌ره تو جو بازی. فردوسی پور خیلی مطالعه می‌کنه و به قول خودش یک عشق فوتبال واقعیه. ناشناس‌ترین بازیکن‌ها رو می‌شناسه و نکات ریزی از زندگیشون نقل می‌کنه که یخ سردترین بازی‌ها رو هم می‌تونه بشکنه. ضمن اینکه می‌دونه این اطلاعات رو چه زمانی ارائه بده.

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:15 - 0 تشکر 481227

می‌دونه وقتی که بازی از تب و تاب افتاده و تماشاگر داره کسل می‌شه باید دوباره حواسش رو جلب کرد و این بهترین وقت دادن اطلاعاته. نه اینکه تو هیجان‌انگیزترین صحنه‌های بازی آمار بازی‌های گذشته را بخواهد بخواند. فردوسی‌پور خودش یک کارشناس فوتباله و کاملاً بر سبک‌های بازی و سیستم هایی که تیم‌ها برپایه اون چیده شده‌اند و حتی تاریخچه سیستم تیم آگاهی داره و خیلی خوب، خیلی بهتر از کارشناس‌هایی که دعوت می‌کنه، تماشاگر را در جریان مسائل فنی بازی می‌گذاره.

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:16 - 0 تشکر 481228

سبک حرف زدنش خیلی جالبه. «چه می‌کنه این فلانی» که کاملاً از زبان او وارد ادبیات مردم ما شد. علاوه بر این تیکه‌هایی که خیلی راحت به بازیکنان کم‌کار می‌اندازه، بدون توجه به اینکه طرفداران اون تیم او را به هواداری از دیگری متهم می‌کنند، خیلی آدم رو سر حال می‌آره. بازی ایتالیا و سوئد در یورو ۲۰۰۴ تیکه بسیار بسیار جالبی به دل‌پی‌یرو انداخت، بعد از یک ضربه فنی که روی دروازه سوئد زد: «نشون می‌ده هنوز یه چیزهایی از فوتبال یادش مونده…!!!» یا در بازی پرسپولیس- پیکان برای اشاره به شایعاتی درباره بی‌اقتداری زوبل: «این هم آقای زوبل، سرمربی پرسپولیس. حداقل اینطور می‌گن!!!!!!»

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:16 - 0 تشکر 481229

او خیلی راحت به همه بزرگان فوتبال تیکه می‌اندازه، بدون اینکه بترسد که او را به هواداری از تیم خاصی متهم کنند. اعلان‌های آغازین برنامه نود فوق‌العاده جذاب و جنجالی هستند. به ویژه وقتی رهبری‌فر و انصاریان را شایسته عضویت در تیم ملی رزمی ایران می‌داند، یا گل‌نزنی‌های مهاجمان استقلال و قهر و آشتی های سامره را تو بوق می‌کنه و راحت از تصمیمات تیم‌ها انتقاد می‌کنه. خیلی باش حال می‌کنم. فوتبال با صدای فردوسی‌پور یه چیز دیگه است.عادل در نوجوانی یک پرسپولیسی دوآتشه بود و همین حالا هم خیلی دوست دارد پرسپولیس در دربی استقلال را مغلوب کند! او البته وقتی وارد کار روزنامه نگاری شد کمی منطقی تر به قضایا نگاه کرد. عادل چون میخواهد به همه نشان دهد که پرسپولیسی نیست ادای استقلالی ها را در می آورد وبعضا طوری وانمود میکند که انگار از اول استقلالی بوده! در حالیکه چنین چیزی نیست و بهترین مجری ورزشی تلویزیون یک پرسپولیسی دو آتشه است.

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:17 - 0 تشکر 481231

مزدک میرزایی استقلالی

۲) مزدک میرزایی – استقلالی و البته یوونتوسی

از نسل گزارشگران جدید فوتبال در ایران می‌باشد. وی متولد ۲۶ شهریور ماه ۱۳۴۹ و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب است که در سال ۱۳۸۴ موفق شد جایزه بهترین گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید .

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:18 - 0 تشکر 481232

می تونم راحت بگم شاگرد و دنباله‌رو فردوسی پور. خوشبختانه شاگرد خوبی هم هست و اگر ترحم برانگیز نیست حداقل ما رو از شنیدن صدای غیر قابل تحمل بقیه گزارشگران راحت می‌کنه!!! به پیروی از فردوسی‌پور مرتب اطلاعاتش رو به‌روز می‌کنه تازگی حتی اطلاعاتی مثل تاریخ تولد بازیکنان و روز اولین گل زده‌ و حتی کادوی کریسمشون رو هم به بیننده انتقال می‌ده. البته شاید به وقت‌شناسی فردوسی‌پور نباشه ولی به هر حال از بازی هم دور نمی‌مونه. یک کم هیجان صداش کمه. برای گزارشگری فوتبال یک کم زیادی خونسرده!!!

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:19 - 0 تشکر 481233

مزدک درست برعکس عادل, استقلالی است و درست برعکس او میخواهد ثابت کند که استقلالی نیست و ادای پرسپولیسی ها رو در می آورد. میرزایی استقلال رو خیلی دوست دارد و گاهی اوقات استقلالی بودنش بدجوری توی ذوق میزند. او یکی از بهترین و با اخلاق ترین گزارشگران و مجریان شبکه۳ است و دوستی بسیار نزدیکی با عادل دارد.کرکری های عادل و مزدک قبل از دربی ها جالب توجه خواهد بود! مزدک البته علاقه خاصی به تیم ملی ایتالیا و باشگاه یوونتوس دارد.

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:19 - 0 تشکر 481234

پیمان یوسفی

۳) پیمان یوسفی – پرسپولیسی است

پنج شنبه 5/5/1391 - 19:19 - 0 تشکر 481235

او هم تمام تلاشش رو می‌کنه تا مثل فردوسی پور بشه، اینه که تموم اطلاعاتش تاریخچه بازی‌های دو تیمه که با صدای یکنواخت و بدون هیجانش به تفصیل و با ارائه تمام جزئیات به خورد بینندگان عزیز می‌دهد، بدون اینکه سرش رو بالا کند و ببیند که بازی در چه حالی پیش می‌ره!! می‌شود که یک تیم دو تا توپ رو به تیر زده و ضد حمله در راه است و آقا پیمان هنوز داره از روی کاغذ آمار بازی پنج سال پیش دو تیم رو می‌خونه!!! متأسفانه حتی بازیکنان ایرانی رو هم نمی‌شناسه و به جز بچه‌های استقلال و پرسپولیس بقیه بازیکن‌ها رو نشونش بدی نمی‌شناسه!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی