ورزش و تندرستی (بازدید: 1220)
چهارشنبه 4/5/1391 - 23:57 -0 تشکر 480409
آموزش کریکت


 

 

 

کریکت یک باز ی گروهی در فضای باز می باشد که بین دو تیم با تعداد ۱۱ نفر بر روی زمین چمن بصورت گرد که یک مستطیل خاکی هموار به طول ۲۲ یارد (۱۲/۲۰) متر که در مرکز زمین واقع شده است بازی میکنند. ویکت شامل ۳ عدد چوب به ارتفاع ۷۱ سانت و با فاصله ۶ سانت از هم قرار دارد روی زمین کوبیده شده است. تیم مهاجم برای زدن توپ دو نفر از بازیکنان خود را داخل زمین می فرستد که آنها می بایست توپ را زده و طول مستطیل خاکی را طی کنند و یا با زدن توپ به خارج از محدوده زمین امتیاز بدست آورند. پس از اوت شدن ۱۰ نفر از مهاجم تیمها جابجا می شوند. نحوه اوت شدن

۱-      برخورد توپ با ویکت

۲-       توپ گیری روی هوا توسط تیم مدافع

۳-       برخورد بازیکنان تیم مهاجم با ویکت ۴- قرار گرفتن پای مهاجم مابین توپ و ویکت.

 

در هر دو راز بازی دونفر با چوب جلوی ویکت ها می ایستد تا به توپ پرتاب شده توسط بازیکنان تیم مقابل ضربه بزنند به افرادی که با چوب به توپ ضربه میزنند بتمن و به افرادی که توپ را پرتاب میکنند باولر میگویند . اگر بتمن طوری به توپ ضربه بزند که توپ در هوا از زمین بازی خارج شود ۶ امتیاز رای تیمش بدست می آورد . دور پیچ افرادی از تیم یکه باید توپ را پرتاب کند برای گرفتن توپهای ضربه خورده می ایستد اگر آنها بتوانند توپی را بدون برخورد به زمین در هوا بگیرند بتمن اوت میشود . در دور بعدی مسابقه تیمها جایشان را با هم عوض میکنند و این بار تیمی که در دو رقبل پرتاب کننده توپ بود باید با چوب به توپ ضربه بزنند و تیم یکه ضربه زننده توپ بود پرتاب توپ را انجام میدهد . مسابقات و دورههای آموزشی کریکت توسط انجمن بین المللی کریکت ICC برگزار میشود . ICC جام جهانی کریکت و همچنین تورهای بین المللی کریکت را نیز برگزارذ میکند جام جهانی کریکت از سال ۱۹۷۵ هر ۴ سال یکبار برگزار میشود .

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی