ایران سرای من (بازدید: 1378)
چهارشنبه 4/5/1391 - 23:13 -0 تشکر 480339
آبشارهای ایران


آبشار آبگرم، کلات

آبشار آبگرم، کلات

 

آبشار آبگرم کلات E04 60 N32 26 آبشار آبگرم در کیلومتر شصت جاده مشهد به کلات پذیرای …

 

 

آبشار آبگرم کلات E04 60 N32 26 آبشار آبگرم در کیلومتر شصت جاده مشهد به کلات پذیرای علاقمندان به طبیعت است. این آبشار با ارتفاعی حدود سی متر در محدوده روستاهای امیرآباد و گل بوته و در نزدیکی روستای آبگرم واقع است. ابتدای فصل بهار بهترین زمان بازدید از این منطقه دیدنی است.

 

از سایت بیابان های ایران

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:15 - 0 تشکر 480341

آبشار اسکندر، تبریز

آبشار اسکندر، تبریز

آبشار اسکندر تبریز در موقعیت جغرافیایی  E31 46 N41 38 در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. آبشار اسکندر در دامنه های شمالی کوه سهند و در منطقه ای به همین نام واقع شده است…

آبشار اسکندر تبریز در موقعیت جغرافیایی  E31 46 N41 38 در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. آبشار اسکندر در دامنه های شمالی کوه سهند و در منطقه ای به همین نام واقع شده است. مسیر دسترسی به آن از ۱۰ کیلومتری جاده تبریز-تهران در نزدیکی قزلجه میدان توسط جاده ای خاکی به جاده سنگ شهر مرسوم است، جدا می شود. بعد از حدود یک ساعت راهپیمایی در امتداد این جاده دو آبشار زیبا جلب نظر می کنند که محیط اطراف آنها بسیار زیبا بوده و در فصل زمستان محل مناسبی جهت یخ نوردی و ورزش های زمستانی می باشد. ارتفاع آبشار بزرگتر در حدود سی متر است. رولکوبی مناسبی در بالای آبشار جهت صعود کوهنوردان تهیه شده است.

از سایت بیابانهای ایران

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:23 - 0 تشکر 480355


آبشار اسب فروشان، سراب

آبشار اسب فروشان، سراب

آبشار اسب فروشان سراب E28 47 N49 37 آبشار اسب فروشان در نزدیکی روستایی به همین نام در دامنه های شمالی کوه بزقوش واقع است. این آبشار از بهم پیوستن چشمه…

نام آبشار:  آبشار اسب فروشان، سراب

موقعیت جغرافیایی

آبشار اسب فروشان سراب E28 47 N49 37 آبشار اسب فروشان در نزدیکی روستایی به همین نام در دامنه های شمالی کوه بزقوش واقع است. این آبشار از بهم پیوستن چشمه های زلال دامنه این کوه شکل می گیرد که جلوه خاصی به طبیعت منطقه بخشیده است. از دیگر زیبایی های طبیعت این منطقه می توان به آبگرم اسب فروشان، رودخانه های آجی چای(وانگا) و ا… آق سو، باغات پربار میوه و دامنه های سرسبز بزقوش اشاره کرد. کوه بزقوش به دلیل تنوع پوشش گیاهی محل مناسبی جهت اسکان ییلاقی عشایر به حساب می آید. شهرستان سراب به دلیل موقعیت خاص خود از سه جهت در محاصره ارتفاعات سبلان (شمال)، بزقوش(جنوب) و ایلانجوق(شرق) قرار گرفته و طبیعتی سرد و کوهستانی دارد.

از سایت بیابانهای ایران

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:27 - 0 تشکر 480366

آبشار وارک، خرم آباد

آبشار وارک خرم آباد E28 48 N18 33 آبشار وارک واقع در پنجاه کیلومتری مسیر خرم آباد به طرف ایستگاه کشور یکی دیگر از زیبایی های کم نظیر سرزمین آبشارها، لرستان…

نام آبشار:  آبشار وارک، خرم آباد

موقعیت جغرافیایی

آبشار وارک خرم آباد E28 48 N18 33 آبشار وارک واقع در پنجاه کیلومتری مسیر خرم آباد به طرف ایستگاه کشور یکی دیگر از زیبایی های کم نظیر سرزمین آبشارها، لرستان است که از نوع آبشار دوقلو می باشد. سرچشمه آبشار بالای یک صخره است که با فاصله ۱۵ متر از دیگری آبشار دوم به وجود آمده است. حداکثر ارتفاع این آبشار به شصت متر می رسد و عرضی معادل پنجاه متر را در برمی گیرد. درختان زیبای بلوط و انجیر کوهی، به همراه طبیعتی بکر و زیبا، اطراف این آبشار را جلوه خاصی داده اند.

از سایت بیابان های ایران

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:29 - 0 تشکر 480370


آبشار کوه نیمه،جیرفت

آبشار کوه نیمه جیرفت

رتفاعات کوه «نیمه»، در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت با چشم اندازهای زیبا و جذاب از نواحی تفرجگاهی شهرستان جیرفت در استان کرمان…

نام آبشار:  آبشار کوه نیمه،جیرفت

موقعیت جغرافیایی

ارتفاعات کوه «نیمه»، در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت با چشم اندازهای زیبا و جذاب از نواحی تفرجگاهی شهرستان جیرفت در استان کرمان است. مجموعه آبشارهایی که در این ارتفاعات از ذوب شدن برف ها پدید می آیند، از جمله جاذبه های ارزشمند طبیعی هستند. که به ویژه در فصل تابستان عده زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کنند. روستای دلفارد مرکز دهستان دلفارد، از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت، با مختصات جغرافیایی ۵۷ درجه و ۳۶ دقیقه طول شرقی و ۲۹ درجه و ۱ دقیقه عرض شمالی، در ۴۰ کیلومتری شمال غرب شهر جیرفت و در ۲۰۰کیلومتری جنوب شهرستان کرمان قرار گرفته است. از جمله آبشارهای این روستا می توان به آبشار کوه نیمه، آبشار زورک، آبشار کوه سیر و آبشار دره تنگ اشاره کرد.

از سایت بیابانهای ایران

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:31 - 0 تشکر 480375


آبشارهای قلات، شیراز

آبشار قلات شیراز

آبشارهای قلات شیراز E19 52 N48 29 قلات، نام منطقه ای است زیبا و توریستی در ۳۶ کیلومتری شمال شیراز در جاده سپیدان، که بعد از صادقیه(گوریم) و در انتهای یک جاده فرعی هفت…

نام آبشار:  آبشارهای قلات، شیراز

موقعیت جغرافیایی

آبشارهای قلات شیراز E19 52 N48 29 قلات، نام منطقه ای است زیبا و توریستی در ۳۶ کیلومتری شمال شیراز در جاده سپیدان، که بعد از صادقیه(گوریم) و در انتهای یک جاده فرعی هفت کیلومتری واقع است. روستای قلات در کنار چشمه ای زیبا و در میان انبوهی از باغ های سرسبز قرار گرفته و مردم این روستا یه کشاورزی سنتی،دامداری و تعدادی نیز به حرفه گیوه بافی مشغولند. آبشار قلات در میان طبیعت کم نظیر این منطقه مشتاقان بسیاری را به سوی خود جذب می کند. از دیگر دیدنی های جالب این منطقه قلعه قلات است که در بالای یک کوه مرتفع و به زیبایی خاصی ساخته شده است. صعود و بازدید از قلعه قلات به امکانات خاص کوهنوردی نیاز دارد.

چهارشنبه 4/5/1391 - 23:33 - 0 تشکر 480378


آبشارهای دوزخ دره، همدان

آبشارهای دوزخ دره همدان E23 48 N47 34 الوند کوهستانی است وسیع در جنوب همدان که از سمت شمال غربی به سمت جنوب شرقی کشیده شده است. طبیعت الوند مفرح…

آبشارهای دوزخ دره، همدان

ام آبشار:  آبشارهای دوزخ دره، همدان

موقعیت جغرافیایی

آبشارهای دوزخ دره همدان E23 48 N47 34 الوند کوهستانی است وسیع در جنوب همدان که از سمت شمال غربی به سمت جنوب شرقی کشیده شده است. طبیعت الوند مفرح و زندگی ساز است به همین دلیل نخستین گروه آریایی ها در حدود سه هزار سال پیش که به دامنه های آن رسیدند، دل از طبیعت فریبنده آن برنگرفتند و در دامان آن ساکن گردیدند و تاریخ شکوهمند ایران همیشه جاوید را پی افکندند. وجود بیشه زارها و رودخانه ها در عمق دره های سلسله جبال الوند زیبایی های گردشگاهی آن را دوچندان کرده است. سرآب ها، چشمه های و آبشارهای بسیاری در دره های شمالی الوند جاری است که بیشتر آنها به دره بزرگ شهرستانه می ریزند. دره بسیار تند و عمیق دوزخ دره نیز که از دره های معروف الوند است دارای چشمه ها و آبشارهای متعددی است. مسیر دسترسی به این دره ار غرب همدان شروع شده و از مریانج و سولان می گذرد و به امامزاده کوه می رسد. در کف این دره از آبریز چشمه های کوچک و بزرگ، رودخانه ای به راه می افتد که به رودخانه اصلی برفین دره امامزاده کوه می پیوندد. دوزخ دره از دره های صخره ای و ریزشی است و آبشار این دره که حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد بسیار معروف است. در این منطقه پنج دهکده باصفا وجود دارد که آخرین آنها به نام برفه جین(برفین) می باشد. در جوار این دره، بالای تپه ای در دامنه کوه، مقبره امامزاده ای واقع است که کف آن با قالیچه های کوچک مفروش شده و هر کس مرادی داشته باشد چنین قالیچه ای به امامزاده کوه نذر می نماید. پس از دست یافتن به مراد خود باید به عهد خود وفا نماید و قالیچه ای اهدا کند. زیبایی های طبیعت الوند با آداب و رسومی چند هزار ساله در هم آمیخته است.

از سایت بیابانهای ایران

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی