بهداشت و سلامت (بازدید: 155)
سه شنبه 3/5/1391 - 13:7 -0 تشکر 478534
روش های طبیعی برای مبارزه با خستگی

خستگی امری بسیار رایج است که درمان های متعددی نیز دارد، از قهوۀ غلیظ گرفته تا انواع داروها. هر کدام از این راه حل ها فایدۀ خودشان را دارند...

چه طور می‌توانیم با روش های طبیعی از شر خستگی رها شویم؟

مبارزه با خستگی به کمک عصاره های طبیعی
به بزرگسالان توصیه می‌شود برای مبارزه با خستگی عصبی از مخلوطی از عصارۀ طبیعی مرزنگوش موجود در باغ ها، نارنگی و دانه های کوچک نارنج بهره ببرند. این مخلوط باید سه بار در روز، روی محل خستگی استعمال شود.

خستگی جسمی، را می‌توانید با یک مخلوط از دو قطره عصارۀ گیاهی صنوبر سیاه ، یک قطره عصارۀ نعناع و عصارۀ کاج جنگلی برطرف نمایید. این مخلوط باید به مدت یک هفته هر شب و صبح به پایین کمر، در ناحیۀ کلیه ها مالیده شود.

هومئوپاتی در مقابل خستگی
هومئوپاتی نیز راه حلی برای برطرف کردن خستگی است. از موارد متعدد آن می‌توان نام برد، هومئوپاتی فقط یک علامت را درمان نمی‌کند. برخی از این فواید عبارتند از:

مبارزه با خستگی جسمی عمومی بعد از فعالیت های شدید: آرنیکا مونتانا CH9
مبارزه با خستگی عضلانی: لاکتیوم آسیدوم CH 5
مبارزه با خستگی کارهای ملال آور: کالیوم فسفریکوم CH9
مبارزه با خستگی بر اثر خونریزی شدید، اسهال و استفراغ: چینا روبرا CH 5
مبارزه با خستگی همراه با بی میلی: سیلیسا CH9.

خستگی یک نشانۀ مهم است
حتی اگر به کار بستن درمان های طبیعی مفید باشد، نباید خستگی را احساسی تصور کنید که هر چه سریع تر خود را از آن رها نمایید. در واقع، خستگی یک نشانۀ مهم است که بدن مان به سمت ما می‌فرستد و باید به آن گوش دهیم. در نتیجه اگر احساس خستگی می‌کنید، نگاه مجددی به شیوۀ زندگی تان داشته باشید:

•واقعآً نمی‌توانید زمان خواب تان را افزایش دهید؟

•آیا اختصاص دادن نیم ساعت در روز به انجام فعالیت جسمی ملایم به شما کمک خواهد کرد تا آرامش یابید و انرژی بیشتری داشته باشید؟

اگر شیوۀ زندگی تان چندان استرس زا نیست، خستگی شدیدی که مدت زیادی در بدن باقی می‌ماند باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر نیاز به کمک دارید، برای مشورت گرفتن از یک پزشک، تردید به خود راه ندهید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی