بهداشت و سلامت (بازدید: 147)
دوشنبه 2/5/1391 - 15:41 -0 تشکر 477585
جلو گیری از سرد شدن بدن در مسافرت

درجه حرارت پایین ، باد و رطوبت کشنده هستند . بادگرمای شما را با خود می برد . بنابراین بدن شما باید گرمای بیشتری ایجاد کند .... شاید نتواند .

لباس مرطوب نمی تواند به خوبی لباس خشک ، گرما را نگه دارد . لباس مرطوب گرما را 200 برابر سریعتراز لباس خشک از دست می دهد . بنابراین حرارت پایین ، باد و رطوبت کشنده هستند . ممکن است مرطوب شوید زیرا بدن شما خیلی داغ شده است . مثلا ممکن است بادگیر پلاستیکی پوشیده باشید و سریع راه بروید .

شم بهتراز پنبه است.پشم رطوبت را جذب نمی کند.پشم همچنین روی سوراخ ها می افتد یا آنها را پر می کند و کمک می کند بدن گرم بماند .

پنبه رطوبت را جذب می کند و پنبه خیس گرما را نگه نمی دارد . مثلا لباس جین مرطوب در جای بسیار سرد خطرناک است .

نگامی که می لرزید قند در ماهیچه هایتان می سوزد و این شما را گرم می کند . با وجود این وقتی درجه حرارت بدن شما خیلی زیاد پایین آمد لرزیدن کمک نمی کند . بدن رساندن خون به دستها و پاها متوقف می کند . دستها و پاهایتان خیلی سرد می شود و حتی ممکن است بی حس شود.... به این حالت یخ زدگی گفته می شود . در اینجا آنچه را که خودتان می توانید انجام دهید گفته می شود :

- لباس خیلی تنگ نپوشید .

- انگشتهای خود را زیر بغل تان بگذارید .

- بازوهای خود را از آستین ها در آورید و دکمه های پالتوتان را ببندید .

در اینجا آنچه را می توانید به کمک دوستی انجام دهید گفته می شود :

- دوست خود را در آغوش بگیرید .

- بنشینید و انگشتهای شصت پای هریک را در زیر بغل دیگری قرار دهید .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی