بهداشت و سلامت (بازدید: 108)
دوشنبه 2/5/1391 - 5:48 -0 تشکر 477198
هلو، دشمن چاقی و دیابت

گر شما هم هلو، شلیل، آلو و میوه‌هایی از این دست دوست دارید و نمی‌توانید از خوردن آنها دست بکشید به این خبر توجه کنید تا بهانه شما جور شود. محققان به تازگی اغلام کرده‌اند عصاره دانه هلو شامل تركیبات زیست فعالی است كه به طور بالقوه می‌تواند با چاقی و دیابت مبارزه كند.

محققان با مطالعه بر روی رده‌های سلولی مختلف موش‌ها، دریافتند میوه‌هایی مانند هلو، آلو و شلیل می‌توانند سلاحی در برابر سندرم متابولیك و دیابت باشند. آن‌ها همچنین دریافتند كه تركیبات فنلی موجود در هسته این میوه‌ها، علاوه بر خاصیت ضدچاقی و ضد دیابتی، می‌تواند با كاهش میزان كلسترول بد (LDL)، از ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی نیز جلوگیری كند.

نتایج حاصل از این تحقیق كه در نشریه انجمن شیمی فیلادلفیا نیز منتشر شده، حاكی از آن است كه چهار گروه عمده موجود در این میوه‌ها شامل فنل‌ها، آنتوسیانین‌ها، اسیدهای كلوروژنیك و مشتقات كاتچین می‌توانند با زیر و بم كردن ژن‌ها و پروتئین‌های سلولی در مقابل بروز التهابات ناشی از این بیماری‌ها اقدام كنند.

هسته هركدام از این میوه‌ها حاوی گروه‌های فنلی مشابه ولی با نسبت‌های متفاوت است كه در صورت استفاده، اثرات یكدیگر را تكمیل می‌كنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی