بهداشت و سلامت (بازدید: 78)
دوشنبه 2/5/1391 - 5:42 -0 تشکر 477192
فرزند بیشتر، سیستم ایمنی قویتر!

اگر شما هم به دنبال بهانه‌ای برای بچه‌دار شدن هستید به این خبر توجه کنید. محققان به تازگی اعلام کرده اند، زوج‌هایی که نقش والدین را هم به عهده دارند کمتر از زوج‌های بدون فرزند، سرما می‌خورند.

این بدان معنی است که پدر و مادر شدن علاوه بر لذت‌های خاص خودش و البته گرفتاری‌های خاص خودش باعث می‌شود که سیستم ایمنی در برابر ویروس‌های سرماخوردگی مقاوم‌تر شود. البته این نتیجه‌گیری که در کل والدین کمتر از بقیه زوج‌ها بیمار می‌شوند نتیجه گیری درستی نیست اما در شرایط یکسان کسانی که بچه دارند دیرتر بیمار می‌شوند.

حتما شما هم می‌دانید که والدین به علت بر خورد‌های اجتماعی متعدد و مختلف در مهد کودک و مدرسه فرزندشان بیشتر در معرض ویروس‌ها هستند، اما بدنشان مقاومتر است. به طوری که احتمال بیمار شدنشان نصف می‌شود.

شاید علت دیگر این قضیه این باشد که والدین به علت روابط اجتماعی بیشتر از حمایت‌های بیشتری هم برخوردار می‌شوند. البته محققان متوجه شدند که چنین ایمنی در سنین 18 تا 24 ســالگی وجود ندارد و شاید هم علتش این باشد که بچه دار شدن در سنین کم تاثیرات روحی مثبتی ندارد و والدین کم سن و سال از حمایت‌ها و روابط اجتماعی کمتری هم بر خوردار هستند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی