ورزش و تندرستی (بازدید: 323)
يکشنبه 1/5/1391 - 20:16 -0 تشکر 476739
نماد تعصب آبی ها به خاطر بازوبند کاپیتانی قید استقلال را زد

 

 فرهاد مجیدی می‌گوید حضورش در استقلال منتفی است.

 

فرهاد مجیدی درباره مذاكراتش با فتح‌الله‌زاده و احتمال بازگشت به استقلال گفت: پس از این كه فتح‌الله‌زاده با من تماس گرفت و گفت كه استقلال به حضور من نیاز دارد‌ و بنا به درخواست قلعه نویی، وی با من تماس می‌گیرد، من هم قبول كردم كه به تهران بیایم.

 

هر چند كه در آن موقع من در حال مذاكره با مدیران یکی از باشگاههای اماراتی بودم و به اصرار فتح‌الله‌زاده و به احترام هواداران آمدم.

 

مجیدی ادامه داد: حتی وقتی فتح‌الله‌زاده گفت مشكل مالی داریم، بحثی از پول نكردم و به پیشنهاد تیم اماراتی‌ جواب منفی دادم.

 

وی در ادامه بیان كرد: همه چیز برای امضای قرارداد من فراهم بود، اما وقتی بحث كاپیتانی پیش آمد فتح‌الله زاده به نقل از قلعه نویی گفت كه كاپیتان تیم جواد نكونام است. من برای نكونام احترام زیادی قائل هستم و او كاپیتان تیم ملی است، اما فراموش نكنید كه اینجا استقلال است و باشگاه چارچوب خاص خود را دارد.

 

كاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: وقتی آقایان این حرف خنده‌دار را زدند، به فتح‌الله‌زاده گفتم كه این شرط را نمی‌پذیرم و قضاوت را بر عهده مردم می‌گذارم و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌كنم.

 

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
يکشنبه 1/5/1391 - 21:19 - 0 تشکر 476792

سرمربی به هر دری زد تا ردش کنه ...اخرشم موفق شد :)

هنوزم معلوم نبود اگه میومد بازیش بده یا  نه!

دوشنبه 2/5/1391 - 5:22 - 0 تشکر 477176

با نام خدا و سلام

یک مربی تمام تلاشش این است که تیمش نتیجه بگیرد کاری به افراد ندارد اینکه فرهاد مجیدی در نظام تیمی قلعه نویی جایگاهی نداشته باعث شده که او را نخواد.والا مجیدی بازیکن بزرگ و قابلیه

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 2/5/1391 - 10:51 - 0 تشکر 477281

سلام
قلعه نویی درباره ی جایگاه مجیدی در استقلال کاری نداشت یه مشکلات دیگه ای وسط بوده که او را نخواسته.
حیف شد استقلال بازیکن به این خوبی را از دست داد فرهاد مجیدی واقعا بازیکن فوق العاده ای بود

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 2/5/1391 - 16:23 - 0 تشکر 477652

کاش شماره 7 می امد{به خاطر میلیون ها ابی}
ساعت بعد از اینكه تصویر انگشت جوهری جواد نكونام به تیتر اول همه رسانه های ورزشی تبدیل شد، خبر منتفی شدن بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال، كام هواداران این تیم را تلخ كرد. هوادارانی كه بعد از قرارداد نكونام، منتظر بودند فرهاد هم برگردد تا سرنوشت شماره های 6 و 7 این تیم، به بهترین شكل رقم بخورد اما 6 آمد و 7 فقط «قضاوت را به مردم واگذار كرد»

فرهاد مجیدی اگرچه در میانه های فصل پیش استقلال را ترك كرد و یكی از دلایل مهم افت آبی ها در نیم فصل دوم و به تبع آن از دست دادن قهرمانی بود اما بدون هیچ شك و تردیدی، محبوب ترین استقلالی یك دهه اخیر است و با 4 گلی كه در دربی ها زده، جایگاه ویژه ای نزد هواداران دارد.

با این پیشینه، عجیب نیست كه در نظرخواهی سایت گل و در پاسخ به این سوال كه كدام گزینه برای كاپیتانی استقلال مناسب تر است؟، فرهاد مجیدی سه برابر بیشتر از نكونام رای داشته باشد  (11 هزار به سه هزارو پانصد)اما این برآیند نظرات این جامعه آماری، با عقاید امیر قلعه نویی چندان سنخیتی ندارد و مربی استقلال، نكونام را برای بستن بازوبند مستحق تر می داند.

* رابطه نه چندان صمیمی

فرهاد مجیدی وقتی هنوز خیلی جوان بود، یكی از بازیكنان مورد علاقه اسطوره همیشه زنده استقلال، ناصر حجازی بود و او بود كه پای فرهاد را به استقلال باز كرد. اما فرهاد هیچ وقت بازیكن محبوب امیر قلعه نویی نبود. امیر وقتی سرمربی تیم ملی شد، با وجود اینكه در یكی دو بازی دوستانه از مجیدی استفاده كرد، او را از فهرست نهایی تیم اعزامی به جام ملت های آسیا خط زد و در توجیه تصمیمش گفت: «فرهاد مجیدی عقبه ملی ندارد» در آن سال ها مجیدی در باشگاه های اماراتی مشغول بود تا اینكه در لیگ هشتم، همراه با ناصر حجازی به استقلال برگشت اما در فصل كابوس وار استقلال، درخشش چندانی نداشت و فیروز كریمی هم معمولاً او را روی نیمكت می نشاند تا نوبت به امیر قلعه نویی رسید. قلعه نویی در یك سال و نیمی كه فرهاد مجیدی را در اختیار داشت، كمتر از او به عنوان بازیكن اصلی سود می برد و مجیدی فقط در مقاطعی یكی از 11 انتخاب اول قلعه نویی بود كه جباری دچار مصدومیت می شد. با این حال، مجیدی در اكثر بازی ها در نیمه دوم وارد زمین می شد و اتفاقاً موثر هم نشان می داد. جالب اینكه در آن زمان (لیگ نهم) هر وقت فرهاد مجیدی به زمین می آمد، بازوبند به دستان او بسته می شد و در هفته آخر و بازی مقابل پیام مشهد هم این فرهاد مجیدی كه جام قهرمانی را بالای سر برد اما حالا بعد از گذشت سه سال، قلعه نویی نظر دیگری دارد و قصد دارد بازوبند را به نكونام بسپارد.

* فرمول كاپیتانی

كاپیتان شدن در فوتبال دنیا، قاعده خاصی ندارد. در آلمان، كاپیتان با آرای مخفی بازیكنان انتخاب می شود. در انگلیس، معمولاً بازوبند به كسی سپرده می شود كه جایگاه ثابتی در تیم داشته باشد و در برزیل، حتی فاكتورهایی مثل زیبایی ظاهری، مد نظر قرار داده می شود. اما در فوتبال ایران، از دیرباز مرسوم بوده كه بازیكن باسابقه تیم، بازوبند را به دست می بندد، حتی اگر به لحاظ كیفی، بازیكن چندان بزرگی نباشد. با این منطق، برای بستن بازوبند در استقلال بازیكنانی مثل مجتبی جباری، خسرو حیدری، پژمان منتظری و سیدمهدی رحمتی در جایگاهی بالاتر از جواد نكونام قرار می گیرند اما گفته می شود، خرید جدید استقلال برخلاف آنكه گفته اهمیتی برای بازوبند قائل نیست، در این مورد، علاقه زیادی به كاپیتانی دارد. جواد نكونام كاپیتان تیم ملی است، اما در فوتبال دنیا ده ها نمونه مثل لئو مسی و كریس رونالدو هستند كه كاپیتان تیم ملی كشورشان هستند و در باشگاه شان، حتی كاپیتان دوم هم نیستند.

* معامله ای به ضرر فتح الله زاده

تنها چند ساعت قبل از اینكه مهلت نقل و انتقالات بازیكنان شاغل در ایران به پایان برسد، علی فتح الله زاده با صراحت اعلام كرد: «جباری زیدان آسیا، اما او را نمی خواهیم» و فقط با اصرار امیر قلعه نویی بود كه راضی شد بار دیگر هافبك عصیان گر تیمش را نگه دارد. در گفت و گویی كه بین فتح الله زاده و قلعه نویی رد و بدل شده بود، مدیر عامل استقلال رضایت داده بود جباری در استقلال بماند، مشروط بر اینكه قلعه نویی هم با بازگشت فرهاد مجیدی موافقت كند. اما این معامله در نهایت شكل نگرفت و فقط جباری آبی باقی ماند. در واقع قلعه نویی با زیركی، شرطی برای بازگشت مجیدی تعیین كرد كه از پیش، نتیجه آن مشخص بود. از منظری دیگر، شرط ژنرال، حامل نوعی «پیام» برای فرهاد مجیدی بود كه در صورت بازگشت هم، بازیكن اصلی نخواهد بود و باید اغلب هفته ها را روی نیمكت سپری كند. بهرحال قصه استقلال و فرهاد مجیدی كه با یك تكه پارچه سرنوشت ساز گره خورد، در اولین روز مرداد به پایان رسید و شماره هفتی كه روی سكوها، شعرهای زیادی در وصف او سروده شده، جایی در تیم قلعه نویی نخواهد داشت. 

دوشنبه 2/5/1391 - 16:53 - 0 تشکر 477716

kkkkkkkl  جان چون این بحث قبلا ارائه شده با عرض پوزش مبحث شما به اینجا انتقال پیدا کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی