انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 320)
يکشنبه 1/5/1391 - 16:12 -0 تشکر 476274
طرح ضیافت اندیشه

http://img1.tebyan.net/Big/1391/05/19721923872203920324921310110117120916940136.jpg

يکشنبه 1/5/1391 - 16:14 - 0 تشکر 476278

عباس ملک حسینی شب گذشته در جمع دانشجویان طرح ضیافت دانشگاه آزاد اراک تصریح کرد: در چند سال اخیر این طرح با استقبال دانشجویان مواجه شده است و دانشجویان با فراهم کردن فضایی معنوی می توانند با تشریح شبهاتی در خصوص مسایل دینی و مذهبی با یکدیگر مشاوره کنند.وی با اشاره به اینکه حضور در طرح ضیافت معادل گذراندن چهار واحد تحصیلی است، افزود: دانشجویان شرکت کننده در این طرح چهار واحد درسی‌ از كتب انقلاب اسلامی و اخلاق و متون در دانشگاه ها را می گذرانند.


رئیس دانشگاه آزاد اراک با بیان اینکه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی بهترین زمان برای رسیدن به یقین و ارتقای درجه ایمان دانشجویان است كه به راستی باید قدر آن را بدانند و از آن نهایت بهره را ببرند، بیان داشت: دانشجویان باید از این فرصت ها برای رسیدن به این مهم گام بردارند.


‌ملک حسینی مدت طرح ضیافت اندیشه دانشجویی را 15 روز عنوان کرد و گفت: 14 روز آن آموزشی و شامل برنامه‌های متنوع آموزشی، فرهنگی و هنری است.


وی تصریح کرد: طرح ضیافت اندیشه بصورت اردویی برگزار می شود و در مدت دو هفته در اجرای این طرح دانشجویان علاوه بر دوره های آموزشی نیز در خوابگاه ها مستقر می شوند و دانشجویان متاهل نیز با معاف شدن از خوابگاه ها می توانند این دوره ها را در شهر خود بگذرانند.

يکشنبه 1/5/1391 - 16:15 - 0 تشکر 476280

محمد رحیم بیرقی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اراك نیز اجرای برنامه های ورزشی، سفره های ضیافت افطار، مناجات خوانی و سحرخوانی برگزاری كرسی‌های آزاداندیشی، جلسات نقد فیلم، گفت‌وگوی آزاد، نقد شعر، دعوت از انجمن‌های علمی و تشکل های دانشجویی، نشست های صمیمی دانشجویان با مبلغان، مباحث فضیلت ماه رمضان، روابط پسر و دختر، فضایل شب قدر و وفات حضرت خدیجه (س) را از عمده برنامه های اجرایی این طرح برشمرد.


لازم به ذکر است، 600 دانشجو از دانشگاه آزاد اراک در طرح ضیافت اندیشه شرکت کرده اند.

يکشنبه 1/5/1391 - 16:16 - 0 تشکر 476282


طرح بزرگ ضیافت اندیشه با حضور مسئولان و دانشجویان در کرج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح بزرگ ضیافت اندیشه شامگاه شنبه با حضور مسئولان و دانشجویان در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

این طرح تا نیمه دوم ماه مبارک رمضان ادامه دارد و دانشجویان با اتمام این طرح چهار واحد درسی را پاس می کنند.

900 دانشجو جمع ثبت نام کننده در این طرح است.

اساتید و مسئولان دانشگاه از جمله حجت الاسلام کیانی نژاد نماینده مردم ساوجبلاغ و طالقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حضور داشت.

80 نفر از اساتید و مبلغین در این طرح حضور دارند و این طرح به همت نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه خوارزمی برگزار شده است.


يکشنبه 1/5/1391 - 16:25 - 0 تشکر 476299

طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پیش از ظهر یکشنبه با حضور آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و سایر مسئولان استانی در محل پردیس دانشکده پزشکی بندرعباس آغاز به کار کرد.


حجت الاسلام سید عباس تقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مراسم افتتاح طرح ضیافت اندیشه با اشاره به استقبال بسیار خوب دانشجویان و اعضای هیئت علمی از این طرح، بیان داشت: با توجه به استقبال بسیار خوب از این طرح در دو بخش اساتید و دانشجویان امکان ارائه خدمت به تمامی مشتاقان حضور در طرح وجود نداشت.


وی ادامه داد: امسال برنامه های آموزشی و فرهنگی فراوانی با حضور اساتید برجسته استان هرمزگان و همچنین اساتید قم در قالب طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار می شود.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همزمانی ماه مبارک رمضان با فصل تابستان را فرصت بسیار خوبی برای اجرای برنامه های مختلف در دانشگاهها دانست و افزود: در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نشستهایی با موضوعات اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی(ره)، اخلاق حرفه ای پزشکی، مشاوره و رسانه های مجازی برگزار می شود.


 طرح ضیافت اندیشه تا پانزدهم ماه مبارک رمضان در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار می شود و پس از برگزاری کلاسهای آموزشی و آزمون، دانشجویان موفق به گذراندن چهار واحد درسی گروه معارف خواهند شد.

يکشنبه 1/5/1391 - 16:26 - 0 تشکر 476305

آئین آغاز بکار طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه های شهرستان شاهرود ظهر یکشنبه در تالار اجتماعات دانشکده معدن، نفت و و ژئوفیزیک دانشگاه صنعتی این شهرستان برگزار شد.


رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در این آئین با اشاره به بند یک آیین نامه ارتقاء در کمیسیون فرهنگی دانشگاه ها گفت: افزایش مهارتهای علمی اساتید، کاره گاه های آشنایی با قوانین و مقرارات و اجرای طرح ضیافت در راستای اجرای این آیین نامه صورت می گیرد.


دکتر علی مرادزاده تصریح کرد: برگزاری همزمان طرح ضیافت اندیشه اساتید و دانشجویان کار عظیمی در راستای خودسازی علمی و دینی این اقشار است.


رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شاهرود نیز در این آئین گفت: در طرح ضیافت اندیشه به دنبال شناختن ریشه های اعتقادی دین هستیم.


حجت الاسلام ابوالفضل فندرسکی افزود: کلاس های علمی اساتید در دو بخش تعلیم و تربیت اسلامی و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی و کلاس های فوق برنامه اخلاق اسلامی و ولایت فقیه برگزار می شود.


در طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه های شهرستان شاهرود 100 استاد از دانشگاه صنعتی و 20 استاد از دانشگاه علوم پزشکی حضور دارند.

يکشنبه 1/5/1391 - 16:27 - 0 تشکر 476308


حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ‌درباره لزوم برگزاری اردوهای ضیافت اندیشه در ماه مبارك رمضان گفت: دانشجویانی كه در این ماه مبارك در دانشگاه ها مشغول به تحصیل بوده‌اند، خاطرات خوشی ‌دارند و این دوران یكی از بهترین مقاطع تحصیلی آنان به شمار می‌رود. وی افزود: شب‌های ماه مبارك رمضان و سحرگاه‌های این ماه طعم دیگری برای دانشجویان دارد و نباید چنین ایامی را از دست داد.رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به گردش ایام و قرار گرفتن ماه مبارك رمضان در ماه تابستان یاد‌آور شد: ماه رمضان تا 10 سال در تعطیلات تابستانی دانشگاه‌ها قرار گرفته و ما نیز برای آنكه بار دیگر فرصت حضور دانشجویان را در ماه مبارك رمضان فراهم كنیم، طرح ضیافت اندیشه را مطرح كردیم.

محمدیان ادامه داد: تلاش ما بر این است تا دانشجویان بار دیكر در محیطی مقدس و معنوی گردهم آیند و در فضایی پرطروات و سرشار از شادابی به خودسازی و تهذیب نفس بپردازند.

وی با ‌بیان اینكه فضای ایجاد شده برای دانشجویان در این طرح برگرفته از معنویت است، تصریح كرد: این طرح در 30 پایگاه در شهرستان‌ها و 5 پایگاه در تهران برگزار می‌شود و در كنار فضای معنوی ایجاد شده، برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها آشنایی با فضای نظام سیاسی و اسلام، نگاه عمیق به جریانات فكری و فرهنگی را از جمله نیازهای دانشجویان ‌برشمرد و ‌ماه مبارك رمضان را فرصتی مناسب برای تامین این نیازها دانست.

محمدیان گفت: تلاش ما بر این است تا فضایی صمیمانه، موشكافانه برای دانشجویان فراهم شود تا دانشجویانی كه در كنار یكدیگر در این اردوی 21 روزه قرار می‌گیرند، با یكدیگر به تبادل افكار و بحث بپردازند و از نقطه نظرات اساتید حاضر نیز در زمینه بحث‌های مختلف استفاده كنند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌هایی كه در این طرح ‌انجام می‌شود، خاطر‌نشان كرد: برگزاری نقد آثار سینمایی روز جهان و روشنگری درباره اهداف این فیلم‌ها، برگزاری برنامه‌های ورزشی ، آشنایی دانشجویان با مردم محروم و چشیدن طعم كمك كردن به این قشر از جامعه از جمله برنامه‌هایی است كه ما در این دوره 21 روزه خواهیم داشت.


يکشنبه 1/5/1391 - 16:28 - 0 تشکر 476311

نهاد نمایندگی رهبر در دانشگاه‌ها ‌ادامه داد: دو هزار استاد برای حضور در این طرح در نظر گرفته شده‌اند كه پیش از حضور در پایگاه‌های برگزاری آن، در كارگاه‌های آموزشی شركت می‌كنند تا آموزش همه پایگاه‌ها یكسان باشد.

محمدیان افزود: همچنین دانشجویان ‌در این طرح هر روز پذیرای میهمانانی هستند كه اغلب آنان را فرهیختگان، نوآوران و مسئولان اجرایی و افراد نام آشنای هر استان تشكیل می‌دهند.

وی گفت: از دیگر مزیت‌های این طرح این است كه دانشجویان طعم خوش بیداری در شب‌های ماه مبارك رمضان و راز و نیاز را حس می‌كنند و همچنین از قاریان طراز اول كشور نیز برای برگزاری كلاس‌های قرانی پس از نماز نیز در این طرح‌ها دعوت خواهد شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: دانشجویان هر استان به مركز نزدیك محل سكونت خود می‌روند تا از این طریق از خانواده‌های خود نیز دور نباشند. همچنین حضور دانشجویان در برنامه‌های معرفتی و معارف این طرح سبب می‌شود تا بخشی از دروس معارف درسی خود را پوشش دهند و با ارائه نمره خود به دانشگاه، 4 واحد از درس معارف را پشت سر بگذارند.

محمدیان از انتخاب فعالان طرح ضیافت اندیشه برای سفر حج عمره خبر داد و گفت: در صورتی كه سفر به عتبات عالیات داشته باشیم، جمعی از این فعالان كه نحوه انتخاب آنان در برگه‌های ثبت نام دانشجویی ذكر شده به این سفر مشرف می‌شوند.

وی تاكید كرد: پس از پایان این دوره، دانشجویان در سه روز در كنار یكدیگر اعتكاف می‌كنند و از فضای معنوی این طرح بهره‌مند خواهند شد.


يکشنبه 1/5/1391 - 16:28 - 0 تشکر 476312

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: ظرفیت هر پایگاه 3 هزار نفر است و در مجموع حدود 100 هزار دانشجو در این طرح پذیرش می‌شوند. الویت ما با كسانی است كه زودتر از دیگران ثبت نام كرده باشند.


محمدیان خاطرنشان كرد: پس از پایان این دوره به شركت كنندگان گواهینامه‌ای ارائه خواهد شد؛ همچنین وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ما را در اجرای این طرح یاری می‌كنند. ضمن آنكه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در تامین محصولات فرهنگی و چاپ كتب مورد نیاز، به ما یاری خواهند رساند.


وی گفت: در صورتی كه امكان استفاده از سیستم ویدیو كنفرانس فراهم باشد، از این سیستم برای حضور مجازی اساتید در مباحث دانشجوی به طور همزمان استفاده خواهیم كرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی