بهداشت و سلامت (بازدید: 88)
يکشنبه 1/5/1391 - 12:23 -0 تشکر 476105
تولد كودك درشت با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در مادر ارتباط دارد

به گزارش دیلی میل، محققان باانجام این مطالعه متوجه شدند كه افزایش خطرابتلا به سرطان سینه درمیان مادرانی كه اولین كودك آنها25/8 پوند (معادل سه كیلو و 740 گرم ) و یا بیشتر وزن داشته باشد، بیشتر است .

براین اساس زنانی كه كودكان درشت تر به دنیا می آورند سطح برخی هورمون ها در بدن آنها از جمله استروژن افزایش می یابد كه افزایش این هورمون با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد.

به گفته محققان ، زنانی كه كودكان درشت به دنیا می آورند سطح سه هورمون كه می تواند یك محیط سرطانزا ایجاد كند در بدن آنها تغییر می كند.

در این مطالعه محققان با مطالعه 410 زن متوجه شدند زنان مبتلا به سرطان سینه، 30 سال یا مدت بیشتری از زمان تولد اولین كودك خود به این بیماری مبتلا می شوند.

به گفته محققان سطوح بالای استروژن، سطوح كم آنتی استروژن و یك عامل رشد آزاد شبیه انسولین با ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد.

براین اساس افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه به وزن خود مادر، تاریخچه پزشكی و یا استفاده از درمان جایگزین هورمونی دیگری كه می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد، بستگی ندارد.

محققان گفتند مادران می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه خود را با داشتن بیش از یك بچه و مصرف یك رژیم غذایی سالم، تغذیه كودك با شیر مادر و ورزش كردن كاهش دهند.

محققان می گویند،نتایج این مطالعه كه در نشریه PLoS ONE منتشر شده است بر اساس جمع آوری شواهد در مورد ارتباط میان وزن نوزاد در هنگام تولد و ابتلا به سرطان سینه انجام شده است و می تواند به تشخیص زودهنگام این بیماری كمك كند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی