بهداشت و سلامت (بازدید: 97)
شنبه 31/4/1391 - 22:40 -0 تشکر 475735
چگونگی تشكیل بافت سرطانی كشف شد

"آلفا یاپ" استاد موسسه علوم زیست مولكولی دانشگاه كوئینزلند (IMB) گفت: بسیاری از پروتئین ها در این شبكه در بروز سرطان نقش دارند . این كشف می تواند چشم انداز ارزشمندی در مورد این كه چگونه وضعیت سالم بافت ها در هنگام بیماری مختل می شود، فراهم كند.

یاپ خاطرنشان كرد : سلول ها عناصر سازنده اصلی بدن هستند. بافت های سالم نیازمند سلول های خاصی برای تشخیص و چسبیدن به یكدیگر هستند.

این محققان كشف كرده اند سیگنال های ویژه ای، پروتئین ها را برای ساخت چسب بافتی تحریك می كنند.

این چسبندگی از طریق گروه خاصی از پروتئین ها ایجاد می شود كه شكل گیری آنها توسط پروتئین سیگنال دهنده دیگری موسوم به " Rho "تحریك می شود.

این سیگنال مانند رهبر اركستر كار می كند ، مطمئن می شود كه تمامی نوازندگان به درستی با یكدیگر كار می كنند.

این محققان پروتئین Rho را بررسی كردند و شبكه ای از پروتئین ها را كشف كردند كه از عملكرد درست Rho در زمان مناسب مطمئن می شوند .

نتایج این تحقیقات در نشریه Nature Cell Biology منتشر شده است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی