ورزش و تندرستی (بازدید: 138)
شنبه 31/4/1391 - 22:23 -0 تشکر 475715
وحید هاشمیان کفش‌هایش را آویخت

مهاجم پیشین شماره 9 ایران که نقش مهمی در صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی 2006 آلمان داشت، در روز تولد 36 سالگی‌اش برای همیشه از بازی در مستطیل سبز خداحافظی کرد.مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در سی و ششمین سالروز تولد خود، همزمان با یک ‌ماهگی تولد دخترش النا برای همیشه از عرصه بازی فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش مهر ،این مهاجم، فوتبال خود را در باشگاه فتح آغاز کرد و سپس به پاس تهران پیوست. بعد از پاس به بوندس‌لیگای آلمان رفت و به‌ترتیب در تیم‌های هامبورگ، بوخوم، بایرن‌مونیخ و هانوفر بازی کرد و بعد از آن بار دیگر به بوخوم بازگشت. هاشمیان در پایان فصل 10-2009 از تیم بوخوم جدا شد و به ایران برگشت و یک فصل و نیم برای پرسپولیس بازی کرد.

هاشمیان در ترکیب تیم ملی ایران نیز بازی‌های درخشانی ارائه کرد و با گل‌های او به قطر و ژاپن راه صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2006 هموارتر شد. وحید در 50 بازی ملی 15 گل به ثمر رسانده است. (چهار گل به قزاقستان، دو گل به قطر، دو گل به‌ ژاپن، یک گل به عمان، توگو، کاستاریکا، بوسنی و هرزگوین، کره‌جنوبی و جامائیکا)

پس از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هاشمیان از بازی‌های ملی خداحافظی کرد و گفت که ترجیح می‌دهد فضا را برای جوان‌ترها باز کند.

وحید هاشمیان که در دوران بازی همواره در زمره بازیکنان اخلاق‌مدار فوتبال کشورمان بود و از سوی فدراسیون فوتبال عنوان بازیکن اخلاق فصل 90-89 را نیز از آن خود کرد، بهترین گلزن در میان لژیونرهای ایرانی بوندس‌لیگا بوده و 38 گل در این رقابت‌ها به‌ثمر رسانده است.

هاشمیان چندی پیش مدرک مربیگری درجه A یوفا را نیز با شرکت در کلاس‌های مخصوص دریافت کرد و این امیدواری وجود دارد بزودی شاهد فعالیت این ستاره باتجربه فوتبال کشورمان در عرصه‌ مربیگری باشیم؛ چراکه اعتقاد بر این است تجربیات حضور چندین ساله وی در فوتبال ملی و باشگاهی کشور و همچنین 11 سال بازی در بوندس‌لیگای آلمان که از برترین لیگ‌های فوتبال جهان به‌شمار می‌رود، می‌تواند کمک شایانی به پیشرفت فوتبال ایران کند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


يکشنبه 1/5/1391 - 1:27 - 0 تشکر 475826

وحید هاشمیان بازیکن خیلی خوب و با اخلاقی بود و کار خیلی خوبی کرد که با عزت از فوتبال خداحافظی کرد امیدوارم که تقدیر لازم ازش بشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 1/5/1391 - 11:55 - 0 تشکر 476076

علی كریمی: هاشمیان باید به بهترین شكل از فوتبال خداحافظی كند
تهران - كاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: وحید هاشمیان سال ها برای فوتبال ایران به عنوان لژیونر و ملی پوش زحمت كشیده است و باید به بهترین شكل از دنیای فوتبال خداحافظی كند.

علی كریمی یكی از لژیونر های سابق فوتبال ایران كه به همراه مهدی مهدوی كیا، وحید هاشمیان، علی دایی و كریم باقری سال ها در سطح اول فوتبال آلمان بازی كرده اند،روز یكشنبه ، در باره خداحافظی وحیدهاشمیان از فوتبال، گفت: این اتفاق برای هر فوتبالیستی یك روز می افتد و امیدوارم برای هر بازیكنی به بهترین شكل این مهم رخ دهد.


وی با اشاره به خداحافظی هاشمیان از فوتبال ادامه داد: بازی كردن یا نكردن یك تصمیم شخصی است و به طور حتم هاشمیان پس از بررسی این مساله به این نتیجه رسیده كه بهتر است دیگر به عنوان بازیكن برای هیچ تیمی به میدان نرود.


كاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران در ادامه با اشاره به بازیهای وحید هاشمیان برای فوتبال ایران،افزود: او درطول دوران حضور درفوتبال برای تیم ملی كشورمان زحمات زیادی كشیده وخیلی وقت ها با گل های ملی كه به ثمر رسانده دل فوتبال دوستان را شاد كرده است.


وی تصریح كرد: هاشمیان با حضور در فوتبال آلمان نیز نماینده خوبی برای ما بود و توانست عملكرد موفقی در بوندسلیگا داشته باشد كه به همین دلیل معتقدم باید از او به بهترین شكل تقدیر شود.


ملی پوش باشگاه پرسپولیس در باره برگزاری مراسم خداحافظی با شكوه برای وحید هاشمیان اظهار داشت: در این مساله نباید شك كنیم كه بازیكن بزرگی چون وحید هاشمیان باید در بهترین شرایط از فوتبال خداحافظی كند و باید بدانیم كه این اتفاق برای هر بازیكنی تنها یك بار رخ می دهد.


هم بازی وحیدهاشمیان در باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران،خاطرنشان كرد: امیدوارم با برنامه ریزی دقیق برای این چهره ارزشمند فوتبال كشورمان یك بازی دوستانه خوب برگزار شود و به طور رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی كند.


بازیكن اسبق تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان، گفت: وحید هاشمیان در بهترین كلاس های مربیگری شركت كرده و مدارك معتبری دارد و امیدوارم در صورتی كه مربیگری رابرای آینده خودانتخاب كرد، در این كار نیز همانند دوران بازیكنی موفق باشد.


كاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص وضعیت این تیم و همچنین بازی نخست درلیگ برترمقابل صنعت نفت آبادان،گفت: وضعیت تیم بسیارخوب است و پیروزی در دیدار مقابل صنعت نفت به بالا رفتن روحیه ما كمك زیادی كرد.


وی ادامه داد: شرایط خوبی برای دیدار با فجر شهید سپاسی شیراز داریم كه امیدوارم در این بازی نیز بتوانیم سه امتیاز را كسب و دل هواداران را شاد كنیم.


وحید هاشمیان بازیكن سابق تیم ملی كشورمان و نماینده فوتبال ایران در آلمان كه مدت 12 سال در لیگ این كشور بازی كرد روز شنبه از دنیای بازیگری خداحافظی كرد.


علی كریمی لژیونر سابق فوتبال كشورمان در باشگاه پرسپولس و تیم ملی ایران با وحید هاشمیان همبازی بوده است و همراه با او روز های خوبی را برای فوتبال ایران رقم زده است.


تیم فوتبال پرسپولیس روزسه شنبه در هفته دوم لیگ برتر و در ورزشگاه آزادی بدون حضور هواداران به مصاف تیم فجر شهید سپاسی شیراز می رود.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


يکشنبه 1/5/1391 - 19:30 - 0 تشکر 476674


پرسپولیس برای وحید هاشمیان دیدار خداحافظی برگزار خواهد كرد

تهران - باشگاه پرسپولیس برگزاری دیدار خداحافظی برای وحید هاشمیان را تصویب كرد.

صبح امروز جلسه كمیته فرهنگی باشگاه پرسپولیس درمحل این باشگاه تشكیل شد و برای برگزاری مراسمی درشان وحیدهاشمیان برنامه ریزی دقیقی انجام شد.


مقرر شد با هماهنگی مسئولان باشگاه، مراسم خداحافظی با شكوهی در یك دیدار دوستانه برای وحید هاشمیان بازیكن سابق پرسپولیس و تیم ملی برگزار شود.


وحیدهاشمیان بازیكن سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس دیروز اعلام كرد كه از فوتبال خداحافظی كرده است.


مسئولان فدراسیون فوتبال تاكنون هیچ عكس العملی در این خصوص از خود نشان نداده اند.


قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی