انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 134)
شنبه 31/4/1391 - 17:31 -0 تشکر 475460
ذهن شما چگونه حرکت می کند؟

ذهن، تفکر، فکر

روزی از یک استاد مدیتیشن پرسیدند، چطور می توانید به انجام این همه کار برسید؟

او با وجود مشغله ای که داشت پاسخ داد: وقتی از جایم بلند می شوم، از جایم بلند می شوم! وقتی که راه می روم، راه می روم، وقتی که می نشینم، نشسته ام، وقتی که غذا می خورم، غذا می خورم، وقتی که صحبت می کنم، صحبت می کنم. مردم کلام او را قطع کردند و گفتند: خوب ما هم همین کارها را انجام می دهیم، شما چه کار اضافه ای انجام می دهید که موفق می شوید.
ذهن، تفکر، فکر

استاد دوباره جواب داد: وقتی از جایم بلند می شوم، از جایم بلند می شوم! وقتی که راه می روم، راه می روم، وقتی که می نشینم، نشسته ام، وقتی که غذا می خورم، غذا می خورم، وقتی که صحبت می کنم، صحبت می کنم.

مردم مجدداً به او گفتند: این کارها را ما هم انجام می دهیم. استاد ادامه داد: نه این طور نیست! شما وقتی که نشسته اید، ذهن تان از قبل ایستاده است، وقتی که بلند می شوید، ذهن تان از قبل دویده است، وقتی که می دوید از قبل به مقصد رسیده اید.... ذهن شما چطور؟ آیا ذهن شما هم پیشاپیش شما حرکت می کند؟
ذهن، تفکر، فکر

اگر در هر لحظه روی کار خود تمرکز کنید ضمن داشتن آرامش در حین انجام کار، آن را به نحو احسن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهید و به این ترتیب به همه کارهای دیگر نیز می رسید! امتحان کنید... افسار ذهن تان را به دست بگیرید، آن را با خود همگام نمایید و اجازه فرار به آن ندهید ... زمان کنترل ذهن و پیشرفت ذهن با جسم با هم است. پس با زمان هم فاز باشید تا بتوانید به کلیه کارهایی که مد نظرتان دارید برسید.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی