دانش و فن آوری (بازدید: 105)
شنبه 31/4/1391 - 14:15 -0 تشکر 475346
بازگشت هواپیمای بدون سوخت از قاره آفریقا به اروپا

ه گزارش خبرگزاری مهر، هواپیمایی که قادر است بدون سوخت پرواز کند قرار است امروز- سه شنبه پایتخت مراکش را به مقصد پایتخت اسپانیا ترک کند.
این هواپیما که انرژی خود را از خورشید می گیرد، در نخستین پرواز آزمایشی خود از مادرید، پایتخت اسپانیا، با پیمودن مسیری 830کیلومتری، که 19ساعت طول کشید، با موفقیت در فرودگاه رباط به زمین نشست.
این هواپیمای ساخت سوئیس در ساعت هشت صبح روز سه شنبه از فرودگاه شهر رباط به سوی فرودگاه باراخاس در مادرید ترک خواهد کرد و نیمه شب چهارشنبه در مسیر سوئیس قرار خواهد گرفت.
این هواپیمای غول پیکر فناوری پیشرفته بالهای یک جمبوجت را دارد اما وزن آن به اندازه یک خودروی سایز متوسط است. 12 هزار سلول خورشیدی روی سطح این هواپیما، انرژی مورد نیاز چهار موتور الکتریکی آن را تامین می کنند.
ماه گذشته این هواپیمای خورشیدی مسافت دو هزار و پانصد کیلومتری از مادرید تا رباط را بدون استفاده از سوخت پیمود.
هدف این پروازهای آزمایشی، پرواز به دور دنیا در سال 2014 با استفاده از نسخه پیشرفته این هواپیما است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی