سينما و تلویزیون (بازدید: 98)
شنبه 31/4/1391 - 11:31 -0 تشکر 475255
سینما بشتر از تخریب به حمایت نیاز دارد

"مهدی كریمی" تا شب گذشته (جمعه) 12 جلسه از فیلمبرداری این اثر سینمایی در مناطقی از كردستان از جمله "اورامان" انجام شده است، افزود: خوشبختانه نام شهید چمران و اتحاد و همدلی كه در بین تیم حرفه ای این اثر وجود دارد، تمام كارها را بر اساس برنامه ریزی پیش برده است.

وی ادامه داد: همراهی اهالی مناطق كوهستانی كردستان با عوامل این فیلم بسیار مثال زدنی است به خصوص از زمانی كه آنها متوجه شدند این فیلم درباره بخشی از زندگی شهید چمران است كه در دوران دفاع مقدس كمك های فراوانی به افراد این مناطق كرده بود.

تهیه كننده فیلم "چ" در پاسخ به چرایی حواشی به وجود آمده درباره این اثر سینمایی از زمان آغاز فیلمبرداری آن تا به امروز گفت: قاطبه سینماگران، منتقدان و مسوولان از این فیلم و عوامل آن حمایت كرده اند و تنها بخش كوچك و معدودی دست به چنین حاشیه سازی ها می زنند كه خوشبختانه نام فیلم و موضوع آن آنقدر مهم است كه این حاشیه ها كمترین اثری را روی آن دارد.

وی ادامه داد: یكی از حاشیه های موجود درباره این اثر سینمایی بحث دستمزدها و میزان هزینه مالی برای تهیه آن است كه من در پاسخ به این حاشیه تنها به ذكر این مساله بسنده می كنم كه یك فیلم عادی سینمایی در بدترین حالت طی 60 روز فیلمبرداری كار خود را به پایان می برد در حالی كه فیلمبرداری "چ" برای حداقل 120 روز برنامه ریزی شده است و همین امر در مابقی مراحل تولید و در كنار آن هزینه این اثر تاثیر مستقیم دارد.

كریمی خاطرنشان كرد: خود این امر نشان می دهد كه تا چه حد كار تولید این اثر سینمایی با دقت و حوصله در حال پیگیری است و همین نكته فیلمبرداری 120 روزه برای منتقدان حرفه ای كافی است و برای مابقی جنجال سازان حرف دیگری نخواهم گفت.

تهیه كننده فیلم "مقصد" درباره حواشی به وجود آمده درباره انتخاب نام "چ" برای فیلم زندگی شهید چمران گفت: من نمی دانم كه چرا منتقدان مدتی است عادت كرده اند كه قصاص قبل از جنایت انجام دهند. نخست آنكه چه كسی گفته "چ" تنها مربوط به "چه گوارا" است و بر چه اصلی منتقدان به خود این اجازه را می دهند كه درباره نام فیلمی كه در حال ساخت است و ممكن است تا پایان ساخت تغییر كنند تا این حد پیش داوری های غیر منصفانه كنند.

وی ادامه داد: این فیلم در شورای دریافت پروانه نمایش با نام "شهید چمران" به ثبت رسیده و بعد از آغاز كار نام "چ" به عنوان یك حرف كلیدی در بین اعضای گروه مطرح شد و در پایان این كارگردان و تهیه كننده اثر هستند كه تصمیم می گیرند چه نامی را برای فیلمی كه برای تولید آن زحمت كشیده اند، انتخاب كنند.

فیلمبرداری فیلم "چ" از 15 تیرماه آغاز شده است. این فیلم 48 ساعت محاصره و آزاد‌سازی پاوه را در مرداد‌ماه سال 58 نمایش می‌دهد و دو روز و دو شب از زندگی شهید چمران را از روز 25 تا 27 مرداد‌ماه 58 به تصویر می‌كشد.

نقش شهید چمران را در این فیلم فریبرز عرب‌نیا ایفا می‌كند و سعید راد، مریلا زارعی، بایك حمیدیان،محمدمهدی سلطانی، امیررضا دلاوری، اسماعیل سلطانیان و مهدی تركانیان دیگر بازیگران این اثر سینمایی را تشكیل می دهند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی