سينما و تلویزیون (بازدید: 263)
دوشنبه 26/4/1391 - 11:32 -0 تشکر 473285
«عصر یخی 4» پرفروش‌ترین فیلم سینماهای جهان شد

انیمیشن «عصر یخی؛ جابجایی قاره‌ای» عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای جهان را از «مرد عنكبوتی شگفت‌انگیز» ربود.

به گزارش ایسنا، انیمیشن «عصر یخی 4» محصول كمپانی فاكس با فروش 95 میلیون دلار در آخر هفته، مجموع فروش بین‌المللی خود را به 385 میلیون دلار رساند

كه در این میان در 30 كشور از مجموع 37 كشور نمایش دهنده این فیلم پرفروش‌ترین بوده است.

انیمیشن «عصر یخی 4» با فروش 16 میلیون دلاری در روسیه در دو هزار سالن سینما در صدر بهترین بازارهای خارجی این انیمیشن قرار گرفت و پس از آن 1200 سالن سینما در انگلیس فروش 9 میلیون دلاری را برای «عصر یخی 4» رقم زدند تا مجموع فروش این انیمیشن در انگلستان به 20 میلیون دلار برسد. كشور آلمان با فروش 12 میلیون دلاری در 1200 سالن سینما سومین بازار پرفروش خارجی «عصر یخی 4» است.

فیلم «مرد عنكبوتی شگفت‌انگیز» با فروش شش میلیون دلار 900 سالن سینما در انگلستان مجموع فروش خود را در این كشور به حدود 30 میلیون دلار رساند. سینماهای كشور مكزیك و برزیل هر كدام با فروش آخر هفته پنج میلیون دلار مجموع فروش بین‌المللی «مرد عنكبوتی شگفت‌انگیز» را به 521 میلیون دلار رساند.

فیلم«سفید برفی و شكارچی» با 9 میلیون فروش دیگر از چهار هزار سالن سینما مجموع فروش خود را به 218 میلیون دلار رساند.

انیمیشن «ماداگاسكار 3» محصول كمپانی «پارامونت» با فروش آخر هفته 5 میلیون دلار در پنج هزار سالن سینمای 42 كشور مجموع فروش بین‌المللی خود را به 270 میلیون دلار رساند. این انیمیشن با فروش 48 میلیون دلار پرفروش‌ترین انیمیشن و سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای روسیه نام گرفت.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی