فرهنگ پایداری (بازدید: 903)
چهارشنبه 19/4/1387 - 23:48 -0 تشکر 47294
ما آماده ایم میگی نه بیا تو .....

سلام

قرآن سفارش مؤكدى دارد كه:

"و اعدوا لهم ماستطعتم من قوة‏ومن رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوكم "

 براى مقابله با دشمن، هر چه در توان‏دارید، فراهم آورید، از جمله: اسبان تیز رو، تا با توانمندى خویش، دشمنان خدا و خودرا بترسانید».
پیام رساى آیه این است كه در برابر دشمن، آن گونه باید آمادگى فراهم آورید كه‏دشمن از توانمندى شما بهراسد. حداقل پیام آیه. در محدوده آیه دیگر است كه‏مى‏فرماید:

"فمن اعتدى علیكم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدى علیكم  "

 هر كس بر شماتعدى نموده به همان گونه كه بر شما تهاجم نموده است، در برابرش مقابله نمایید .

 درمحدوده دفاع، آمادگى باید در حدى باشد كه بتواند با خطر دشمن مقابله نمایند. و اگرذیل آیه اول، این پیام را فراتر دانسته باشد كه شما باید به سلاح را به مجهز شدید تا بتوانیددشمن را به هراس افكنید، در این صورت، هراس دشمن هنگامى تحقق مى‏یابد كه به‏سلاح برتر مجهز شوند، نه سلاح برابر.

 

به فكرم رسید كه ما هم توی یه تاپیك آخرین دستاوردهای نظامی فرزندان غیور این سرزمین رو معرفی كنیم تا آمادگیمون رو به رخ دشمنا بكشیم و به داشتن غیور مردانی این چنین به خود ببالیم .

منتظرتون هستم

یا علی مدد

اللهم عجل لولیك الفرج

 

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 19/4/1387 - 23:52 - 0 تشکر 47295

پیش‏دستی ایران در برگزاری رزمایش در خلیج فارس

در پی اعلام نیروی دریایی امریكا مبنی بر آغاز رزمایش دریایی در منطقه خلیج فارس و تبلیغات سنگین رسانه‏ای در مورد آن، واحد های موشكی دریایی و هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران رزمایش خود را قبل از رزمایش آمریکا و از روز دوشنبه در این منطقه شروع كردند.

در حالیکه دولت آمریکا اعلام کرده است که در واکنش به اظهارات اخیر مقامات کشورمان مبنی بر بستن تنگه هرمز و قطع صادرات نفت در صورت حمله به ایران یک مانور نظامی انجام می‌دهد، در اقدامی پیش‏دستانه، رزمایش پیامبر اعظم (ص) 3 توسط یگانهای موشكی نیروی هوایی و واحدهای شناوری نیروی دریایی سپاه در حال انجام است.

در همین ارتباط خبرگزاری ریانووستی روسیه با استناد به خبر تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد، در بحبوحه شایعات مربوط به احتمال حملات اسرائیل، ایران اعلام كرد یگان‏های دریایی و هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمان زبده‏ای كه به طور مستقیم به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران وابسته است، امروز سه شنبه تمرین‏های مشتركی را در خلیج فارس اغاز كردند.

ریانووستی افزود، هدف از این رزمایش كه در محلی مخفی با رمز پیامبر اعظم سه انجام می شود، تقویت توانایی جنگی سپاه پاسداران انقلاب اعلام شده است.

گفتنی است سردارجعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چندی پیش در واکنش به جنگ روانی گسترده ای که رسانه های غربی در ارتباط با رزمایش نظامی آمریکا در منطقه به راه انداخته بودند، تأکید کرده بود که در صورت هرگونه دست‌اندازی دشمن به خاک ایران، ایران قادر است سریعا تنگه هرمز را بسته و صادرات نفت از خلیج فارس را متوقف کند.

بخش دیگری از اخبار رسانه‏های خبری بین الملل به بازتاب سخنان حجت الاسلام "علی شیرازی" اختصاص یافته است. این رسانه ها سخنان تهدید آمیز نمانده ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه را در کنار خبر مانور پیش دستانه سپاه پاسداران قرار داده و شرایط وحشتناکی را برای آمریکا و هم پیمانان آن در منطقه، در صورت حمله به ایران، ترسیم می کنند.

خبرگزاری فرانسه امروز سه شنبه از تهران اظهارات حجت الاسلام "علی شیرازی" نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران را درباره پیامدهای هرگونه ماجراجویی نظامی غرب علیه ایران، بازتاب داد.

خبرگزاری فرانسه در این زمینه گفت، حجه الاسلام شیرازی تهدید كرد در صورت هرگونه تعرض نظامی به ایران، تهران تل‏آویو و ناوهای آمریكا در خلیج فارس را به " آتش خواهد كشاند."

خبرگزاری رویترز هم به نقل از خبرگزاری ایسنا گزارش داد، نماینده آیت الله العظمی خامنه ای هشدار داد هرگونه اقدام نظامی علیه ایران موجب خواهد شد ابتدا تلآویو و سپس ناوهای آمریكا در خلیج فارس مورد هجوم قرار گیرند . حجه‏الاسلام شیرازی تاكید كرد كه رژیم صهیونیستی همواره كاخ سفید را برای اقدام نظامی علیه ایران تحت فشار قرار می دهد.

در عین حال یكی از نویسندگان آمریكایی در مقاله‏ای با هشدار نسبت به هرگونه حمله به ایران تصریح كرد، همانطور كه ژنرال فقید "ویلیام اودوم" گفته است، امپراتوری آمریكا ممكن است سهوا دچار اشتباهی شود كه گرداب عراق در مقایسه با آن مانند قدم زدن در باغی پر گل به نظر آید. ژنرال اودوم كه ماه گذشته فوت كرد ، در دوره ریاست جمهوری ریگان ریاست نهادهای امنیتی آمریكا را برعهده داشت .

آلن باك نویسنده این مقاله كه در شماری از پایگاه‏های اینترنتی آمریكا منتشر شد، نوشته است، اگر اظهارات سیمور هرش در هفته نامه نیویوركر صحیح باشد، آنگاه باید گفت دولت جرج بوش، رئیس جمهور آمریكا با ایران وارد جنگ شده است.

به نوشته وی، بر اساس برخی اخبار ویژه ریاست جمهوری آمریكا كه در پاییز یا زمستان سال گذشته منتشر شد، نیروهای ویژه و سایر عاملان واشنگتن در داخل ایران در حال زمینه سازی و جمع آوری اطلاعات علیه ایران هستند.

نویسنده در ادامه افزوده است، با بررسی رفتارهای آمریكا در می یابیم كه این كشور به كاریكاتوری از دوران افول امپراتوری شوروی سابق تبدیل شده كه سعی دارد از طریق پراكندن پول، تسلیحات و نیروهای عملیاتی خود در اقصی نقاط جهان، نظام‏های مختلفی كه از نظر او خطرناك یا آسیب پذیر هستند را سرنگون كند.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 20/4/1387 - 0:9 - 0 تشکر 47304

آزمایش موشک جدید شهاب - 3

ساعت 8 بامداد امروز موشک ارتقا یافته شهاب - 3  با برد 2000 کیلومتر به وزن یک تن در منطقه برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران واقع در خلیج فارس با موفقیت آزمایش شد. 
به گفته تحلیلگران سیاسی و کارشناسان نظامی ایرانی و خارجی این موشک می تواند اهداف داخل اسراییل  را در صورت حمله این کشور به تاسیسات هسته ای ایران هدف قرار دهد.
به گزارش ایرنا، ایران موشک های کوتاه برد، میان برد و دور برد زیادی در اختیار دارد که همه این موشک ها در ایران ساخته شده است و متخصصان ایرانی به موفقیت های زیادی در زمینه ساخت موشک دست یافته اند.
بنابر این گزارش، ایران با تکیه بر توانمندی های خود و تجربیات مهندسان و متخصصان داخلی به قدرت موشکی منطقه تبدیل شده است.
ایران همچنین توانسته است دقت موشک شهاب 3 در اصابت به اهداف را بالا ببرد به طوری که این موشک می تواند اهداف را در فاصله 2000 کیلومتری هدف قرار دهد.
موشک های جدید شهاب 3 بکار گرفته در این رزمایش همزمان شلیک شدند و شلیک همزمان موشک ها اظهارات مقامات ایران را مبنی بر اینکه ایران می تواند دشمنان خود را با تعداد زیادی از موشک ها در نخستین لحظات هر گونه حمله احتمالی به ایران هدف قرار دهد تایید می کند و با این آزمایش قدرت و توانایی خود را در هدف قرار دادن دشمن در دقایق نخست ثابت کرد.
به گزارش ایرنا ایران همیشه پیام صلح و آرامش برای همه طرف های منطقه ای و بین المللی بویژه طرف های غربی فرستاده است و همیشه و حتی در این شرایط نیز تاکید می کند که خواستار حل مساله هسته ای از طریق گفت وگو است.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 23/4/1387 - 15:5 - 0 تشکر 47668

در مقابل دیدگان نگران آمریکایی ها؛
رزمایش پیامبر اعظم(ص)3 با پرتاب موشک حوت ادامه می یابد

رزمایش پیامبر اعظم(ص)3 امروز با پرتاب موشک حوت در چارچوب رزمایش موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ادامه می یابد.

به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از خبرگزاری روسیه، سومین رزمایش پیامبر اعظم (ص)‌ در عمق آب های خلیج فارس شاهد نمایش قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود که یکی از مهمترین آنها پرتاب انواع موشک های ساحل به دریا ، سطح به سطح ، دریا به هوا و پرتاب موشک" حوت" است که ایران و فقط یک کشور دیگر به فناوری ساخت آن دست یافته اند.
در این مرحله از رزمایش غواصان و تفنگداران دریایی سپاه پاسداران با انواع قایق های تندرو که مجهز به تجهیزات نوین سبک و نیمه سنگین رزمی است اهداف از پیش تعیین شده را به دقت مورد حمله قرار دادند.
این در حالی است که ویلیام برنس، معاون سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که دولت بوش از پرتاب موشکی اخیر ایران نگران شده و معتقد است که پرتاب این موشک ها توسط ایران یک حرکت تحریک آمیز محسوب می شود.
برنس در جلسه مجلس سنا گفت: پرتاب های موشکی از سوی ایران که ما امروز شاهد آن هستیم، باعث نگرانی عمیق ما شده است.
روز چهارشنبه یگان های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چارچوب رزمایش پیامبر اعظم(ص)3 که در منطقه خلیج فارس برگزار می شود، موشک دور برد شهاب -3 را آزمایش کردند.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.