ورزش و تندرستی (بازدید: 866)
يکشنبه 25/4/1391 - 10:47 -0 تشکر 472827
اخبار امروز 25/ تیر/91

تست دوپینگ از بازیکنان پرسپولیس

فارس: تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس بعدازظهر امروز پشت درهای بسته برگزار شد اما پس از تمرین چهار بازیکن پرسپولیس از سوی ستاد دوپینگ تست دادند این بازیکنان شامل ایمون ‌زاید، آقازمانی، کریم انصاری‌فرد و غلامرضا رضایی بودند.گفتنی است تیم فوتبال پرسپولیس پنج‌شنبه در آبادان مهمان نفت است

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:47 - 0 تشکر 472829

دروازه‌بان‌پرسپولیس‌نتوانست‌وارد‌کشورشود


ایسنا به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس: دروازه بان خارجی مد نظر سرخپوشان پایتخت بامداد امروز (شنبه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شده ولی به دلیل عدم صدور به موقع ویزا، موفق به ورود به کشور نشد.


تلاش برای صدور ویزا از سوی سردار رویانیان و با پیگیری های وزارت امور خارجه زمانی به نتیجه رسید که علیرغم تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته جهت صدور ویزای فرودگاهی، دروازه بان فوق به هواپیما بازگشته بود و امکان خروج وجود نداشت.


باشگاه پرسپولیس در حال پیگیری جهت جذب یک گلر خارجی است و به زودی یک دروازه بان خارجی به جمع سرخپوشان اضافه خواهد شد

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:48 - 0 تشکر 472830

استقلال از هنکه شکایت می‌کند


فارس و به نقل از سایت باشگاه استقلال: محمد سررشته‌داری درخصوص صحبت‌های میشائیل هنکه و قراردادش با باشگاه استقلال گفت: دو ماه پیش، هم به وکیل ایشان، به نماینده او در تهران و هم به خود وی ابلاغ کردیم که بایستی در ایران حاضر شوند تا به خرده‌حساب‌های مربوط به ایشان رسیدگی شود. این خرده‌حساب‌ها با پاداش‌ها و جرایم همراه بود و رسیدگی به آن باید با حضور خود آقای هنکه انجام می‌گرفت ضمن اینکه چنین خرده‌حساب‌هایی برای تمامی باشگاه‌ها وجود دارد.


سررشته‌داری ادامه داد: با توجه به اینکه به هنکه اعلام کرده بودیم که باید در ایران حاضر شود غیبت‌های وی غیرموجه تلقی می‌شود و در صورت ادامه این مهم باشگاه استقلال ناچار به شکایت از وی به فیفا می‌شود. قرار بر این بود تا بحث رسیدگی به حساب وی در جلسه حضوری با خود او انجام گیرد تا ضمن بررسی این مهم علت غیبت‌های خود را نیز توجیه کند

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:49 - 0 تشکر 472831

نکونام گران ترین بازیکن باشگاه استقلال


باشگاه خبرنگاران: پیش از این اعلام شده بود که اوساسونا بدلیل مشکلات مالی حاضر به همکاری با جواد نکونام نیست به همین دلیل رضایت این بازیکن نزدیک به 5/2 میلیارد برای باشگاه استقلال هزینه دارد و مسئولان در فدراسیون نیز مخالفتی با این موضوع  ندارند و اعلام کردند، پرداخت این مبلغ در صورت جذب نکونام مشکلی ایجاد نمی کند زیرا این بازیکن قصد دارد از فوتبال اروپا وارد لیگ ایران شود و این موضوع با اهمیت است و شرایط خاصی ایجاد می کند.


گفتنی است: در صورتی که قرار داد نکونام فردا قطعی شود و وی پیراهن استقلال را به تن کند وی به عنوان گران ترین بازیکن مورد نظر استقلال که طی چندسال تأسیس این باشگاه در جمع آبی ها حضور داشته است، معرفی می شود.


این بازیکن که در خصوص شرایط مالی خود با مسئولان تیم استقلال به توافق رسیده است و به مدیر عامل این تیم تخفیف داده است با شرایط متفاوتی روبرو است.


گفته می شود، این بازیکن با مبلغی نزدیک به دومیلیارد با آبی ها به توافق نهایی رسیده است.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:50 - 0 تشکر 472832

خداداد عزیزی از تو متنفرم!


خبر آنلاین : القاب بلند بالایت مثل زنگ توی گوشم صدا می زند؛ غزال تیزپای آسیا و حماسه‌ساز ملبورن. یادم نمی‌رود آن بازی تاریخی را. آن ماراتن طولانی مقابل تیم ملی استرالیا برای رسیدن به جام جهانی 98 فرانسه؛ 8 آذر 1376. آن تساوی شیرین تر از برد! آن شادی و پایکوبی در سطح شهرهای ایران.... اما... مرا ببخش. دست خودم نیست. نمی‌توانم از تو متنفر نباشم!


از تو متنفرم؛ همان طور که از حشمت مهاجرانی؛ اسطوره فوتبال خراسان. از تمام فوتبالیست‌های مشهدی. از تمام مشکی‌پوش‌های ابومسلم. اصلاً از تمام ورزشکاران آن دیار و حتی پهلوان‌هایش متنفرم. از پهلوان اکبر خراسانی گرفته تا برادران خادم! راستش را بخواهی، در لیست افراد منفورم فقط ورزشکاران جایی ندارند. اهالی فرهنگ و ادب و هنر هم هستند؛ محمدتقی بهار، مهدی اخوان ثالث، محمدرضا شجریان. حتی هم‌صنف‌های خودم، سینمایی‌ها؛ داریوش ارجمند، انوشیروان ارجمند، داود کیانیان، رضا کیانیان، رضا صابری، رضا عطاران، حامد بهداد و الخ... هنوز تمام نشده! بقیه هم هستند. پزشکان مشهدی، مهندسین مشهدی، ریاضی‌دانان مشهدی، موسیقی‌دانان مشهدی، نویسندگان و مترجمین و زبان شناسان و شاهنامه پژوهان مشهدی.


خداداد جان... ای کاش تو مشهدی نبودی یا من مشهدی نبودم! ای کاش همشهری‌ام نبودی و می‌توانستم مثل باقی مردم ایران دوستت داشته باشم و جایگاهت را ستایش کنم! می‌توانستم مثل غلامحسین پیروانی بگویم که آن یکشنبه نحس بدترین روز زندگی‌ام بود و درد آن ماجرا بیشتر از درد مرگ برادر! نمی‌دانم این چه حسی است که اکثر ما مشهدی‌ها نسبت به هم داریم. نمی‌دانم چرا چشم دیدن هم را نداریم. نمی‌دانم چرا از موفقیت همدیگر خوشحال نمی‌شویم. نمی‌دانم چرا حرمت اسطوره های‌مان را نگه نمی‌داریم! نمی‌دانم چرا مثل اصفهانی‌ها و خوزستانی‌ها و آذربایجانی‌ها نیستیم. البته نباید خرده گرفت! نباید زیاد مَته به خشخاش گذاشت! خوب ما این‌طوری هستیم و به اینطور بودن‌مان عادت کرده‌ایم... سرت سلامت خداداد. خودت را ناراحت نکن. بگذار من و لیدرهای ابومسلم و عده‌ای دیگر از همشهریانت از تو متنفر باشیم. از خدا که پنهان نیست، از تو چه پنهان که چند میلیون ایرانی عاشقانه دوستت دارند. چند میلیون ایرانی هنوز دل‌شان برای غزال تیزپای آسیا می‌تپد و اسطوره ملی شان را روی چشم‌هایشان می‌گذارند. باور کن من و آن لیدرهای پرخاشگر هم گاهی که فراموش‌مان می‌شود همشهری‌ات هستیم... همین حس و حال به‌مان دست می‌دهد! اما فقط گاهی...

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:51 - 0 تشکر 472834

پخش زنده فوتبال لیگ برتر در ابهام

مهر : علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال که در ماه‌های اخیر به واسطه مشکلات مالی این فدراسیون تحت فشار قرار داشت، برای فرار از بی پولی های موجود چاره را در گرفتن مبلغ بیشتری از حق پخش تلویزیونی دید و در ابتدا خواستار افزایش دریافت مبلغی از سیما شد.

اما ظاهرا مسئولان صدا و سیما تصمیمی برای افزایش مبلغ مورد توافق قبل نداشتند و مذاکرات و مکاتبات طرفین راه به جایی نبرد تا علی کفاشیان مسئولان رسانه ملی را تهدید کند در صورتیکه حق واقعی فوتبال از محل حق پخش را پرداخت نکنند، اجازه ورود دوربین های آنها به ورزشگاه ها داده نخواهد شد.

از سوی دیگر فدراسیون فوتبال برای درآمدزایی بیشتر با یک شرکت خصوصی برای گرفتن حق پخش از صداوسیما قرارداد جدیدی بست که به گفته برخی منابع آگاه رقم این قرارداد حداقل 10 برابر رقم قبلی است. این شرکت نیز در مکاتبه با مسئولان رسانه ملی خواستار پرداخت حق پخش واقعی رقابتهای فوتبال شد.

این شرکت نیز که همسو با فدراسیون فوتبال خواستار حق واقعی پخش تلویزیونی به فوتبال شده بود دو راه حلی که قبلا فدراسیون به رسانه ملی پیشنهاد داده بود را ارائه کرد که ظاهرا مورد قبول مسئولان صدا و سیما قرار نگرفته است. راه اول پرداخت 150 میلیارد تومان به فوتبال بود و راه دوم هم دادن 15 دقیقه قبل و بعد از هر مسابقه فوتبال به این شرکت برای انجام تبلیغات بود.

ظاهرا مسئولان رسانه ملی با این دو پیشنهاد مخالفت کرده اند تا شرکت مزبور در نامه ای به فدراسیون فوتبال ضمن گلایه از وضعیت موجود اعلام کند که در این شرایط حاضر نیست به قراردادش به فدراسیون ادامه دهد چرا که صدا و سیما حاضر به همکاری نیست.

علی کفاشیان هم که از این اتفاق راضی نیست و باید خسارت شرکت خصوصی را هم در صورت فسخ قرارداد بپردازد، مسئولان صداوسیما را تهدید کرده که اجازه ورود هیچ دوربینی را به ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات فوتبال نخواهد داد و این تصمیم را نیز بزودی اعلام خواهد کرد.

دوازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر از روز 29 تیرماه آغاز خواهد شد و این در حالی است که هنوز وضعیت حق پخش تلویزیونی و مبلغ مورد توافق طرفین مشخص نیست و بعید است علی کفاشیان از موضعی که دارد کوتاه بیاید و حاضر شود با سالی 14 میلیارد تومان اجازه پخش مستقیم را به تلویزیون بدهد.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:53 - 0 تشکر 472835

دلیل عدم‌امضای قرارداد ژوزه با پرسپولیس


فارس : محمد رویانیان در خصوص اتفاقات بازی دوستانه پرسپولیس و فولاد خوزستان گفت: به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس معتقدم به هیچ عنوان نباید در فوتبال ما بی‌حرمتی وجود داشته باشد. برای ما مسائل فرهنگی در اولویت است. به همین دلیل از فولادی‌ها عذرخواهی می‌کنم. ما میزبان تیم خوب فولاد بودیم و کاری به باخت و برد این بازی نداریم اما به هیچ عنوان نباید به عزیزان خود در تیم فولاد بی‌احترامی می‌کردیم.


وی ادامه داد: به هواداران خوب و خونگرم پرسپولیس گوشزد می‌کنم که مراقب باشند. بعضی تماشاگرنماها دنبال این هستند تا پرسپولیس را وارد حاشیه کنند. جا دارد از تک تک هوادارانی که استقبال خوبی از این بازی دوستانه داشتند تشکر کنم. هواداران واقعی که بازی تیم خود را دیدند، لذت بردند و در انتهای بازی بسیار خونسرد و آرام همراه با شادی ورزشگاه را ترک کردند اما به فولادی‌ها حق می‌دهم.


رویانیان درباره حرکت اسماعیل شریفات تصریح کرد: کاری ندارم شریفات چه کاری انجام داده اما فولادی‌ها مهمان ما بودند. شریفات بازیکن خوبی است و ما باید در مقابل ایشان همه چیز را رعایت می‌کردیم. من از هواداران خونگرم‌مان می‌خواهم همیشه این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.


مدیرعامل پرسپولیس تأکید کرد: باید از کار زیبای علی کریمی و مهدوی‌کیا و تمام بازیکنان پرسپولیس که در پایان بازی به فولادی‌ها کمک کردند تا از ورزشگاه خارج شوند تقدیر کرد. از هواداران می‌خواهم مراقب و فقط به فکر حمایت از پرسپولیس باشند و اجازه ندهند افرادی تیم را به حاشیه ببرند.


رویانیان در ادامه درباره وضعیت مهرزاد معدنچی گفت: ایشان در مراحل پایانی تست است. چند نفر که شامل دستیار ژوزه نیز هستند، مشخص کردیم تا معدنچی را به صورت دقیق تست کنند. بهترین تصمیم را درباره این بازیکن می‌گیریم که به نفع پرسپولیس هم باشد.


رویانیان در پاسخ به این سؤال که چرا قرارداد ژوزه هنوز امضا نشده و همین موضوع باعث ناراحتی این مربی شده به فارس گفت: نمی‌دانم ایشان چرا ناراحت است. کار در حال پیشرفت است و مشکلی وجود ندارد. جلساتی با یکدیگر برگزار کردیم و اصلاحیه‌های تایپی انجام دادیم. قرارداد او مشکل تایپی داشت که برطرف شد. با وکیل ایشان هماهنگیم و مشکل خاصی در این بین وجود ندارد و به زودی طرفین قرارداد را امضا می‌کنند. در حال حاضر هم می‌بینید که ایشان با قدرت در تمرینات کار خود را جلو می‌برد.


وی درباره اینکه برخی می‌گویند ژوزه از حضور هواداران در تمرین ناراحت است، اظهار داشت: ناراحتی او از حضور همه روزه هواداران نیست. ژوزه معتقد است که می‌خواهد تمرینات تاکتیکی و تیمی خود را اجرا کند تا وارد لیگ برتر شود اما نمی‌تواند. به او حق می‌دهیم که خواسته‌هایش را در زمان‌هایی که نیاز دارد  پیاده کند.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:54 - 0 تشکر 472836

رویانیان: با كسر امتیاز هم بازی نمی كنیم!


ایسنا: محمد رویانیان گفت:همین جا هم می‌گویم كه حاضر نیستیم وقتی علما و مراجع به برگزاری بازی‌ها در ماه رمضان انتقاد دارند، ما حتی به قیمت از دست دادن امتیاز در لیگ شركت كنیم.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع كه چقدر توانسته برنامه‌های خود را برای فصل جدید در پرسپولیس نهایی كند گفت: از آن چیزی كه خودم می‌خواستم 70 درصد محقق شده اما با این وجود از بازیكنانی كه به تیم آمده‌اند و مربی‌ای كه جذب كرده‌ایم راضی هستم. بخشی از 30 درصدی كه در برنامه‌ام بود و نتوانستیم به آن دست پیدا كنیم مربوط به بازیكنان بود و بخش دیگر هم مربوط به تغییراتی بود كه قصد داشتیم در باشگاه انجام دهیم اما نشد.


وی ادامه داد: با این حال امید زیادی داریم كه لیگ را قدرتمندانه شروع كنیم و از همان ابتدا نتایج خوبی به دست بیاوریم تا هواداران از تیم‌شان راضی باشند.


رویانیان درباره صحبت‌های اخیر خوروش سرپرست سپاهان و این صحبت او كه گفته بود "وقتی رویانیان و فتح‌الله‌زاده شو اجرا می‌كردند، ما در حال مذاكره با خلعتبری بودیم" گفت: متاسفانه هنوز افرادی در عرصه فوتبال حضور دارند كه گفتمان سنتی و كری خواندن را رها نكرده‌اند. ما باید اخلاق و رفتارمان را عوض كنیم و به هم احترام بگذاریم ولو اینكه مخالف یكدیگر باشیم. حرف‌های بیخود و توهین به یكدیگر را باید رها كنیم.


وی افزود: درباره خلعتبری هم یقین داشته باشید كه اگر می‌خواستیم او را جذب می‌كردیم اما مصلحت این بود كه خلعتبری به تیم دیگری برود. یكی از كسانی كه قصد داشتیم به خدمت بگیریم و در برنامه پیش از فصل ما وجود داشت، خلعتبری بود كه دوست و همشهری من است و علاقه زیادی به او دارم. او مبلغ بالایی از ما درخواست كرده بود اما جدا از این اگر ضرورت داشت و ژوزه هم می‌خواست حتما خلعتبری را جذب می‌كردیم.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینكه بسیاری از مراجع تقلید از برگزاری لیگ برتر در ماه مبارك رمضان انتقاد كرده‌اند گفت: روز گذشته آیت الله استادی امام جمعه قم فرمایشاتی داشتند و از مدیران باشگاه‌ها خواستند كه باشگاه‌هایشان را در رقابت‌های لیگ در ماه رمضان شركت ندهند و من خواستم اولین كسی باشم كه برای این كار اعلام آمادگی می‌كنم. همین جا هم می‌گویم كه حاضر نیستیم وقتی علما و مراجع به برگزاری بازی‌ها در ماه رمضان انتقاد دارند، ما حتی به قیمت از دست دادن امتیاز در لیگ شركت كنیم.


وی افزود: من متاسفم كه نه مجلس و نه هیچ كدام از مسئولان ورزش هیچ عكس‌العملی به صحبت‌های مراجع تقلید نشان نداده‌اند و حتی یك پاسخ قانع كننده برای این موضوع نداده‌اند. آیات عظام و علمای بزرگی چون مكارم شیرازی، صافی گلپایگانی، محفوظی، استادی، شاهرودی، نمازی، علوی گرگانی و واعظ موسوی به برگزاری لیگ در ماه رمضان انتقاد دارند. حالا من نمی‌دانم مسئولان فدراسیون از چه علمایی مجوز برگزاری بازی‌ها را در ماه رمضان گرفته‌اند؟ من آیت‌اللهی را فرد متشرع و متدینی می‌دانم اما اگر واقعا او و سایر مسئولان فدراسیون از مراجع استعلام گرفته باشند و برگزاری لیگ در ماه رمضان مشكلی نداشته باشد، ما هم تمكین می‌كنیم و مشكلی نداریم اما بحث من این است كه وقتی علما نظر بدهند نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.


محمد رویانیان در پایان درباره صحبت‌های ایمون زاید كه گفته بود باشگاه پرسپولیس توافقنامه‌ی اولیه را زیر پا گذاشته گفت: این طور نبوده است. ما زاید را دوست داریم و او را نیاز داریم. هواداران هم به او علاقه زیادی دارند و امیدواریم مثل گذشته عملكرد خوبی در تیم داشته باشد.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:55 - 0 تشکر 472837

واکنش فدراسیون به کناره‌گیری‌ پرسپولیس


فارس: نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات رویانیان گفت: با کسب اجازه از علما در ماه رمضان لیگ برتر را برگزار می‌کنیم.


هادی آیت‌اللهی درباره اینکه با پایان فصل نقل و انتقالات آیا تخلفی صورت گرفته یا خیر تصریح کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر تخلف از سوی باشگاهی به ما نرسیده است. تیم ها بعد از پایان ثبت قرارداد در هیئت فوتبال تا 72 ساعت بعد فرصت دارند این قراردادها را در سازمان لیگ ثبت کنند. یکشنبه آخرین فرصت تیم ها برای ثبت قراردادها در سازمان لیگ است.


وی درباره اظهارات رویانیان مبنی بر رفتن نزد علما برای شرکت نکردن در لیگ برتر در ماه رمضان اظهار داشت: رویانیان مختار است هر کاری که صلاح می داند انجام دهد. ما هم اجازه خودمان را از علما گرفته ایم که بازی ها را برگزار کنیم. این نظر شخصی رویانیان است و نظر هر کسی هم محترم است. ما لیگ را طبق اعلام قبلی از پنجشنبه هفته جاری آغاز می کنیم.


نایب رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با اینکه آیا فدراسیون قرارداد حق پخش تلویزیونی را امضا کرده یا خیر گفت: امیدواریم در دو سه روز آینده شرایطی پیش آید که رضایت طرفین جلب شود و قرارداد را امضا کنیم.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:56 - 0 تشکر 472838

شروع لیگ برتر در هاله ای از ابهام !


تابناک: فشارها به سازمان لیگ برتر برای اینکه بازی ها را یک ماه به تاخیر بیاندازد به نهایت رسیده تا جایی که گفته می شود از وزارت ورزش و جوانان به غلامرضا بهروان، سرپرست سازمان لیگ برتر زده اند و گفته اند لیگ را به تاخیر بیانداز!


البته پاسخ این مدیر مازنی منفی بوده است و اذعان داشته برگزاری بازی ها بعد از مراسم افطار در تضاد با شئونات این ماه عزیز نیست بطوریکه در سنوات گذشته هم بازی ها در این ماه برگزار می شده و در کشورهای حوزه خلیج فارس هم این مسئله متداول است.


اولین تیمی که خواستار تعطیلی بازی ها در ماه مبارک رمضان شده پرسپولیس است و طبیعی است که این تیم از این اتفاق سود ببرد چون دیرتر از همه تیم ها به استثنای راه آهن استارت زد و «مانو ئل خوره» هم خیلی دیر به اردوی تیم ملحق شد. به واقع پرسپولیس چندین هفته عقب تر از سایر تیم ها است و هر تیم دیگری جای پرسیپولیس بود از تعطیلی بازی ها در ماه مبارک رمضان استقبال می کرد و سعی می کرد از همه اهرم ها برای رسیدن به هدف سود ببرد.


برگزاری بازی ها در این ماه عزیز نه تنها در تضاد با شئونات این ماه عزیز نیست بلکه سبب حفظ حرمت ها می شود. یکی دو فصل پیش بود که روزه خواری علی کریمی در تمرین استیل آذین صدای آجرلو را درآورد و سر و صدای زیادی را به راه انداخت اما اگر تیم ها در ساعتی که بازی می کنند تمرین کنند مشکل روزه خواری بازیکنان در ماه مبارک رمضان حل خواهد شد.


طبیعتا تیم ها به منظور همسان سازی می بایست به دلیل برگزاری بازی ها بعد از مراسم افطار ساعات تمرین خود را به بعد از مراسم افطار تغییر دهند و این سبب می شود بازیکنان بی هیچ مشکلی فرائض دینی خود را به جای آوردند، با این حساب برگزاری بازی ها در ماه مبارک رمضان نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه سبب حفظ حرمت ها می شود.


اگر قرار به عدم برگزاری بازی ها در ماه مبارک رمضان باشد تیم ها تمرین خود را پیش از مراسم افطار برگزار می کنند و طبیعتا بازیکن به دلیل فشار سنگینی که در تمرین پشت سر می گذارد مجبور به روزه خواری می شود. به عبارت ساده تر عدم برگزاری بازی ها در ماه مبارک رمضان تصمیم منطقی به شمار نمی رود به خصوص اینکه همه تیم ها بر مبنای اینکه بازی ها از 29 تیر آغاز می شود تمرینات خود را آغاز کرده اند و اگر قرار به تاخیر یک ماهه در آغاز بازی ها باشد بازیکنان از تمرین دلزده می شوند.این ها به کنار عدم آغاز بازی ها در موعد از پیش تعیین شده تقویم فوتبال ایران را دچار چالش جدی خواهد کرد خصوصا که در این تقویم 101 روز اردو برای تیم ملی در نظر گرفته شده است.


در آنسوی مرزها بازیکنان مسلمان که در تیم های اروپایی مشغول بازی هستند بدون هیچ مشکلی هم فوتبال حرفه ای بازی می کنند و هم فرا ئض دینی خود را به جا می آورند و جالب اینکه مورد تکریم هم قرار می گیرند. جالب است این جا اگر تیم ها پیش از مراسم افطار تمرین کنند و به خاطر فشار تمرین مجبور به روزه خواری شوند مشکلی ندارد اما اگر بازی ها بعد از مراسم افطار برگزار شود دارای اشکال است! به نظر می رسد این پیشنهاد بهانه ای است برای جبران عقب ماندگی پرسپولیس...این طور نیست؟


برگزاری لیگ برتر فوتبال در ماه مبارك رمضان با توجه به نظر برخی مراجع عظام تقلید در این باره در برنامه زنده این هفته «گفت و شنود» رادیو معارف، آسیب شناسی می شود.


"گفت و شنود" امروز شنبه 24 تیر 91 از ساعت 18 تا 19


 آسیب شناسی برگزاری لیگ برتر فوتبال در ماه مبارك رمضان در برنامه "گفت و شنود" امروز شنبه 24 تیر 91 از ساعت 18 تا 19 روی آنتن شبكه سراسری معارف خواهد رفت


به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ پس از چند سالی که متأسفانه برگزاری لیگ برتر در ماه مبارک رمضان موجب مخدوش شدن معنویات جوانان در این ماه گردیده است، "محمد رویانیان" مدیر ارزشی فوتبال کشور با پیشنهاد «طرح تعویق مسابقات به پس از ماه مبارک رمضان» گام به میدان گذاشته تا این سنت حسنه را احیاء کند.


در این بین حضرات آیات «مکارم شیرازی»، «صافی گلپایگانی»، «علوی گرگانی»، «شاهرودی» و «موسوی اردبیلی» نیز ضمن پاسخ به استفتائاتی در این مورد از مسؤولان فدراسیون فوتبال خواسته‌اند تا آغاز لیگ برتر فوتبال امسال را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کنند.


به همین مناسبت برنامه زنده «گفت و شنود» این هفته با حضور حجت الاسلام سید علیرضا حسینی عارف مدیر كل اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و مدیر خبرگزاری ابنا و ارتباط مستقیم با علی كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران،  مجید جلالی از سرمربیان لیگ برتر و دكتر حمید رضا صدر استاد دانشگاه طی یك گفتگوی چالشی به آسیب شناسی برگزاری لیگ در ماه مبارك رمضان خواهد پرداخت .


برنامه زنده «گفت و شنود» كاری از گروه خبر و برنامه‌های سیاسی، به تهیه كنندگی، سردبیری و نویسندگی محمد حسن جلالی و دستیاری تهیه روح الله شجاعی شنبه 24 تیر 91 از ساعت 18 تا 19 روی آنتن شبكه سراسری معارف خواهد رفت.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 25/4/1391 - 10:57 - 0 تشکر 472839

احتمال عدم‌حضور پرسپولیس‌در لیگ‌برتر


فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از سفرش به قم و عدم شرکت این تیم در لیگ در ماه مبارک رمضان در صورت اجازه علما خبر داد.


محمد رویانیان عنوان کرد: در هفته جاری نزد علمای قم مشرف خواهم شد و پس از ارائه توضیحات در صورت تاکید این عزیزان و اجازه آنها،‌ در ماه مبارک رمضان در لیگ برتر شرکت نخواهیم کرد.


رویانیان ادامه داد: درباره این موضوع در آینده بیشتر با هواداران صحبت خواهم کرد و درباره تصمیم و دیدارهایم، مسائل را ریز به ریز توضیح خواهم داد. به دنبال حفظ ارزش‌های دینی و الهی هستیم و برای ما این موضوع اهمیت صد چندان دارد.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی