ورزش و تندرستی (بازدید: 341)
جمعه 23/4/1391 - 18:35 -0 تشکر 472035
نیمکت هایی که برای لیگ جدید نونوار شد

دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران از 6 روز دیگر آغاز می شود، نكته قابل توجه این فصل از رقابت ها این است كه بیش از نیمی از تیم های لیگ برتر فوتبال ایران فصل جدید را با سرمربی جدید آغاز می كنند.

 

راه آهن، ملوان و آلومینیوم هرمزگان، تنها این سه تیم در فصل جدید هستند كه با مربیان قبلی شان بازی می كنند و 10 تیم كادر فنی تغییر دادند و 5 تیم هم با مربیانی كه در میانه فصل گذشته انتخاب كردند در لیگ دوازدهم حضور می یابند.

 

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:35 - 0 تشکر 472036

* مانوئل خوزه جای دنیزلی را گرفت


سرخپوشان قرار بود با مصطفی دنیزلی لیگ دوازدهم را آغاز كنند اما این مربی به دلیل مسائل و مشكلات خانوادگی قید حضور در پرسپولیس را زد و به تركیه زادگاهش بازگشت. پرسپولیسی ها بعد از رفتن این مربی، مانوئل خوزه را برای هدایت تیمشان برگزیدند وپرسپولیس ما فصل جدید را با طعم پرتغالی آغاز می كنند.

 مانوئل خوزه هیچ دخالتی در جذب بازیكنان جدید پرسپولیس نداشت تنها كاری كه از دستش برآمد این بود كه بلافاصله در تمرینات حاضر شود و عملكرد بازیكنان را در نظر بگیرد باید دید كه خوزه با ستاره های پرسپولیس چه نتایجی برای فصل بعد كسب می كند.               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:36 - 0 تشکر 472037

* مظلومی جایش را به قلعه نوعی داد
از ابتدای فصل یازدهم گفته می شد كه اگر پرویز مظلومی نتواند نتایج قابل قبولی با تیم كهكشانی استقلال بگیرد قلعه نوعی در پایان فصل به این تیم بر می گردد و در نهایت این سناریو به حقیقت پیوست. در پایان فصل یازدهم تیم پرویز مظلومی با ارائه یك بازی ملال آور مقابل سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا كنار رفت و پایین تر از تیم تراكتورسازی در رده سوم جدول لیگ یازدهم قرار گرفت و همه این مسائل باعث نشد كه قلعه نوعی كار سختی برای باز پس گرفتن نیمكت آبی پیش رو نداشته باشد. قلعه نوعی سرمربی استقلال در فصل گذشته عملكرد موفقی با تراكتورسازی داشت و توانست با تراكتورسازی را برای اولین بار در تاریخ فعالیت این باشگاه به نائب قهرمانی لیگ و جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا دست یابد.


قلعه نوعی بازیكنانی مثل شیرزاد، شریفات و عزیززاده را كنار گذاشت و برخی بازیكنان قدیمی این تیم مثل بائو، مبعلی، محمدی، بیگ زاده، اكبرپور و صادقی را آبی پوش كرد.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:36 - 0 تشکر 472038

* قلعه نوعی رفت، اولیویرا آمد
مسئولان تراكتورسازی بعد از رفتن قلعه نوعی از این تیم و بازگشتش به تیم سابقش استقلال خیلی زود با اولیویرا، مربی پرتغالی به توافق رسیدند و این مربی را در نیمكتشان در فصل بعد گذاشتند. اولیویرا سابقه مربیگری در تیم های عربستانی به خصوص الاتحاد را دارد این مربی همچنین با تیم الاتحاد توانست به نائب قهرمانی لیگ عربستان برسد و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش برود. اولیویرا به مانند مانوئل خوزه هیچ دخالتی در جذب بازیكنان جدید تراكتورسازی نداشت وی فقط در تمرینات تراكتور حاضر شد و عملكرد بازیكنان را در نظر دارد.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:36 - 0 تشکر 472039

* عبداله ویسی جایش را به یحیی گل محمدی داد
عبداله ویسی مربی جوانی كه توانست صبا را به مقام چهارم لیگ یازدهم برساند در آخر فصل با مسئولان این تیم به توافق نرسید و جایش را به یحیی گل محمدی داد. گل محمدی بیش از این سابقه حضور در صبا به عنوان مربی- بازیكن را داشت او كه فصل گذشته دستیار علی دایی در راه آهن بود بی درنگ پیشنهاد سرمربیگری تیمی كه فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور خواهد داشت را پذیرفت.


آخرین تجربه سرمربیگری گل محمدی در لیگ برتر به هفته های پایانی لیگ هفتم در همین تیم صبا مربوط می شد او در این مدت سرمربیگری تیم هایی مثل نساجی مازندران و تربیت یزد را در لیگ دسته اول تجربه كرد اما نتوانست با این تیم ها لیگ برتری شود. گل محمدی فصل گذشته به همراه علی دایی در راه آهن موفق شد این تیم را در هفته های پایانی از منطقه سقوط نجات دهد.


               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:37 - 0 تشکر 472040

*استاد جای شاگرد را گرفت
منصور ابراهیم زاده بعد از چهار امسال حضور در ذوب آهن به دلیل اختلافات با مدیرعامل این تیم، اصفهان را به مقصد تهران ترك كرد و جایش را به استادش رسول كربكندی داد. شرایط مالی ذوب آهن به گونه ای بود كه فقط یك ذوب آهنی قدیمی مثل كربكندی كه مدتی شانس مربیگری در لیگ برتر را به دست نیاورده بود می توانست با حضور روی نیمكت این تیم كنار بیاید. كربكندی در سال های اخیر در راه آهن، برق شیراز و صبا عملكرد خوبی نداشت و مقطعی روی نیمكت این تیم ها حضور پیدا كرد.


كربكندی معتقد است می تواند امسال با ذوب آهنی كه تعدادی از ستاره هایش كوچ كرده اند برای قهرمانی بجنگد و با حداقل سهمیه آسیا را به دست بیاورد. این مربی مهدی رجب زاده و سپهر حیدری را به عنوان دو ذوب آهنی قدیمی به این تیم برگرداند. دو بازیكنی كه لقب پسران كربكندی را یدك می كشند و در سال هایی كه او در ذوب اهن بود، ستاره این تیم به شمار می رفتند.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:37 - 0 تشکر 472041

* گواردیولا جای كاظمی را گرفت
ویسی یا همان گواردیولا وطنی در صبا عملكرد قابل توجهی داشت وی اولین مربی بود كه بلافاصله پس از پایان مسابقات تیم جدیدش را معرفی كرد و به پیكان پیوست. ویسی در صبا با بازیكنان جوان عملكرد موفقی داشت. وی توانست با این تیم با پنجاه امتیاز بالاتر از تیم هایی مثل ذوب آهن و پرسپولیس چهارم شد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد ویس بازیكنانی مثل نیكبخت، پروین و یاور زاده را از پیكان كنار گذاشت و تعدادی بازیكن لیگ یكی را جایگزین آن ها كرد باید دید ویسی جوان با بازیكنان جوانش می تواند به مانند صبا تیم قبلی اش پدیده لیگ دوازدهم شوند یا نه!

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:37 - 0 تشکر 472042

* فركی جایش را به ابراهیم زاده داد
پس از جدایی ناگهانی حسین فركی، نفتی ها با چند مربی مذاكره كردند اما در آخر با ابراهیم زاده به توافق رسیدند و این مربی را به عنوان سكاندارشان برای فصل بعد انتخاب كردند ابراهیم زاده كه سالی پرحاشیه در اصفهان پشت سر گذاشته بود این بار تصمیم گرفت تیمی را انتخاب كند كه كمتر در كانون توجه عمومی است و نتایج و اتفاقاتش آنچنان زیر ذره بین نمی رود.


ابراهیم زاده با ذوب آهن پس از چند سال ناكامی در فتح جام قهرمانی لیگ برتر، در فصل گذشته هم نه تنها به این تیم مدعی قهرمانی نبود بلكه در كسب سهمیه آسیایی هم ناكام ماند تیم ابراهیم زاده با 45 امتیاز ششم شد و در جام حذفی هم به پرسپولیس باخت و از دور مسابقات كنار رفت . ذوب آهن در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از پس استقلال برنیامد تا سرمربی این تیم سرانجام پس از یك فصل كاملا ناموفق راهی تهران و نیمكت نفت شود.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:37 - 0 تشکر 472043

* هرندی جای تارتار را گرفت
به دلیل شرایط نامشخص مالی و مالكیتی داماش، هیچ یك از مربیان حاضر به كار در این تیم نبودند و امیر عابدینی برای آن كه تمرینات تیم عقب نیفتد یك مربی گمنام را به عنوان سرمربی معرفی كرد. وی معمولا در تیم اول شهر رشت نقش دستیار را ایفاء كرده و طبیعی بود كه پیشنهاد سرمربیگری را با سر بپذیرد.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:38 - 0 تشکر 472044

* كامپیوتر جایش را به فركی داد
حسین فركی به مدیران نفت قول داده بود در صورتی كه انتقال این تیم به اراك منتفی شود قراردادش را تمدید می كند اما با این كه نفت به اراك نرفت فركی به اهواز رفت و جای جلالی كامپیوتر را در فولاد گرفت. فركی با نفت تهران در لیگ یازدهم بسیار خوب نتیجه گرفت و پنجم شد اگر نفت درهفته های پایانی روی دور ناكامی نمی افتاد می توانست به راحتی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
جمعه 23/4/1391 - 18:38 - 0 تشکر 472045

* تار تار آمد، مهابادی رفت
شنیده ها حاكی از آن بود كه شهری ها می خواهند با داوود مهابادی ادامه بدهند اما ناگهان مهدی تارتار سر از این تیم در آورد به هر حال مدیریت گهر با پسر امیرعابدینی است و مهدی تارتار هم فصل گذشته با تمام نداری های عابدینی در داماش ساخت و این تیم را به عنوان هفتمی لیگ برتر رساند.


تارتار در نیم فصل دوم لیگ یازدهم و در شرایطی كه به عنوان مربی جایگزین به داماش رفته بود پس از عبور از یك دوره بحرانی نسبتا دراین تیم خوب كار كرد و جایگاه آبرومندانه ای را برای داماش رقم زد.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی