انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 174)
چهارشنبه 14/4/1391 - 1:53 -0 تشکر 468625
«تذکرة الرجال» فردا (رامبد جوان)

سرویس خواندنی های «فردا»: مطلب پیش روی از سری مطالب ستون ویژه "تذکرة الرجال " فردا است.  "رفیق بی کلک" و "پ.خالتور" نویسندگان این بخش هستند که  با نگاهی متفاوت و طنزگونه به بررسی احوالات چهره های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و .. می پردازند. در این مطلب « رفیق بی کلک»» به سراغ «رامبد جوان»رفته‌ است.

 

****************************

 

آن بازیگر مجموعه ی نوعی دیگر و مسافران و خانه سبز، آن که از میزان درآمدش خبری نمی کرد درز! آن که حضور پیدا کرد در برنامه نود ، آن که در کارنامه اش داشت چند کار سطحی و بد! آن بازیگر و فیلم نامه نویس و مجری و کارگردان، آن که برنامه ساخت با هدف رفتارشناسی مردم در مقابل بازیگران! آنکه فیلم ورود آقایان ممنوعش فروخت بیش از 6 میلیارد، آن که حرف می زد با شور و حرارت و شیطنتِ خیلی زیاد! آن که می گفت برخی باید عذر خواهی کنند به خاطر کارهایشان در گذشته، آن که در دوران خردی از همه می شنید، بشین، نکن، زشته!! آن که برنامه گپش در آی فیلم به پا کرده بود حاشیه، آن که برخی می گویند نامش برای کشاندن مخاطب به سینما کافیه! آن که در چهل سالگی هم بود بیبی فیس و جوان، مولانا رامبد خان جوان!

 

متولد محله ی شهرآرای تهران بود و آرزویش داشتن مزرعه ای بزرگ با یک عالمه حیوان بود و برای خودش دارای کلی طرفدار و خواهان بود و از دیدن چهره غمگین مردم در خیابان نالان بود!

 

از دوران تحصیلش حکایت کرده اند که بسیار بازی گوش بود. و آنقدر بر سر کلاس می خندید، که جایی مخصوص در خارج از کلاس درس برایش تعبیه کرده بودند! از او جمله ای نقل است که فرموده بود: «بسیار دوست دارم یکی‌ از معلمان دوران تحصیل را در حال خندیدن در خیابان ببینم تا به نزدش روم و بپرسم: هان! اگر چیز خنده داری هست، بگو تا ما هم بخندیم!!!»

 

از مولانا جوان، سخنان فلسفی بسیاری روایت کرده اند. از جمله آنکه گویند روزی مریدی الکی خوش او را پرسید: «یا جوان! خوش می گذرد؟!» پس لبخندی تلخ کرد و گفت : «خوش می گذرد، مربوط به دوران عهد عتیق بود!! الان فقط "خوشیم" که می گذرد!!»

 

یا اینکه گفته بود: «درس فیزیک بسی آسانتر می شد ، اگر به جای سیب، خود درخت بر روی نیوتن افتاده بود!»

 

مولانا رامبد بسیار به همسرش بانو دولت شاهی عشق می ورزید به طوری که به مناسبت سالگرد ازدواجشان، برای آن بانوی موتور سیکلتی گازی خریده بود!! آورده اند روزی بانو دولت شاهی برای آنکه دستش راه بیوفتد در پیاده روی نزدیک خانه شان تمرین موتور سواری می کرد. پس در حالی که مولانا رامبد را بر ترک خود سوار کرده بود، گازش را گرفته بود. گویا از قضا مسعود خان فراستی از آن پیاده رو رد می شد، که به ناگاه دید موتوری با سرعتی بالا به سمتش می آید!! پس با فراستی که داشت سریع موضوع را دریافت که اینان حتما می خواهند مرا که منقدی مهم هستم ترور کنند!!! پس فی الفور جا خالی داد و فریاد کشید: «هوی!! چه خبرتان است، مگر نمی دانید این جا پیاده رو است؟!» پس مولانا رامبد به حمایت از بانو درآمد که: «اوهوی! مگر نمی دانی که اینجا ایران است!!» پس آورده اند که مولانا فراستی از این سخن فلسفی به فکر فرو رفت و گفت : «چو ایران نباشد، تن او مباد!!!»

 

نقل است که پس از گرانی بی سابقه اقلام غیر ضروری چون شیر و ماست و امثالهم، طبق عادت همیشگی به نزد بقالی سرکوچه رفت تا خریدی کند. پس لحظه ای بعد با عصبانیت، بقالی را ترک کرد. پس چون علت را جویا شدند، فرمود: «دیگر نمی توانم این وضع را تحمل کنم!!» یکی از مریدان که پدرش مسئولیتی در بدنه ی دولت داشت، او را عرض کرد: «یا رامبد! اگر خواسته ای دارید با من در میان نهید، تا آن را به گوش مسئولان برسانم!!» پس مولانا فرمود: «امروز به بقالی سر کوچه رفتم تا ماست بخرم، اما برخلاف روال مرسوم، قیمت ها نسبت به هفته ی قبل گران تر نشده بود!! از مسئولان تقاضا دارم که این موضوع را پیگیری کنند و بگذارند ما طبق روال عادی، زندگی مان را بکنیم!!!»

 

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 15/4/1391 - 14:11 - 0 تشکر 468819

بسی کیف کردیم ازین رجال نامه 

بسی حال کردیم در تیکه اش به معلمان ازخوشحالی :))

بسی لذت بردیم در نگارشش از لذایذ:))

بسی زیاد شد حال خوشمان از افزونی:))

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی