ورزش و تندرستی (بازدید: 203)
سه شنبه 13/4/1391 - 10:58 -0 تشکر 468434
اخبار امروز 13/4/91

وزیری که وقت پاسخگویی نداشت/ زنان ورزشکار سالن را ترک کردند!

خرم آباد - خبرگزاری مهر: وزیر ورزش و جوانان در سفر به استان لرستان و نشست با جامعه ورزش استان پس از شنیدن "درد دلهای" این قشر با طرح این موضوع که زمان ندارد و باید به پروازش برسد سخنان ورزشکاران را بی پاسخ گذاشت و سالن را ترک کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که جامعه ورزش لرستان خوشحال بودند که بالاخره وزیر ورزش و جوانان برای آنها نیز فرصتی گذاشته تا درد دلهای خود را مطرح کنند که در نهایت با بی توجهی وزیر ورزش و جوانان حسرت پاسخگویی بر دل آنها ماند تا گلایه های ورزشکاران لرستانی را گوش شنوایی نباشد.

وزیر ورزش و جوانان در روز دوشنبه هفته جاری با سفر یک روزه خود به لرستان این امیدواری را به وجود آورد که قرار است حضور وزیر گره گشای برخی مشکلات ورزشکاران لرستانی باشد ولی این امید خیلی زود و در پایان سفر وزیر به حسرتی همیشگی برای آنها تبدیل شد.

وزیر ورزش و جوانان در سفر خود به لرستان در جمع اهالی ورزش این استان حضور پیدا کرد تا حداقل در این فرصت به دست آمده گوش شنوایی باشد برای سخنان ورزشکاران این استان که متاسفانه به دلیل آنچه "ضیق وقت" اعلام شد پاسخ به دغدغه های ورزشکاران لرستانی در وعده ای قابل تامل به دیدار بعدی موکول شد.

در این راستا وقتی نوبت به محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان برای پاسخگویی رسید وی با طرح این سخنان قابل تامل که به دلیل از دست رفتن زمان و نزدیک شدن پرواز او به مقصد تهران نمی تواند به تک تک حرفهای ورزشکاران که توسط نماینده آنها در مراسم ارائه شده بود پاسخ دهد، به ارائه اظهاراتی کلی در زمینه برنامه های این وزارتخانه پرداخت.

وی در توجیه این موضوع به این سخنان بسنده کرد که اگر قرار باشد به پاسخگویی دغدغه های مطرح شده توسط نماینده ورزشکاران استان لرستان بپردازم دیگر مجالی برای طرح سخنان خود در این مراسم نخواهم داشت!

این در حالیست که سخنان وزیر ورزش و جوانان این علامت سوال را در ذهن ورزشکاران ایجاد کرده بود که مگر نه اینکه وزیر در سفرهای استانی خود باید به طرح مسائل عملیاتی در راستای رفع مشکلات جامعه ورزش استان بپردازد و نه سخنرانیهای کلیشه ای که جای طرح و فرصت ابراز زیادی دارد.

بی توجهی به پاسخگویی به مسائل و مشکلات حوزه ورزش لرستان توسط وزیر در نشست با جامعه ورزش استان تنها بخشی از این جلسه پرحاشیه بود. این در حالیست که یکی دیگر از حاشیه های این مراسم جلوگیری از سخنرانی نماینده ورزشکاران خانم استان لرستان بود تا باز هم این قشر از جامعه مظلوم واقع شوند.

دلیل ممانعت از سخنرانی نماینده زنان ورزشکار نیز "ضیق وقت" - طبق روال معمول در جلسات - از سوی مجری مراسم اعلام شد تا در نهایت برخی از ورزشکاران زن استان لرستان به نشانه اعتراض به جلوگیری از سخنرانی نماینده آنها سالن مراسم را ترک کنند

بی توجهی به طرح مشکلات ورزشکاران بانوی لرستانی در حالی در این جلسه صورت گرفت که این روزها انتقادات بی شماری نسبت به حذف معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان مطرح است.

نشست محمد عباسی با جامعه ورزش لرستان جز عدم پاسخگویی به مشکلات ورزشکاران مرد و ممانعت از حتی طرح مسائل ورزشکاران خانم رهاورد دیگری نداشت، موضوعی که موجب شد تا پس از ترک سالن توسط وزیر؛ انتقادات ورزشکاران را به دنبال داشته باشد.

حال ورزشکاران لرستانی باید در انتظار بمانند که آیا فرصت دیگری دست خواهد داد که محمد عباسی در جایگاه وزیر ورزش و جوانان برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده در این نشست همانطور که وعده کرده بار دیگر عزم لرستان کند و یا شرایط در این وزارتخانه مهم به گونه دیگری رقم خواهد خورد.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:1 - 0 تشکر 468435

تیم‌های جوانان و نوجوانان جمعه راهی تاشکند می‌شوند


تیم های ملی کاراته نوجوانان و جوانان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا بامداد جمعه راهی تاشکند می‌شوند.


به گزارش خبرنگار مهر، یازدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا از روز 24 تیرماه به میزبانی ازبکستان در تاشکند برگزار خواهد شد و تیم های نوجوانان و جوانان کشورمان یک هفته زودتر راهی محل برگزاری این رقابتها خواهند شد.


بر همین اساس  در رده سنی نوجوانان صابر پوریان از آذربایجان شرقی (وزن 52- کیلوگرم)، رامین قراقزلو از البرز (وزن 57- کیلوگرم)، علیرضا قاضی از قم (وزن 63- کیلوگرم)، محمدرضا گیلان‌پور از گیلان (وزن 70- کیلوگرم) و علی بهبود از مازندران (وزن 70+ کیلوگرم) در این دوره از مسابقات به روی تاتامی خواهند رفت.


در رده سنی جوانان نیز محمدامین تقی‌پور از زنجان (وزن 55- کیلوگرم)، آرش یونسی از تهران (وزن 61- کیلوگرم)، شهاب نوروزی از مرکزی (وزن 68- کیلوگرم)، سعید عباسی از گیلان (وزن 76- کیلوگرم) و رضا کارکن از تهران (وزن 76+ کیلوگرم) به دیدار حریفان آسیایی خود می روند.


این تیم با هدایت علیرضا سلیمانی ومحمدرضا عبدالمحمدی، شهرام هروی، رضا میدان رو و جلیل بخشی به عنوان مربی و جواد وکیلی به عنوان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف رقبای خود می رود.


رقابتهای قهرمانی آسیا در شرایطی از روز شنبه 24 تیر ماه با برگزاری مبازرات کاتای انفرادی و تیمی دختران و پسران در رده نوجوانان آغاز می شود که آیین قرعه کشی این رقابتها بعدازظهر روز جمعه (23تیر ماه) انجام می شود.


مسابقات کاتا و کومیته جوانان 25 تیرماه، رقابتهای کومیته انفرادی 26 تیر ماه و کاتا و کومیته تیمی نیز 27 تیر ماه برگزار می شود. بر اساس این گزارش، وزن کشی هر وزن صبح روز مسابقات همان وزن برگزار می شود

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:2 - 0 تشکر 468436

نتایج دیدارهای روز دوم/ جشنواره گل گیتی پسند و شگفتی‌سازی لبنانی‌ها


دومین روز از مرحله گروهی مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا با پیروزی پرگل گیتی پسند ایران، شکست غافلگیرکننده نماینده ازبکستان و برتری ناگویا اوشنز ژاپن مقابل جی اچ بانک تایلند پیگیری شد.


به گزارش خبرنگار مهر، دومین روز از مرحله گروهی سومین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا که در کویت جریان دارد، روز دوشنبه با برگزاری چهار بازی در گروه‌های دوگانه پیگیری شد که طی آن تیم‌های آل اسپورت لبنان، ناگویا اوشنز ژاپن، گیتی پسند ایران و یرموک کویت مقابل حریفان خود صاحب برتری شدند.


در روزی که تیم گیتی پسند اصفهان جشنواره‌ای از گل به راه انداخت و با هفت گل الریان قطر را در هم کوبید، تیم ناگویا اوشنز ژاپن، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات شکست 5 بر 2 را به تیم جی اچ بانک تایلند تحمیل کرد و به جریان مسابقات بازگشت. این تیم در نخستین بازی خود مغلوب آردوس ازبکستان شده بود.


روز دوشنبه همچنین تیم آل اسپورت لبنان نتیجه‌ای جالب توجه کسب کرد و با نتیجه 6 بر 2 از سد آردوس ازبکستان گذشت که مسابقات را با پیروزی مقابل ناگویا اوشنز ژاپن آغاز کرده بود.


- نتایج دیدارهای روز دوم از مرحله گروهی مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا به شرح زیر است:


گروه A:


* الریان قطر صفر - گیتی پسند ایران 7


گل‌ها: حمیدرضا یوسفی و افشین کاظمی (هر کدام 2 گل)، احمد اسماعیل‌پور، سعید تقی‌زاده و سجاد بندی سعدی


* تایسون نام ویتنام صفر - یرموک کویت 6


جدول رده بندی:


1- گیتی پسند ایران 6 امتیاز، 2- الریان 3 امتیاز، 3- یرموک کویت 3 امتیاز، 4- تایسون نام ویتنام بدون امتیاز


گروه B:


* آردوس ازبکستان 2 - آل اسپورت لبنان 6


* جی اچ بانک تایلند 2 - ناگویا اوشنز ژاپن 5


جدول رده بندی:


1- آل اسپورت لبنان 4 امتیاز، 2- آردوس ازبکستان 3 امتیاز، 3- ناگویا اوشنز ژاپن 3 امتیاز، 4- جی اچ بانک تایلند یک امتیاز


- مرحله گروهی مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا امروز سه شنبه با برگزاری دیدارهای زیر به اتمام می‌رسد:


سه شنبه - 13/4/91


گروه B:


* ناگویا اوشنز ژاپن - آل اسپورت لبنان، ساعت 17:30 به وقت تهران، ورزشگاه یرموک کویت


* جی اچ بانک تایلند - آردوس ازبکستان، ساعت 17:30 به وقت تهران، ورزشگاه العربی کویت


گروه A:


* یرموک کویت - گیتی پسند ایران، ساعت 21 به وقت تهران، ورزشگاه یرموک کویت


* تایسون نام ویتنام - الریان قطر، ساعت 21 به وقت تهران، ورزشگاه العربی کویت

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:3 - 0 تشکر 468437

فرنگی کاران جوان در کردستان اردو می زنند


تمرینات آماده سازی تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان برای حضور در رقابتهای جهانی 2012 تایلند، اوایل هفته آینده در کردستان برگزار می‌شود.


به گزارش خبرنگار مهر، این اردو با نظر عبداله چمن گلی سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در زادگاه خود برگزار خواهد شد تا تمرین مسافران رقابتهای جهانی با تنوع بیشتری همراه باشد.


بنا بر این گزارش اسامی نفرات دعوت شده به این اردو که طی روزهای 16 تا 30 تیرماه برگزار می‌شود به شرح زیر است:


50 کیلوگرم:


اشکان قلی کیانی- فرشاد عیسوند (خوزستان) محمد پیامنی (لرستان) دارا چمن‌گلی (کردستان) علی رضا اعظمی (کرمان)


55 کیلوگرم:


مهرداد مردانی- مصطفی بهزادی‌مقدم (خوزستان) دانیال نیک‌بین (کردستان) امید قادری (خراسان رضوی) میعاد خادم‌الشریعه (گیلان)


60 کیلوگرم:


رامین طاهری- بهنام مرادی (خوزستان) هادی اسکندری (اصفهان)


66 کیلوگرم:


مهدی زیدوند (خوزستان) محمد قاسمی (فارس) پیام جاویدی (تهران)


74 کیلوگرم:


یوسف قادریان (تهران) پیام بویری- رسول گرمسیری (خوزستان)


84 کیلوگرم:


محمد رسولی- مهدی پورشایان (خوزستان) مجید علیاری (تهران)


96 کیلوگرم: سامان نوروزی (مازندران) امیر زرین‌چگینی (تهران) پوریا معصوم‌زاده (تهران)


120 کیلوگرم:


مهدی پورشیخ (مازندران) آرمان نظری (لرستان) اویان نظریانی (آذربایجان غربی) آرمان مندی (کردستان)


سرمربی: عبداله چمن‌گلی (کردستان)


مربیان: شهرام الیاسی (کردستان) حمید باوفا (خراسان رضوی) مجید رمضانی (مازندران) بابک کریم‌زاده (خوزستان) خسرو باقرزاده (تهران)


مربی بدنساز: علی اشکانی (اردبیل)


سرپرست: موسی طباطبایی (مرکزی)


رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان اواسط شهریورماه به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:4 - 0 تشکر 468438

حضور جباری و مجیدی در مس کرمان منتفی شد/ ستاره‌های آبی کجا می‌روند؟


دو بازیکن مورد نظر باشگاه مس کرمان که مذاکراتی را با مسئولان این باشگاه انجام داده بودند، در تماس با یکی از مسئولان کرمانی خبر انصراف خود از حضور در این تیم لیگ برتری را اعلام کردند.


به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد مجیدی و مجتبی جباری که جزو ستاره های سالهای اخیر تیم فوتبال استقلال به شمار می روند، از جمله بازیکنان مورد توجه در فصل نقل و انتقالات لیگ دوازدهم بودند که نتوانستند در فهرست آبی پوشان برای فصل پیش رو قرار داشته باشند.


این دو بازیکن در چند روز قبل مذاکرات غیرمستقیم خود با مسئولان باشگاه مس کرمان را آغاز کردند و به توافقات ابتدایی نیز دست پیدا کرده بودند اما به دنبال تغییراتی که عصر دوشنبه در هیات مدیره باشگاه مس کرمان صورت گرفت، مجیدی و جباری از حضور در کرمان منصرف شدند و درتماس با داوری رئیس پیشین هیات مدیره این باشگاه انصرافشان از حضور در مس را اعلام کردند.


مجتبی جباری که در سالهای گذشته هم یکی از بازیکنان خبرساز بود، این فصل هم در فهرست ابتدایی امیرقلعه نویی قرار داشت اما در تمرینات این تیم حاضر نشد تا قلعه نویی نیز اعلام کند دیگر نیازی به این بازیکن ندارد. فرهاد مجیدی نیز پس از آنکه نتوانست به استقلال برگردد در مصاحبه ای جنجالی علیه قلعه نویی موضع گرفت.


با انصراف مجیدی و جباری از حضور در مس کرمان و فراهم نبودن شرایط برای بازگشت به استقلال، مشخص نیست این دو بازیکن فصل آینده را در کدام تیم سپری خواهند کرد

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:6 - 0 تشکر 468439

نتایج جلسه مدیرعامل استقلال با جواد نکونام/ فقط ماند رضایت اوساسونا


مدیر عامل باشگاه استقلال در نشستی با کاپیتان تیم ملی شرایط حضور وی در تیم فوتبال این باشگاه را مورد بررسی قرار داد که در پایان این نشست مقرر شد جواد نکونام در مذاکره با مسئولان باشگاه اوساسونا رضایت آنها برای حضور در استقلال را جلب کند.


به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح الله زاده که از چند روز پیش مذاکرات خود با جواد نکونام را آغاز کرده بود، شامگاه دوشنبه در نشستی رودررو با کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، شرایط حضور وی در تیم استقلال را بررسی کرد اما نشست چند ساعته آنها در نهایت منوط به صدور رضایت نامه از سوی باشگاه اوساسونا اسپانیا شد.


در این نشست جواد نکونام شرایطش برای حضور در استقلال را اعلام و تاکید کرد در صورتیکه بتواند رضایت نامه اش را از تیم فوتبال اوساسونا دریافت کند تنها در استقلال بازی خواهد کرد و در تیم های دیگری بازی نخواهد کرد. اگر هم به استقلال نیاید در این باشگاه اسپانیایی خواهد ماند.


کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین پیشنهاد مالی باشگاه استقلال برای صدور رضایت نامه اش از سوی اوساسونا را دریافت کرد و مقرر شد طی سه روز آینده در مذاکره ای که با مسئولان این باشگاه اسپانیایی خواهد داشت، جواب نهایی آنها را بگیرد و به استقلالی ها اعلام کند.


جواد نکونام که چند سالی است در تیم فوتبال اوساسونا اسپانیا بازی می کند، کاپیتان اول تیم ملی فوتبال ایران است و براساس قراردادی که با تیم اوساسونا دارد نمی تواند بدون دریافت رضایت نامه راهی تیم دیگری شود

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 13/4/1391 - 11:8 - 0 تشکر 468440

جزئیات مذاکره با نکونام و جلسه با خلعتبری/ اسپانسر 9 میلیاردی آمد!


مدیر عامل باشگاه استقلال که درتلاش برای جذب آخرین بازیکنان مورد نظر آبی‌هاست، از آخرین وضعیت مذاکره با خلعتبری، جزئیات مذاکره خود با کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و همچنین آخرین وضعیت قرارداد باشگاه با اسپانسر 9 میلیارد تومانی صحبت کرد.


علی فتح الله زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص جزئیات مذاکره باشگاه استقلال با کاپیتان تیم ملی گفت: عصر دوشنبه جواد نکونام در دفتر من حضور پیدا کرد و مذاکرات نهایی خود را برای حضور وی در تیم استقلال انجام دادیم. نتیجه این مذاکرات این بود که قرار شد کاپیتان تیم ملی برای حضور در تیم استقلال رضایت نامه خود را از باشگاه اوساسونا بگیرد.


مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: ما با نکونام بر سر مسائل مالی به توافق رسیدیم و او در این خصوص تخفیف ویژه ای به باشگاه استقلال داد. البته پدر نکونام نقش موثری در این موضوع داشت که من در این خصوص از او تشکر ویژه می کنم.


فتح الله زاده تصریح کرد: صحبت هایی که در برخی رسانه ها در خصوص مبلغ پیشنهادی باشگاه استقلال برای صدور رضایت نامه نکونام توسط باشگاه اوساسونا و همچنین مبلغ پیشنهادی باشگاه به خود وی برای عقد قرارداد مطرح شده کذب محض است. آنها می خواهند همچون اوایل فصل نقل و انتقالات علیه ما جوسازی کنند.


علی فتح الله زاده تاکید کرد: مطمئن باشید برای پرداخت مبلغ رضایت نامه نکونام به باشگاه اوساسونا و همچنین قرارداد خود وی راهکارهای قانونی داشته و هیچ تخلفی نخواهیم کرد. در حال حاضر چون قرار است نکونام با باشگاه اوساسونا برای گرفتن رضایت‌نامه اش مذاکره کند، قادر به انتشار جزئیات این موضوع نیستیم، اما مطمئن باشید در صورت عقد قرارداد با نکونام جزئیات مالی مربوط به قرارداد وی و دریافت رضایت‌نامه‌اش را در رسانه ها مطرح می کنیم، چون من چیزی برای پنهان کردن از جامعه فوتبال و بویژه هواداران باشگاه استقلال ندارم.


فتح الله زاده خاطرنشان کرد: ما به کاپیتان تیم ملی مبلغی را برای گرفتن رضایت ‌نامه‌اش از باشگاه اوساسونا پیشنهاد کرده ایم و به هیچ وجه راضی نیستیم که وی بخواهد برای گرفتن رضایت‌نامه‌اش مبلغ بیشتری را به آن باشگاه بدهد و در صورتی که او نتواند با مسئولان باشگاه اوساسونا به توافق برسد ما برای فصل آینده منتظر حضور نکونام در تیم استقلال خواهیم بود.


مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: نکونام به ما قول داده که اگر رضایت نامه اش را بگیرد فقط در استقلال بازی خواهد کرد و به پیشنهادات مختلفی که از باشگاه قطری و ترکیه ای دارد پاسخ منفی خواهد داد البته بازهم تاکید می کنم که پدر وی نقش زیادی در این موضوع دارد که از وی تشکر ویژه می کنم.


مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی که برای ثبت قرارداد بازیکنان وجود دارد، قرار شده که نکونام مذاکرات خود را برای گرفتن رضایت نامه اش با مسئولان باشگاه اساسونا انجام دهد و تا سه روز دیگر پاسخ نهایی ما را در این خصوص بدهد.


فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که آیا حضور محمدرضا خلعتبری در تیم استقلال منتفی شده است، گفت: این موضوع به هیچ وجه صحیح نیست چون عصر سه شنبه قرار است مذاکرات جدی را در دفتر کارم با این بازیکن داشته باشم، چون برای استقلالی شدن وی نیز زمان زیادی باقی نمانده است.


مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا قرارداد با اسپانسر 9 میلیارد تومانی این باشگاه منعقد شده است، گفت: صلاحی، معاون اقتصادی باشگاه استقلال بشدت پیگیر این موضوع است در حال حاضر قرارداد با اسپانسر 9 میلیارد تومانی باشگاه تنظیم شده و در آستانه امضا است، اما یکسری مسائل حقوقی در آن وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر و حتی اصلاح دارد که این موضوع باعث تعویق امضا این قرارداد شده است، اما مطمئن باشید به زودی این امر محقق خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی