فرهنگ پایداری (بازدید: 706)
دوشنبه 5/4/1391 - 3:12 -0 تشکر 465383
ششمین سالروز شهادت دانش آموز شهید "محمد علی شاهزیدی"

چهارم تیر ماه ششمین سالروز شهادت دانش آموز شهید محمد علی شاهزیدی اولین شهید طرح هجرت است.

یادی از جهادگر شهید محمدعلی شاهزیدی:

...مدتی بود كه رهبر معظم انقلاب در یك سخنرانی مهم فرموده بودند كه معتقدم از اوقات فراغت جوانان به خوبی استفاده نمی شود و پس از آن دستور اعزام جوانان به مناطق محروم و واگذاری بخشی از سازندگی كشور به جوانان را صادر نمودند.

بارها از زبان معلمان و بزرگتر ها شنیده بود كه این انقلاب كه با عظمت و مجاهدات فراوان به چنین مرحله ای رسیده است، بی شك حاصل زحمات جهادگران و رزمندگان جهاد سازندگی بوده است.

باید می دانستیم كه با عشق و علاقه ای كه از همان ابتدای دوران نوجوانی به كمك و دستگیری محرومان و ازپا افتادگان داشت، طرح «اردوهای هجرت3» به شدت مورد توجه و استقبال محمدعلی قرار می گرفت.

محمدعلی با شور و شوق فراوان به سرعت خود را آماده ی عزیمت به روستای دورك واقع در پشت كوه دوم فریدون شهر اصفهان كرد.

گروه اعزامی از پایگاه بسیج یكی از مساجد شهر اصفهان عازم یكی از مناطق محروم این استان شدند و به محض ورود به روستای دورك به ساخت حمام، مسجد و سایر اقدامات عمرانی و سازندگی پرداختند.

كمتر كسی می توانست تصور كند كه تا چند روز دیگر یكی از رزمندگان و جهادگران همراه آنان به دیدار و لقای پروردگار خویش دعوت می شود و نام جهادگر بسیجی شهید سید محمد علی شاهزیدی به عنوان نخستین شهید اردوهای طرح هجرت3 در تاریخ هجرت جوانان و اوج خلوص و دل كندن آنان از این دنیا ثبت و ماندگار خواهد شد.

زمان حضور این گروه 15 نفره در روستای دورك به پایان می رسید كه در آخرین ماموریت خود كه سركشی به روستاهای مجاور و كسب اطلاع از مشكلات و محرومیت های آن مناطق بود، محمدعلی شاهزیدی به همراه چند نفر از همراهان و همرزمان خود مسئولیت این ماموریت را پذیرفتند.

صبح روز ماموریت و سركشی به روستاهای مجاور دورك فرارسید. سختی راه و مشقت كوهستان و راه های صعب العبور پشت كوه دوم فریدون شهر و همچنین پیمودن راه طولانی روستاها موجب شد تا پس از بازگشت از سركشی به طرف دورك، عده ای از همراهان برای تجدید قوا و نوشیدن آب به كنار رودخانه بروند.

در همین حال بود كه یكی از دوستان و همراهان گروه، ناگهان به درون رودخانه افتاد و محمدعلی شاهزیدی برای نجات جان همرزم خویش به سرعت خود را درون رودخانه انداخت و با نجات جان وی، خود غریق آبهای خروشان زردكوه فریدون شهر شد و در چهارم تیرماه سال 1385 به درجه رفیع شهادت نایل شد.

نیروهای امدادی و كمك رسانی پس از مدتی برای نجات جان محمدعلی شاهزیدی به راه افتادند، اما گویا تلاش برای یافتن پیكر پاك وی بی نتیجه بود.

تلاش بی نتیجه همه امدادگران و غواصان در آبهای خروشان زردكوه تا چندین روز ادامه یافت تا این كه پس از 14 روز پیكر پاك شهید سید محمدعلی شاهزیدی در كنار این رودخانه ظاهر شد و پس از آن به زادگاه او در شهر اصفهان منتقل شد.

سیره و راه و روش هجرت و جهاد جهادگر بسیجی شهید سید محمد علی شاهزیدی نمونه بارزی از توانایی وخلوص جوانان و هم چنین علاقه فراوان آنان به كمك به محرومان و مستضعفان مناطق دور افتاده است.

گویا محمدعلی شاهزیدی بیش از هر شخص دیگری به خوبی دریافته بود كه «هجرت مقدمه جهاد است و مزد جهاد نیز شهادت».

مزار پاك این جهادگر بسیجی زیارتگاه جوانان و عاشقان هجرت و جهاد است و نام و یاد شهید سید محمدعلی شاهزیدی در میان سایر شهدای شهر اصفهان به عنوان نخستین شهید طرح هجرت 3 جای گرفت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 
در این مملکت همه آزادند الا بچه حزب الهی ها
 
سید شهیدان اهل قلم
شنبه 17/4/1391 - 20:20 - 0 تشکر 469511

سلام

ممنون این شهیدایی که نمیشناسیم و میذارید باهاشون آشنا میشیم

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
شنبه 17/4/1391 - 21:15 - 0 تشکر 469528

خدا با پیامبر(ص) محشورش کنه

استان ما هم شهدای جهادی داره

پارسال 3 تا شهید.... و دو سه سال پیش هم دو تا

از خدا شهادت رو بخواهیم.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی