فرهنگ پایداری (بازدید: 288)
شنبه 3/4/1391 - 18:48 -0 تشکر 464880
از شهریاری و احمدی‌روشن تا رحیم‌پور ازغدی

اظهارات روز پنج‌شنبه استاد حسن رحیم‌پور ازغدی مبنی بر تلاش یك گروهك تروریستی برای ترور وی و برنامه‌ریزی برای این اقدام از محل اقلیم كردستان عراق، در كنار شواهد موجود از ریشه‌های ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان، این واقعیت را نشان می‌دهد كه اقلیم همجوار به مركز صدور ترورویسم به ایران تبدیل شده است.

به گزارش رجانیوز، دكتر رحیم‌پور ازغدی دو روز پیش ضمن تائید خبر تلاش یک‌ گروهک تروریستی برای به شهادت‌ رساندن وی گفت: بنده قصد انتشار این خبر را نداشتم، چراکه این به نفع بنده است؛ البته به نظر می‌رسد که درباره ترور من سوءتفاهم شده چرا که من جزو نخبگان نیستم اما در عین حال خوشحالم سرویس‌های اطلاعاتی غرب و خط تولید تروریسم از سوی بنده حقیر احساس خطر کرده‌است. رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: در یک‌سال و نیم اخیر این بار سوم است که خبر ترورم را به من داده‌اند که البته باید گفت آنها بی‌کار هستند که سراغ امثال من آمده‌اند؛ انتشار چنین اخباری دست کم این فایده را دارد که تردید بنده درباره مفید بودن یا نبودن کار طلبگی، تدریس و تحقیق‌ام را برطرف می‌کند.

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه کمترین بشارت این خبر این است که دشمن در عرصه فرهنگی به شدت آسیب‌پذیر است، گفت: چند شب پیش هم به بنده اطلاع دادند یک تیم برای بار سوم قصد ترور دارد؛ آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکیل داده‌اند. وی تأکید کرد: این اتاق فرمان ترور با مشارکت سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل فعالیت می‌کند و پیمانکاران آنها برای ترور احتمالاً برخی گروه‌ها همچون منافقین هستند، هرچند مشخص نیست که عوامل اجرایی آنها دقیقا چه کسانی هستند.

بیان این اظهارات از سوی رحیم‌پور ازغدی در حالی است كه با كشف شبكه تروریستی اخیر كه ترور شهیدان شهریاری و احمدی روشن را برعهده داشته‌اند، مشخص شده است كه تیم ترور پس از جذب از سوی شبكه‌های تروریستی ابتدا مدتی را در اقلیم كردستان عراق و پادگان مخصوص این اقلیم، آموزش‌های نظامی را دیده‌اند و سپس از طریق یك كشور همسایه برای تكمیل دوره‌های آموزش عملیات تروریستی به سرزمین‌های اشغالی سفر كرده‌اند.

وزیر اطلاعات كشورمان نیز در بخشی از مصاحبه هفته گذشته خود در مورد موفقیت سربازان گمنام امام زمان(عج) در ضربه زدن به شبكه تروریستی رژیم صهیونیستی، به‌طور تلویحی به نقش اقلیم كردستان عراق در این فعالیت‌های تروریستی اشاره كرد و یادآورد شد: «رژیم اشغالگر قدس از خاک یک اقلیم مجاور خاک ما حداکثر بهره‌برداری را نموده است، حتی در آنجا پایگاه آموزش تروریستی و پادگان نظامی در اختیار دارند. ستاد عملیاتی مشترک آمریکا، انگلستان و رژیم اشغالگر قدس در همانجا مستقر است ‌وعلیه کشور ما سناریوهایی را طراحی و اجرا می‌کند.

البته یقین داریم که این وضعیت با اطلاع و با اجازه دولت زیربط مربوطه نمی‌باشد همچنین در اطلاعات جمع آوری شده در مورد دو شبکه اخیر ملاحظه شد که تروریست‌ها به راحتی و به فراوانی از خاک یک کشور همسایه برای رفت و آمد آزادانه به سرزمین‌های اشغالی و برای نقل و انتقال اسلحه و مواد انفجاری استفاده می‌کنند.

این واقعیت خیلی تلخی است که دولت‌های مورد نظر باید در نظر داشته باشند و مشکل را چاره کنند. این وضعیت برای هیچ همسایه‌ای قابل تحمل نیست. و البته قبلا هم بهره‌برداری مثلث خبیث آمریکا، انگلیس و اسرائیل از خاک بعضی دیگر از همسایگان کشف شده بود که قصد داریم از این پس هشدار لازم را به نحو مقتضی به آن‌ها بدهیم.»

به گزارش رجانیوز، اعضای بازداشت شده شبكه تروریستی دانشمندان هسته‌ای ایران، بخش عمده‌ای از مراحل جذب و آموزش نظامی را در یك پادگان در چند كیلومتری شهر اربیل عراق گذرانده‌اند كه از این پادگان بعضاً با عنوان "اشرف كردستان" مشابه كمپ اشرف منافقین در استان دیاله یاد می‌كنند.

در عین حال، اگرچه مسئولان اقلیم كردستان و طیف حاكم به رهبری مسعود بارزانی این مسائل را رد می‌كنند و چندی پیش نیز اقلیم كردستان در بیانیه‌ای صراحتاً این اتهامات را رد كرد اما شواهد و مستندات موجود در ماجرای ترورهای اخیر و همچنین سابقه میدان دادن‌های قبلی به گروهك پژاك برای شرارت در مرزهای غربی ایران و آموزش دادن به آن‌ها در همین پادگان، عملاً كردستان عراق را به منطقه آموزشی و عملیاتی مورد نظر رژیم صهیونیستی در همجواری جمهوری اسلامی تبدیل كرده است.

با این حال، مشخص نیست چرا مقام‌های سیاسی كشورمان در قبال این فرآیند آموزش و صدور تروریسم به ایران واكنش درخوری نشان نمی‌دهند و از ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی موجود برای متوقف كردن این سوء همجواری استفاده نمی‌كنند.

همچنین در كنار فعال كردن ظرفیت‌های دیپلماتیك و حقوقی به‌نظر می‌رسد اقلیم كردستان باید متوجه باشد كه سیاست ایران در مقابل تهدیدها، صرفاً تحركات دفاعی نیست و جمهوری اسلامی مرزهای امنیتی خود را بر اساس راهبرد "تهدید در مقابل تهدید" در همان محل طراحی برای توطئه و تهدید تعریف می‌كند.

شنبه 3/4/1391 - 19:39 - 0 تشکر 464948

سلام
امیدوارم قبل از اینکه دوباره اتفاق بدی بیفته بطور جدی جلوی این اقدامات رو بگیرن

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی