ورزش و تندرستی (بازدید: 418)
جمعه 2/4/1391 - 13:37 -0 تشکر 464456
اخبار امروز 2/4/91

 فوتبال -فوتبال ایران در خطر کسر امتیاز

سایت فدراسیون فوتبال: در نامه محمد نبی به باشگاه ها آمده است: از آنجائیکه باشگاههای نسبت به ارسال و یا تکمیل مستندات و الزامات خواسته شده از سویAFC تاکنون اقدام نکرده اند به اطلاع مدیران عامل 18 باشگاه لیگ برتری می رساند که پس از برگزاری نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در روز سه شنبه 30/3/91 و مطرح کردن موضوع فوق، تصمیم نهایی و مصوب شده در این نشست جهت هرگونه اقدام فوری به شرح زیر ابلاغ می شود

وفق ماده 77 و 83 اساسنامه فدراسیون فوتبال مقرر گردید از یک سو آخرین فرصت آن باشگاه جهت ارائه کلیه مدارک و مستندات به سازمان لیگ برتر تاریخ 17/4/91، مبنای رسیدگی واقع و لازم الاجرا تلقی می شود و از سوی دیگر در صورت عدم رعایت این مصوبه که موجب کسر و یا حذف سهیمه فدراسیون فوتبال کشورمان در مسابقات جام باشگاههای آسیا(ACL) در فصل 2013 گردد.

متعاقبا حسب وظایف ذاتی، عینا پرونده آن باشگاه به کمیته انضباطی احاله تا خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد و مواردی از جمله کسر امتیاز و جرایم انضباطی نیز در فصل 92-91 (جام خلیج فارس) لحاظ و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

بر همین اساس کمیته ویژه ای را در باشگاه تحت نظر جنابعالی(مدیران عامل) تشکیل تا بتوانید در موعد مقرر تکالیف قانونی خود را انجام و به فدراسیون منعکس کنید.

در ادامه نامه دبیر کل فرداسیون فوتبال به مدیران عامل باشگاههای لیگ برتر آمده است: بدیهی است کلیه مسئولیتها در این ارتباط ، مبنی بر عدم حسن اجرای الزامات مقرر شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا که باعث ایجاد لطمه جدی و جبران ناپذیر به پیکره فوتبال کشور می گردد، مستقیما به عهده آن باشگاه بوده و می باشد و اساسا فدراسیون فوتبال هیچگونه استثنا و عذری را موجه ندانسته و وفق مقررات رفتار و اتخاد تصیم خواهد کرد

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:42 - 0 تشکر 464460

فوتبال - رویانیان : سقف قراردادها همه را دزد و خلافکار می‌کند/ اشتباه کردم به فوتبال آمدم!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه آمدنش به فوتبال اشتباه بوده و رفتنش هم اشتباه خواهد بود، گفت: قانون سقف قرارداد همه را دزد و خلافکار می‌کند و اگر این قانون را بردارند همه چیز درست می‌شود.


به گزارش خبرنگار مهر، محمد رویانیان که صبح امروز جمعه در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، پس از تبریک جشن‌های ماه شعبان، در خصوص سقف قراردادها تصریح کرد: متاسفانه همه یادشان رفته است که پارسال و سال‌های قبل به بازیکنان خانه، باغ، ماشین و یا رشوه می‌دادند؛ حالا که نوبت ما شد و ما راستش را گفتیم، علیه ما موضع گرفتند. ما داریم هزینه راست گفتن‌مان را می‌دهیم.


25 میلیون هوادار از ما انتظار دارند


وی گفت: بعضی باشگاه‌ها مجبورند که سقف قراردادها را رعایت کند، چون پولی ندارند که هزینه کنند. باشگاه‌هایی مثل گهر زاگرس و یا صبای قم که امسال به سختی سهمیه آسیا گرفت نمی‌توانند به سقف برسند اما ما مجبوریم که سقف را زیر پا بگذاریم، چرا که 25 میلیون هوادار داریم و آنها از ما انتظار دارند.


فتح‌الله‌زاده مجبور است خودش را به هزار بدبختی بزند!


رویانیان خاطر نشان کرد: ما نمی‌توانیم هواداران را نادیده بگیریم. علی فتح‌الله‌زاده هم مجبور است خودش را به هزار بدبختی بزند که جایگاه استقلال را حفظ کند و میلیون‌ها هوادار را راضی نگه دارد! اگر ما بگوییم پولی نداریم توهین به هواداران است.


نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم، دست روی دست بگذاریم و بگوییم در انتهای بازار نقل و انتقالات هرچه ماند خرید می‌کنیم. فشاری که روی پرسپولیس و استقلال است نسبت به باشگاهی مثل صبا بیشتر است، چون آنها طرفداری ندارند.


باشگاه‌ها باید خودشان پول در بیاورند


وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه تاکید کرد: مگر مجلس و قانون طبق برنامه پنجم توسعه دست دولت را برای کمک به باشگاه‌های دولتی نبسته‌اند؟ این یعنی اینکه باشگاه‌ها خودشان باید پول در بیاورند. اگر دولت نمی‌تواند کمک کند و مدیران عامل هم نمی‌توانند پولی در بیاورند پس چرا باشگاه وجود دارد؟ چرا من را مدیرعامل گذاشته‌اند؟


حاضرم تراز مالی را به تمام مراجع نشان بدهم


رویانیان ادامه داد: از وقتی که من به عنوان مدیرعامل انتخاب شده‌ام دولت فقط چهارمیلیارد و 500 میلیون به ما کمک کرده است. من هزینه سال قبل را حساب کردم و تراز مالی گرفتم و حاضرم آن را به تمام مراجع نشان دهم. باشگاه پرسپولیس سال قبل 10 میلیارد برای بازیکنان خرج کرده است. طبیعی است که این هزینه‌ها امسال 15 تا 20 درصد افزایش یابد. پس ما باید چه کار کنیم؟وی افزود: این در حالی است که ما هیچ خروجی از تیم‌های پایه نداشته‌ایم و حتی یک بازیکن از تیم امید یا جوانان ما درست و حسابی به تیم اصلی نرسیده است.


محکوم به خرید هستیم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ما محکوم به خرید هستیم ولی اگر واقعا من مدیر باشم با توسعه فوتبال پایه، تا سه سال دیگر دنبال خرید بازیکن نمی‌روم. این در حالی است که استقلال هم شرایطی شبیه ما دارد ولی آنها به جای کمک، به ما می‌تازند. نمی‌دانم اگر ما بازیکن نخریم باید چه کار کنیم؟


نمی‌توانیم در خیابان بنشینیم و پول جمع کنیم


رویانیان ادامه داد: مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس شوخی نیست! علیرضا رحیمی و علی فتح‌الله‌زاده هم که به ما انتقاد داشتند از بزرگان فوتبال هستند و همه ما در فشار هستیم که باید به هم کمک کنیم. اگر قرار است وزارت ورزش 60 درصد هزینه‌های استقلال و پرسپولیس را تامین کند و 40 درصد دیگر برعهده خودمان باشد، باید آن را تامین کنیم. ما که نمی‌توانیم در خیابان بنشینیم و پول جمع کنیم باید برنامه داشته باشیم تا برای باشگاه پول بیاوریم.


چه کسی می‌داند پیشنهاد ما چقدر بوده است


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این موضوع که گفته می‌‎شود این باشگاه خرید‌های میلیاردی داشته است"، تاکید کرد: این ادعا را کسانی مطرح می‌کنند که خودشان پیشنهادهای میلیاردی به بازیکنان ما داده‌اند وگرنه چه کسی می‌داند که من چقدر به بازیکن داده‌ام. اصلا ملاک و معیار چیست که یک نفر چنین مسائلی را مطرح می‌کند.


آن موقع در فوتبال نبودم


وی افزود: سقف قرارداد طبق اعلام سازمان لیگ 400 میلیون است. ما 100 میلیون پاداش برای بازیکنان در نظر گرفتیم و همچنین برای ملی پوشان 15 درصد بیشتر گذاشته‌ایم. با این حساب حداکثر سقف 650 میلیون می‌شود. این قانونی است که من نگذاشته‌ام آقایان سال گذشته چنین قانونی گذاشتند که من در فوتبال نبودم.


می‌گویند میلیاردی پول دادیم تا تحریک کنند


رویانیان در پاسخ به این پرسش که "آیا قادر به پرداخت این پول‌ها هستید؟"، گفت: همه می‌گویند شایعه شده است که پرسپولیس چنین پولی داده آیا آن کسی که چنین چیزی را مطرح می‌کند تا کنون از من مدرک خواسته است؟ اینکه می‌گویند رویانیان میلیاردی برای بازیکنان پول داده برای تحریک کردن است.


بچه‌هایم مستاجر هستند!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین به زندگی پدری خود اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها مدام می گویند رویانیان ارث پدرش را استفاده می‌کند اما همه می‌دانند که خانه پدری ما در قم جمعا 49 متر است. بچه‌های من هم مستاجر هستند. خودم هم که درآمدی ندارم، چون سرباز مملکتم، خدمت می‌کنم و از یک جا حقوق می‌گیرم! اما بعضی‌ها اتهام می‌زنند که پول میلیاردی خرج می‌کنم. چرا آنها که پارسال میلیاردی هزینه می‌کردند چیزی نگفتند؟


گرفتن بازیکن ملی پوش هنر است


وی با بیان اینکه چنین حرف‌هایی صوری و غیر واقعی است، گفت: چون امسال هفت ملی پوش گرفتم این حرف‌ها را می‌‍زنند. خب این هم یک هنر است که بتوانی بازیکنان ملی پوش را جذب کنی. ما که تیم پایه نداریم باید چه کار کنیم؟ ناچاریم چنین بازیکنانی را بخریم.


شاید سال بعد دچار مشکل شویم


وی همچنین با اشاره به علی فتح‌الله‌زاده خاطر نشان کرد: فتح‌الله‌زاده پارسال استقلال را کهکشانی بسته اما امسال نمی‌تواند این کار را انجام دهد. شاید من هم سال بعد دچار مشکل شوم، اما این سئوال را دارم که چرا توهین  کرده و جو را علیه ما را ملتهب می‌کنند؟


قدم سازمان بازرسی روی سرم!


رویانیان در خصوص حضور نماینده سازمان بازرسی در سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس گفت: چطور می‌شود که سازمان بازرسی به سازمان لیگ برود که یک نهاد خصوصی است؟ اگر آنها می‌خواهند به باشگاه پرسپولیس بیایند قدم‌شان روی سرم! من پاسخگوی آنها هستم. سازمان بازرسی می‌تواند بپرسد من با چهار میلیارد و 500 میلیون وزارت ورزش چه کار کردم؟ اصلا این به نفع ماست. من از آنها خواهش می‌کنم بیایند و قانون را اجرا کنند.


وی ادامه داد: من مجبورم برای کسب درآمد کار اقتصادی کنم و اسپانسر بگیرم آیا اینکه خود باشگاه پول در می‌آورد خلاف است؟


بهروان ابتدا قراردادهای ما را ببیند


مدیر‌عامل پرسپولیس همچنین به غلامرضا بهروان و فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و گفت: آقای بهروان چرا شما به شایعات توجه می‌کنید؟ شما بیایید و قراردادهای ما را ببینید آن وقت اظهارنظر کنید. اینکه من گفتم بالای سقف قرارداد می دهم شجاعت من بود.


استقلال و سپاهان ناراحتند رقیب آنها شده‌ایم


رویانیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به انتقاد باشگاه‌های سپاهان و استقلال واکنش نشان داد و گفت: آنها سال‌های گذشته بدون دردسر بازیکن می‌خریدند اما امسال یک باشگاه دیگر (پرسپولیس) به رقبا اضافه شده است و حالا ناراحت هستند. من چه گناهی کرده‌ام؟ من حتی اگر مدیرعامل استقلال، سایپا و یا صبا هم بودم همین کار را می‌کردم.


مدیر عامل پرسپولیس در خصوص دادن هواپیما به بازیکنان این تیم هم گفت: من این موضوع را به شوخی مطرح کردم اما انگار همه آن را جدی گرفته‌اند!


200 میلیون تومان از 500 میلیون تومان از قرارداد خودرو است!


رویانیان درباره اهدای خودرو به بازیکنان پرسپولیس گفت: من خودرو دادم در واقع وقتی قرارداد 500 میلیون تومانی می‌نویسم 200 میلیون تومان، آن ماشین، حساب می‌شود. مگر سال‌های قبل باشگاه‌های دیگر چنین کاری نکردند؟


عاشق رفتن از فوتبال هستم!


وی تاکید کرد: من اشتباه کردم به فوتبال آمدم اما الان رفتنم هم اشتباه است، چرا که باید بدهی‌ها را صاف کنم. من عاشق رفتن از فوتبال هستم اما باید فعلا اوضاع را درست کنم.


پرسپولیس برای قهرمانی بسته نشده است!


مدیرعامل پرسپولیس همچنین با اشاره به اینکه گفته می‌شود پرسپولیس برای قهرمانی بسته شده است، گفت: من تیم را برای قهرمانی نبستم. این تیم فقط برای حفظ شان پرسپولیس بسته شده است. در واقع پرسپولیس را برای شان قهرمانی بستیم نه خود قهرمانی!


قانون سقف قرارداد همه را دزد و خلافکار می‌کند!


وی در خصوص قانون سقف قرادادها ادامه داد: اگر مرز قراردادها را برداریم مسئله خیلی راحت می‌شود چرا که دیگر کسی دزد یا خلافکار نمی شود. شما نگاه کنید که تمام بازیکنان دنیا قیمت دارند و هر باشگاه با توجه به بضاعت مالی خود سراغ آنها می‌رود.


رویانیان تاکید کرد: این قانون در ایران همه را دزد و خلافکار می‌کند. سازمان لیگ برای بازیکنان قیمت بگذارد و به عنوان مثال بگوید جلال حسینی بازیکن تیم ملی دارای درجه A و این قیمت است.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: سقف قراردادها یک دروغ است و باشگاه‌ها را مجبور می‌کند که بیشتر خرج کنند.


می‌خواستم قرارداد بازیکنان را منتشر کنم اما ترسیدم!


وی یادآور شد: می‌خواستم ریز قرارداد بازیکنان پرسپولیس را در رسانه‌ها و سایت‌‎ها منتشر کنم اما خداوکیلی ترسیدم، چون تا کنون کسی این کار را نکرده است و ممکن است به من بگویند خلاف کرده‌ام.


رویانیان در پاسخ به این سئوال که "چرا چنین مسائلی را با سازمان لیگ و غلامرضا بهروان در میان نمی گذارید؟"، گفت: بهروان هنوز فرصت نکرده است تا او را ببینیم. کفاشیان نیز که تازه رئیس فدراسیون شده و کارهای دیگری دارد!


باشگاه سایپا هنوز رضایتنامه انصاریفرد را نداده است


رویانیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکل صدور رضایتنامه باشگاه سایپا برای کریم انصاریفرد اشاره کرد و گفت: مسئولان این باشگاه باید خودشان در این خصوص تصمیم بگیرند. من مدیرعامل باشگاه سایپا را دوست دارم اما فوتبال دوستی نمی‌شناسد. وقتی خود یک بازیکن نمی‌خواهد در تیمی بماند باید رضایتنامه‌اش صادر شود.


دنیزلی گفت پولم را پس می‌دهم چون حرام است


وی درباره مشکلات دنیزلی تاکید کرد: دنیزلی انسان بزرگی است. او به من گفت که می‌خواهم اگر سال بعد به پرسپولیس برگشتم یک دنیزلی تمام عیار باشم. او پس از چند روز زنگ زد و گفت که بعید می‌دانم بتوانم بیایم. او به من گفت که در ایران اعلام کنم که خودش تصمیم گرفته دیگر به ایران نیاید و از هواداران عذرخواهی می‌کند.


رویانیان ادامه داد: او تاکید کرد که هر چقدر هم پول گرفته است به اندازه نیم فصل بر می‌دارد و مابقی را بر می‌گرداند، چرا که این پول حلال نیست و بقیه‌اش حرام است. حالا قرار است امروز هم با او صحبت کنم تا جواب قطعی را بگیرم.


یک مربی دیگر مدنظر داریم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مذاکره با چند مربی دیگر خبر داد و گفت: متسو در حال حاضر به فرانسه رفته است و منتظر جواب ماست. علاوه بر او و کالدرون یک مربی دیگر هم مدنظر داریم که فردا یا پس فردا با او صحبت می‌کنیم.


باید زمینه استفاده از مربیان جوان فراهم باشد


رویانیان درباره استفاده ازمربیان جوان چون حمید استیلی و افشین پیروانی در کنار متسو روی نیمکت پرسپولیس خاطرنشان کرد: من استیلی یا پیروانی را خیلی دوست دارم اما باید زمینه برای استفاده از آنها فراهم باشد. به عنوان مثال دایی هم مربی بزرگی است اما در حال حاضر ظرفیت و شرایط استفاده از او فراهم نیست.


قلعه نویی می‌داند چقدر عاشقش هستم


وی همچنین در خصوص انتقادات امیر قلعه نویی گفت: قلعه نویی خودش می‌داند که چقدر عاشقش هستم، اما باید بگویم که پرسپولیس کمتر از استقلال پول گرفته است.


حتما پول کریمی را می‌دهیم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره علی کریمی خاطرنشان کرد: کریمی روز گذشته با ما قرارداد سفید امضا کرد اما ما حتما پول او را می‌دهیم. کریمی در سطحی نیست که با دیگران مقایسه کنیم. ما اصلا درباره پول با هم حرف نزدیم اما پول او را می‌دهیم چون این حقش است.


رویانیان درباره شرط و شروط علی کریمی برای حضور مازیار زارع در پرسپولیس تاکید کرد: این بازیکن چیزی در این خصوص به من نگفت.


اشتباه کردم گفتم پرسپولیس را فوق کهکشانی می‌بندم!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه این تیم کهکشانی بسته شده است، گفت: من ترقه می‌ترکانم! اما جدا از شوخی به کار بردن این اصطلاحات درست نیست. چند ماه پیش اعلام کردم که پرسپولیس را فوق کهکشانی می‌بندم اما اشتباه کردم و عذرخواهی می‌کنم. هواداران پرسپولیس بدانند تیم ما قرار نیست همه تیم‌ها را شکست دهد. پرسپولیس در شان قهرمانی بسته شده است. حالا اگر قهرمان شدیم که چه بهتر، ولی اگر قهرمان نشدیم مشکلی نیست.


وی در پایان با اشاره به صحبت‌های علی فتح‌الله‌زاده علیه پرسپولیس گفت: من از فتح الله زاده ناراحتم اما تحمل می‌کنم. شان انسان بالاتر از این حرف‌هاست

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:46 - 0 تشکر 464462

 قایقرانی- مهم نیست چه کسی رئیس فدراسیون باشد/ تغییرات برای من تفاوتی نداشت


ملی پوش قایقرانی ایران با بیان اینکه هرکس اعتقاداتی نسبت به ورزشی که انجام می‌دهد دارد، گفت: تغییرات صورت گرفته در راس فدراسیون قایقرانی برای من هیچ تفاوتی نداشت.


احمدرضا طالبیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط بدنی خود تصریح کرد: در حال سپری کردن تمرینات هستم و از نظر بدنی در شرایط ایده‌آلی قرار دارم. تمریناتم را زیر نظر ایرج اقلیمی و براساس نیازهای بدنی خود پیگیری می‌کنیم. برنامه‌های تمرینی را براساسی مدون کرده‌ایم که تا آغاز المپیک به پیک کامل آمادگی برسم.


وی با اشاره به رقابت‌های که چندی پیش در آنها شرکت کرده بود، گفت: ماه گذشته در رقابت‌های کاپ دوی آلمان و کاپ یک لهستان شرکت کردم که از نتایج این دو مسابقات رضایت چندانی ندارم، چرا که پیش بینی عملکرد بهتری را می‌کردم.


ملی پوش المپیکی قایقرانی کشورمان در خصوص المپیک لندن، تاکید کرد: هدفم قرار گرفتن در بین 9 ورزشکار نهایی است. اگر بین 9 نفر اول باشم، راهی فینال A خواهم شد. ضمن اینکه اگر جزو نفرات اول فینال B هم باشم، نتیجه‌ای قابل قبول کسب کرده‌ام.


وی در خصوص تغییرات صورت گرفته در راس فدراسیون قایقرانی خاطرنشان کرد: در زمان دنیامالی ورزشکار بودیم و تمرین می‌کردیم، در زمان اسبقیان هم همین وظیفه را داریم و تغییری در کار ما صورت نگرفته است. وظیفه‌ام تمرین کردن و کسب نتیجه است. با عوض شدن دنیامالی فکر نمی‌کنم وظایفم تغییری پیدا کند. باید شرایط تمرینی ما روز به روز بهتر شود که خدا را شکر همین موضوع هم تحقق یافته است. تفاوت زیادی نمی‌کند که چه کسی رئیس باشد یا چه کسی نباشد، چرا که من باید تمریناتم را با قدرت ادامه بدهم.


طالبیان در پاسخ به این سئوال که "آیا در این مقطع زمانی تغییر در راس فدراسیون قایقرانی کار درستی بود؟"، اظهار داشت: هر کس اعتقاداتی نسبت به ورزشی که انجام می‌دهد دارد اما تغییرات صورت گرفته در فدراسیون برای من هیچ تفاوتی نداشت.


وی در خصوص اینکه تعدادی از المپیکی‌های قایقرانی معتقد بودند این تغییرات در روحیه آنها اثرگذار خواهد بود، گفت: تغییرات در راس فدراسیون قایقرانی در روحیه‌ام تاثیری نگذاشت. طرز فکرم به گونه‌ای است که نباید به این مسائل پرداخت، چرا که باعث خارج شدن از مسیر اصلی می‌شود. حرفه‌ای‌ترین رفتار این است که کارهای گذشته را انجام بدهیم. ضمن اینکه تمامی برنامه‌ها طبق روال در حال برگزاری است و برنامه‌های فدراسیون با وجود تغییرات دستخوش تغییر نشده است

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:49 - 0 تشکر 464467

ووشو - مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان برگزار شد/ بازگشت آزادپور با پیروزی


مرحله دوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشو بانوان در حالی روز گذشته برگزار شد که قهرمان بازی‌های آسیایی گوانگجو بعد از مدت‌ها دوری از تیم ملی کار خود را با پیروزی آغاز کرد.


به گزارش خبرنگار مهر، مرحله دوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشو بانوان جهت حضور در هشتمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی آسیا در هوشی‌مینه ویتنام عصر پنجشنبه در آکادمی ووشو برگزار شد.


نکته مهم این رقابت‌ها بازگشت خدیجه آزادپور به صحنه مبارزات بود. وی که مدت‌ها به دلیل آسیب دیدگی از میادین دور بود، پس از رفع مشکل آسیب دیدگی در مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو بانوان حضور پیدا کرد و مقابل زهرا ملامهدی به برتری رسید.


براساس این گزارش، به دلیل انصراف ندا قنبرعلی‌زاده در وزن 48- کیلوگرم، الهه منصوریان دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی گوانگجو در اردو باقی ماند. در مرحله نخست منصوریان مقابل این رقیب خود صاحب پیروزی شده بود. همچنین خدیجه زینال‌زاده در وزن 52- کیلوگرم در دو راند متوالی بر سامره کیانی پیروز شد تا با کسب دومین پیروزی به عنوان نفر اصلی این وزن همچنان در اردو حضور داشته باشد.


در دیگر مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو و در وزن 56- کیلوگرم زهرا بساطی که در مبارزه اول مقابل مرضیه احمدی نتیجه را واگذار کرده بود در مبارزه دوم جبران کرد و حریف خود را شکست داد تا کار برای انتخاب نماینده این وزن به مبارزه سوم کشیده شود.


روز پنجشنبه همچنین در وزن 60- کیلوگرم هاشمی، دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی ترکیه مقابل صدیقه دریایی، دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی 2009 جوانان نتیجه را واگذار کرد تا در این وزن هم نتیجه نهایی در بازی سوم مشخص شود. مبارزات وزن 70- کیلوگرم نیز با نظر پزشک معالج و به دلیل مصدومیت شهربانو منصوریان و فریناز نزیری به زمان دیگری موکول شد.


براساس این گزارش، در رقابت‌های انتخابی جوانان از میان 16 ووشوکار هشت ووشوکار جوان به اسامی ماریا قادرنژاد،  سارا حاجتی، دیمن قاسمی، نادیا اعتمادمقدم، دنیا سبحانی، زهره شهپری و فاطمه رضایی جواز حضور در اردو را کسب کردند.


در بخش تالو هم 45 مدعی روی تالوفیلد انتخابی رفتند که فاطمه اسدی، سپیده لطفی، فاطمه جزینی و سوگند گلشنی در رده سنی 9 تا 12 سال، زهرا کیانی، مهسا دهقانی، سپیده شاکریان و ناهید پورشبانان در رده سنی 12 تا 15 سال، هانیه رجبی، نفیسه پورگنجی، مریم عصمتی و زهرا قوچی در رده سنی 15 تا 18 سال به اردو آماده سازی راه پیدا کردند.


قابل ذکر است رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان از 26 شهریور لغایت 4 مهرماه در ماکائو و رقابت‌های ووشوی قهرمانی آسیا از 26 مرداد تا 4 شهریور در هوشی‌مینه ویتنام برگزار خواهد شد

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:50 - 0 تشکر 464468

علی جان باز هم گل کاشتی
درود بر شما

جمعه 2/4/1391 - 13:50 - 0 تشکر 464469

فوتبال - بازیکنان برزیلی فولاد در انتظار تایید هیات پزشکی سازمان لیگ


دو بازیکن برزیلی مدنظر باشگاه فولادخوزستان برای ثبت قرارداد خود با این باشگاه در انتظار تایید تست پزشکی خود توسط هیات پزشکی سازمان لیگ هستند.


به گزارش خبرنگار مهر، چند روز پیش بود که "لئانردو پادوانی سلین" و "لوسیانو پریرا مندز" دو بازیکن برزیلی پس از توافق با باشگاه فولاد خوزستان تست پزشکی دادند اما هنوز قرارداد آنها ثبت نشده است، مسئله‌ای که باعث ایجاد شبهه در خصوص سلامت این بازیکنان و رد شدن آنها در تست پزشکی شد.


طبق قانون سازمان لیگ هر بازیکن خارجی که قرار است در لیگ برتر بازی کند، باید پس از انجام تست پزشکی نتایج آن را به هیات پزشکی سازمان لیگ تحویل دهد تا این سازمان هم برای جلوگیری از هرگونه مشکلی این نتایج را بررسی کند.


گفته می‌شود "پادوانی" و "مندز" در تست پزشکی خود مشکلی نداشته‌اند و جواب آنها صرفا به خاطر طولانی شدن بررسی سازمان لیگ، به وقفه افتاده است. قرار است سازمان لیگ تاییدیه نهایی خود را تا روز یکشنبه به باشگاه فولاد خوزستان ارسال کند تا پس از آن، قراراداد دو بازیکن برزیلی در هیات فوتبال استان خوزستان ثبت شود.

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:51 - 0 تشکر 464471

کاراته - پنج مدال رنگارنگ حاصل تلاش کاراته کاهای ایران در مسابقات غرب آسیا


تیم منتخب کاراته ایران در مسابقات کاراته غرب آسیا با کسب پنج مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار مهر، در این رقابت‌ها که به مدت دو روز و با حضور 130 کاراته‌کا به میزبانی عربستان در جده برگزار شد، تیم اعزامی کشورمان در دو بخش کاتا و کومیته تیمی و سه وزن انفرادی در این رقابت‌ها روی تاتامی رفت و موفق به کسب دو نشان طلا، دو نقره و یک برنز شد.


در بخش کومیته تیمی، تیم کشورمان با ترکیب دانیال قره ویسی، بهمن عسگری، کیوان بابان، نادر جودت و هادی صیفی به دیدار رقبای خود رفت که با دو پیروزی متوالی مقابل عربستان و اردن به عنوان قهرمانی دست یافت.


در کاتای تیمی هم تیم ایران با ترکیب جمشید حسینی، رضا خداشناس و امیر یاری در دور نخست امارات را از پیش رو برداشت، سپس تیم عربستان میزبان رقابت‌ها را شکست داد و در مبارزه نهایی مقابل تیم ملی عراق به برتری دست یافت و دومین مدال طلای تیم کشورمان را کسب کرد.


در مبارزات انفرادی، مهدی دولیخانی در سنگین وزن و محمد قاسمی در وزن 55- کیلوگرم دو مدال نقره کسب کردند و مازیار الهامی در وزن 84- کیلوگرم به مدال برنز رسید. در این دوره از رقابت‌های کاراته قهرمانی غرب آسیا، عربستان، میزبان رقابت‌ها که برخلاف سایر تیم‌ها دو تیم کامل را به میدان فرستاده بود، به مقام قهرمانی رسید و تیم ایران در جایگاه دوم قرار گرفت.


تیم اعزامی کاراته کشورمان به رقابت‌های کاراته غرب آسیا صبح امروز جمعه به تهران بازگشت

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:52 - 0 تشکر 464472

دومیدانی - رکورد پرش طول ایران را شکست


محمد ارزنده، رکورددار پرش طول ایران در جریان دومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در ورزشگاه شیرودی بار دیگر رکورد ایران را در این ماده بهبود بخشید.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، محمد ارزنده با پرشی به طول هفت متر و 99 سانتیمتر ضمن قرار گرفتن در جایگاه نخست این ماده، رکورد ایران را چهار سانتیمتر دیگر بهبود بخشید.


وی با این رکورد 11 سانتیمتر با ورودی المپیک 2012 لندن فاصله دارد و تا 18 تیرماه فرصت خواهد داشت تا با پرشی به ارتفاع حداقل هشت متر و 10 سانتیمتر سهمیه حضور در المپیک را از آن خود کند.


رکورد ایران پیشتر در این ماده هفت متر و 95 سانتیمتر و متعلق به ارزنده بود که در سال 89 به دست آمده بود.

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:54 - 0 تشکر 464473

فوتبال - کریمی با پرسپولیس قرارداد سفید امضا کرد


فارس علی کریمی که پیش از این با مسئولان پرسپولیس برای ماندن در این تیم به توافق رسیده بود، شب گذشته با این تیم قرارداد سفید امضا کرد.


محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس این خبر را اعلام کرد و گفت: کریمی قرارداد سفید امضا کرده اما پولش را می‌دهیم!

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 13:57 - 0 تشکر 464474

تیراندازی با کمان - آخرین شانس ایران از دست رفت


فارس، در ادامه رقابت‌های مرحله سوم جام جهانی تیراندازی با کمان که به میزبانی آمریکا در حال برگزاری است، بامداد امروز در جدول المپیکی این مسابقات، تیم‌های ملی مردان و زنان ریکرو ایران در رقابت با حریفان خود از کسب سهمیه المپیک 2012 لندن در بخش تیمی بازماندند.


تیم ملی مردان ایران که به عنوان نهمین تیم از مرحله مقدماتی راهی جدول اصلی شده بود، در دور اول با نتیجه 217 بر 216 آلمان را مغلوب کرد و به جمع 8 تیم برتر دست یافت.


 مردان ایران که با ترکیب نادر منوچهری، کیوان ریاضی‌مهر و میلاد وزیری راهی این دور از رقابت‌ها شده بودند، در ادامه نتیجه را به تایوان واگذار کردند و از جدول رقابت‌ها حذف شدند.


به این ترتیب در بخش مردان تیم‌های ژاپن، هند و تایوان سهمیه المپیک لندن را کسب کردند.


در بخش ریکرو تیمی زنان در دور اول تیم ملی ایران با ترکیب ساره اسدی، زهرا دهقان و مریم محمودی به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 209 بر 190 مغلوب حریف شرق آسیایی خود شد تا این تیم هم از رسیدن به المپیک محروم شود.


در بخش زنان تیم‌های آمریکا، مکزیک و ژاپن راهی لندن شدند.


این آخرین شانس کمانداران ایران در فاصله 35 روز مانده به رقابت‌های المپیک لندن برای کسب سهمیه این مسابقات بود که از دست رفت.


در جدول انفرادی انتخابی المپیک امشب سه نماینده زن کشورمان که در جمع 50 نفر برتر قرار دارند، به مصاف حریفان‌شان خواهند رفت تا در صورتی که بین 8 نفر برتر قرار بگیرند بتوانند سهمیه المپیک انفرادی زنان را در رشته ریکرو تیراندازی با کمان بدست بیاورند. ساره اسدی، مریم محمودی و زهرا دهقان نمایندگان ایران در رقابت‌های امشب هستند

گدای فاطمه(س)

جمعه 2/4/1391 - 14:0 - 0 تشکر 464476

فوتبال -  هشدار فدراسیون به تیم‌های لیگ برتری


فارس، در نامه محمد نبی-دبیرکل فدراسیون به باشگاه‌ها آمده است: از آنجایی که باشگاهها نسبت به ارسال و یا تکمیل مستندات و الزامات خواسته شده از سوی AFC تا کنون اقدام نکرده‌اند به اطلاع مدیران عامل 18 باشگاه لیگ برتری می‌رساند که پس از برگزاری نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در روز سه شنبه 30/3/91 و مطرح کردن این موضوع، تصمیم نهایی و مصوب شده در این نشست برای هر گونه اقدام فوری به شرح زیر ابلاغ می شود:


وفق ماده 77 و 83 اساسنامه فدراسیون فوتبال مقرر گردید از یک سو آخرین فرصت آن باشگاه برای ارائه کلیه مدارک و مستندات به سازمان لیگ برتر تاریخ 17/4/91، مبنای رسیدگی واقع و لازم الاجرا تلقی می‌شود و از سوی دیگر در صورت عدم رعایت این مصوبه که موجب کسر و یا حذف سهیمه فدراسیون فوتبال کشورمان در مسابقات جام باشگاههای آسیا (ACL) در فصل 2013 گردد. متعاقبا حسب وظایف ذاتی، عینا پرونده آن باشگاه به کمیته انضباطی احاله تا خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد و مواردی از جمله کسر امتیاز و جرایم انضباطی نیز در فصل 92-91 (جام خلیج فارس) لحاظ و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.


بر همین اساس کمیته ویژه‌ای را در باشگاه تحت نظر جنابعالی(مدیران عامل) تشکیل تا بتوانید در موعد مقرر تکالیف قانونی خود را انجام و به فدراسیون منعکس کنید.


در ادامه نامه دبیر کل فدراسیون فوتبال به مدیران عامل باشگاههای لیگ برتر آمده است: بدیهی است کلیه مسئولیتها دراین ارتباط ، مبنی بر عدم حسن اجرای الزامات مقرر شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا که باعث ایجاد لطمه جدی و جبران ناپذیر به پیکره فوتبال کشور می‌گردد، مستقیما به عهده آن باشگاه بوده و می‌باشد و اساسا فدراسیون فوتبال هیچگونه استثنا و عذری را موجه ندانسته و وفق مقررات رفتار و اتخاد تصیم خواهد کرد

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی