ورزش و تندرستی (بازدید: 243)
پنج شنبه 1/4/1391 - 10:42 -0 تشکر 464043
اخبار امروز 1/4/91

شوک سایپا به پرسپولیس

فارس: مدیر تیم فوتبال سایپا گفت: رضایت‌نامه کریم انصاری‌فرد برای حضور در پرسپولیس از سوی باشگاه سایپا هنوز صادر نشده است.

مرتضی‌ قنبرپور در مورد جدایی کریم انصاری‌فرد از سایپا گفت: رضایت نامه کریم انصاری‌فرد برای جدایی از باشگاه سایپا هنوز صادر نشده است. سایپا خانه انصاری‌فرد است و امیدواریم هر چه خیر است برایش پیش بیاید. البته ما هیچ بازیکنی را به زور نگه نمی‌داریم و بازیکن باید با دل و جان در تیم بماند.

وی در مورد حضور انصاری‌فرد در پرسپولیس و اینکه سایپا می‌تواند از این بازیکن که هنوز قرارداد دارد، شکایت کند، اظهار داشت: واژه شکایت بار منفی دارد و در شأن باشگاه سایپا نیست که از چنین لفظی استفاده کند.

قنبرپور در مورد اینکه رضایت‌نامه انصاری‌فرد برای حضور در پرسپولیس صادر می‌شود یا نه، عنوان کرد: انشاءالله صادر می‌شود

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 1/4/1391 - 10:46 - 0 تشکر 464044

تمدید قرارداد ستاره پرسپولیس و جنجال والیبال/ بازخوانی پرونده یک مرگ


خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: در هفته‎ای که بدون مشخص شدن سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس رو به پایان است، تمدید قرارداد علی کریمی با این تیم و البته جنجالی که در نشست خبری رئیس فدراسیون والیبال ایجاد شد، مهمترین رویدادها بودند.


به گزارش خبرنگار مهر، هفت روز ورزش ایران در این هفته رو به پایان به نسبت هفته‌های گذشته که با حاشیه‎ها و اتفاقات ریز و درشت زیادی همراه بود، کمتر هیاهویی داشت چون در این هفته نه از مرگ و دوپینگ ورزشکاران خبری بود و نه تهدید به جدایی از تیم، برکناری، استعفا، درگیری و شکست‎های غیرقابل جبران.


تنها حاشیه بزرگ این هفته مربوط به نشست خبری رئیس فدراسیون والیبال بود که طی آن یکی از کارمندان پیشین فدراسیون والیبال، این فدراسیون را محکوم به تخلفات مالی کرد و برای اثبات ادعای خود اسنادی را هم در اختیار افراد حاضر در نشست قرار داد و جالب اینکه داورزنی ابتدا گفته‎های وی را رد کرد اما در ادامه هم گفت که در مورد تخلفات مالی بعدا حرف می‎زنم!


شاید اگر این اتفاق نمی‎افتاد و البته علی کریمی هم که پیش از این خداحافظی خود را از تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرده بود، قرارداد جدیدی با این تیم امضا نمی‎کرد، می‏توانستیم این هفته را هفته‏ای توام با آرامش برای ورزش بنامیم.


به هر حال هفت روز دیگر برای ورزش ایران رو به پایان است. هفت روزی که در آن بسکتبال از قهرمانی دوباره در غرب آسیا بازماند اما انتقام شکست برابر اردن را گرفت. بعد از گذشت چهار ماه مشخص شد که علت مرگ جودوکاران آبادانی چه عاملی بوده است. نماینده تنیس با ویلچر ایران پارالمپیکی شد در حالیکه شناگران ایران از کسب سهمیه المپیک بازماندند و ....


مهمترین اتفاقات این هفت روز ورزش عبارتند از:


تاتامی غیراستانداردعلت مرگ جودوکار آبادانی شد!


پس از گذشت چهار ماه از درگذشت جواد رخ زیور - جودوکار آبادانی - که در حین مسابقات دهه فجر و پس از برخورد با حریفش فوت کرد، کالبد شکافی دلیل مرگ وی را مشخص کرد. بر اساس اظهارات رئیس هیات جودو آبادان که جمعه گذشته اعلام شد، تاتامی نامناسب که از سوی فدراسیون فرستاده شده بود، باعث مرگ رخ زیور شده است. هنگام مسابقه دو بازیکن هیچ گونه برخوردی با یکدیگر نداشتند و فنی که حریف در این بازی استفاده کرد، قانونی بوده است.بسکتبال؛ ناکام از تکرار قهرمانی


مسابقات بسکتبال قهرمانی غرب آسیا جمعه شب گذشته با قهرمانی لبنان در اردن به پایان رسید. این در حالی است که تیم ملی ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت‎ها شرکت کرده بود اما به خاطر شکست برابر لبنان از کسب دوباره آن بازماند. البته ملی‎پوشان ایران بعد از پیروزی برابر یمن، فلسطین و سوریه در آخرین دیدار خود در این رقابت‎ها اردن را شکست دادند و انتقام شکست برابر این تیم در رقابت‎های جام ملت‎های آسیا را گرفتند. ضمن اینکه با این پیروزی ایران نایب قهرمان شد و سهمیه حضور در رقابت‏های کاپ آسیا را به دست آورد.


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 1/4/1391 - 10:47 - 0 تشکر 464045

ناظمی: پاسخ‌شان را قانونی می‌دهم/ تعلیق پروانه فعالیت ابزاری برای قدرت نباشد


مدیر برنامه‌های مصطفی دنیزلی اعلام کرد در صورت دریافت حکم تعلیق رسمی‌اش از سوی فدراسیون فوتبال، اقدامات قانونی متناسب با آن را انجام خواهد داد.


شهراد ناظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد بحث مطرح شده در خصوص تعلیق فعالیتش از سوی کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال ضمن بیان مطلب فوق گفت: بنده از فدراسیون فوتبال تقاضا کردم حکم تعلیقم را به صورت کتبی اعلام کنند تا اقدامات قانونی متناسب با آن را انجام دهم.


وی افزود: بحث تعلیق پروانه فعالیت، نباید ابزاری برای قدرت باشد تا مدیر برنامه‌های رسمی فیفا را توسط آن تحت فشار قرار دهند. اینکه مدیربرنامه‌ها به خاطر کارشان پاسخگو هستند، به معنای ضعیف بودن‌شان نیست. اگر تخلفی صورت گرفته باید ابتدا از طریق قانونی رسیدگی شود و پس از اثبات، صدور رای و قبول آن توسط بنده، بحث تعلیق فعالیت را اعلام کنند.


مدیر برنامه‌های مصطفی دنیزلی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال به نیابت از سوی فیفا، پروانه فعالیت مدیر برنامه‌ها را صادر می‌کند و اگر فردی تخلف کرد، آن را به فیفا ارجاع داده و در نهایت فیفا تصمیم به لغو یا ادامه فعالیت مدیر برنامه را می‌گیرد. اینکه هنوز نه تخلفی ثابت و نه حکمی صادر شده است، آقایان بیایند اتهام بزنند و صحبت از تعلیق پروانه فعالیت کنند، قانونی نیست.


وی با بیان اینکه این اتفاقات به خاطر ضعف مدیر برنامه‌ها رخ می‌دهد، تاکید کرد: طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال، به همراه مدیر برنامه‌های رسمی فیفا، در حال راه اندازی اتحادیه اجنت‌های فوتبال هستیم که در صورت رسمی شدن فعالیت آن، پاسخ صنفی هم به این مسائل خواهیم داد.


ناظمی در پایان گفت: تعلیق اولیه فعالیت مدیر برنامه‌ها هم درست نبود اما وقتی دوستان کوتاه آمدند، آقایان به اقدامات‌شان ادامه دادند، در صورتی که چنین اقداماتی باید قانونی و مطابق با مقررات فدراسیون جهانی فوتبال و مراجع قضایی باشد.


صبح امروز علیرضا علیپور دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال از تعلیق فعالیت‌ شهراد ناظمی خبر داده و گفته بود: در صورتی که این باشگاه با متسو به توافق برسد، قرارداد وی ثبت نخواهد شد.


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 1/4/1391 - 10:48 - 0 تشکر 464046

ایران با پیروزی پرگل برابر فلسطین فینالیست شد


تیم فوتبال ساحلی ایران با پیروزی پرگل برابر فلسطین به دیدار نهایی مسابقات فوتبال ساحلی المپیک ساحلی چین صعود کرد.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های فوتبال ساحلی المپیک ساحلی چین برابر فلسطین با نتیجه 9 بر یک به پیروزی دست یافت و برای نخستین بار در تاریخ، به فینال این مسابقات صعود کرد.


در این مسابقه که در حضور پنج هزار تماشاگر برگزار شد، محمد احمدزاده (3 گل)، پیمان حسینی، مسلم مسیگر، حسن عبدالهی، مهران مرشدی، علی نادری و مهدی حسنی هر کدام یکبار دروازه فلسطین را باز کردند.


همچنین ناظران این مسابقه به هیچ وجه اجازه نمی‌دادند، "مارکو اوکتاویو"، سرمربی تیم فوتبال ساحلی از روی سکو تیمش را هدایت کند و بارها به وی تذکر دادند.


بر این اساس تیم فوتبال ساحلی ایران ساعت 16:30 فردا پنجشنبه در دیدار نهایی این مسابقات به دیدار برنده بازی چین و لبنان می‌رود


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 1/4/1391 - 11:1 - 0 تشکر 464048

پرداخت‌ حقوق‌مادام‌العمر‌به‌ مدال‌آوران‌المپیکی


فارس : محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان که برای بازدید از اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در خانه کشتی حضور پیدا کرده بود در حاشیه این دیدار از پرداخت حقوق ماد‌ام‌العمر به ورزشکارانی که موفق به کسب مدال در بازی‌های المپیک می‌شوند خبر داد.وی در این زمینه عنوان کرد: تمام قهرمانانی که موفق به کسب مدال در بازی‌های المپیک می‌شوند مطابق آیین‌نامه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به صورت مادام‌العمر حقوق دریافت خواهند کرد. به طوری که حتی پس از درگذشت این ورزشکاران این حقوق به خانواده‌های آنها نیز پرداخت خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 1/4/1391 - 18:19 - 0 تشکر 464166

عیدت مبارک علی جان
لطفت زیاد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی