تعلیم و تربیت (بازدید: 388)
جمعه 26/3/1391 - 22:37 -0 تشکر 462150
معرفی كتاب

كتاب: یادگیری الكترونیكی و علم آموزش

نویسندگان این كتاب كلارك و مایر(Ruth Colvin Clark , Richard E Mayer) می باشند. اصل كتاب به زبان انگلیسی بوده و در 16 فصل و 477 صفحه تنظیم شده است. در این كتاب موضوعات یادگیری الكترونیكی، اصول چند رسانه ایها، بازی ها، شبیه سازی ها، آموزش مهارت های تفكر انتقادی، و ... در فصل های جداگانه ای بطور مفصل بحث شده است. و در هر فصل شواهد تجربی، دلایل روانشناختی، و موارد كاربرد هریك از اصول و مطالب به روشنی بیان شده است. مطالعه این كتاب نه تنها برای دانشجویان رشته تكنولوژی آموزشی مفید است بلكه می تواند منبعی بسیار غنی برای تولیدكنندگان چند رسانه ای ها باشد و رهنمودهای ارزنده ای در این زمینه در اختیار همگان قرار می دهد.

این كتاب توسط دو كارشناس ارشد تكنولوژی آموزشی بنام كنعانی و اسكندری و تحت نظارت و سرپرستی دكتر علی آبادی استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبایی ترجمه شده و در نوبت چاپ قرار گرفته است.

كتاب: یادگیری اثر بخش

این كتاب 7 فصل در زمینه یادگیری اثر بخش دارد. و نویسندگان آن گاوین رید و شانون گرین (Gavin Shannon Green, Reid) می باشند. هدف این کتاب فراهم نمودن دیدگاههایی برای تشویق معلمان در بکارگیری یادگیری مؤثر در کلاس می باشد این کتاب علاوه بر تشویق معلمان برای تفکر در مورد نیاز به رشد مهارت های یادگیری دانش آموزان مثال هایی را ارائه می دهد که می تواند در کلاسهای درسی مورد استفاده قرار بگیرد. این كتاب توسط دو كارشناس ارشد تكنولوژی آموزشی بنام كنعانی و اسكندری ترجمه شده و در نوبت چاپ قرار گرفته است.

كتاب: مفاهیم كلیدی یادگیری الكترونیكی

نویسندگان این كتاب رابین میسون و فرانك رینی(Robin Masson and Frank Rennie) می باشند. این كتاب دارای 130 صفحه بوده كه حدود 400 مفهوم كلیدی یادگیری الكترونیكی را به تفصیل توضیح می دهد. این كتاب توسط دو كارشناس ارشد تكنولوژی آموزشی بنام كنعانی و اسكندری و تحت نظارت و سرپرستی دكتر نوروزی استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبایی ترجمه شده است.

 

شنبه 27/3/1391 - 9:45 - 0 تشکر 462203

با نام خدا و سلام
ممنون که در خدمتتون هستیم و تشکر بابت فعالیتتون

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی